معرفی و دانلود کتاب صوتی کلید را بزن: چگونه با مصلحت‌اندیشی اوضاع را به سود خود و اطرافیانتان تغییر دهید

عکس جلد کتاب صوتی کلید را بزن: چگونه با مصلحت‌اندیشی اوضاع را به سود خود و اطرافیانتان تغییر دهید
قیمت:
۳۸۰۰۰ تومان - 6.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کلید را بزن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کلید را بزن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی کلید را بزن: چگونه با مصلحت‌اندیشی اوضاع را به سود خود و اطرافیانتان تغییر دهید

کتاب صوتی کلید را بزن نوشته‌ی چیپ هیث و دن هیث، به شما یاد می‌دهد تا با مصلحت‌اندیشی وضعیت خود و اطرافیانتان را در جهت مثبتی تغییر دهید. در این کتاب که در زمرۀ پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز قرار دارد، مراحل تغییر مثل درگیر کردن ذهن منطقی، انگیزه دادن به ذهن عاطفی، برنامه‌ریزی مسیر و... موردبررسی قرار می‌گیرد.

درباره‌ی کتاب صوتی کلید را بزن:

تغییرات بزرگی در زندگی هستند که بسیاری از انسان‌ها با هیجان از آن‌ها استقبال می‌کنند؛ مثل شروع زندگی مشترک، بچه دار شدن، تغییر محل زندگی، شغل جدید یا استفاده از تکنولوژی‌های مدرن ممکن است برای ما جذابیت داشته باشند. برخی از تغییرات نیز وجود دارند که با درمقابل آن‌ها مقاومت می‌کنیم. مثل ترک سیگار، شروع ورزش، مرتب کردن کمد لباس‌ها و رژیم گرفتن. با وجود اینکه می‌دانیم چه تاثیری بر روی کیفیت زندگی دارند اما باز هم از قبول آن‌ها سرباز می‌زنیم.

تغییر به طور کلی دشوار است. ذهن انسان همیشه دربرابر این موضوع واکنش منفی نشان می‌دهد. دلیل آن هم این است که مغز انسان به دو بخش «ذهن منطقی» که نتایج پایدار را می‌پسندد و «ذهن عاطفی» که به دنبال لذت آنی است تقسیم می‌شود. بین این دو بخش مغز همیشه تنش وجود دارد و برای ایجاد تغییر باید روشی پیدا کنید که همزمان برای هردو بخش ذهن جذابیت داشته باشد. اگر بتوانید راهی پیدا کنید که هر دو بخش مغزتان با یکدیگر هماهنگ باشند، می‌توانید به تغییرات دلخواه خود دست پیدا کنید.

چیپ و دن هیث در کتاب کلید را بزن (Switch : how to change things when change is hard) درمورد این دو بخش ذهن و نحوه ایجاد هماهنگی بین این دو صحبت می‌کنند. به عقیده نویسندگان کشکمشی که بین این دو بخش وجود دارد ممکن است تلاش شما برای ایجاد یک تغییر تاثیرگذار را از از بین ببرد. درصورتی که بتوانید بر این تنش غلبه کنید، تغییرات سریع رخ می‌دهند.

این دو نویسنده برادرانی هستند که در دانشکده علوم بازرگانی و دانشکده توسعه کارآفرینی اجتماعی تدریس می‌کنند. آن‌ها سال‌ها است که درحال تحقیق در زمینه‌های روانشناسی، جامعه‌شناسی و حوزه‌های دیگر هستند و نتایج تحقیقات خود را در این کتاب جمع‌آوری کردند. الگوی تغییری که در این کتاب معرفی می‌شود باعث می‌شود تا شما بتوانید بدون کمترین تلاش و تنها با کمی اراده تغییرات لازم را در وضعیت شغلی، خانوادگی، شخصی و روابط خود ایجاد کنید.

نمونه‌ها و خاطرات زیادی از نویسندگان در این کتاب نقل شده است که در درک بهتر مطالب آن تاثیر زیادی دارد. «جاناتان هاید»، استاد دانشگاه ویرجینیا نظریه‌ای تاثیر گذار از خود منتشر کرد که اساس نگاشتن این کتاب را شکل داده است. او مثال فیل و فیل‌سوار را در تشریح تاثیر تغییرات زندگی بر روی مغز ارائه می‌کند. به عقیده او بخش عاطفی ذهن فیل است و نیمه منطقی ذهن فیل سوار. کسی که بر پشت این فیل نشسته و افسار او را به دست گرفته است، باید بتواند به خوبی فیل را کنترل کند و بداند چگونه از قدرت و نیروی فیل استفاده کند.

هرچقدر هم که برای کاری برنامه‌ریزی کرده باشید، تا زمانی که فیل تصمیم نگیرد با شما همراه و هم‌مسیر باشد، با شکست و سرخوردگی مواجه می‌شوید. اما اگر با شما همراه شود آن وقت است که می‌توانید به هرچیزی که می‌خواهید برسید. کتاب پیش رو در مورد شیوه‌های تغییر با راه‌حل‌های گوناگون و اینکه نقش احساسات در افزایش انگیزه شما چیست، صحبت می‌کند. همچنین به شما می‌گوید که چطور محیط را دستکاری کنید و عادت‌های خوب و مثبت را در خودتان به وجود آورید تا سرانجام به خواسته‌هایتان دست یابید.

کتاب صوتی کلید را بزن مناسب چه کسانی است؟

اگر قصد دارید در زندگی شخصی و شغلی خود موفقیت کسب کنید شنیدن این کتاب به شما توصیه می‌شود. همچنین علاقه‌مندان به کتاب‌های موفقیت و خودیاری از شنیدن این کتاب لذت خواهند برد.

با نویسندگان کتاب صوتی کلید تغییر را فشار بده بیشتر آشنا شویم:

دن و چیپ هیث، دو برادرند که سال‌های زیادی به نویسندگی، تحقیق، مشاوره و تدریس مشغول بوده‌اند و با سازمان‌های بزرگی همچون گوگل، گپ و انجمن قلب آمریکا همکاری کرده‌اند. این دو، تا به امروز چندین کتاب به رشتۀ تحریر درآورده‌اند که کتاب «کلید تغییر را فشار بده» از پرمخاطب‌ترین آن‌هاست، به طوری که تاکنون به 30 زبان ترجمه شده و در سراسر دنیا یکی از آثار پرفروش بوده است.

چیپ هیث (Chip Heath) از دانشگاه استنفورد و دانشگاه A&M تگزاس فارغ‌التحصیل شده است. او را به عنوان یکی از نویسندگان درخشان و سرشناس در مجلۀ فَست کُمپانی به حساب می‌آورند. هیث به تدریس رفتار سازمانی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه کسب و کار استنفورد مشغول است.

هیث محققی برجسته و تواناست، اغلب تحقیقات او در این زمینه است که چرا برخی از ایده‌ها در بازار بزرگ دوام می‌آورند و رشد می‌کنند. مقاله‌های وی در نشریه‌های ساینتیفیک آمریکن، فایننشال تایمز، واشنگتن پست، بیزنس ویک و روانشناسی امروز به چاپ رسیده‌اند.

دن هیث (Dan Heath) مشاور موسسه آموزشی دوک، در نوشتن این کتاب به چیپ یاری رسانده است. او برای مدتی به عنوان پژوهشگر در دانشکده کسب و کار هاروارد مشغول به فعالیت بوده و در حال حاضر متخصص طراحی و ارائه برنامه‌های آموزشی موسسه است. دن هیث همچنین یکی از مؤسسان شرکت «بهتر فکر کن» است، شرکتی که کتاب‌های درسی دانشگاهی تولید می‌کند.

در بخشی از کتاب صوتی کلید را بزن می‌شنویم:

هنگامی که شما موفقیت‌های اولیه را مهندسی می‌کنید، کاری که واقعا انجام می‌دهید مهندسی امید است. امید برای تغییر ارزشمند است. سوخت فیل محسوب می‌شود. به محض آنکه مردم در مسیر قرار گرفته و پیشرفت می‌کنند، مهم است پیشرفت‌های آن‌ها قابل رویت شود. در برخی انواع تغییر مثل کاهش وزن، اندازه‌گیری پیشرفت آسان است. آدم‌ها می‌توانند روی ترازو بروند و وزنشان را ببینند. متاسفانه برای ابداع محصولی تازه یا کاهش تاثیر کربن در جو زمین هیچ مقیاسی وجود ندارد. شما چطور می‌توانید خط کشی را پیدا کنید که بتواند تغییراتی را که شما رهبری می‌کنید اندازه‌گیری کنند؟

درمانگرهای متمرکز بر راه‌حل که درباره‌ی آن‌ها در فصل دوم در بخش فیل‌سوار سخن راندیم، خط‌کش‌های خود را خلق می‌کنند. به خاطر می‌آورید که آن‌ها از بیمارانشان پرسش معجزه را می‌پرسیدند. تصور کن نیمه شب موقعی که در خواب هستیم معجزه‌ای اتفاق می‌افتد و تمام مشکلاتی که داری یک دفعه حل می‌شود. صبح موقعی که از خواب برمی‌خیزی چطور این را متوجه می‌شوی؟

این درمانگرها که معجزه می‌تواند برای بیماران دور به نظر برسد و اینکه آن‌ها باید بیمارانشان را با انگیزه و امیدوار برای رسیدن به مقصد نگهدارند. برای این کار شیوه‌ی اندازه‌گیری پیشرفت به سوی معجزه را در نظر گرفته‌اند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۳۵ دقیقه
فصل یک / بخش یک: سه نکته‌ی حیرت‌انگیز درباره‌ی تغییر
۲۹ دقیقه
فصل یک / بخش دو
۲۴ دقیقه
فصل دو / بخش یک: نقاط روشن را بیابید
۳۲ دقیقه
فصل دو / بخش دو
۲۹ دقیقه
فصل سه / بخش یک: حرکات مهم را بنویسید
۲۶ دقیقه
فصل سه / بخش دو
۳۲ دقیقه
فصل چهار / بخش یک: به مقصد اشاره کنید
۳۷ دقیقه
فصل چهار / بخش دو
۳۳ دقیقه
بخش دوم: به فیل انگیزه دهید / فصل پنج / بخش یک: احساسات را پیدا کنید
۳۲ دقیقه
فصل پنج / بخش دوم
۱۹ دقیقه
فصل شش / بخش یک: تغییر را کوچک کنید
۲۸ دقیقه
فصل شش / بخش دو
۱۸ دقیقه
فصل شش / بخش سه
۳۵ دقیقه
فصل هفت / بخش یک: به آدم‌ها اجازه‌ی رشد دهید
۴۱ دقیقه
فصل هفت / بخش دو
۳۳ دقیقه
بخش سوم: به مسیر شکل دهید / فصل هشت: محیط را عوض کنید / بخش یک
۳۳ دقیقه
فصل هشت/ بخش دو
۳۴ دقیقه
فصل نه / بخش یک: عاداتی را ایجاد کنید
۲۶ دقیقه
فصل نه / بخش دو
۲۸ دقیقه
فصل ده / بخش یک: جماعت را هدایت کنید
۴۰ دقیقه
فصل ده / بخش دو
۲۴ دقیقه
فصل یازده: به تغییر تداوم بخشید

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی کلید را بزن: چگونه با مصلحت‌اندیشی اوضاع را به سود خود و اطرافیانتان تغییر دهید
نویسنده،
مترجممیترا معتضد
گویندهمیلاد فتوحی
ناشر چاپینشر البرز
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۱ ساعت و ۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
۳۸۰۰۰ ت - 6.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی کلید را بزن

حمید میررفیع
۱۴۰۱/۳/۳
کتاب خوبی هستش منتهی موضوعش با اون چیزی که قبلا راجع بهش دیده بودم فرق داره. یک پیشنهاد دارم. شما باید متن کتاب هم اضافه کنید تا موقع گوش دادن جلوی چشممان هم باشد و اینکه هر ترک صوتی را مثلا به 50 قسمت تقسیم کنید و زمانیکه ما یک ترک ٢٥ دقیقه‌ای را گوش می‌دهیم این پنجاه قسمت را خودمان عوض کنیم. برای مخصوصا متون سنگین که بعضی از جملاتش حداقل نیاز به یک دقیقه فکر کردن دارد. اینطوری طوطی وار گوش دادن و بسرعت رد شدن باعث میشه ما کامل یک کتاب را متوجه نشویم. البته دکمه ده ثانیه به عقب خوب هستش ولی کافی نیست. بهترین حالت اینه که زمانیکه یک کتاب ضوتی ظبط می‌کنید یک ترک را به قسمت‌های مختلف تقسیم کنید. و بگذارید خود شنونده بعداز متوجه شدن هر قسمت یا پاراگراف یا به قسمت بعدی برود و اینطوری تند تند گوش ندهیم.
ایمان حسینی
۱۴۰۰/۶/۳۱
اصلا فکر نمیکردم که اینقدر کتاب جالبی باشد که من نتونم بزارمش کنار ودر ۳ روزخواندمش. ❤️❤️❤️❤️❤️عالی عالی عالی بود. بنظر من اگر این کتاب وکتاب غول درون را باهم بخوانید یا غول درون را بخوانید وبعد این کتاب را. مفید بودن این کتاب چندبرابر میشود. بسیار خوب بود این کتاب.
سمیه ربیعی راد
۱۴۰۰/۱۲/۲۹
بینظیر توصیه میکنم حتنا بخونید
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب صوتی کلید را بزن

برای دریافت کتاب صوتی کلید را بزن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.