معرفی و دانلود کتاب صوتی فهم فلسفه: اندیشه در روزگار باستان و دوره یونانی‌ مآبی

عکس جلد کتاب صوتی فهم فلسفه: اندیشه در روزگار باستان و دوره یونانی‌ مآبی
قیمت:
۲۶۰۰۰ تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فهم فلسفه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فهم فلسفه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی فهم فلسفه: اندیشه در روزگار باستان و دوره یونانی‌ مآبی

کتاب صوتی فهم فلسفه اثری‌ مقدماتی درباره‌ی فلسفه‌ی دوران باستان است. جون ا. پرایس در این کتاب که نخستین مجلد از مجموعه‌ی سه جلدی فهم فلسفه به شمار می‌رود، آرای مهم‌ترین فیلسوفانِ پیش از میلاد مسیح را با زبانی ساده و روشن توضیح داده است. در این کتاب با زندگی و عقاید متفکران بزرگی چون فیثاغورث، هراکلیتوس، سقراط، افلاطون، ارسطو و ... آشنا خواهید شد.

درباره کتاب صوتی فهم فلسفه:

فلسفه شاخه‌ای گسترده و پیچیده از معرفت بشری است؛ دانشی که تاریخ آن به تعبیری، به درازای تاریخ نوع بشر است؛ شاخه‌ای از علم که سوالات اساسیِ آن، ژرف‌ترین پرسش‌های تمامیِ آدمیان‌اند. این واقعیت که فلسفه از چنین عظمت و ژرفایی برخوردار است، به همان اندازه که می‌تواند باعث جذابیت آن شود، ممکن است مخاطبین غیرمتخصص را سردرگم کرده و در نهایت از خود دلسرد کند.

به همین خاطر، بهتر است به دور از هیجان‌زدگی و با گام‌هایی آهسته اما قاعده‌مند، فلسفه آموختن را آغاز کرد. به گمان بیشتر مورخینِ اندیشه، آغاز فلسفه به سرزمین یونان و دوران باستان بازمی‌گردد. پس، طبعاً باید از آنجا آغاز کنیم. از یونان بزرگ؛ از ریاضیات فیثاغورث و اصلِ عدم ثباتِ هراکلیتوس؛ از جدال سوفیست‌ها و سقراطِ حکیم بر سر اخلاق و حقیقت؛ از تمثیل غار افلاطون و متافیزیکِ ارسطو...

به عقیده‌ی بسیاری، نه تنها سرچشمه‌های دانش پربار فلسفه‌، بلکه ریشه‌ی برخی از مهم‌ترین عناصر موجود در فکر و فرهنگِ انسان مدرن را باید در آرای متفکرینِ سرزمین باستانی یونان جُست. اما واقعیت این است که مواجهه‌ی مستقیم با متون سخت‌خوان و دشوارِ نویسندگانی چون افلاطون و ارسطو، برای بیشتر علاقه‌مندان امری دشوار است. کتاب صوتی فهم فلسفه (Medieval and modern philosophy)، در راستای رفعِ نیاز این گروه از افراد نوشته شده است.

جون ا. پرایس (Joan A. Price) در این اثر با زبانی ساده و همه‌فهم، مهم‌ترین جریان‌های فلسفیِ دنیای باستان را برای شما شرح داده است. او از فیلسوفان پیشاسقراطی و جدال‌های گوناگون آنان درباره‌ی منشأ حیات آغاز کرده، و پس از بررسی فلسفه‌ی افلاطون و استادش سقراط، کار خود را با شرح افکار و آثار ارسطو خاتمه است. پرایس در این اثر، جامع‌نگرانه به موضوعات نگریسته؛ او چندان در قیدوبندِ بحث از جزئیات تخصصی نبوده، و بیشتر سعی نموده تا آن دسته از مطالب کلی‌ای را شرح دهد که فهمشان برای رسیدن به درکی ابتدایی از اصول فلسفه‌ ضروری است. این اثر بی‌شک در میان کتاب‌های مشابه خود، کاری ممتاز و درخور ستایش به شمار می‌رود.

لازم به ذکر است که فهم فلسفه: اندیشه در روزگار باستان و دوره یونانی‌ مآبی، عنوان نخستین اثر از سه مجلدی است که در کنار هم مجموعه‌ی فهم فلسفه را می‌سازند؛ هر یک از این کتاب‌ها درباره‌ی یکی از برهه‌های اصلی در تاریخ فلسفه‌ی غرب است.

درباره مجموعه فهم فلسفه:

این مجموعه از سه کتاب تشکیل شده است که هر کدام شرحی ساده بر دوره‌ای مشخص از تاریخ فلسفه‌ی غرب‌اند؛ در این کتاب‌ها به ترتیب با فلسفه‌ی دوران باستان، فلسفه‌ی قرون وسطی و فلسفه در دوران معاصر آشنا می‌شوید.

کتاب صوتی فهم فلسفه مناسب چه کسانی است؟

این اثر را به آن دسته از افرادی توصیه می‌کنیم که به دنبال کتابی ابتدایی و مقدماتی برای آغاز مطالعه‌ی فلسفه‌اند.

با جون ا. پرایس بیشتر آشنا شویم:

وی مدرک دکترای فلسفه‌ی خود را از دانشگاه ایالتی آریزونا دریافت نموده، و اکنون از استادان ممتاز فلسفه و مطالعات دینی در کالج مسا واقع در آریزونا است. خانم پرایس حدود 35 سال در دوره‌ی لیسانس برای دانشجویان به تدریس فلسفه پرداخته، و صاحب تألیفات مهمی در این حیطه است.

در بخشی از کتاب صوتی فهم فلسفه می‌شنویم:

فلوطین خدا را «واحد» یا «آن یگانه» می‌نامید. واحد منشأ هر چیزی است و منشائی است که ما باید به آن بازگردیم. واحد، جاودانه سرریز می‌شود و با این کار جهان را شکل می‌دهد. فلوطین بسیاری از عقاید خود را از افلاطون و ارسطو گرفت، اما با این عقیدۀ ارسطو که نفس صورت جسم است و بدون جسم نمی‌تواند وجود داشته باشد، مخالف بود. فلوطین مثل افلاطون می‌اندیشید که نفس در وجود خود متکی به جسم نیست. می‌گفت جهان ساختاری زنده است که از منشاء واحد خود تا ابد ادامه پیدا می‌کند. واحد، نخست سرریز می‌شود، یا از خود صادر می‌شود تا نوس را به‌وجود بیاورد که همان اندیشۀ ناآلوده یا عقل الهی است. نوس در موادِ آسمانی سرریز می‌شود و نَفْسِ جهان را به‌وجود می‌آورد. نوس از نَفْسِ جهان سطوح گوناگونی از فعالیت را صادر می‌کند تا ماده یا جهان مادی و هر چیزی را که در آن است به‌وجود بیاورد. فلوطین توضیح داد که انسان‌ها می‌توانند به سوی سرچشمۀ تزکیۀ نفس صعود کنند. هدف نفس انسان بنا به گفتۀ فلوطین این است که به یگانگی با خدا برسد، «که تنها چیزی است که او را خرسند می‌سازد».

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۳ دقیقه
فصل اول: پیشاسقراطی‌ها؛ نخستین فیلسوفان یونان - قسمت یک
۱۶ دقیقه
فصل اول: پیشاسقراطی‌ها؛ نخستین فیلسوفان یونان - قسمت دو
۱۷ دقیقه
فصل اول: پیشاسقراطی‌ها؛ نخستین فیلسوفان یونان - قسمت سه
۱۸ دقیقه
فصل اول: پیشاسقراطی‌ها؛ نخستین فیلسوفان یونان - قسمت چهار
۱۴ دقیقه
فصل دوم: دوره‌ کلاسیک؛ سوفیست‌ها و سقراط - قسمت یک
۱۷ دقیقه
فصل دوم: دوره‌ کلاسیک؛ سوفیست‌ها و سقراط - قسمت دو
۹ دقیقه
فصل دوم: دوره‌ کلاسیک؛ سوفیست‌ها و سقراط - قسمت سه
۱۲ دقیقه
فصل سوم: دوره‌ کلاسیک؛ افلاطون - قسمت یک
۲۲ دقیقه
فصل سوم: دوره‌ کلاسیک؛ افلاطون - قسمت دو
۱۳ دقیقه
فصل چهارم: دوره کلاسیک؛ ارسطو - قسمت یک
۱۴ دقیقه
فصل چهارم: دوره کلاسیک؛ ارسطو - قسمت دو
۲۲ دقیقه
فصل پنجم: دوره‌ی یونانی مآبی - قسمت یک
۲۳ دقیقه
فصل پنجم: دوره‌ی یونانی مآبی - قسمت دو

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی فهم فلسفه: اندیشه در روزگار باستان و دوره یونانی‌ مآبی
نویسنده
مترجمرضا علیزاده
گویندهبابک سرانی آذر
ناشر چاپیانتشارات روزنه
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۲۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه صوتی
۲۶۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی فهم فلسفه

حامد مدنی
۱۴۰۰/۴/۱۸
سلام
با تشکر باید عرض کنم که اگر بزرگواری در تلفظ بعضی حروف مانند سین و ز در بیان مشکل دارد دست به خوانش کتاب نزند بسیار بهتر است هم برای خودش هم شنونده
سواد و تسلط داشتن در خوانش مهم است که این دوست عزیز هر دو را داشتند ولی.....
مجید حلاجی
۱۴۰۰/۹/۸
به نظر می‌رسد برای فهم تمام اندیشه‌های متاخر لازم است بدانیم آبشخور اندیشه از کجاست؟ این کتاب شما را به سرچشمه‌ی اندیشه‌ها می‌برد.
mostafa mostafa
۱۴۰۰/۵/۱۲
گوینده مخارج حروف سین و صاد را درست نمیگوید و کارش لهجه دار شده و این اذیت کننده است
reza najafi
۱۴۰۰/۷/۸
حرفی نمی‌توان بابت این کتاب گفت‌ای کاش شخصی دیگر این را
Omid Safari
۱۴۰۰/۵/۴
عالی
مشاهده همه نظرات ۵

راهنمای مطالعه کتاب صوتی فهم فلسفه

برای دریافت کتاب صوتی فهم فلسفه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.