معرفی و دانلود کتاب صوتی بار دیگر شهری که دوست می‌داشتم

عکس جلد کتاب صوتی بار دیگر شهری که دوست می‌داشتم
قیمت:
۴۹۰۰۰ تومان - 8.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بار دیگر شهری که دوست می‌داشتم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بار دیگر شهری که دوست می‌داشتم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی بار دیگر شهری که دوست می‌داشتم

کتاب صوتی بار دیگر شهری که دوست می‌داشتم نوشته نادر ابراهیمی، با جملاتی لطیف و عمیق، با مفاهیمی زیبا و تاثیرگذار، روایتگر تعصب و عشق به زادگاه است و‌ در عین‌حال کوله‌باری از درد و‌ رنج را همراه دارد.

بار دیگر شهری که دوست می‌داشتم یکی از عاشقانه‌ترین کتاب‌های نادر ابراهیمی است. هلیا دخترِ خان است و راوی داستان پسر کشاورزی‌ که از کودکی هم‌بازی بوده‌اند. عاشق می‌شوند و تصمیم به ازدواج می‌گیرند اما خانواده‌هایشان مخالفت می‌کنند و در نهایت به چمخاله می‌گریزند و آن‌جا زندگی را از سر می‌گیرند.

هلیا در برابر مشکلات دوام نمی‌آورد و در نهایت در جدال میان عقل و احساساتش، برخلاف راوی داستان، عقل بر عواطفش چیره شده و به زادگاهش باز می‌گردد؛ در حالی‌ که مرد داستان در ابتدا حاضر نیست تسلیم شود ولی سرانجام پس از 11 سال دوری به شهرش باز می‌گردد؛ به‌ شهری که زمانی دوستش می‌داشت؛ به شهری که روزگاری از آنجا طرد شد.

راوی داستان خودش را به «روان دائم یک دوست‌داشتن» تشبیه می‌کند و به شهرش باز می‌گردد، چرا که می‌خواهد خواب‌ و خیالش که گاهی با واقعیت درمی‌آمیزد، با بازگشت به شهرش زنده شود و به دوران کودکی‌اش، به پاک‌ترین رؤیاهایش بازگردد. مرد عاشق باز می‌گردد، اما می‌بیند که مادرش از غم دوری او مُرده و پدر نیز حاضر نیست او را ببیند.

بخش دوم شامل پنج نامه به هلیا است و راوی اغلب میان خاطرات گذشته و حال پرسه می‌زند. در هر نامه، روای داستان رشتهٔ پیوند میان خود و هلیا را تنها در خواب می‌بیند؛ شهری که هلیا در آن خفته است را به شهری تشبیه می‌کند که به اندوه گورستان‌های بی‌درخت آراسته است. معتقد است که مسبب آنچه که بر سر او و هلیا آمده است، دستی است که با تمام قدرت آن‌ها را به سوی تقدیر می‌راند و آن‌ها فقط عروسک‌های کوکی یک تقدیر بوده‌اند.

اگر چه مضامین این کتاب دست مایه فیلم های فارسی و داستان های بی‌شماری بوده است، با این همه این بار نادر ابراهیمی با نثری متفاوت، لطیف و سرشار از احساس آن را به رشته تحریر درآورده است.

بار دیگر شهری که دوست می‌داشتم اثر ماندگار دیگری از نادر ابراهیمی است که در سال 1315 در تهران متولد شد و در 72 سالگی بر اثر بیماری درگذشت. از این داستان‌نویس معاصر ایرانی بیش از نود کتاب به یادگار مانده است که از معروف‌ترین آن‌ها می‌توان به یک عاشقانه‌ی آرام، خانه‌ای برای شب، چهل نامه‌ی کوتاه به همسرم اشاره کرد.

وی علاوه بر داستان‌نویسی، در زمینه‌های فیلم‌سازی، ترانه‌سرایی، ترجمه و روزنامه‌نگاری نیز فعالیت کرده‌ و نویسنده‌ی یک مجموعه‌ی هفت جلدی به نام «آتش بدون دود» است که فیلم آن نیز ساخته شده است.

جملات برگزیده کتاب بار دیگر شهری که دوست می‌داشتم:

- در تالار بزرگ هر ندامت، ازدست‌ رفته‌ها و به‌ دست‌ نیامده‌ها در کنار هم می‌رقصند.

- پدر! من می‌خواهم بار دیگر به شهری که دوست می‌دارم بازگردم. دیگر سخنی از هلیا در میان نیست.

- ما هرگز از آنچه نمی‌دانستیم و از کسانی که نمی‌شناختیم ترسی نداشتیم. ترس، سوغاتِ آشنایی‌هاست.

- التماس شُکوه زندگی را فرو‌ می‌ریزد. تمنا، بودن را بی‌رنگ می‌کند. و آنچه از هر استغاثه به جای می‌ماند ندامت است.

- هیچ پایانی به راستی پایان نیست. در هر سرانجام، مفهوم یک آغاز نهفته است. چه کسی می‌تواند بگوید تمام شد و دروغ نگفته باشد؟

- تحمل تنهایی از گدایی دوست داشتن آسان‌تر است. تحمل اندوه از گدایی همه شادی‌ها آسان‌تر است. سهل است که انسان بمیرد تا آنکه بخواهد به تکدی حیات برخیزد.

- مرا بشنوی یا نه، مرا جستجو کنی یا نکنی، من مرد خداحافظی همیشگی نیستم. باز می‌گردم، همیشه باز می‌گردم.
هلیا! خشم زمان من بر من مرا منهدم نمی‌کند. من روح جاری این خاکم. من روان دائم یک دوست داشتن هستم.

- هلیا! من هرگز نخواستم که از عشق افسانه‌ای بیافرینم، باور کن! من می‌خواستم که با دوست داشتن زندگی کنم،‌ کودکانه و ساده و روستایی. من از دوست داشتن فقط لحظه‌ها را می‌خواستم. آن لحظه‌ای که تو را بنام می‌نامیدم...

- بخواب هلیا، دیر است. دود دیدگانت را آزار می‌دهد. دیگر نگاه هیچ‌کس بخار پنجره‌ات را پاک نخواهد کرد. دیگر هیچ‌کس از خیابان خالیِ کنارِ خانه‌ی تو‌ نخواهد گذشت. چشمان تو چه دارد که به شب بگوید؟ سگ‌ها رویای عابری را که از آن‌ سوی باغ‌های نارنج می‌گذرد پاره می‌کنند. شب از من خالی‌ست هلیا…

- به یاد داشته باش که روزها و لحظه‌ها هیچ‌گاه باز نمی‌گردند. به زمان بیندیش و شبیخونِ ظالمانه‌ی زمان. صبح که ماهیگیران با قایق‌هایشان به دریا می‌رفتند به من سلام کردند و گفتند که سلامشان را به تو که هنوز خفته‌ای برسانم. بیدار شو هلیا. بیدار شو و سلام ساده‌ی ماهیگیران را بی‌جواب مگذار. من لبریز از گفتنم نه از نوشتن. باید که این‌جا روبه‌روی من بنشینی و گوش کنی.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۷۳ دقیقه
باران رویای پاییزی
۲۴ دقیقه
پنج نامه از چمخاله
۶۵ دقیقه
پایان باران رویا

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی بار دیگر شهری که دوست می‌داشتم
نویسنده
گویندهپیام دهکردی
ناشر چاپیانتشارات روزبهان
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۴۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
۴۹۰۰۰ ت - 8.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی بار دیگر شهری که دوست می‌داشتم

Lion Zoroian Zoroian
۱۳۹۹/۵/۱۴
در نظر بازی نادر، بی خبران حیرانند،
منتقدینی بزرگ و بنام، در توصیف محتوا و چارچوب آوانگارد این اثر فرو مانده‌اند، پس بنده را چه کار به قله قاف و عرصه سیمرغ این یگانه اثر؟؟؟!!! که به نقدی مگس وار، حتی اگرچه در اندازه خودم، عرض خود برده وزحمت اوقات گرانبار دگران میدارم!!! این را تجربه عرض میکنم که
یکبار به جسارت جوانی، به نقداین اثر بینهایت ظریف، لبریز از احساسات رنگارنگ، مالامال ازعاشقانه‌ها، فخیم، پراز فلسفه ناب، ودرکل سهل و ممتنع، آستین بالازدم
که ناگهان خودرا تک وتنها، گم شده در جنگلی بیکران از افکار بزرگ نادر ابراهیمی عاشق یافتم اما پای در گل مانده و لرزان از تهی بودن، بر کمی و تنهایی خود میلرزیدم وتا چشم کار میکرد افکار تنومندو بیکران نادر ابراهیمی عاشق بود.... روحش جاودانه شاد.
Mehran Hakha
۱۴۰۱/۷/۱۹
سلام
در مورد نوع نگارش کتاب از سوی جناب اقای ابراهیمی فقط میتونم بگم عالی بود و شاهکاری از استعاره‌ها و نثر‌های ادبی متحیر کننده بود
هر سطر از کتاب یا نامه‌ها خودش جای چندین دقیقه تامل و تفکر داره
کلا کتاب بسیار کوتاه هستش ولی برای خواننده اگاه و مشتاق شاید هفته‌ها درگیری احساسی ایجاد کنه
دوستانی هم که دنبال رمان هیجانی و قصه گو هستن شاید این کتاب براشون جذاب نباشه
عیاری بکتاش
۱۴۰۰/۲/۱۵
این اثر اصلا رمان یا داستان نیست دل نوشته هست برا همین به کسای که دنبال رمان هستن اصلا مناسب نیست وبکسی پیشنهاد هم نمیکنم. باب سلیقه منکه اصلا نبود. البته سلیقه‌ها متفاوت هستن وقابل احترام.
دلنوشته و یادآوری ذهنی یه تراژیدی عاشقانه بی سروته هست که داره برا خودش درد دل میکنه%
★☆☆☆☆۱از۵ستاره
ماهین
۱۴۰۱/۱۰/۱۶
مگه میشه این کتاب خوند و دوستش نداشت... خیلی عمیق احساسات یه ادم رو با ادبیات به تصویر کشیده... موسیقی خیلی زیبایی هم همراهش بود که تاثیر گزاریش رو چند برابر میکرد... یه جاهایی چن بار گوش میکردم و راجعبش فکر میکردم... ادمو به فکر فرو میبرد..
Mostafa Hashemi
۱۳۹۹/۱/۹
داستان این داستان در تک تک کلمات جاری شده... و تک تک کلمات با ارزشی چشم گیر کنار هم چیده شده و چه زیباست... اما بیایید این داستان رو فقط مطعلق به خویش بدونیم و فکر کنیم تنها خود آن را خوانده یا شنیده ایم
محمد جواد
۱۳۹۸/۱۰/۲۲
داستان غمگینِ بسیار برانگیزاننده و شور انگیزی بود. دوبار گوش کردم و بسیار لذت بردم. این لذت با اجرای احساسی و فوق العاده پیام دهکردی عزیز مضاعف شد. موسیقی متن کتاب هم دلنشین و همگام با اتفاقات داستان است.
سیما موذن
۱۳۹۸/۳/۱۶
بسیار عالی.... . متن، حس، صدا، موسیقی، همه فوق العاده بود. فکر نمی‌کنم اگر خودم می‌خواندم اینطور با همه احساسم درگیر کتاب می‌شدم.
هادی باقری
۱۴۰۱/۲/۷
از نادر ابراهیمی هر چه بگوییم کم گفته ایم. اما انگار نادر، این کتاب را برای صدای پیام دهکردی نوشته. انگار گفته باشد: "چیزی بنویسم که پیام بخواند... حتماً این متن به صدای او می‌آید! "
حمید رضا طاهری مقدم
۱۳۹۹/۵/۲۴
قلم زنده یاد نادر ابراهیمی آثار فاخر و زیبایی را خلق کرده است و این رومان بدون شک یکی از همان عاشقانه‌های روح نواز استاد هست. پیشنهاد میکنم حتما این کتاب رو مطالعه کنید.
نوا خوان
۱۳۹۹/۴/۲۲
این کتاب بی نظیره, بی نظیره، اینقدر احساس نمی‌دونم چطور میشه با واژه‌ها به همین لطیفی و عمیقی منتقل بشه. بی نظیر بود. 👏👏👏👏👏👏👏👏
فریبا امینی امینه
۱۳۹۸/۱/۱۷
من این کتاب رو قبلا خوندم. نه یکبار که دهها بار. فوق العاده س این کتاب. دستت طلا آقای ابراهیمی
کاربر F
۱۳۹۷/۹/۷
پدر! من می‌خواهم بار دیگر به شهری که دوست می‌دارم بازگردم.
عسل ر
۱۴۰۱/۱۱/۱۵
علاقه به کتاب سلیقه ایه و من راستش خیلی نتونستم با نوشته‌های این نویسنده ارتباط برقرار کنم... خیلی گنگه.
احسان امیری
۱۴۰۱/۳/۸
کتاب توصیف یک حال است، وصف احساساتی اما به غایت اگزوتیک!
تقریبا با همان لحن و خط فکری همیشگی نادر ابراهیمی!
sam zandi
۱۴۰۰/۱/۱۶
متن زیبا که با صدای دلنشین آقای پیام دهکردی دلنشین تر شده. پیشنهاد میکنم اگر داستانهای خاص رو دوست دارید گوش بدید.
مشاهده همه نظرات ۴۴

راهنمای مطالعه کتاب صوتی بار دیگر شهری که دوست می‌داشتم

برای دریافت کتاب صوتی بار دیگر شهری که دوست می‌داشتم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.