معرفی و دانلود کتاب نشان سرخ دلیری

عکس جلد کتاب نشان سرخ دلیری
قیمت:
۱۰۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب نشان سرخ دلیری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب نشان سرخ دلیری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نشان سرخ دلیری

کتاب نشان سرخ دلیری به قلم استیفن کرین، که در لیست برترین رمان‌های انگلیسی گاردین قرار دارد، داستان سرباز هجده ساله‌ای به اسم هنری فلمینگ را به تصویر می‌کشد که در جنگی بی‌نام و نشان، با گریز به جنگلی که نزدیک میدان نبرد است، جان سالم به در می‌برد.

موضوع کتاب نشان سرخ دلیری چیست؟

هنری فلمینگ که به دلایل تاریخی جنگ را آرمانی از دست رفته می‌داند، اعتقاد دارد که وقوع این قبیل جنگ‌ها دیگر ناممکن است، زیرا انسان‌ها متمدن‌تر و ترسوتر شده‌اند. تعالیم دینی و اجتماعی نیز انسان‌ها را از اینکه مانند حیوانات درنده به جان هم بیفتند، منع می‌کنند. هنری شایعات بسیاری درباره‌ی جنگ شنیده اما حالا تمام شایعه‌هایی که شنیده است به حقیقت می‌پیوندد.

او هنگام فرار به جنگل عده‌ای از نیروهای زخمی و آسیب دیده را می‌یابد و متوجه می‌شود گردانی که در آن مشغول به جنگ بود، نبرد را پیروز شده است. احساس عذاب وجدان وجودش را فرا می‌گیرد. بنابراین او ناچار به ترک افکار ذهنی و خیالبافانه می‌شود و به گردان خود برمی‌گردد. او در گردان هنگام درگیری با متصدی توپ جنگی، سرش زخمی می‌شود.

زمانی که هنری فلمینگ به استراحتگاه سربازان برمی‌گردد، سایر سربازان فکر می‌کنند که زخم روی سرش به دلیل خراش گلوله‌ای است که در طول جنگ از آن استفاده شده. هنری در میان نیروهای دیگر به ناتوانی و ضعف شناخته می‌شود و افسر جنگ به راحتی او را «چاله کن» می‌نامد اما در ادامه داستان می‌بینید که با اراده‌ای مصمم به ایفای نقش تاریخی و قهرمانانۀ خود در این جنگ می‌پردازد و با ایثار خون نشان سرخ دلیری را دریافت کرده و بر سینه می‌آویزد و...

استیفن کرین (Stephen Crane) شاعر و نویسنده آمریکایی، در کتاب نشان سرخ دلیری (The Red Badge of Courage) شخصیت‌های ضعیف را با طبیعت خشن جنگ رو به رو کرده تا بتواند قدرت مقاومت آن‌ها را در مقابل موانع بیازماید. این کتاب اولین رمان غیر رمانتیک در مورد جنگ‌های داخلی آمریکاست.

نویسنده در این رمان دقتی تولستوی‌گونه به خرج داده و به ارائه جزئیات دقیق تجربیات جنگ پرداخته که همین موضوع اهمیت این کتاب را نشان می‌دهد. به علاوه این کتاب تصویری دقیق از هیجانات روانشناسانه را نیز به دست می‌دهد.

نکوداشت‌های کتاب نشان سرخ دلیری:

- یکی از تأثیرگذارترین داستان‌های جنگی در تمام اعصار. (American Literature)
- تصاویر آتشین این اثر از جنگ، نابودی و ترس در اذهان عمومی آمریکا ماندگار است. (Barnes & Noble)
- این اثر، اولین رمان جنگی بزرگ و مدرن به نگارش نویسنده‌ای آمریکایی در نظر گرفته می‌شود. (Amazon)

در بخشی از کتاب نشان سرخ دلیری می‌خوانیم:

هنگ هنوز مثل ماهیان تازه به نظر می‌رسید. کلاه‌های هنگ نمایانگر تغییر در گذر سال‌ها بود. کلاه‌هایشان خیلی شبیه هم به نظر می‌رسید. این نشانگر بی‌تجربگی آن‌ها نسبت به هنگ‌های دیگر بود. هنگ‌های سربازان کهنه‌کار در ارتش شبیه گروه‌های کوچکی از مردان بود. هنگ هنری صفوف پروپیمانی داشت؛ ولی هنری می‌دانست که جنگ می‌تواند به‌ سرعت آن را تغییر بدهد.

در سپیده‌دمی خاکستری، هنری با ضربه‌ی لگد جیم از خواب بیدار شد. لحظاتی بعد او خودش را در حال پایین دویدن از جاده‌ی جنگلی میان مردان دیگر یافت. کوله‌اش به‌نرمی بالا و پایین می‌پرید. قمقمه‌اش به رانش می‌خورد و ریتمی آهنگین داشت. تفنگش از روی شانه‌اش بالا و پایین می‌رفت و هر قدم باعث می‌شد تا کلاهش روی سرش تکان بخورد.

می‌توانست صدای مردان را بشنود که زیر لب می‌گفتند: «موضوع چیه؟ چرا داریم به این شکل فرار می‌کنیم؟» صدای تام واضح‌تر از بقیه به گوش می‌رسید. «دلیل لعنتی این ‌همه عجله چیه؟»

از دور صدای ترق‌وتروق شلیکی ناگهانی آمد. هنری گیج شده بود. در حالی که می‌دوید، سعی کرد فکر کند. می‌دانست اگر بیفتد، افرادی که از پشت‌سرش می‌آمدند، او را لگدمال می‌کنند. حس کرد انگار جمعیت او را جلو می‌برد.

وقتی پرتوهای خورشید پخش شد، هنگ وارد چشم‌انداز شد؛ مثل‌اینکه مردان مسلح از زمین سر برآورده بودند. الآن وقتش است. در آستانه‌ی فهمیدن سرنوشتم هستم. پاهایم مرا کجا می‌برند؟ آیا پیش خواهم رفت یا عقب‌نشینی خواهم کرد؟

برای هنری حتی اگر تلاش می‌کرد، فرار از هنگ ناممکن بود. هنگ او را در بر گرفته بود؛ انگار داخل جعبه‌ای در حال حرکت قرار داشت.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: ثبت‌نام
فصل دوم: وحشت‌های ماهیان تازه
فصل سوم: کنجکاوی ناگهانی
فصل چهارم: آغاز نبرد
فصل پنجم: موج دوم
فصل ششم: درک شرمسارانه
فصل هفتم: سرباز ژنده‌پوش
فصل هشتم: آرزوی مرگ
فصل نهم: بازگشت به 304
فصل دهم: راز هنری محفوظ می‌ماند
فصل یازدهم: شیطان جنگ
فصل دوازدهم: قاطرچران‌ها
فصل سیزدهم: انتقام قاطرچران‌ها
فصل چهاردهم: شکست‌خوردگان یا قهرمانان؟
فصل پانزدهم: نبرد نهایی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب نشان سرخ دلیری
نویسنده
مترجمبهارک قهرمان
ناشر چاپیانتشارات دادجو
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۹۶
زبانفارسی
شابک978-622-7039-01-6
موضوع کتابکتاب داستان و رمان نوجوان
قیمت نسخه الکترونیک
۱۰۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب نشان سرخ دلیری

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب نشان سرخ دلیری

برای دریافت کتاب نشان سرخ دلیری و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.