معرفی و دانلود کتاب صوتی جشن حنابندان

عکس جلد کتاب صوتی جشن حنابندان
قیمت:
۲۴۰۰۰ تومان - 4.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی جشن حنابندان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی جشن حنابندان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی جشن حنابندان

محمدحسین قدمی در کتاب صوتی جشن حنابندان، گزارش‌هایی از سال‌های جنگ ایران و عراق ارائه کرده و خاطرات رزمندگان ایرانی در عملیات‌های مختلف را به تصویر کشیده است.

درباره کتاب صوتی جشن حنابندان:

محمدحسین قدمی به عنوان یک از نویسندگان و فعالان فرهنگی دفاع مقدس، در سال 1368 کتاب جشن حنابندان را منتشر کرد. اثری شایسته تقدیر که تاکنون چندین بار تجدید چاپ شده و به تشویق شهید سید مرتضی آوینی و سایر نویسندگان به نگارش در آمده است.

کتاب جشن حنابندان در قالب گزارش نوشته شده و نویسنده در جایگاه یک تماشاچی، تمام خاطرات و رخدادها و گفت‌وگوها را همچون یک دوربین فیلمبرداری ثبت کرده است.

گزارش اول درباره عملیات کربلای 5 و بیت‌المقدس 4 است که در مناطق جنوبی و غربی کشور رخ داد و بازه زمانی آن از آذرماه سال 1365 آغاز می‌شود و تا 9 بهمن ماه همان سال تداوم می‌یابد.

گزارش دوم نیز درباره عملیات بیت‌المقدس 4 به تاریخ اول آذرماه 1366 تا 13 فروردین سال 1367 است. این عملیات که در مناطق غربی کشور و در بخش‌هایی از خاک عراق اتفاق افتاد، ماجرای بمباران شیمیایی منطقه حلبچه را روایت می‌کند که بسیاری از مردم بی‌گناه کشته شدند و زندگی‌شان از بین رفت. این گزارش که به سفارش شهید آوینی نوشته شده، قصه آن در مجموعه روایت فتح نیز استفاده شده است.

محمدحسین قدمی برای نوشتن این کتاب، از خاطرات رزمندگان لشکر 27 محمد رسول الله (ص) بهره برده و سپس آن‌ها را در این شکل منتشر کرده است. شما با شنیدن گزارش‌های کتاب حاضر، اطلاعات مفیدی درباره وضعیت جنگ ایران و عراق و شرایط زندگی ایرانیان و عراقی‌ها پیدا خواهید کرد؛ از تنفر مردم عراق از صدام ظالم تا شیوه مواجهه و رفتار رزمندگان ایرانی با اسرای عراقی و غیره.

کتاب صوتی جشن حنابندان برای چه کسانی مناسب است؟

علاقه‌مندان به حوزه انقلاب و دفاع مقدس که از شنیدن خاطرات رزمندگان جبهه‌های جنگ لذت می‌برند، حتما از گوش سپردن به این کتاب صوتی راضی و خشنود خواهند بود.

محمدحسین قدمی را بیشتر بشناسیم:

او یکی از فعالان فرهنگی در حوزه انقلاب و دفاع مقدس است که سال‌ها برای ثبت وقایع و خاطرات جنگ ایران و عراق تلاش کرده و آن‌ها را با کمک همکاران خود از جمله شهید مرتضی آوینی در قالب متن و عکس و ویدئو منتشر کرده است.

محمدحسین قدمی علاوه بر این، سال‌ها در مقام معلمی خدمت کرده و در حوزه هنری نیز بسیار فعال بوده است. او از اواخر دهه شصت در جمع نویسندگان دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری حضور داشت و برنامه پرطرفداری با نام «شب خاطره دفاع مقدس» را سال‌ها مدیریت و اجرا کرد.

در بخشی از کتاب صوتی جشن حنابندان می‌شنویم:

اول بهمن 1365

امشب شب عجیبی‌ست. خواب به چشمانم می‌آید. نیمه‌های شب طبق معمول جان محمدی را می‌بینم که پیشتاز اقامه کنندگان نماز شب است. عده‌ای هم می‌سپردند تا وقت نماز شب بیدارشان کنند. زارع همیشه از جمله کسانی بود که به برادر متین سفارش می‌کرد، نیمه‌های شب بیدارشان کند.

با صدای بوق ماشین اسماعیلی بلند می‌شوم. هوا تاریک است. ماشین مرتب بوق می‌‌‌زند و بچه‌ها فریاد که: حمومی‌هاش بیان! و چندنفری بقچه زیر بغل بیرون می‌زنند و پشت وانت به نیت حمام جا خوش می‌کنند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۸۹ دقیقه
گزارش اول - بخش یک
۹۷ دقیقه
گزارش اول - بخش دو
۷۵ دقیقه
گزارش دوم - بخش یک
۸۲ دقیقه
گزارش دوم - بخش دو
۷۶ دقیقه
گزارش دوم - بخش سه

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی جشن حنابندان
نویسنده
گویندهایوب آقاخانی
ناشر چاپیانتشارات سوره مهر
ناشر صوتی گروه فرهنگی سماوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی انقلاب و دفاع مقدس، کتاب‌های انقلاب و دفاع مقدس
قیمت نسخه صوتی
۲۴۰۰۰ ت - 4.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی جشن حنابندان

علیرضا کیانی
۱۴۰۰/۱۱/۱۷
سلام دوستان این کتاب روز شمار و بیان خاطرات گوشه‌ای از جنگ و بیان حوادث تلخ و شیرین و رشادت رزمندگان از یک طرف و قساوت و پستی دشمن بعثی از طرف دیگر مخصوصا وقتی بر سر مردم بی دفاع بمب شیمیایی میریزد. گوینده داستان اگرچه متن کتاب را خوب میخواند ولی در ادای جمله‌های عربی ضعیف و پر غلط است. سرعت خواندنش هم خیلی زیاد است.
مهدی خاکی
۱۴۰۰/۱۰/۲۲
خوب بود
لذت بردم از گوش کردنش
تشکر از شما زحمت کشان
داوود ایرانشاهی
۱۴۰۰/۷/۲۲
لذت بخش بودمن که کیف کردم
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب صوتی جشن حنابندان

برای دریافت کتاب صوتی جشن حنابندان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.