معرفی و دانلود PDF کتاب واژه‌نامه‌ها - جلد سوم

عکس جلد کتاب واژه‌نامه‌ها - جلد سوم
قیمت:
۱۳۰۰۰ تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب واژه‌نامه‌ها - جلد سوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب واژه‌نامه‌ها - جلد سوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب واژه‌نامه‌ها - جلد سوم

کتاب واژه‌نامه‌ها - جلد سوم نوشته‌ی ویلیام ا. کتس درسنامه‌ی مرجع‌‌شناسی عمومی و تخصصی فارسی و غیرفارسی است.

کتاب با ارزش واژه‌نامه‌ها (Introduction to Reference Work) از مجموعه‌ی هفت جلدی مرجع‌‌شناسی، از سال ۱۹۹۹ تاکنون بیش از هشت بار ویرایش و صدها هزار نسخه از آن در سراسر جهان عرضه شده است. در این مجموعه فرایندهای مختلف مرجع، انواع مرجع، تاثیر فن‌آوری اطلاعات بر خدمات مرجع و منابع مهم مرجع موجود در کتابخانه‌ها به خصوص منابع الکترونیکی به زبانی ساده توصیف شده است. مترجمان به هنگام ضرورت در بخش‌هایی از این کتاب تلاش کرده‌اند منابع فارسی مرتبط با موضوع را نیز به آن اضافه کنند به همین دلیل از این کتاب برای تدریس دروس مختلف مراجع فارسی نیز می‌توان استفاده کرد.

ویلیام ا. کتس (William A. Katz) پروفسور و مدرس مدرسه علوم و سیاست‌های اطلاع‌رسانی در دانشگاه ایالتی نیویورک است. وی هم اکنون ویراستار چندین مجله و مجموعه معتبر در حوزه‌های مختلف کتابداری به خصوص خدمات مرجع است و چندین سال به عنوان کتابدار در یکی از دانشگاه‌ها و در بخش ویراستاری انجمن کتابداران آمریکا شاغل بوده است.

در بخشی از جلد سوم کتاب واژه‌نامه‌ها می‌خوانیم:

Scott Foresman مجموعه‌ای از واژه‌نامه‌ها را منتشر می‌کند که شامل عناوین مناسب برای کلاس‌های ابتدایی تا دبیرستان است. اولین نسخه آن برای کلاس‌های اول تا پنجم، نسخه‌ای نمونه است و بر پایه نظام ثورندایک-بارنهایت می‌باشد که تأکید بسیار بر وجود تصاویر دارد. در حدود ۷۵ درصد تصاویر آن رنگی هستند. در مورد برخی واژه‌ها تاریخچه‌ای ذکر شده که به رنگ دیگری چاپ شده است. درکل شکل ظاهری جذابی دارد، اما بیشتر هدف آموزشی را دنبال می‌کند تا ارائه تعاریف. اثر دیگری که از ارزش مشابه برای کتابداران برخوردار است Webster ' s Elementary Dictionary است. این اثر از حیث تعداد مدخل‌ها (۳۳۰۰۰)، دقت در تعاریف و غیره تاحدودی شبیه به اثر Macmillan است. از طرف دیگر، تفاوتی عمده دارد و آن اینکه ناشر بیشتر بر کیفیت کار تأکید دارد تا یک گروه خاص. نتیجه آن نیز بیشتر به کتابی مناسب بزرگسالان نوسواد می‌ماند تا یک واژه‌نامه خاص کودکان. نسخه سی‌دی‌رامی آن بر مبنای اثر چاپی می‌باشد. عنوان آن Merriam - Webster ' s Dictionary for Kids است. نخستین بار در سال ۱۹۹۴ منتشر شد و تعداد واژه‌ها و تعاریف آن مانند اثر چاپی است. این نسخه دیجیتالی دارای تلفظ فونتیک برای ۲۰۰۰۰ از ۳۳۰۰۰ مدخل می‌باشد و علاوه بر آن شامل ۲۰۰ انیمیشن، ۵۰۰ تصویر رنگی، بازی‌های کلمه و تقریبا ۲۰۰ جلوه صوتی است.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب واژه‌نامه‌ها - جلد سوم
نویسنده
مترجمآیدین آذری، محسن عزیزی
ناشر چاپیانتشارات کتابدار
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۱۱۴
زبانفارسی
شابک978-964-7143-37-0
موضوع کتابکتابداری، کتاب‌های مرجع و دایره المعارف
قیمت نسخه الکترونیک
۱۳۰۰۰ ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب واژه‌نامه‌ها - جلد سوم

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب واژه‌نامه‌ها - جلد سوم

برای دریافت کتاب واژه‌نامه‌ها - جلد سوم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.