معرفی و دانلود کتاب صوتی دور دنیای فلسفه در هشت روز

عکس جلد کتاب صوتی دور دنیای فلسفه در هشت روز
قیمت:
49000 تومان - 8.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دور دنیای فلسفه در هشت روز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دور دنیای فلسفه در هشت روز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی دور دنیای فلسفه در هشت روز

دیو رابینسون و ریچارد آزبرن در کتاب صوتی دور دنیای فلسفه در هشت روز شما را به طور اجمالی با برخی از مهم‌ترین جریان‌های فکری و فلسفی در شرق و غرب آشنا می‌سازند. به نحوی که پس از گوش سپردن به این اثر، این احساس را خواهید داشت که سفری جذاب به چند هزار سال تاریخ اندیشه را تجربه کرده‌اید.

درباره کتاب صوتی دور دنیای فلسفه در هشت روز:

به گمان بیشتر متفکرینِ دو حیطه‌ی تاریخ و فلسفه، آن شاخه از دانشِ تاریخ که «تاریخ فلسفه» خوانده می‌شود، تمایزی اساسی با سایر شاخه‌های این علم دارد. این تمایز بیش از آنکه از تفاوت‌های روش‌شناختی نشأت بگیرد، برآمده از ماهیتِ ذاتاً متفاوت موضوع تواریخ فلسفه است. در این باره توجه شما را به مثالی جلب می‌کنیم: ما می‌دانیم که در فلان برهه‌ی تاریخی، نبردی موسوم به جنگ جهانی اول در مناطقی خاص از جهان، میان مللی چند در گرفته است. بررسی تاریخی درباره‌ی این جنگ می‌تواند بسیاری از ندانسته‌ها در باب این نبرد، از دلایل آغاز آن گرفته تا جزییات درگیری‌ها و بسیاری از مسائل دیگر را روشن سازد. با این حال، این بررسی تاریخی، هرچقدر هم که درست یا نادرست باشد، هیچ تغییری در اصل رویدادی که رخ داده ایجا نمی‌کند. به واقع، جنگ جهانی اولْ واقعیتی مستقل از تاریخِ آن دارد.

این موضوع اما درباره‌ی تاریخ اندیشه صادق نیست. اندیشه‌، به مثابه‌ی موضوعی برای پژوهش تاریخی، هیچ واقعیت فراذهنی‌ای ندارد. بنابراین، مثلاً تاریخ‌نگاری اندیشه‌ی فیلسوفان پیشاسقراطی، به واقع بازسازیِ دوباره‌ی آن دستگاه فکری، و چه بسا تغییر شکل دادنش باشد. به این اعتبار، تاریخ فلسفه در شکل راستین و اصیل خود، نه تاریخ، بلکه شکلی از فلسفه و فلسفه‌ورزی‌ست.

با این مقدمه‌‌ی کوتاه، کتاب دور دنیای فلسفه در هشت روز را به شما معرفی می‌کنیم. با مطالعه‌ی این اثر مروری خواهید داشت بر تاریخ تفکر بشری، از شرق تا غرب؛ از سده‌ها پیش تا امروز. این مرور البته با توجه به حجم کتاب اجمالی خواهد بود، اما (و این نقطه‌ی قوت کتاب به شمار می‌رود) مسیری صحیح برای مطالعه‌های بیشترِ بعدی، و از آن مهم‌تر، برای تفکرورزی مستقل پیش چشم مخاطب ترسیم می‌کند. به نحوی که پس از آشنایی با هر یک از فیلسوف‌ها و مکاتبِ یادشده در سراسر کتاب، خواهْ ناخواه خود را در مواجهه‌ای انتقادی با آنچه بدان گوش سپرده‌اید، خواهید یافت.

گفتنی‌ست که کتاب دور دنیای فلسفه در هشت روز به واقع از دو کتاب مستقل به نام‌های معرفی فلسفه شرق (Introducing Eastern Philosophy) و معرفی فلسفه (Introducing Philosophy) تشکیل شده است. اثر اول را ریچارد آزبرن، و دومی را دیو رابینسون به رشته‌ی تحریر درآورده است.

کتاب صوتی دور دنیای فلسفه در هشت روز مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به آشنایی ابتدایی با تاریخ فلسفه‌ی غرب و شرق، این اثر را بسیار آموزنده و جذاب خواهند یافت.

با نویسندگان کتاب صوتی دور دنیای فلسفه در هشت روز بیشتر آشنا شویم:

دیو رابینسون (Dave Robinson) معلم و استاد فلسفه و نویسنده‌ی آثاری گوناگون و بعضاً پرفروش در زمینه‌ی فلسفه‌ی اخلاق است.

ریچارد آزبورن (Richard Osborne) نویسنده‌ای با علائق خاصِ هنری و بینشی جذاب در باب فلسفه است که غالب کتاب‌هایش آثاری خوش‌خوان و همه‌فهم در زمینه‌ی تاریخ تفکرند که برای مخاطبین عام نوشته شده‌اند. از جمله‌ی این آثار می‌توان به دو کتاب «فروید برای مبتدیان» و «فلسفه برای مبتدیان» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی دور دنیای فلسفه در هشت روز می‌شنویم:

ویلیام جیمز به شدت تحت تأثیر مکتب اصالت عمل پیرس قرار گرفت. جیمز پذیرفت که ایده‌ها، یعنی تصورات یا اندیشه‌ها را نباید موجودات متافیزیکی انتزاعی محسوب کرد. بلکه باید آنها را ابزاری با کاربردهای علمی، نظیر توانایی برای پیشبینی تجربیات محسوب کرد. کتاب اصول روانشناسی او در سال 1890 اولین کتاب درسی واقعی درباره‌ی ذهن انسان است و بر این نظر پا می‌فشارد که روانشناسی بیشتر باید شبیه علوم طبیعی آزمایشی باشد.

جیمز به پایه و اساس طبیعی آگاهی و کارکرد زیستی آن، که آن را بر حسب اصطلاحات داروینی تبیین می‌کرد، علاقه‌مند بود. او می‌گفت تکامل انسانی فرایندی هم‌کنش است که در آن آگاهی و محیط بر یکدیگر اثر می‌گذارند. آگاهی وجودش برای این است که ما را به ادامه‌ی حیات توانا کند...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
7 دقیقه
مقدمه
21 دقیقه
تاریخ فلسفه‌ی غرب - قسمت یک
21 دقیقه
تاریخ فلسفه‌ی غرب - قسمت دو
25 دقیقه
تاریخ فلسفه‌ی غرب - قسمت سه
22 دقیقه
تاریخ فلسفه‌ی غرب - قسمت چهار
21 دقیقه
تاریخ فلسفه‌ی غرب - قسمت پنج
22 دقیقه
تاریخ فلسفه‌ی غرب - قسمت شش
22 دقیقه
تاریخ فلسفه‌ی غرب - قسمت هفت
23 دقیقه
تاریخ فلسفه‌ی غرب - قسمت هشت
29 دقیقه
تاریخ فلسفه‌ی غرب - قسمت نه
22 دقیقه
تاریخ فلسفه‌ی شرق - قسمت یک
21 دقیقه
تاریخ فلسفه‌ی شرق - قسمت دو
21 دقیقه
تاریخ فلسفه‌ی شرق - قسمت سه
20 دقیقه
تاریخ فلسفه‌ی شرق - قسمت چهار
21 دقیقه
تاریخ فلسفه‌ی شرق - قسمت پنج
25 دقیقه
تاریخ فلسفه‌ی شرق - قسمت شش
26 دقیقه
تاریخ فلسفه‌ی شرق - قسمت هفت

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی دور دنیای فلسفه در هشت روز
نویسنده،
مترجمشهاب الدین عباسی
گویندهسینا ایجادی
ناشر چاپیانتشارات خزه
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه صوتی
49000 ت - 8.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی دور دنیای فلسفه در هشت روز

پریسا عابدینی
۱۴۰۰/۱۱/۲۶
کتابی بسیار فوق العاده با خوانشی مسلط و روان بود. نکات مثبت زیادی داشت که مهمترین آن این بود که به طور منسجم تاریخ فلسفه غرب و شرق را در قالب یک اثر واحد به مخاطب ارائه داده بود. در چنین کتاب‌هایی تسلط و آشنایی گوینده اثر بسیار مهم و قابل توجه هستش که در اینجا به بهترین شکل ممکن اتفاق افتاده بود.
Vahid Naseri
۱۴۰۱/۵/۱۲
مهم‌ترین مزیت کتاب آشنایی مختصر با تاریخ فلسفه و روند تفکر از گذشته تاکنون و با طبقه بندی غرب و شرق میباشد. اگر از فلسفه تنفر داری این کتاب می‌تواند دیدگاه شما را نسبت به فلسفه تغییر دهد، در پایان می‌فهمید که آنچه که می‌فهمید مدیون فیلسوفانی بودید که اکنون نیستند.
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب صوتی دور دنیای فلسفه در هشت روز

برای دریافت کتاب صوتی دور دنیای فلسفه در هشت روز و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.