معرفی و دانلود کتاب صوتی مردی با کبوتر

عکس جلد کتاب صوتی مردی با کبوتر
قیمت:
42000 تومان - 7.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مردی با کبوتر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مردی با کبوتر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مردی با کبوتر

کتاب صوتی مردی با کبوتر رمانی شنیدنی به قلم نویسنده‌ی فقید فرانسوی و برنده‌ی جایزه‌ی گنکور، رومن گاری است. او در این داستان با زبانی هزل‌آمیز تشکیلات سازمان ملل متحد را به سخره گرفته است. گفتنی است که کتاب حاضر به قلم مترجم به نام کشورمان، لیلی گلستان به فارسی ترجمه شده است.

درباره کتاب صوتی مردی با کبوتر:

«یک روز زیبای سپتامبر هزار و نهصد و پنجاه و چند... حدود ساعت یازده صبح، قفس بزرگ شیشه‌ای سازمان ملل متحد در آفتاب پاییزی می‌درخشید و مأموریت صلح‌جویانه‌اش را که همان "بزرگ‌ترین مرکز جلب سیاح آمریکا" شدن بود، ادا می‌کرد.»

کتاب مردی با کبوتر با جمله‌ی فوق آغاز می‌شود؛ احتمالاً خواندن همین یک سطر و نیم کافی‌ست تا دریابیم با چگونه اثری طرفیم: داستانی طنز، با درونمایه‌های سیاسی. رومن گاری (Romain Gary) در این رمان، سازمان ملل متحد را با لحنی هزل‌آمیز به رگبارِ نقد، و چه بسا تمسخر می‌بندد. قهرمان اصلی کتاب جوانی به نام جانی است، که سازمان ملل متحد را تجسم آرمان‌های روشنفکرانه‌ی خود می‌بیند. او که اهل آمریکا و فرزند یکی از بزرگانِ صنعت نفت است، با دلی پرشوق و سرشار از امید به سوی مقر سازمان ملل روانه می‌شود، چنانچه گویی به دیدار معشوق خود!

اما آنچه در سازمان ملل انتظار او را می‌کشد، تنها آشوب است و بی‌کفایتی؛ بیهودگی‌ست و مسخرگی. جانی، سرخورده از آنچه می‌بیند، عزم خود را برای برملا کردن پشت پرده‌ی سازمان ملل در نظر جهانیان جزم می‌کند. اما چگونه؟ بهتر آنکه پاسخ این پرسش را شخصاً با گوش سپردن به کتاب دریابید.

درباره‌ی رمان مردی با کبوتر (L' homme à la colombe) نکته‌ای دیگر نیز گفتنی است، و آن اینکه گاری اثر حاضر را نخستین بار با نام مستعار فوسکو سینیبالدی به انتشار رساند. انگیزه‌ی اصلی او برای این کار دقیقاً مشخص نیست؛ با این حال می‌دانیم که او بعدها نیز، در عنوان برخی دیگر از کتاب‌هایش از نام‌های مستعار استفاده کرد.

کتاب صوتی مردی با کبوتر مناسب چه کسانی است؟

این رمان را به تمام دوست‌داران طنزهای سیاسی توصیه می‌کنیم.

با رومن گاری بیشتر آشنا شویم:

نام اصلی این نویسنده‌ی فرانسوی رومن کاتسف، و محل تولدش جایی واقع در لیتوانی امروزی بود. او در خانواده‌ای یهودی چشم به جهان گشود و بیشتر دوران کودکی‌ را در غیاب پدر گذراند. گاری زندگی پرحاشیه‌ای داشت؛ چنانچه شرح آن موضوع کتابی مفصل با عنوان «اعجوبه‌ی قرن» به قلم دومینیک بونا بوده است. بنابراین ما در این مجال مختصر از ذکر جزییات زندگی او صرف نظر کرده، و تنها به ذکر چند نکته بسنده می‌کنیم:

وی دو بار ازدواج کرد. دومین همسرش جین سیبرگ، بازیگر مطرح و زیبای آمریکایی بود. رابطه‌ی این دو فرازونشیب‌های بسیاری داشت، با این حال عشقشان به یکدیگر هرگز خاموشی نگرفت. گاری فعالیت‌های سیاسی گسترده‌ای داشت و مدتی نیز در کسوت دیپلمات، در خدمت دولت فرانسه به سر برد.

او با حدود سی اثر ادبی، یکی از پرکارترین و محبوب‌ترین داستان‌نویسان فرانسه در زمان خود به شمار می‌رفت. همچنین، تنها نویسنده‌ای بود که توانست دو بار برنده‌ی جایزه‌ی گنکور شود (که البته یک بارش با نام مستعار بوده!).

رومن گاری در سال 1979، با شلیک گلوله به زندگی خود پایان داد. از کتاب‌های او می‌توان به این موارد اشاره کرد: «خداحافظ گاری کوپر، لیدی ال، شب آرام خواهد بود، میعاد در سپیده دم، رنگ‌های روز، ریشه‌های آسمان»

در بخشی از کتاب صوتی مردی با کبوتر می‌شنویم:

آن روز، روزی بود مانند روزهای دیگر سازمان. دم و دستگاه‌های روغن‌خورده با خرخر همیشگی‌شان به چرخیدن ادامه می‌دادند. اما یک چشم تیزبین می‌توانست از ورای جنب و جوش آرام این کندو، نشانه‌هایی را برخلاف روال معمول تشخیص دهد. از طرفی، عده‌ای نونوار با لباس متحدالشکل آبی و خاکستری در راهروها و محل‌هایی که به روی عموم مردم بسته بود، ایستاده بودند و با حالتی مشکوک رفت‌وآمد کارمندان را تماشا می‌کردند، و به نظر می‌آمد به دنبال چیزی یا کسی هستند.

و از طرفی دیگر، گروهی کارگر به دنبال رئیس تدارکات، به طور خستگی‌ناپذیری به بازرسی ساختمان پرداخته بودند، و آنچنان به این فعالیت عجیب سر تسلیم نهاده بودند که هیچ‌کس قادر نبود هدفشان را از این کارها بداند. مسلح به چکش بودند، قدم به قدم پیش می‌رفتند و ضربه‌های کوتاه خشکی به دیوارها می‌زدند و با دقت گوش فرا می‌دادند...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
3 دقیقه
یادداشت مترجم - یادداشت ناشر فرانسوی
8 دقیقه
فصل یکم
17 دقیقه
فصل دوم
11 دقیقه
فصل سوم
15 دقیقه
فصل چهارم
17 دقیقه
فصل پنجم
11 دقیقه
فصل ششم
11 دقیقه
فصل هفتم
17 دقیقه
فصل هشتم
10 دقیقه
فصل نهم
11 دقیقه
فصل دهم
8 دقیقه
فصل یازدهم
19 دقیقه
فصل دوازدهم
18 دقیقه
فصل سیزدهم
25 دقیقه
فصل چهاردهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مردی با کبوتر
نویسنده
مترجملیلی گلستان
گویندهاحسان چریکی
ناشر چاپینشر ثالث
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۲۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
42000 ت - 7.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی مردی با کبوتر

Shahrokh Shahabi
۱۴۰۱/۱۰/۲۳
کتابی زیبا با ترجمه‌ای گویا 👌
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مردی با کبوتر

برای دریافت کتاب صوتی مردی با کبوتر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.