معرفی و دانلود کتاب صوتی مردی با نقاب آهنین

عکس جلد کتاب صوتی مردی با نقاب آهنین
قیمت:
۵۰۰۰ تومان - 1.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مردی با نقاب آهنین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مردی با نقاب آهنین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مردی با نقاب آهنین

کتاب صوتی مردی با نقاب آهنین نوشته الکساندر دوما رمان‌نویس و نمایش‌نامه‌نویس فرانسوی است که توسط الیور هو برای گروه سنی «ج» و «د» بازنویسی شده است.

کتاب صوتی مردی با نقاب آهنین (The man in the iron mask‬) داستانی درباره‌ی لویی چهاردهم پادشاه فرانسه است که برادر دوقلویی به نام فیلیپ داشت و تنها ۵ نفر در فرانسه از این راز مطلع بوده‌اند، اما در حال حاضر ۳ نفر از این افراد زنده‌اند: آرامیس، ملکه فرانسه و دوشس دوشوروز از نزدیکان ملکه.

آرامیس برادر دوقلوی پادشاه را در پس دیوارهای باستیل می‌یابد و خیلی زود او را از زندان نجات می‌دهد. وی تصمیم می‌گیرد از شباهت آن دو استفاده کند و فیلیپ را به جای لویی چهاردهم بر تخت سلطنت بنشاند. او در این راه از پورتوس کمک می‌گیرد و در ابتدا موفق می‌شود، اما خیلی زود با اشتباه فوکه (پیشکار کل دارایی) ماجرا لو می‌رود و…

الکساندر دوما (Alexandre Dumas)، رمان‌نویس و نمایش‌نامه‌نویس فرانسوی بود که به او لقب «سلطان پاریس» را داده بودند. بسیاری از رمان‌های او، از قبیل کنت مونت کریستو، سه تفنگدار، بیست سال بعد و ویکنت دوبراژلون رمان‌هایی دنباله‌دار و سریالی هستند.

در قسمتی از کتاب صوتی مردی با نقاب آهنین می‌شنویم:

در روز ۱۹ نوامبر سال ۱۷۰۳ میلادی در زمان سلطنت لویی چهاردهم، پادشاه فرانسه، یک زندانی مرموز که همواره یک ماسک به چهره داشت در زندان باستیل می‌میرد. چند روز بعد، این مرد ناشناس را در گورستان سن‌پل پاریس دفن می‌کنند. هشت سال پس از مرگ مرد نقاب‌آهنین، پرنسس پالاتین، زن برادر پادشاه فرانسه ادعا می‌کند او یک لرد انگلیسی بود که علیه فرانسه توطئه می‌کرد. از آن پس، افسانه و ادبیات به شخصیت او پرداخته و او را تحت نام «مردی با نقاب آهنین» به شهرت می‌رسانند. در واقعیت این مرد ناشناس که هرگز فردی چهره‌اش را ندیده بود یک ماسک از جنس مخمل به چهره داشت و نه یک ماسک آهنین و گفته می‌شد به دستور لویی چهاردهم پادشاه فرانسه او محکوم بود همواره حتی هنگام خواب ماسک را به چهره داشته باشد:

دیروقت بود که آرامیس وارد زندان باستیل شد. این زندان، مشهورترین زندان فرانسه بود و او برای ملاقات با یکی از زندانیان به آن جا رفته بود.
آرامیس گفت: «می‌خواهم تنها با او حرف بزنم.»

او فانوس نگهبان را گرفت و به داخل سلول زندانی قدم گذاشت. سپس، با اشاره به نگهبان گفت که در را ببندد. زیر پنجره‌ی کوچک سلول، مردی جوان روی تختی دراز کشیده بود؛ درحالی که نیمی از صورت او زیر بازوهایش پنهان بود. آرامیس روی صندلی کنار تخت او نشست. مرد جوان سرش را بلند کرد و با لحنی سرد اما قاطع گفت: «از من چه می‌خواهی؟»

آرامیس گفت: «می‌خواهم تو را به یاد دوران کودکی‌ات بیندازم. آیا مردی را به خاطر داری که همیشه به دیدنت می‌آمد و نیز آن بانویی که لباس ابریشمین سیاه می‌پوشید و موهایش را با روبان‌های سرخ‌رنگ می‌آراست؟»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
۷۵ دقیقه
بخش اول
۶۷ دقیقه
بخش دوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مردی با نقاب آهنین
نویسنده
گویندهسمیه اعزازی
ناشر صوتینشر عطران
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۲۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی نوجوان، کتاب داستان کودک
قیمت نسخه صوتی
۵۰۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی مردی با نقاب آهنین

آتوسا پژوهش
۱۳۹۹/۱۲/۷
اثری خوب از الکساندر دوما. خیلی خوب نوشته و همچنین خوب ترجمه شده.
فقط کاش موسیقی متن نمیدانستید روش. صداش زیادی بلند بود
امیر ع
۱۳۹۷/۲/۱۷
موسیقی متن بلندتر از صدای گوینده و نامناسب است.
خواندن داستان هم با لحن یکنواخت است و کمی تند.
Kiavash Bahmanpour
۱۳۹۸/۱۰/۲۹
اصولا در کتاب صوتی نباید موسیقی متن استفاده بشه چون تمرکز روی کتاب رو از بین می‌بره.
سینا خدابخشیان
۱۴۰۰/۱۱/۲۸
صدای راوی گرم و زیبا نیست کاملا ناشیانه می‌خونه ولی کتاب جذاب و قشنگه موسیقی هم نامناسب پخش میشه
فرهنگ ظریف بشارتی
۱۳۹۷/۱۱/۲۰
داستان زیبا بود ولی صدای موسیقی خیلی زیاده و صدای گوینده محو میشه
کاربر KIA
۱۳۹۷/۶/۱۲
خیلی خوشم نیومد.
مشاهده همه نظرات ۶

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مردی با نقاب آهنین

برای دریافت کتاب صوتی مردی با نقاب آهنین و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.