معرفی و دانلود کتاب صوتی زخمی

عکس جلد کتاب صوتی زخمی
قیمت:
۴۰۰۰۰ تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زخمی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زخمی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی زخمی

کتاب صوتی زخمی رمانی اجتماعی به قلم اردل از، نویسنده‌ی فقید اهل ترکیه است. او که در طول زندگی بارها به دلیل فعالیت‌های سیاسی‌اش خود را در تنگا دید و حتی مدتی را در زندان گذراند، در رمان زخمی با خلق یک کاراکتر زندانی سیاسی، کوشید تا تجربیات خود را از طریق داستانی جذاب به مخاطبین علاقه‌مند ارائه دهد. گفتنی است که کتاب حاضر پس از انتشار جایزه‌ی اورهان کمال را برای نویسنده‌اش به ارمغان آورد.

درباره کتاب صوتی زخمی:

در میان کشورهای آسیایی، ترکیه جایگاهی برجسته دارد. اگر از دید تاریخی بنگریم، امپراتوری عثمانی که ترکیه‌ی کنونی هسته‌ی آن را تشکیل می‌داد، کانون تمام مهم‌ترین تحولاتی بود که در طول یک و نیم قرن گذشته، به شکل‌گیری خاورمیانه‌ی امروزی منجر شدند. تحولات داخلی این کشور نیز در طول دهه‌های گذشته همواره حاکی از ناآرامی‌های درونی، شکاف‌های فکری و اختلاف‌های فرهنگی مردم با حاکمان، و چه بسا مردم با مردم بوده است. بنابراین شناخت دقیق تاریخ و فرهنگ این ملت بزرگ، بسیار آموزنده خواهد بود. اما بهترین راه برای شناخت ترکیه و مردمان آن چیست؟

اینجاست که باید به آن حکم مشهوری رجوع کرد که بسیاری از بزرگان اندیشه در طول تاریخ، بر درستی آن صحه گذاشته‌اند؛ اینکه آینه‌ی تمام‌نمای خلقیات، ذهنیات، باورها، در یک کلمه، روح یک ملت، ادبیات آن ملت است. بنابراین برای شناخت فرهنگ و سیاست و جامعه‌ی ترکیه، هیچ راهی بهتر از مطالعه‌ی آثار خلق‌شده توسط ادیبان ترک‌زبان نیست. یکی از برجسته‌ترینِ این ادیبان، اردل از نام دارد.

یکی از برترین آثار اردل از، کتابی‌ست با عنوان زخمی (Yaralisin): یک رمان سیاسی - اجتماعی که نخستین بار در سال 1973 به صورت پاورقی در روزنامه جمهوریت منتشر شد و یک سال بعد نسخه‌ی کامل آن در قالب کتاب به چاپ رسید.

اردل از (Erdal Öz) در این رمان داستان زندگی یک زندانی سیاسی را بازگو می‌کند. حجم کثیری از توصیفات او در این کتاب معطوف به فضای حاکم بر زندان‌های ترکیه است: فضایی تاریک، ملا‌ل‌آور و آمیخته با ترس و اضطراب. هدف اصلی اُز از ترسیم چنین چشم‌اندازی اما نه صرفِ ارائه‌ی گزارشی رئالیستی از جامعه‌ی سیاست‌زده‌ی ترکیه، بلکه فراتر از آن، کاوشی عمیق در یک موقعیت پیچیده‌ی انسانی‌ست که در آن دو تیپ آدم ایفای نقش می‌کنند: زندانی و زندانبان، یا به عبارتی بهتر: شکنجه‌گر و شکنجه‌شونده.

به واقع او در این کتاب این پرسش سخت دل‌آزار اما به همان اندازه مهم را مطرح می‌کند: دقیقاً چه اتفاقی در روح یک انسان رخ می‌دهد، زمانی که می‌پذیرد دست به شکنجه‌ی انسانی دیگر بزند؟ و در آن سو، آنکه شکنجه می‌شود، پس از این تجربه چگونه می‌تواند «انسان» باقی بماند؟ در یک کلام: اردل از در کتاب صوتی زخمی از خلال روایتی رئالیستی درباره‌ی جدال غالبین و مغلوبینِ جامعه، به جدالی بس عمیق‌تر در درون انسان نقب می‌زند: جدال نیکی و بدی، راستی و کجی، در یک کلام: نور و تاریکی.

در نکوداشت کتاب صوتی زخمی:

- این اثر به جمع به‌یادماندنی‌های ادبیات ما خواهد پیوست. (یاشار کمال)

کتاب صوتی زخمی مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به ادبیات ترکیه، و دوست‌داران داستان‌هایی با تم سیاسی - اجتماعی، دو گروهی‌اند که می‌توانند خود را از مخاطبین اصلی این کتاب بدانند.

با اردل از بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده‌ی ترکیه‌ای در سال 1935، در منطقه یلدزلی سیواس به دنیا آمد و به سال 2006، پس از عمری فعالیت پربار ادبی چشم بر دنیا فرو بست. اُز در کودکی و نوجوانی به همراه پدرش که کارمند دولت بود، به نقاط گوناگون ترکیه سفر کرد و از این رهگذر اندوخته‌های پرباری کسب نمود. مدرک تحصیلی‌اش را در رشته‌ی حقوق دریافت کرد؛ علاقه‌اش اما بیشتر به سمت هنر بود و ادبیات. اگرچه در عرصه‌های سیاسی - اجتماعی نیز فعالیت‌هایی داشت، که در نهایت منجر به زندانی شدن، و توقیف تمام فعالیت‌ها و بنگاه‌های ادبی‌اش شدند. آثار اردل پس از آزادی از زندان، رنگ سیاسی پررنگ‌تری به خود گرفتند. از جمله کتاب‌های مهم وی می‌توان به موارد پیش رو اشاره داشت: «شب پژمردگی گل تو، درنای سرخ من، صدای برف در هوا، در اتاق‌ها.»

در بخشی از کتاب صوتی زخمی می‌شنویم:

تلاشی که برای پنهان کردن حرف‌هایش از خود نشان می‌دهد، برایت خوشایند نیست. رو به سی‌سالگی دارد. صورتش استخوانی و بسیار دراز است. بار اول که دیدی‌اش، فکر کردی آبله‌رو است، اما آبله‌رو نیست؛ پر از جوش و منافذ ریز است. جوش‌هایش چربی است. صورتش را گویی با دست ساخته‌اند. چشمش بفهمی نفهمی معیوب است. مژه‌هایش ریخته و چشم‌هایش بیش از اندازه به هم نزدیک‌اند. درمی‌یابی آن چیزی که صورت او را درازتر از معمول نشان می‌دهد، همین است.

می‌گوید که معاون ارشد است. پیش از آنکه به زندان بیفتد، راننده کامیون بوده. او و برادرهایش روی یک کامیون کار می‌کرده‌اند. به نقاط دور می‌رفته‌اند. یک روز، یکی از برادرهایش باعث می‌شود که کامیون از روی پلی سقوط کند و داغان بشود. پس از این اتفاق، آنها همه‌شان بی‌پول می‌شوند و ناگزیر به کار خیاطی و دوزندگی رو می‌آورند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
معرفی
۲۵ دقیقه
مقدمه‌ی یاشار کمال
۱۴ دقیقه
قسمت اول
۱۶ دقیقه
قسمت دوم
۲۲ دقیقه
قسمت سوم
۱۸ دقیقه
قسمت چهارم
۲۱ دقیقه
قسمت پنجم
۱۱ دقیقه
قسمت ششم
۱۲ دقیقه
قسمت هفتم
۱۲ دقیقه
قسمت هشتم
۱۵ دقیقه
قسمت نهم
۲۰ دقیقه
قسمت دهم
۱۸ دقیقه
قسمت یازدهم
۱۸ دقیقه
قسمت دوازدهم
۲۴ دقیقه
قسمت سیزدهم
۱۹ دقیقه
قسمت چهاردهم
۳۰ دقیقه
قسمت پانزدهم
۱۴ دقیقه
قسمت شانزدهم
۲۱ دقیقه
قسمت هفدهم
۹ دقیقه
قسمت هجدهم
۲۳ دقیقه
قسمت نوزدهم
۶ دقیقه
قسمت بیستم
۱۷ دقیقه
قسمت بیست و یکم
۲۳ دقیقه
قسمت بیست و دوم
۱۶ دقیقه
قسمت بیست و سوم
۲۶ دقیقه
قسمت بیست و چهارم
۲۳ دقیقه
قسمت بیست و پنجم
۱۹ دقیقه
قسمت بیست و ششم
۲۶ دقیقه
قسمت بیست و هفتم
۱۷ دقیقه
قسمت بیست و هشتم
۲۹ دقیقه
قسمت بیست و نهم
۹ دقیقه
قسمت سی‌ام
۱۶ دقیقه
قسمت سی و یکم
۲۶ دقیقه
قسمت سی و دوم
۱۳ دقیقه
قسمت سی و سوم
۲۱ دقیقه
قسمت سی و چهارم
۱۵ دقیقه
قسمت سی و پنجم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی زخمی
نویسنده
مترجمعلیرضا سیف الدینی
گویندهاطهر کلانتری
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۱ ساعت و ۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۴۰۰۰۰ ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی زخمی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی زخمی

برای دریافت کتاب صوتی زخمی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.