معرفی و دانلود PDF کتاب هنری فورد و تولید انبوه اتومبیل

عکس جلد کتاب هنری فورد و تولید انبوه اتومبیل
قیمت:
۷۰۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب هنری فورد و تولید انبوه اتومبیل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب هنری فورد و تولید انبوه اتومبیل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب هنری فورد و تولید انبوه اتومبیل

کتاب هنری فورد و تولید انبوه اتومبیل نوشته مایکل اهرن، از مجموعه کتاب‌های تصویری مخترعان و کاشفان، داستان تولید خودرو به صورت انبوه توسط هنری فورد و تأسیس کارخانه خودروسازی را روایت می‌کند.

موضوع کتاب هنری فورد و تولید انبوه اتومبیل چیست؟

مایکل اهرن (Michael OHearn) در این کتاب به معرفی فورد و اختراع خودرو مدل تی می‌پردازد. هنری فورد در 13 جولای 1863 در شهر گرینفیلد ایالت میشیگان به دنیا آمد. او در سال 1888 با کلارا برایانت ازدواج کرد و تنها فرزندشان ادسل در سال 1893 متولد شد. هنری در 7 آوریل 1947 در 83 سالگی و در دیربورن میشیگان درگذشت.

در روز عید کریسمس سال 1893 فورد اولین موتور بنزینی را با استفاده از سینک ظرفشویی آزمایش کرد. او سیمی را به پریز آشپزخانه وصل نمود تا نیروی لازم برای شمع احتراق را به موتور بدهد. در حالی که فورد موتور را روشن می‌کرد، همسرش کلارا بنزین را از دریچه موتور به داخل آن می‌ریخت. به محض اینکه موتور روشن شد، آتش از اگزوز خارج شد و خانه پر از دود گردید. ظروف و پنجره‌ها به لرزه درآمدند.

فورد اولین خودرو خود را در خانه‌اش در دیترویت ساخت و آن را چهار چرخ نامید. وقتی ساخت خود را به پایان رساند، متوجه شد که پهنای آن بزرگ‌تر از آن است که از در خارج شود. فورد برای اینکه بتواند ماشین را برای آزمایش به بیرون ببرد یکی از دیوارهای آجری خانه را خراب کرد.

مدل‌های اولیه تی در رنگ‌های مختلف ساخته می‌شد. اما از سال 1914 تا 1926 تمام مدل‌ها سیاه رنگ بودند. خودرو مدل تی مانند یک اسب محبوب بود، اغلب مردم آن را عضوی از خانواده می‌دانستند. بیشتر مردم برای مدل تی خود یک اسم می‌گذاشتند. دو نام متداول در آن دوران برای مدل تی، تین لیزی و فلیور بود.

کتاب هنری فورد و تولید انبوه اتومبیل (Henry Ford and the Model T) برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب برای کودکان و نوجوانان که به ماشین علاقه‌مندند بسیار جالب و جذاب است.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: اتاق آزمایش
فصل دوم: فروش مدل تی
فصل سوم: 15 میلیون مدل تی
فصل چهارم: ماشینی که آمریکا را تغییر داد
مطالب بیشتر

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب هنری فورد و تولید انبوه اتومبیل
نویسنده
مترجممحمد همت خواه
ناشر چاپیانتشارات عصر اندیشه
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۳۴
زبانفارسی
شابک978-600-5550-68-9
موضوع کتابکتاب‌های کمیک و رمان‌های مصور
قیمت نسخه الکترونیک
۷۰۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب هنری فورد و تولید انبوه اتومبیل

مونا عاشق آبادی
۱۳۹۹/۱/۲۸
کتاب بسیار زیبا درباره پیشرفت بزرگترین خودرو ساز در جهان!!!
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب هنری فورد و تولید انبوه اتومبیل

برای دریافت کتاب هنری فورد و تولید انبوه اتومبیل و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.