معرفی و دانلود کتاب صوتی زنده به گور

عکس جلد کتاب صوتی زنده به گور
قیمت:
۱۹۰۰۰ تومان - 3.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زنده به گور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زنده به گور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی زنده به گور

کتاب صوتی زنده به گور مجموعه‌ای متشکل از نُه داستان کوتاهِ شنیدنی به قلم صادق هدایت، نویسنده‌ی بلندآوازه‌ی ایرانی است. آثاری که در این مجموعه خواهید شنید، ذیل سبک‌های ادبی متفاوتی، اعم از مدرنیستی و رئالیستی قرار می‌گیرند.

درباره کتاب صوتی زنده به گور:

صادق هدایت (Sadegh Hedayat) را از پیشروان ادبیات مدرن در ایران می‌دانند. نام وی در ذهن بیشتر مخاطبین، با شاهکارش، «بوف کور» گره خورده است. به راستی نیز، این رمان اعجاب‌انگیز، از برخی جهات بزرگ‌ترین کار هدایت، و آینه‌ی تمام‌نمای نبوغ اوست. با این حال نباید فراموش کرد که هدایت به جز بوف کور، قصه‌های کوتاه و بلند دیگری نیز از خود به جا گذاشته که بسیاری‌شان، هم از حیث سبکی و هم به لحاظ محتوایی، آثاری بسیار مهم و درخور اعتنا به شمار می‌روند.

کتاب زنده به گور یکی از همین آثار است؛ این مجموعه داستان که نخستین بار در سال 1309 به چاپ رسید، می‌تواند بیانگر جنبه‌های گوناگونی از هنر و اندیشه‌ی هدایت باشد؛ چرا که عناوین حاضر در آن، در سبک‌های ادبی متفاوتی نوشته شده و دارای مضامینی بسیار متنوعند.

خود داستان زنده به گور که عنوان مجموعه نیز از آن گرفته شده، به گمان بسیاری از منتقدین و صاحب‌نظران، نسخه‌ی کوچک‌شده‌ای از رمان بوف کور است. در این اثر کوتاه ما با راوی روان‌گسیخته‌ای طرفیم که ظاهراً قصد دارد شمّه‌ای از حالات روحی و پاره‌ای از وقایع زندگی‌اش را بازگو کند؛ با این حال روایت او چنان آشفته و زبانش چنان تکه‌تکه است که نتیجه‌ی کار بیشتر به حدیث نفس انسانی با روحی بیمار شبیه است، تا گزارشی مبتنی بر واقعیت. بی‌شک این نوع روایتگریِ تعمداً آشفته، سوبژکتیو و زبان‌محور، که توأمان آغاز و اوجِ مدرنیسم در ادبیات داستانی فارسی است، در بوف کور است که بهترین فرم بیانی خود را پیدا می‌کند. با این حال نخستین ظهور آن را در برخی از داستان‌های کوتاه هدایت، از جمله همین داستان سه قطره خون می‌توان دید. از دیگر کارهای مهم و شنیدنی این مجموعه، باید به دو داستانِ «آبجی خانم» و «آب زندگی» اشاره کرد، که اولی موضوع نقدها و تفاسیر فمینیستی فراوانی بوده، و دومی نیز به لحاظ نمادشناختی، از اهمیتی بالا در میان آثار هدایت برخوردار است.

به طور کلی و بی‌اغراق، تمام داستان‌های حاضر در این کتاب شنیدنی و در نوع خود مهم‌اند. اما افسوس که مجال مختصر ما اجازه‌ی بحث مفصل درباره‌شان را نمی‌دهد. پس، بی‌حرف بیشتر: این شما و این جهان غریبِ صادق هدایت.

کتاب صوتی زنده به گور مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به داستان فارسی و ادبیات معاصر، بی‌شک از گوش سپردن به کتاب صوتی زنده به گور لذت خواهند برد.

با صادق هدایت بیشتر آشنا شویم:

وی به سال 1281، در خانواده‌ای صاحب منصب و اهل ادب متولد شد. تحصیلاتش از دارالفنون آغاز گشت و پس از مدتی وقفه، در مدرسه‌ی فرانسوی سن‌لویی پی گرفته شد؛ به گفته‌ی خودش در همین دوره بود که به ادبیات غرب، خصوصاً آثار نویسندگان فرانسوی علاقه‌مند شد.

هدایت در امر نوشتن بسیار جسور بود و روحیه‌ای تجربه‌‌گر داشت. او تقریباً در تمام انواع ادبی، اعم از نمایشنامه و رمان و داستان کوتاه دستی بر آتش داشت، و از امکانات موجود در تمام سبک‌ها و مکاتب (رئالیسم، مدرنیسم، سورئالیسم و...) به قدر کافی بهره می‌برد.

صادق هدایت نخستین نویسنده‌ی ایرانی‌ به شمار می‌رود که به راستی و از هر جهت، شایسته‌ی صفت «مدرن‌» است. او ادبیات داستانی غرب را به خوبی می‌شناخت، و بر ادبِ کلاسیک فارسی نیز تسلطی کم‌نظیر داشت. همین امر نیز برای وی این موقعیت را فراهم ساخت که ضمن بهره‌گیری از امکاناتِ از پیش موجود در زبان و ادبیاتِ فارسی، آن را گامی فراتر برده، و به عبارتی با روح زمانه‌ی جدید سازگار سازد.

از مهم‌ترین آثار این نویسنده‌ی بزرگ، می‌توان به کتاب‌های «بوف کور، سه قطره خون، زنده به گور و سگ ولگرد» اشاره کرد.

جملات برگزیده کتاب صوتی زنده به گور:

- هرکسی مطابق افکار خودش دیگری را قضاوت می‌کند. زبان آدمیزاد مثل خود او ناقص و ناتوان است.
- یک احساساتی هست، یک‌چیزهایی هست که نمی‌شود به دیگری فهماند. نمی‌شود گفت، آدم را مسخره می‌کنند...
- کسی تصمیم به خودکشی نمی‌گیرد، خودکشی با بعضی‌هاست و در خمیره و در سرشت آن‌هاست، نمی‌توانند از دستش بگریزند.
- یک‌ جایی بروم که کسی مرا نشناسد، کسی زبان من را نداند، می‌خواهم همه‌چیز را در خود حس بکنم. اما می‌بینم برای این کار درست نشده‌ام.

در بخشی از کتاب صوتی زنده به گور می‌شنویم:

از کنار جوی آهسته می‌گذشت و گاهی با ته عصایش روی آب را می‌شکافت. افکار او شوریده و پریشان بود. دید سگی سفید با موهای بلند، از صدای عصای او که به سنگ خورد، سرش را بلند کرد، به او نگاه کرد: مثل چیزی که ناخوش یا در شرف مرگ بود، نتوانست از جایش تکان بخورد و دوباره سرش افتاد به زمین.

او به زحمت خم شد، در روشنایی مهتاب، نگاه آنها به هم تلاقی کرد. یک فکرهای غریبی برایش پیدا شد. حس کرد که این نخستین نگاه ساده و راست بود؛ که او دیده که هر دو آنها بدبخت و مانند یک چیز نخاله، وازده و بیخود، از جامعه‌ی آدم‌ها رانده شده بودند. می‌خواست پهلوی این سگ که بدخبتی‌های خودش را به بیرون شهر کشانیده و از چشم مردم پنهان کرده بود بنشیند و او را در آغوش بکشد. سر او را به سینه‌ی پیش‌آورده‌ی خودش بفشارد. اما این فکر برایش آمد که اگر کسی از اینجا بگذرد و ببیند، بیشتر او را ریشخند خواهند کرد...

فهرست مطالب کتاب صوتی

۲۰ دقیقه
داستان اول: زنده به گور - قسمت اول
۱۶ دقیقه
داستان اول: زنده به گور - قسمت دوم
۲۲ دقیقه
داستان اول: زنده به گور - قسمت سوم
۱۰ دقیقه
داستان اول: زنده به گور - قسمت چهارم
۱۵ دقیقه
داستان دوم: حاجی مراد
۸ دقیقه
داستان سوم: اسیر فرانسوی
۱۶ دقیقه
داستان چهارم: داود گوژپشت
۱۰ دقیقه
داستان پنجم: مادلن
۱۲ دقیقه
داستان ششم: آتش‌پرست
۲۰ دقیقه
داستان هفتم: آبجی خانم
۲۷ دقیقه
داستان هشتم: مرده‌خورها
۳۰ دقیقه
داستان نهم: آب زندگی - قسمت اول
۲۵ دقیقه
داستان نهم: آب زندگی - قسمت دوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی زنده به گور
نویسنده
گویندهعلی دنیوی ساروی
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۵۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
۱۹۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی زنده به گور

علی اکبری
۱۴۰۰/۹/۶
بسیار لذت بخش بود.
گوینده کاملا عالی احساس متن را منتقل میکرد. حس جالب و غریبی رو تجربه میکنید اگرچه تلخ است اما تجربه کنید. شما فقط یکبار زندگی می‌کنید پس گوش دهید و تجربه کنید
Farzad Afkhami
۱۴۰۰/۸/۲۱
حس مرگ و خودکشی به آدم میدهد
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی زنده به گور

برای دریافت کتاب صوتی زنده به گور و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.