معرفی و دانلود کتاب صوتی سوسک

عکس جلد کتاب صوتی سوسک
قیمت:
34000 تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سوسک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سوسک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی سوسک

کافکا در قرن بیست و یک! کتاب صوتی سوسک، رمانی سیاسی با رگه‌هایی از طنز سیاه است که به قلم ایان مک یوون، نویسنده‌ی معاصر و پرفروش انگلیسی‌زبان به رشته‌ی تحریر درآمده است. در این اثر با زندگی شخصیتی به نام جیم سمز آشنا خواهید شد، که یک روز که از خواب برمی‌خیزد، در کمال شگفتی درمی‌یابد که تبدیل به سوسکی زشت و زننده شده است...

درباره کتاب صوتی سوسک:

ایان مک یوون (Ian McEwan) نویسنده‌ی توانای اهل انگلستان است که پیش از این با رمان‌های درخشانی نظیر «آمستردام» و «باغ سیمانی» به مخاطب فارسی‌زبان معرفی شده بود. حال، دو سال پس از انتشار یکی از تازه‌ترین آثار وی، یعنی رمان سوسک (The Cockroach)، این فرصت برای شما فراهم شده تا در کنار مطالعه‌ی متن اثر، به نسخه‌ی صوتی کتاب نیز گوش بسپارید. نسخه‌ای که با صدای گرم محسن بوالحسنی روایت شده است.

این کتاب آشکارا یادآور داستان مسخ، اثر پرآوازه‌ی فرانتس کافکاست. اما اشتباه خواهد بود که اگر کار مک یوون در کتاب سوسک را صرفاً تقلیدی از نویسنده‌ی شهیر آلمانی‌زبان، یا نوعی بازآفرینی یک شاهکار کلاسیک بدانیم؛ خیر، سوسک نه یک کپی یا در بهترین حالت، یک بازآفرینی جذاب، بلکه یک پارودی (تقلید طنزگونه از یک کار هنریِ دیگر) درخشان است.

سویه‌های سیاسی آشکار کتاب سوسک به سرعت مخاطب را متوجه این نکته می‌کند که با رمانی به شدت متفاوت مواجه است. جیم سمز که بنا به تقدیر به یک سوسک زشت و مهوع استحاله یافته، بناست در سیاست کشور انگلستان نقشی اساسی ایفا کند! بله، او در واقع به زودی به نخست‌وزیر که قدرتمندترین فرد در ساختار سیاسی کشور است بدل می‌شود، و تازه آن زمان است که رسالت حقیقی‌اش در زندگی روشن می‌شود: فراهم آوردن امکانی برای حکومت مردم بر مردم (یا شاید، سوسک‌ها بر سوسک‌ها؟!).

اما در این مسیر دشواری‌هایی پیش پای سمز قرار دارد: تعارض‌ها و تضاد منافع، بازی‌های سیاسی، جنگ قدرت و از همه مهم‌تر، خود سیستم که گویی راه به هیچ تغییری نمی‌دهد. با این وصف سرنوشت جیم سمز، سوسکی که در قالب نخست‌وزیر انگلستان از خواب برخاسته است، چه خواهد شد؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال، باید تا پایان اثر منتظر باقی ماند...

نکوداشت‌های کتاب صوتی سوسک:

- طنزی سیاسی با رنگ و بوی آثار کافکا! (amazon)
- مملو از ظرافت. (Publishers Weekly)
- یک رمان سیاسی درخشان که نظیرش به ندرت یافت می‌شود. (Barnes & Noble)

کتاب صوتی سوسک مناسب چه کسانی است؟

از دوست‌داران ادبیات امروز جهان به طور عام، و از علاقه‌مندان به رمان‌هایی با درونمایه‌هایی سیاسی به طور خاص، دعوت می‌کنیم که شنونده‌ی این رمان صوتی باشند.

با ایان مک یوون بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده‌ی بریتانیایی به سال 1948، در شهر الدرشات انگلستان (از توابع همپشر) به دنیا آمده است. او نویسنده‌ی ده‌ها رمان و نمایشنامه‌ است که برخی‌شان از آثار پرفروش و شناخته‌شده‌ی ادبیات امروز انگلستان به شمار می‌روند. از جمله کتابی به نام «آمستردام» که در سال 1998 جایزه‌ی من بوکر را برای نویسنده‌اش به ارمغان آورده است؛ همچنین او پیش از آن نیز پنج نامزدی جایزه بوکر را تجربه کرده بوده است. علاوه‌براین مک یوون جوایز گوناگون دیگری، از جمله جایزه‌ی معتبر Golden Plate را به دست بیاورد.

همچنین جالب است بدانید که نشریه‌ی تایمز نام مک یوون را در لیست پنجاه نویسنده‌ی برتر انگلیسی زبان از 1945 به بعد آورده، و دیلی تلگراف از او به عنوان چهره‌ای قدرتمند در عرصه‌ی فرهنگ و هنر انگلیس یاد کرده است. از دیگر کتاب‌های مک یوون می‌توان بدین عناوین اشاره داشت: «شنبه، خیال‌پرداز، پرده‌ی حائل، سگ‌های سیاه، تاوان، باغ سیمانی.»

در بخشی از کتاب صوتی سوسک می‌شنویم:

پنج دقیقه بعد، وقتی همچنان تلوتلوخوران، پیش از پوشیدن لباس‌هایی که برایش گذاشته بودند، مکثی کرد، حال تهوع پیدا کرد. همنوعان او، به تن زیبا و براقشان مباهات می‌کردند، و به ذهنشان هم خطور نمی‌کرد که خودشان را بپوشانند. لباس زیر سفید، جوراب سیاه، پیراهن راه راه سفید و آبی، کت و شلوار تیره، کفش سیاه. با بی‌اعتنایی، شاهد سرعت غیرارادی دستانش در بستن بند کفش‌ها و سپس، بستن کرواتش جلو آینه‌ی حمام بود.

همانطور که موی قهوه‌ای زنجبیلی‌اش را شانه می‌کرد، با دلتنگی ناگهانی متوجه شد مویش همرنگ پوست خوب قدیمی‌اش است. وقتی بالاخره بالای پله‌ها ایستاد، این سودا به سرش زد که دست‌کم چیزی از قیافه‌ام به جا مانده است. با منگی شروع کرد پله‌ها را پایین آمدن، و همانطور که به دست‌هایش برای اصلاح و لباس پوشیدن اعتماد کرده بود، به پاهایش اعتماد کرد تا او را به سلامت پایین ببرند...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی
22 دقیقه
یک (قسمت اول)
19 دقیقه
یک (قسمت دوم)
18 دقیقه
دو (قسمت اول)
21 دقیقه
دو (قسمت دوم)
23 دقیقه
سه (قسمت اول)
20 دقیقه
سه (قسمت دوم)
19 دقیقه
چهار (قسمت اول)
24 دقیقه
چهار (قسمت دوم)

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی سوسک
نویسنده
مترجممحمدحسین واقف
گویندهمحسن بوالحسنی
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۴۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
34000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی سوسک

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی سوسک

برای دریافت کتاب صوتی سوسک و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.