معرفی و دانلود کتاب نبرد سایه‌ها

عکس جلد کتاب نبرد سایه‌ها
قیمت:
50000 تومان - 9.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب نبرد سایه‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب نبرد سایه‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نبرد سایه‌ها

کتاب نبرد سایه‌ها به قلم هیلاری کلینتون و زلمای خلیل زاد و هنری کسینجر، روایتگر خاطرات این نویسندگان درباره‌ی ایران است و برای کسانی که به حوزه ایران می‌پردازند بسیار مفید است.

یکی از ویژگی‌های مورد پسند سیاست‌مداران، این است که خاطرات دوران خدمت خود را در دولت‌های مختلف نگارش می‌کنند و این کار را نوعی وظیفه می‌دانند که در قبال سیاست‌مداران نسل حاضر و بعدی باید انجام دهند.

همین سنت خاطره‌نویسی برای علاقه‌مندان به این موضوع سبب می‌شود تا با دیدگاهی دقیق‌تر به ماجراهای رخ داده در فضای بین‌الملل نگاه کنند. اگر این خاطرات نباشد هم گاهی نکات دست اول و گفته نشده‌ای منتشر می‌شود که می‌توان از آن به عنوان کلیدی برای معماهای حل نشده رویدادها استفاده کرد.

بخش زیادی از خاطرات مقامات آمریکایی که در چند سال اخیر منتشر شده گاه به صورت مجزا و گاه به صورت غیر مجزا ایران را تحت پوشش قرار داده و مسائل آن را مورد بررسی قرار داده است. مثلا در یک فصل از کتاب خاطرات هیلاری کلینتون (Hillary Rodham Clinton) وزیر خارجه اسبق آمریکا و همچنین فصلی از کتاب هنری کیسینجر (Henry Kissinger) و زلمای خلیل‌زاد (Zalmay Khalilzad) نماینده پیشین ایالات متحده آمریکا که به بررسی جزئیات بخشی از مهم‌ترین مسائل منطقه خاورمیانه می‌پردازد، به مطالعه موضوع ایران اختصاص داده شده است.

در بخشی از کتاب نبرد سایه‌ها می‌خوانیم:

من از هر فرصتی که به دست آوردم، برای پر رنگ کردن نقش اعراب سنی در میان بازیگران منطقه استفاده کردم. در حالیکه واشنگتن پیشنهاد «عبدالله گل» وزیر خارجه ترکیه برای جلسه میان مقامات آمریکا و اعراب سنی عراق را رد کرد، من این پیشنهاد را مغتنم شمردم. من با گل تماس گرفتم و گفتم اگر این دیدار را ترتیب دهد من در آن شرکت خواهم کرد. او از اینکه من منتظر پاسخ مثبت از واشنگتن نمی‌مانم جا خورد.

او این فرصت را مغتنم شمرد و تلاش‌های ما نیز درنهایت باعث شد سنی‌های عراقی حزب اسلامی عراق، به فرآیند سیاسی بپیوندند. من در به چالش کشاندن سوریه و ایران توفیق کم‌تری داشتم. سوریه نه‌تنها محیطی امن برای اعراب شورشی فراهم کرده بود، بلکه اجازه داده بود جمعی از جنگجوهای خارجی از سرزمین‌های این کشور عبور کنند. در سال 2005 این مسئله را با واشنگتن مطرح کردم.

پیشنهاد من دادن اولتیماتوم به دمشق بود که اگر دمشق این مسیر را نبندد، آمریکا فرودگاه‌ها را تعطیل و بزرگراه‌های این کشور را نابود خواهد کرد. واشنگتن پس از مدت کوتاهی این مسئله را رد کرد چرا که معتقد بود شورشیان در نهایت راهی دیگر پیدا خواهند پیدا کرد. من درخواست استراتژی‌های جایگزین درباره سوریه را ارائه دادم که هیچ‌کدام پذیرفته نشد.

شبه نظامیان حامی ایران در همین زمان به نیروهای ائتلاف حمله می‌کردند. راکت‌ها و خمپاره‌ها، بی‌وقفه از سوی مناطق تحت تسلط سپاه مهدی و سازمان بدر به سوی منطقه سبز بغداد شلیک می‌شد.

همراه با ژنرال کیسی ما خلاصه‌ای از رفتارهای ایران را به مالکی، طالبانی و جعفری دادیم. آن‌ها این مسائل را با ایران مطرح کردند، اما تغییری پدید نیامد. به نظر من ایران می‌خواست اعراب سنی را به گونه‌ای رام کند که دیگر شورش نکنند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
ایران در آینه (اسناد ویکی‌لیکس)
روزگار آشفته آقای سفیر (زلمای خلیل‌زاد)
ایالات‌متحده آمریکا و ایران (هنری کیسینجر)
ایران: تحریم‌ها، محرمانه‌ها (هیلاری کلینتون)

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب نبرد سایه‌ها
نویسنده، ،
مترجممسعود شایگان
ناشر چاپینشر ستاک
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات160
زبانفارسی
شابک978-600-8883-06-7
موضوع کتابکتاب‌های علوم سیاسی
قیمت نسخه الکترونیک
50000 ت - 9.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب نبرد سایه‌ها

parnian parnian
۱۳۹۸/۲/۱۷
در اینکه کشور آمریکا به فکر ایران و مردمانش نیست شکی نیست همانطور که ایرانم به فکر هیچ کشوری و مردمانش نیست اصل سیاست هر کشوری همین ولی دشمن اصلی ما مردم ایران آمریکا و هیچ کشور دیگه‌ای نیست دشمن ما مردم جهل و خرافات و بی‌سوادی ماست که اینچنین سرانجامی رو برامون رقم زده به یزدان که گر ما خرد داشتیم کجا اینچنین سرانجام بد داشتیم
یوسف
۱۴۰۰/۱۲/۲۷
این کتاب به کسانی که در عرصه سیاست فعالیت میکنند به شدت پیشنهاد میشه. سیاستی که در لباس مزورانه ایی به طبل دموکراسی میزنه و مردم رو جذب خودش میکنه. باید کتاب را دوبار مطالعه کرد تا بتوانیم مفهوم دقیقش رو در بیابیم
samaneh Ebrahimian
۱۳۹۸/۲/۱۲
همه باید این کتابا رو بخونن که الکی سنگ دشمن رو به سینه نزنن. سلام گرگ بی‌طمع نیست، آمریکا هیچ وقت ملت ایران را نخواسته، منابع ایران رو خواسته. اما واقعا بعصی‌ها خودشون رو به خواب میزنن
Ftoa Goll
۱۳۹۹/۴/۱۴
یک یک کتاب افتضاح و سانسور شده، بهتر خودتون برید هر سه کتاب رو بخونید
Hosein A
۱۳۹۸/۲/۱۸
یکی از ضعف‌های این کتاب تفسیر و قضاوت مترجم بروی اسناد هست. قاعدتا سانسور هم شده
کامبیز منوچهری
۱۴۰۰/۸/۱
مشکل کتاب این است که در برخی موارد بسیار جانبدارانه صحبت میکند
Majid Mohammadi
۱۳۹۸/۲/۱۸
عالیه فقط نمیدونم چقدر سانسور کردن
اسماعیل نوروزی
۱۴۰۱/۶/۶
این جنس کتابها خیلی لازمن در حوزه سیاسی.
mohamad zarei
۱۴۰۰/۷/۱۳
کتاب مفیدی هست درباره طرز فکر انها درباره ایران
reza javan
۱۳۹۹/۷/۱۲
اگر به سیاست علاقه مندید از خوندن این کتاب لذت میبرید.
leyla darvishi
۱۳۹۹/۵/۱۹
توصیه میکنم برای همه و مخصوصا بچه‌های علوم سیاسی
Ali CH
۱۳۹۸/۲/۱۸
کسی نسخه زبان اصل اینو خونده که بدونه تا چه حد سانسور شده؟
majid rahmani
۱۴۰۲/۱/۱۳
واقعیت سیاست مداران امریکایی
Mohsen S.
۱۳۹۸/۱۲/۱۵
این کتاب تجربه خوبیست
مشاهده همه نظرات 14

راهنمای مطالعه کتاب نبرد سایه‌ها

برای دریافت کتاب نبرد سایه‌ها و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.