معرفی و دانلود کتاب صوتی بیش فعالی خانوم گرسکی

عکس جلد کتاب صوتی بیش فعالی خانوم گرسکی
قیمت:
7000 تومان - 1.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بیش فعالی خانوم گرسکی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بیش فعالی خانوم گرسکی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی بیش فعالی خانوم گرسکی

کتاب صوتی بیش فعالی خانوم گرسکی داستانی آموزنده درباره‌ی پسر بازیگوش و وروجکی به نام دیوید است که به قول معروف از دیوار راست بالا می‌رود و یک دقیقه هم آرام نمی‌گیرد. باربارا ایشام در این کتاب یادمان می‌دهد که با بچه‌های بیش‌فعال مثل دیوید به چه شکل رفتار کنیم.

موضوع کتاب صوتی بیش فعالی خانوم گرسکی چیست؟

دیویدِ داستان ما یک دقیقه هم نمی‌تواند آرام و ساکت گوشه‌ای بنشیند و به حرف‌های بزرگ‌ترها، خصوصاً معلمش خانم گرسکی گوش بدهد. البته دیوید پسر خیلی خوب و مودبی‌ست؛ به قول قدیمی‌ها «یک پارچه آقا»ست. تازه، خیلی هم شیرین و بامزه است و اصلاً به فکر آزار و اذیت بقیه نیست. کلی هم باهوش و بااستعداد است. فقط همانطور که گفتیم، کمی سربه‌هواست و خودش هم از این مسئله آگاه است.

حالا چاره چیست؟ به نظر می‌رسد که برای دیوید، گاهی خیلی سخت است که جلوی افکارش را بگیرد و اصطلاحاً روی یک چیز خاص تمرکز کند. ببینید خودش در این باره چه می‌گوید: «خودم دلم می‌خواد همیشه حواسم جمع باشه، ولی این کار خیلی سخته وقتی فکر هیجان‌انگیزی به ذهنم می‌رسه!»

با در نظر گرفتن این شرایط، عجیب نیست که خانم گرسکی همیشه‌ی خدا از دست دیوید عصبانی و کلافه باشد. ماجرا آنجا جالب می‌شود که یک روز او نامه‌ای به پدر و مادر دیوید می‌نویسد و در آن توضیح می‌دهد که فرزندشان بیش‌فعال است. بابای دیوید بعد از خواندن نامه کلی می‌خندد و یاد بچگی‌های خودش می‌افتد. بعد به دیوید که کمی نگران شده، می‌گوید بیش‌فعالی چیزی نیست که آدم بابتش غصه‌دار شود. اصلاً بیشتر آدم‌های بااهوش بیش‌فعالند! فقط بد نیست یک سری تمرین‌ها را انجام دهد تا کمی بیشتر روی خودش مسلط باشد و کمتر حرص خانم گرسکی بیچاره را در بیاورد...!

آنچه خواندید خلاصه‌ای بود از کتاب صوتی بیش فعالی خانوم گرسکی (Mrs. Gorski I Think I Have the Wiggle Fidgets)، نوشته‌ی باربارا ایشام؛ اثری که در عین سرگرم کردن کودکان، به ایشان و البته والدینشان، نکاتی ارزشمند درباره‌ی بیش‌فعالی و نحوه‌ی کنترل آن می‌آموزد.

کتاب صوتی بیش فعالی خانوم گرسکی مناسب چه کسانی است؟

این داستان برای کودکان 3 ساله تا 7 ساله نوشته شده است.

با باربارا ایشام بیشتر آشنا شویم:

او نویسنده‌ی آمریکایی، و صاحب مجموعه‌ای به نام ماجراهای نوابغ روزمره (Adventures of Everyday Geniuses) است که از آثار متنوع و جذاب در زمینه‌ی ادبیات کودک و نوجوان تشکیل شده است. از باربارا ایشام (Barbara Esham) تاکنون کتاب‌هایی چون «اگه خیلی باهوشی»، «آخرین نفر»، «دست‌خط پیوسته‌ی استیسی» و «بیش فعالی خانوم گرسکی» به فارسی ترجمه و منتشر شده است.

در بخشی از کتاب صوتی بیش فعالی خانوم گرسکی می‌شنویم:

داشتم کارهایی که خانوم گرسکی بهمون می‌گفت رو انجام می‌دادم، فقط فرقم با بقیه‌ی بچه‌ها این بود که من روی یک پام ایستاده بودم. تا اینکه روی زمین افتادم. شاید ناراحتی معلممون به خاطر این بود که کلاس ما تنها کلاسی بود که موقع آموزش آتش‌سوزی توی صف نایستاده بود. همه روی زمین دارز کشیده یا نشسته بودن. ولی اون اتفاق در مقایسه با حادثه‌ای که دیروز توی کافه تریا پیش اومد چیزی نبود.

همه چیز از ظرف پودینگ و یک ایده شروع شد. من اصلاً سعی نداشتم که خرابکاری کنم. فقط می‌خواستم بدونم که ظرف می‌تونه چقدر فشار رو تحمل کنه، قبل اینکه... خب، خودتون می‌تونین حدس بزنید دیگه.

حواسم نبود که خانم گرسکی پشت سرم ایستاده و نمی‌دونستم که یک ظرف پودینگ می‌تونه انقدر کثیف‌کاری کنه. معلممون با صدای فوق‌العاده عصبی ازم پرسید: «چی باعث می‌شه که کارهایی مثل این رو انجام بدی دیوید؟»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
16 دقیقه
بیش‌فعالی خانوم گرسکی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی بیش فعالی خانوم گرسکی
نویسنده
مترجممعصومه رمضانی
گویندهمحمد طالشیان، شهربانو حسینی، نرگس داغمه چی
ناشر صوتی آوارسا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی کودک، کتاب داستان کودک
قیمت نسخه صوتی
7000 ت - 1.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی بیش فعالی خانوم گرسکی

مریم سدیر
۱۴۰۱/۶/۵
در حین روان بودن داستان را هم از جایگاه کودک و هم جایگاه معلم خیلی خوب تعربف میکند.
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب صوتی بیش فعالی خانوم گرسکی

برای دریافت کتاب صوتی بیش فعالی خانوم گرسکی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.