معرفی و دانلود کتاب صوتی آقای فو

عکس جلد کتاب صوتی آقای فو
قیمت:
۴۸۰۰۰ تومان - 8.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آقای فو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آقای فو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی آقای فو

جان ماکسول کوتسی، در کتاب صوتی آقای فو، تبعیض نژادی حاکم بر کشورش را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهد و صدای اعتراض خود را به گوش همگان می‌رساند. کوتسی بخاطر نوشتن این اثر در سال 2003 برنده‌ی جایزه‌ی نوبل ادبی شد.

در کتاب صوتی آقای فو (Foe)، شخصیت‌های رمان رابینسون کروزوئه اثر دانیل دفو نیز وجود دارد و براساس آن شکل گرفته شده است. این اثر داستان گیرا و پر فراز و نشیب تبعیض نژادی یا همان آپارتاید در آفریقای جنوبی را به زیبایی روایت می‌کند. جان ماکسول کوتسی (John Maxwell Coetzee) بوسیله‌ی نگارش این رمان توانسته خشم خود را نسبت به آپارتاید نشان دهد و آن را به گوش استعمارگران برساند.

کتاب صوتی آقای فو در مقایسه با آثار دیگر جان ماکسول کوتسی لحن متفاوت‌تری دارد. او در این رمان، ماجرای قدیمی تبعیض نژادی را بعد از 250 سال به گونه‌ای تازه‌تر و از دیدی متفاوت‌تر به نمایش می‌گذارد. رمان مشهوری که عده‌ای زیادی آن را مطالعه کرده‌اند و یا حداقل آن را از دیگران شنیده‌اند.

این رمان درباره‌ی زنی به نام سوزان است که در دریاها و اقیانوس‌ها برای مدتی سرگردان می‌شود تا جزیره‌ای دورافتاده را پیدا می‌کند که رابینسون کروزوئه و غلامش به اسم فرایدی در آن زندگی می‌کند. سوزان همراه با فرایدی از این جزیره‌ فرار می‌کند و در آنجا نمی‌ماند، سپس به کمک نویسنده‌ای به نام آقای فو سعی می‌کند داستان جذاب زندگی خود و آن جزیره را بازگو کند تا همگان بشنوند.

این رمان پس از انتشار در سال 1986، با انتقاد تند رسانه‌ها در آفریقای جنوبی روبه‌رو شد، زیرا این کتاب را اثری انتقادی نسبت به سیاست دانستند. در صورتی که کوتسی در تلاش بود که تفاوت‌ها فرهنگی زشت و ناپسندی که در میان کشورها وجود دارد را در زمان استعمارگری غرب به تصویر بکشد. کنایه‌های هوشمندانه و سادگی از ویژگی‌هایی است که موجب شد این داستان ماندگار و ارزشمند شود.

جان ماکسول کوتسی، نویسنده، مترجم، منتقد ادبی و مدرس دانشگاه، در آفریقای جنوبی به دنیا آمده است و در کشور بریتانیا و ایالات متحده به تحصیل پرداخته است، او مدرک دکترای زبان‌شناسی خود را از دانشگاه تگزاس شهر آستین دریافت کرده است. او اولین کتاب خود را با نام سرزمین‌های گرگ و میش (Dusklands) در سال 1971 به نگارش درآورد. او جوایز بی‌شماری برای آثار درخشان و ماندگارش کسب کرد. از برجسته‌ترین کتاب‌های او، عبارت‌اند از: در انتظار بربرها، عصر آهن و رسوایی و...

جوایز و افتخارات جان ماکسول کوتسی:

- دریافت جایزه نوبل ادبیات در سال 2003
- دریافت جایزه بوکر در سال‌های 1983 و 1999
- دریافت جایزه برتر آفریقای جنوبی در سال 2005

در قسمتی از کتاب صوتی آقای فو می‌شنویم:

دیگر نتوانستم پارو بزنم. دست‌هایم تاول زده بود، پشتم سوخته بود و بدنم درد می‌کرد. نفسی کشیدم و بی‌آنکه صدای چلپی از آب بلند شود، از قایق به آب خزیدم. موهای بلندم مثل گلی در میان اقیانوس به آرامی در اطرافم موج می‌خورد؛ مثل شقایق؛ مثل آن ستاره‌های دریایی که در آب‌های برزیل می‌شد دید. به طرف جزیره ناشناخته شنا کردم. بعد از کمی شنا برخلاف جریان آب، تقریباً به همان اندازه که پارو زده بودم، ناگهان از چنگ آن رها شدم و موج‌ها من را به سوی خلیج کوچکی کشاندند و به ساحل رسیدم. همان جا خود را رها کردم و روی ماسه‌های داغ دراز کشیدم. شعله‌های نارنجی رنگ خورشید سرم را در خود پیچیده بود. لباسم (که تنها چیزی بود که با آن گریخته بودم) داشت از حرارت تنم خشک می‌شد. فرسوده بود، اما شکرگزار...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۷ دقیقه
فصل اول - بخش اول
۲۸ دقیقه
فصل اول - بخش دوم
۲۶ دقیقه
فصل اول - بخش سوم
۱۸ دقیقه
فصل اول - بخش چهارم
۱۶ دقیقه
فصل دوم - بخش اول
۳۸ دقیقه
فصل دوم - بخش دوم
۳۸ دقیقه
فصل دوم - بخش سوم
۳۲ دقیقه
فصل دوم - بخش چهارم
۲۵ دقیقه
فصل دوم - بخش پنجم
۳۴ دقیقه
فصل سوم - بخش اول
۲۶ دقیقه
فصل سوم - بخش دوم
۳۰ دقیقه
فصل سوم - بخش سوم
۱۳ دقیقه
فصل سوم - بخش چهارم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی آقای فو
نویسنده
مترجمالناز ایمانی
گویندهالیزا اورامی
ناشر چاپیانتشارات امیرکبیر
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۴۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۴۸۰۰۰ ت - 8.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی آقای فو

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی آقای فو

برای دریافت کتاب صوتی آقای فو و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.