معرفی و دانلود کتاب صوتی فهم فلسفه: اندیشه معاصر

عکس جلد کتاب صوتی فهم فلسفه: اندیشه معاصر
قیمت:
54000 تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فهم فلسفه: اندیشه معاصر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فهم فلسفه: اندیشه معاصر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی فهم فلسفه: اندیشه معاصر

کتاب صوتی فهم فلسفه: اندیشه معاصر نوشته‌ی جون ا. پرایس، سومین جلد از مجموعه‌ی فهم فلسفه، شما را با برخی از فیلسوفان یونان باستان و دیدگاه‌هایشان و همچنین پرسش‌های فلسفی رایج از آن دوران تا به امروز آشنا می‌کند و به این سؤالات پاسخ می‌دهد.

انقلاب صنعتی در اواسط قرن هجدهم و اوایل قرن نوزدهم، تغییرات خارق‌العاده‌ای را در عرصه اجتماع، فن‌آوری، سیاست و فرهنگ به وجود آورد، به طوری که تمامی ابعاد زندگی روزمره و همین‌طور تفکر فلسفی آن زمان تحت تأثیر این تحولات قرار گرفت. تا قبل از انقلاب صنعتی، اغلب جمعیت جهان را روستاییان تشکیل می‌دادند. حال آنکه در اواسط قرن نوزدهم بیشتر از نیمی از مردم کشورهای صنعتی در شهرها سکونت داشتند.

این انقلاب از بریتانیای کبیر شروع شد، چرا که فن‌آوری، حمایت دولت و شبکه‌ی گسترده‌ی داد و ستد برای حمایت از رشد صنعت فراهم بود. هرچند تاریخ‌نویسان درباره این موضوع که انقلاب صنعتی دقیقاً در چه سال‌هایی شروع شد و در چه سال‌هایی به اتمام رسید نظر یکسانی ندارند، با این حال اغلب آن‌ها معتقدند که این اتفاق بین سال‌های 1750 و 1830 در انگلیس رخ داد و آن کشور را از اقتصادی روستایی بر پایه کشاورزی، به اقتصادی شهری و صنعتی تبدیل کرد. کار یدی به طور گسترده جای خود را به صنعت و ماشین‌آلات تغییر داد و تا سال 1850 تمام اروپای غربی کم‌وبیش صنعتی شد.

استفاده پیوسته و روزافزون از زغال‌سنگ و ورود نیروی بخار به این حوزه، فنون ساخت فولاد را بهبود بخشید و پیشرفت ابزارهای فلزی و ماشین‌آلات دست به دست با شبکه‌ رو به رشد کانال‌ها، جاده‌ها و خطوط راه‌آهن، باعث گسترش نتایج انقلاب در سراسر اروپا و در نهایت جهان شد.

طبقه کارگر در انگلیس مبارزه‌ای دراز مدت را برای اصلاحات شروع کردند. در سال 1832 لایحه‌ی اصلاحات به پارلمان رفت و به بعضی از افرادی که از لحاظ اقتصادی و اجتماعی جزء طبقات پایین‌دست به شمار می‌رفتند حق رأی داد. هر چند تصویب این لایحه موفقیت بزرگی برای طبقه‌ی متوسط بود، اما شرایط کار همچنان بد باقی ماند و سرمایه‌داران همچنان به سرکوب کارگرانشان ادامه دادند. چنین سرکوبی برای فیلسوفان بریتانیایی همانند جرمی بنتام و جان استوارت میل که بانی بسیاری از اصلاحات اجتماعی بودند، قابل پذیرش نبود.

فیلسوفان در طی قرن‌ها سؤال‌های سختی مثل «من کیستم؟»، «آیا زندگی معنایی دارد؟»، «آیا خدایی وجود دارد؟» و... را مطرح کردند. جواب‌هایی که برای این سؤال‌ها داده شد، زیربنای نظام‌های بزرگ فلسفی غرب گردید. با این وجود جنبشی به نام فلسفه‌ی تحلیلی در دنیای غرب به وجود آمد که این نظام‌های عریض و طویل اندیشه را رد کرد.

جون ا. پرایس (Joan A Price) در مجموعه ارزشمند فهم فلسفه، زندگی‌نامه برخی از برجسته‌ترین اندیشمندان تاریخ و نحوه تأثیرگذاری دیدگاه‌های فلسفی این متفکران بر مکتب‌های فکری بعدی را شرح می‌دهد. شما می‌توانید از طریق گوش کردن به کتاب صوتی فهم فلسفه: اندیشه معاصر (Contemporary thought)، مفاهیم فلسفی و کاربرد آن‌ها در زندگی شخصی خود را بیاموزید.

با جون ا. پرایس بیشتر آشنا شویم:

خانم جون ا. پرایس (Joan A. Price) مدرک دکترای فلسفه از دانشگاه ایالتی آریزونا را دارد و استاد ممتاز فلسفه و مطالعات دینی در کالج شهر مسا واقع در آریزوناست. او به مدت 35 سال به تدریس فلسفه در دانشگاه پرداخت.

شنیدن کتاب صوتی فهم فلسفه: اندیشمندان معاصر به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به متون فلسفی علاقه‌مند هستید یا دوست دارید با فلسفه و فیلسوفان قرون وسطی آشنا شوید این کتاب را از دست ندهید.

در بخشی از کتاب صوتی فهم فلسفه: اندیشمندان معاصر می‌شنویم:

همان‌گونه که اخلاقیات بسته به نگرش هوشمندانۀ ما از واقعیت - که تحلیل و تقسیم می‌کند - متکی است، اخلاقیات باز به شهود از وحدت در طبیعت اتکا دارد. واقعیت از طریق شهود به‌عنوان نوعی فرآیند مستمر بلاواسطه تجربه می‌شود. این توانایی غریزی به فرد اجازه می‌دهد که واقعیت و انسانیت را به شیوه‌ای عام و جهانگیر درک کند. هدف آرمانی اخلاقیات باز وضعیتی است که در آن همۀ انسان‌ها آزادند تا ظرفیت‌های خلاقۀ خود را گسترش دهند و تحقق ببخشند. هدف اخلاقیات باز این است که همۀ انسان‌ها زندگی سرشارتر و فعال‌تر و آگاهانه‌تر و خودانگیخته‌تری داشته باشند.

در حالی که اخلاقیات بسته انحصاری است، اخلاقیات باز فراگیر است. اخلاقیاتی است برای همۀ نوع بشر و نه خیر و صلاح فقط یک جامعه. نظم اجتماعی این اخلاق نوعی جامعۀ آرمانی باز است که به همۀ انسان‌ها خوش‌آمد می‌گوید.

اخلاقیات باز بر روی خودسازی فرد تمرکز می‌کند. از زمان سقراط تا حال حاضر، فریاد قهرمانان اخلاق را شنیده‌ایم که ندا داده‌اند: «با خویشتن خود صادق باش.» برگسون عارفانی چون مسیح و بودا و قدیسان تمام ادیان دنیا را به چشم قهرمانان راستین اخلاق می‌دید. آن‌ها ما را به سوی جامعه‌ای آرمانی هدایت می‌کنند که همه کس را شامل می‌شود.

برگسون می‌گفت اخلاقیات باز و اخلاقیات بسته در درون هر یک از ما وجود دارد و این دوگانگی اخلاقی سرچشمۀ تعارضات اخلاقی در درون ماست. در کنار ظرفیت غرض‌ورزی نسبت به دیگران، ما از ظرفیت عشق عام و فراگیر نیز برخورداریم. در کنار احساس عمیق غرور ملی، این آگاهی نیز وجود دارد که همۀ آدم‌ها سزاوار احترام‌اند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
36 دقیقه
یک - سودباوران
44 دقیقه
دو - فرد
46 دقیقه
سه - پراگماتیسم
43 دقیقه
چهار - فلسفه فرایند
45 دقیقه
پنج - فلسفه تحلیلی
38 دقیقه
شش - پدیدارشناسی
62 دقیقه
هفت - اگزیستانسیالیسم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی فهم فلسفه: اندیشه معاصر
نویسنده
مترجمرضا علیزاده
گویندهمحسن خدری
ناشر چاپیانتشارات روزنه
ناشر صوتی استودیو نوار
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۱۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه صوتی
54000 ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی فهم فلسفه: اندیشه معاصر

mohammad amin
۱۴۰۱/۸/۱۷
این کتاب فلسفه را روشمند و به طور مبسوط بحث میکند. مخصوصا بحث وجود و فلسفه. متن کتاب هم دارای اصطلاحات فلسفی خوبی است که بسیار تخصصی و کاربردی است
Iman Sadeghi
۱۴۰۱/۱/۱۴
این کتاب توضیحات کاملی میده و درک کلی از فلسفه رو‌میشه با این کتاب به خوبی دریافت کرد.
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب صوتی فهم فلسفه: اندیشه معاصر

برای دریافت کتاب صوتی فهم فلسفه: اندیشه معاصر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.