معرفی و دانلود کتاب صوتی مرغ ققنوس

عکس جلد کتاب صوتی مرغ ققنوس
قیمت:
5000 تومان - 1.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مرغ ققنوس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مرغ ققنوس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مرغ ققنوس

کتاب صوتی مرغ ققنوس اثر هانس کریستین آندرسن از مجموعه دختر کبریت فروش، روایتی زیبا از مرغ ققنوس است، مرغی که در شراره آتش به دنیا می‌آید تا همان‌جا بمیرد، ققنوس آوازهای بهشتی در حنجره‌اش دارد و ترانه جاودانگی در گوشمان زمزمه می‌کند.

هانس کریستین آندرسن (Hans Christian Andersen)، نویسنده، شاعر، نمایشنامه‌نویس معروف اهل دانمارک است و او را پدر افسانه‌های نو نیز می‌نامند. او حدود 220 داستان تخیلی نوشته و داستان‌هایش به 150 زبان ترجمه شده‌ و هم‌چنان میلیون‌ها نسخه از آن‌ها در سراسر جهان چاپ می‌شود.

داستان‌های هانس کریستین آندرسن به عنوان داستان‌های پریان معروف است که در فضایی خیال‌انگیز و گاه فانتزی، درون‌مایه‌هایی اخلاقی را شرح می‌دهد، هرچند برخی از داستان‌های وی رویکردی اجتماعی و واقع‌گرایانه نیز دارند.

شناخته‌ترین اثر او «دخترک کبریت فروش» است که داستان آخرین روز زندگی دخترک کبریت فروش دوره‌گردی را بیان می‌کند. او این داستان را براساس واقعیتی تلخ و با لحنی تأثیرگذار و رویکردی افشاگرانه و انتقادی می‌نویسد و با بیانی غیرمستقیم و داستانی، پرده از بیدادگری اقتصادی و اجتماعی جامعه طبقاتی اروپای آن روز برمی‌دارد.

دیگر آثار او عبارت‌اند از: پری دریایی کوچولو، پری جنگلی، بندانگشتی، جوجه اردک زشت، زندگی من، ملکه برفی و لباس جدید امپراتور و... .

در قسمتی از کتاب صوتی مرغ ققنوس می‌شنویم:

در باغ بهشت، نزدیک درختِ دانش، بته گل سرخى بود و در همین جا وقتى اولین گل سرخ شکوفه کرد، مرغى تخم گذاشت. پروازش به تیزپویى نور بود و پرهاى رنگینش به زیبایىِ آواى دل‌نشینش. اما وقتى حوا از درخت سیبى کند و فرشته‌اى با شمشیر افروخته او و آدم را از باغ راند، از شمشیرش جرقه‌اى بر آشیانه مرغ افتاد و آن را به کام آتش کشید. مرغ در شراره‌هاى آتش جان داد، اما از یکى از تخم‌ها که از حرارت گداخته بود، مرغى تازه، یگانه مرغ ققنوس، پر کشید. بنابر افسانه‌ها، ققنوس در عربستان آشیانه مى‌کند و در هر سده آشیانه‌اش را به آتش مى‌کشد و مى‌میرد؛ اما از تخمِ فروزانش، مرغ ققنوس دیگرى به عرصه عالم بال و پر مى‌گشاید.

ققنوس به سرعت نور پرواز مى‌کند؛ بال‌هاىِ رنگ وارنگش زیبا و آوازش دلنواز است. وقتى مادرى کنار گهواره بچه‌اش مى‌نشیند، مرغ رو متکا فرود مى‌آید و پرهاى تابناکش دورِ سر بچه هاله‌اى پدید مى‌آورد. پرنده در خانه فقیران پرواز مى‌کند و نور خورشید بر آن مى‌تاباند و بوى خوشِ بنفشه‌ها را برجا مى‌گذارد.

ققنوس تنها پرنده منحصر به عربستان نیست. خیر، پروازش را در پهندشت پوشیده از برف لاپ‌لند که سپیده‌دم شمالى بر آن مى‌تابد، مى‌توان دید. در میان گل‌هاى کوچک هم که حتى در تابستانِ کوتاهِ گرین‌لند شکوفه مى‌زند، جست‌وخیز مى‌کند. در کان‌هاى مسِ فالوس و معدن‌هاى زغال سنگ انگلیس هم بال مى‌گسترد. در آن نواحى، وقتى معدنچى‌ها ترانه‌ها و سرودهاى مذهبى‌شان را مى‌خوانند، به شکل پروانه درمى‌آید. ققنوس رو برگ نیلوفر آبىِ آب‌هاى مقدس رودخانه گنگ حرکت مى‌کرده و چشم دخترانِ هندو به دیدنش روشن مى‌شده.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
10 دقیقه
مرغ ققنوس

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مرغ ققنوس
نویسنده
مترجمجمشید نوایی
گویندهنرگس موسی پور
ناشر چاپیانتشارات نگاه
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۱۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی کودک، کتاب داستان کودک
قیمت نسخه صوتی
5000 ت - 1.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی مرغ ققنوس

سارا عطار
۱۳۹۸/۱۰/۳
یک قطعه‌ی کوتاه شعرگونه بود! هرچند زیبا اما اصلا داستانی نبود!
توی متن معرفی، کل قطعه تقریبا بود و چیز زیادی اضافه نشد. و در قسمت صوتی کلا حدود 4 دقیقه بود بجز معرفی گویندگان!
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مرغ ققنوس

برای دریافت کتاب صوتی مرغ ققنوس و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.