معرفی و دانلود کتاب صوتی سیاه و کبود

عکس جلد کتاب صوتی سیاه و کبود
قیمت:
45000 تومان - 4.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سیاه و کبود و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سیاه و کبود و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی سیاه و کبود

آنا کوئیندلن، نویسنده‌ی برجسته‌ی آمریکایی، در کتاب صوتی سیاه و کبود روایتی تأثیرگذار و منقلب‌کننده از خشونت علیه زنان به دست داده است. او در این رمانِ پرفروش نیویورک تایمز که به باور اغلب منتقدین بهترین اثر نویسنده به شمار می‌رود، در قالب داستانی پرکشش، به دغدغه‌های فمینیستی خود پرداخته است.

درباره کتاب صوتی سیاه و کبود:

رمان سیاه و کبود (Black and Blue) در سال 1998 به انتشار رسید و به سبب داستان پرکشش و روایت جذاب خود، به سرعت بدل به یکی از پرفروش‌ترین آثار داستانی در آمریکا شد. اما داستان‌پردازی خوب و روایتِ دنبال‌کردنی به تنهایی دلیل استقبال فوق‌العاده‌ی خوانندگان از این اثر را توضیح نمی‌دهند. علت اصلیِ اقبال گسترده‌ نسبت به این رمان، نگرش انتقادیِ آن نسبت به جامعه‌ی مردسالار آمریکاست؛ کشوری که البته در قوانین حاکم بر آن هیچ نشانی از تبعیض جنسیتی نمی‌توان یافت، اما در فرهنگِ مردمانش می‌توان رفتارها و هنجارهای مردسالارانه را به وضوح مشاهده کرد.

کوئیندلن در کتاب سیاه و کبود داستان زنی را روایت می‌کند که قربانی خشونت‌های فیزیکی و روانی‌ای است که همسرش نسبت به او روا می‌دارد. نکته‌ی تأسف‌برانگیز و در عین حال کنایه‌آمیز ماجرا این است که این همسر خشن از قضا رئیس پلیس شهر است! بنابراین، دست زن خالی‌ست، چرا که شکایت از همسرش ظاهراً ره به جایی نخواهد برد. اما آیا به راستی چنین است؟ آیا او مجبور است که تمام عمر به عنوان زنی همیشه سیاه و کبود به زندگی ادامه دهد؟ این سوال اساسی‌ای است که پاسخش، پیرنگ تاثربرانگیز کتاب پیش رویتان را می‌سازد؛ اثری کم‌نظیر در ادبیات معاصر آمریکا، که برای علاقه‌مندان به داستان‌های جذاب و اصطلاحاً سرگرم‌کننده همانقدر جذابیت خواهد داشت، که برای دوست‌داران آثار ادبیِ دغدغه‌مند و انتقادی.

اقتباس سینمایی از کتاب صوتی سیاه و کبود:

از رمان درخشان آنا کوئیندلن دو اقتباس دیدنی صورت گرفته است: نخست فیلم تلویزیونی‌ای هم‌نام با کتاب، به کارگردانی پائول شاپیرو. و دیگری فیلمی به نام Enough از مایکل آپتد.

افتخارات کتاب صوتی سیاه و کبود:

- قرار گرفتن در لیست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز
- نامزد جایزه‌ی Orange

نکوداشت‌های کتاب صوتی سیاه و کبود:

- شاهکاری تکان‌دهنده. (Lexington Herald-Leader)
- بهترین کتاب نویسنده. (Publishers Weekly)
- جذاب و پرتنش. (New York Times)

با آنا کوئیندلن بیشتر آشنا شویم:

آنا کوئیندلن (Anna Quindlen) متولد سال 1952 و اهل کشور آمریکاست. روزنامه‌نگاری و داستان‌نویسی اصلی‌ترین علائق وی هستند. در کارنامه‌ی افتخارات او می‌توان به جایزه‌ی معتبر پولیتزر برخورد. بسیاری از کتاب‌های کوئیندلن از پرفروش‌های صنعت نشر به شمار می‌روند. از مهم‌ترین کتاب‌های او می‌توان به سه اثر با عناوین «سیاه و کبود»، «عمومی و خصوصی» و «فکر کردن با صدای بلند» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی سیاه و کبود می‌شنویم:

به خاطر می‌آورم که وکیل او مردی مسن بود که در محله‌ای فقیرنشین دفتر وکالت داشت و مادر پسرک از اینور و آنور پول جمع کرده بود تا او را به استخدام درآورد. زیرا دادگاه یک وکیل تسخیری سیاهپوست را برای پسرش تعیین کرده بود و او اعتقاد داشت پسرش به وکیلی سفیدپوست نیاز دارد تا بتواند بی‌گناهی‌اش را ثابت کند. وکیل آن پسر، نیمه کور و الکلی، که شوره‌ی سرش مثل برف شانه‌های کت خاکستری‌اش را سفید کرده بود، آنقدر احمق بود که موکلش را به عنوان شاهد صدا بزند و از او بپرسد چرا به جرمی که مرتکب نشده اعتراف کرده است.

پسر با صدایی بسیار آهسته گفت: «این پلیس توی اتاق بود.» پیشانی پهن او به بلندگو چسبیده بود. انگشتانش بی‌هدف با لب پایینی‌اش بازی می‌کرد، به طوری که کلماتش اندکی نامفهوم به گوش می‌رسید...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه (یک)
نمونه (دو)
30 دقیقه
یک
25 دقیقه
دو
19 دقیقه
سه
25 دقیقه
چهار
25 دقیقه
پنج
29 دقیقه
شش
32 دقیقه
هفت
17 دقیقه
هشت
17 دقیقه
نه
26 دقیقه
ده
23 دقیقه
یازده
26 دقیقه
دوازده
22 دقیقه
سیزده
23 دقیقه
چهارده
23 دقیقه
پانزده
29 دقیقه
شانزده
21 دقیقه
هفده
23 دقیقه
هجده
36 دقیقه
نوزده
38 دقیقه
بیست
36 دقیقه
بیست و یک
39 دقیقه
بیست و دو
33 دقیقه
بیست و سه
45 دقیقه
بیست و چهار
46 دقیقه
بیست و پنج
23 دقیقه
بیست و شش
47 دقیقه
بیست و هفت

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی سیاه و کبود
نویسنده
مترجمطاهره صدیقیان
گویندهشرگان انورزاده
ناشر چاپیانتشارات روشنگران و مطالعات زنان
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۲ ساعت و ۵۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
45000 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی سیاه و کبود

Nahid Ghovanloo
۱۴۰۰/۱۲/۹
بدون شک داستان خوب و از منطق درستی برخوردار است اما من ترجیح میدادم به جای تکرار خاطرات گذشته در طی داستان بیشتر به دوران سازندگی روحی و تغییرات زمان حال پرداخته شود، بیشتر از آنکه روال زندگی در چنین شرایطی را روایت کند به آلام روحی و افکار شخصیت پرداخته بود.
روایت داستان روان اما کند بود، ممنون
K ک.اکبری
۱۴۰۰/۱۰/۲۲
سلام دوستان، از خواندن این کتاب راضی هستم. رمان‌های معاصر هم ارزش خواندن دارد. ابن کتاب شرح رنج زنی است که با انتخاب غلط دوره جوانی، پس از فراز و فرودهای بسیار آن را جبران می‌کند.
Hani Khodadadian
۱۴۰۱/۱۲/۲۷
اطلا نثر کتاب را دوست نداشتم
Mahsa Bashiri
۱۴۰۱/۸/۲۵
کاش داستان کمی دیرتر تمام میشد
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب صوتی سیاه و کبود

برای دریافت کتاب صوتی سیاه و کبود و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.