معرفی و دانلود کتاب صوتی فقر احمق می‌کند

عکس جلد کتاب صوتی فقر احمق می‌کند
قیمت:
39000 تومان - 4.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فقر احمق می‌کند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فقر احمق می‌کند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی فقر احمق می‌کند

سندهیل مولای ناتان و الدار شفیر در کتاب صوتی فقر احمق می‌کند به بیان آن دسته از صدمات فردی و اجتماعی‌ پرداخته‌اند که به طور مستقیم یا غیرمستقیم از فقر اقتصادی ناشی می‌شود. خوب است بدانید که اثر پیش رو در سال 2014 جایزه‌ی ویلیام جیمز را برای نویسندگان خود به ارمغان آورد.

درباره کتاب صوتی فقر احمق می‌کند:

فقر و کمبود اقتصادی مطلقاً تمام جنبه‌های زندگی فرد را تحت تأثیر قرار می‌دهند. این جمله چکیده‌ی مطالبی است که در کتاب فقر احمق می‌کند (Scarcity) بیان شده. سندهیل مولای ناتان و الدار سفیر، دو مؤلف پرآوازه‌ی این اثر، با بررسی مستندات گوناگون اقتصادی، اجتماعی و روانشناختی، و همچنین، با بهره‌گیری از تحقیقات میدانی گسترده، به اثبات مدعای خود که همانا تأثیر ویرانگر فقر بر تمام ساحت زندگی فردی و اجتماعی‌ست، همت گمارده‌اند.

در کتاب فقر احمق می‌کند علیه این ادعا که "تحت شرایط دشوار نیز می‌توان به موفقیت‌های چشمگیر رسید"، استدلال‌های فراوانی آورده شده است. نویسندگان اثر با جزئی‌نگری و دقتی درخور تحسین، انواع و اقسام داده‌های آماری را در جهت اثباتِ بی‌اعتباری سخنان این‌چنینی به کار گرفته‌اند. چرا که پیشاپیش از اثرات مخرب این طرز فکر بر زندگی مردم در جوامع گوناگون آگاه بوده‌اند.

مطالعه‌ی کتاب فقر احمق می‌کند به ما خواهد آموخت که از طریق مدیریت زمان، به مدیریت منابع پُل بزنیم. از این جهت، این اثر هم مناسب مخاطبین عام است و هم شایسته‌ی توجه فعالین عرصه‌ی سیاست و اقتصاد.

با نگاهی به سرفصل‌های کتاب متوجه می‌شویم که هم‌وغم نویسندگان پیش و بیش از هر چیز، بیان ریشه‌ی مشکلات عدیده‌ی اقتصادی‌ بوده است. به واقع، در این اثر نه عوارضِ مرض، بلکه اصل مرض مورد توجه قرار گرفته. امری که سبب شده بتوانیم بی‌واهمه از اغراق و گزافه‌گویی، فقر احمق می‌کند را از بهترین آثارِ حیطه‌ی خود محسوب کنیم.

در پایان، لازم است اشاره کنیم که کتاب حاضر پیش از این با عنوان «کمبود» نیز به فارسی ترجمه و منتشر شده است. علاقه‌مندان نسخه‌ی صوتی این اثر را نیز در کتابراه خواهند یافت.

افتخارات کتاب صوتی فقر احمق می‌کند:

- برنده‌ی جایزه‌ی ویلیام جیمز
- نامزد جایزه‌ی فایننشال تایمز

نکوداشت‌های کتاب صوتی فقر احمق می‌کند:

- کتابی با موضوعی بدیع و نو. (The Economist)
- دقیق و روشنگر. (The New York Review of Books)
- فقر احمق می‌کند اثری جذاب و مهم است که دیدگاه شما را نسبت به بسیاری از مسائل دگرگون می‌کند. (The Boston Globe)

کتاب صوتی فقر احمق می‌کند مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به آثار حوزه‌ی روانشناسی عمومی و دوست‌داران آثار اقتصادی، دو طیف از مخاطبین اصلی این کتابند.

با نویسندگان کتاب صوتی فقر احمق می‌کند بیشتر آشنا شویم:

سندهیل مولای ناتان (Sendhil Mullainathan) از اساتید برجسته‌ی علوم رفتاری در دانشگاه‌های آمریکا و از بنیانگذاران سازمان غیرانتفاعی Ideas 42 است. درباره‌ی او، این نکته گفتنی‌ست که در سال 2018 برنده‌ی جایزه‌ی Infosys شده است.

و اما الدار سفیر (Eldar Shafir)؛ او از همکاران نزدیک مولای ناتان است، و همچون او، محققی برجسته در زمینه‌ی علوم رفتاری و البته، استادی در رشته‌ی روانشناسی‌ست.

در بخشی از کتاب صوتی فقر احمق می‌کند می‌شنویم:

تحلیل این دام‌های کمیابی در کنار هم به این معنی نیست که اشکال مختلف کمیابی پیامدهایی مشابه دارند. تأثیر ذهنیت کمیابی می‌تواند از موقعیتی به موقعیت دیگر متفاوت باشد. برای مثال با بهره‌گیری از ساختار حافظه‌ی انسان می‌توان چیزهای بسیاری را درک کرد. از موارد جزئی گرفته (چرا کلیدمان را جا می‌گذاریم) تا موضوعات مهم (اعتبار ادعای شاهدان عینی) و نمونه‌های تراژیک.

به همین ترتیب اگرچه منطق کمیابی در حوزه‌های مختلف مشابه است، تأثیرش می‌تواند بسیار متفاوت باشد. این موضوع به ویژه زمانی صادق است که سراغ تحلیل مسئله‌ی فقر می‌رویم. اتفاقاً در حوزه‌ی فقر معمولاً شدیدتر بوده و با زمینه‌هایی چالش‌برانگیزتر همراه است که به این سادگی قابل حل نیست.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
2 دقیقه
سرآغاز
2 دقیقه
معرفی نویسنده
53 دقیقه
مقدمه
68 دقیقه
بخش اول: ذهنیت کمیابی - یک: تمرکز و تونل‌زنی
93 دقیقه
دو: تنگنای پهنای باند
62 دقیقه
بخش دوم: کمیابی کمیابی به بار می‌آورد - سه: چیدمان و جای خالی
59 دقیقه
چهار: تخصص
58 دقیقه
پنج: قرض گرفتن و نزدیک‌بینی
76 دقیقه
شش: دام کمیابی
56 دقیقه
هفت: فقر
51 دقیقه
بخش سوم: طراحی برای کمیابی - هشت: بهبود زندگی فقرا
71 دقیقه
نه: مدیریت کمیابی در سازمان‌ها
70 دقیقه
ده: کمیابی در زندگی روزمره
25 دقیقه
نتیجه‌گیری
2 دقیقه
معرفی عوامل

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی فقر احمق می‌کند
نویسنده،
مترجمسید امیرحسین میرابوطالبی
گویندهتایماز رضوانی
ناشر صوتیانتشارات ترجمان علوم انسانی
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۱۲ ساعت و ۲۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
39000 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی فقر احمق می‌کند

نسترن
۱۴۰۲/۲/۱۹
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز و کتابراه عزیز.
من امتیاز پنج به این کتاب دادم به چند دلیل که در ادامه مطرح میکنم. اول اینکه محتوای کتاب فوق العاده جذاب و جدید بود و دلایل بنیادی اینکه فقر چکار با افراد میکنه رو ارائه میداد البته بر مبنای تحقیقات علمی. و جالب اینکه خود نویسنده هم کتاب هم و
جز افراد درگیر با فقر (فقر زمانی) بوده این نکته که در ابتدای کتاب عنوان میشه حس همزاد پنداری با نویسنده را افزایش میدهد و حس نمیکنی یک فردی که هیچ درکی از مفهوم فقر نداره داره مطالب ارائه میدهد. نکته بعدی اینکه یک سری راهکارها ارائه میدهد که البته واقعا باید اثربخشیش رو امتحان کرد. چون خودم هنوز این کار رو نکردم. در مورد ترجمه کتاب باید بگم خیلی روان و عالی برگردان شده است. صدای گوینده هم جذاب و انرژی بخش هست. اما یک نکته‌ای که وجود دارد که فکر میکنم خیلی کار حرفه‌ای نباشه تغییر اسم کتاب از کمبود با فقر احمق میکند هست. هرچند من این فاکتور رو کاهش امتیاز تاثیر ندادم اما برای خودم به شخصه عنوان جذاب کتاب توجم رو جلب کرد و برای خرید کتاب اقدام کردم. به طور کلی از خرید کتاب راضی بودم و به کسانی که دنبال کتابهای در مورد هر نوع فقری که با اون درگیر هستند (فقر مدیریت زمان، فقر مالی و....)، این کتاب رو پیشنهاد میکنم که شاید بتونه ثمربخش و راه گشا باشه.
از کتابراه بابت تهیه این کتاب ارزشمند متشکرم.
کاربر ع
۱۴۰۲/۷/۱۹
چه دامهایی روبروی ما هست و از اونها بی خبریم.. تونل زنی.. افتادن در دام کمیابی.. خیلی از مسائلی هستن که همه روزه ما رو بدون اینکه خودمون بدونیم درگیر می کنن و باعث جهت گیری افکار و تصمیماتمون میشن. خیلی خوبه که به هوشیاری کافی دست پیدا کنیم تا بتونم از این تله ها رهایی پیدا کنیم. واقعا کتاب خوبی و هست ارزش چند بار گوش دادن رو داره. کافیه از یکی از این دامها مطلع شید و زندگیتون تغییر می کنه. مچکرم از نویسنده ی خوب این کتاب.
shahryar alizadeh
۱۴۰۲/۲/۲۹
انصافاً کتاب خیلی خوبی بود، و همزادپنداری خود نویسنده، با خواننده و سایر موارد تحقیقی کمیابی خیلی جالب بود،
و الان بعد خواندن حدود یکماه بعد از کتاب سعی دارم که موارد بد کمیابی رو تا حدامکان از زندگی خود تبدیل به موارد درست کمیابی کنم و حدالامکان از تونل زنی و فراموشی خودداری کنم
در کار و حرفه من کمیابی و تونل زنی یکی از موارد اصلی مشکلات هست که برای خود و سایر همکاران همیشه دیده ام
زینب کامرانی
۱۴۰۲/۲/۱
کتاب فوق العاده عالی هست در زمینه خودکاوی برای بررسی ریشه‌ای اینکه چرا بعضی آدمهای گرفتار هر روز گرفتار میشن و چرا فقرا فقیرتر...
در مورد تنهایی آدم‌ها هم صحبت‌ها و راه حل جالبی بیان می‌کنه. کتابی هست شنیدنی و تأمل کردنی. داشتن جای خالی و ارزش اون بعنوان یه هدیه لوکس تو زندگی‌های الان مون.
ممنون کتابراه عزیز
برای این اثر فوق العاده سازنده، مثبت، کاربردی و انسان ساز
آهنین جگر
۱۴۰۲/۶/۳
متن این کتاب کمی ثقیل است. به شما دیدگاه کلی از فقر در زمینه‌های مختلف میدهد. جاهایی که شما حتی فکر هم نمیکنید که در دام فقر افتاده اید. ما فقط فقر را به عنوان فقر مالی معنا میکنیم در صورتی که کتاب فقر را در زمینه‌های دیگر از جمله زمان، پهنای باند و... هم بررسی میکند و با مثالهای مناسب، تفهیم مطالب را آسان می‌کند.
محمد حسنوند حیدرخانی
۱۴۰۱/۱۰/۱۸
بسیار عالی دوستان، اگه با دقت به کتاب گوش کنید خیلی کمکتون میکنه و میفهمید که کمبودها باعث چه حرکت‌های مثبت و منفی در زندگی میشود.
مثال وقتی امتحانات مدرسه شروع نشدن نهایت روزی یه ساعت درس میخونی اما شب امتحان میبینی ده ساعت درس خونی که دلیلش کمبود وقت هستش
رضا حبیبی
۱۴۰۱/۱۰/۱۱
سلام دوستان کتاب راهی
من چند وقتی میشه به خواندن کتاب علاقه پیدا کردم
و خیلی خوشحالم
من از این کتاب خیلی لذت بردم و واقعا انگار داره خصوصیات و اشتباهات خودمون رو که دیگه عادی شده برامون به ما نشون میده. و اگر این خصوصیات رو تحت کنترل باشند چه اتفاق‌ها خواهد افتاد
کوروش صادقى
۱۴۰۲/۱/۷
کتاب بسیار جالبی بود. اصل کتاب راجب کمیابی‌هایی است که در موقعیت‌های گوناگون زندگی پیش میاد، که به اشتباه کمیابی رو به فقر ترجمه کردند.
این کتاب رو به همه‌ی کسانی که به مباحث اقتصادی، روانشناسی و اقتصاد رفتاری علاقه دارند و می‌خواهند تصمیمات بهتری بگیرند، توصیه می‌کنم.
خانم براتی
۱۴۰۲/۴/۱۴
این کتاب درباره هرگونه کمیابی است، مثل زمان، توجه و پول و فقط به مساله تاثیرات فقر مالی نمی‌پردازد و نکته مهم دیگر اینکه هوش و عملکرد یک فرد ثابت را در دو حالت بدون کمیابی و با کمیابی مقایسه می‌کند نه اینکه یک فرد ثروتمند را با یک فرد فقیر مقایسه کند.
حسام دانشور
۱۴۰۱/۵/۱۵
کتاب عالیه ولی شما با نوعی حقه بازی طرف هستید البته توسط مترجم و ناشر چون این کتاب اسم اصلیش کمبود هست ولی برای فروش عنوان کتاب رو عوض کردن ولی این نسخه صوتی از نسخه دیگه موجود بهتره
مهران بلوچی
۱۴۰۲/۵/۶
صدای این گوینده بی نظیر است. ایشان به گونه‌ای شگفت انگیز سخن میگویند که بنده هیپنوتیزم می‌شوم. کتاب عالی بود به همه پیشنهاد میدهم. محتوی فوق العاده کاربردی و آموزنده بود. کتابراه دوست دارم
رحمانی
۱۴۰۱/۱۰/۴
عاشق این کتاب شدم.. لذت بردم از مطالب ارائه شده انگار چشمم به خیلی مسائل باز شد.. علت خیلی از رفتار‌ها و برام خیلی جالب بود که چقد موشکافانه درباره مسائل تحقیق شده
Nahid Hosseyni
۱۴۰۱/۱۱/۲۷
کتاب خوبی است چون با استفاده برنامه ریزی شده از منابعی مثل پول، زمان و... مشکلات مربوط به کمبود آن‌ها و در نتیجه فشار روانی و درگیری فکری و نگرانی را کاهش می‌دهیم
Panti قمریان
۱۴۰۱/۱۱/۱۷
این کتاب واقعاااا ارزش گوش دادن داره
صدای گوینده (آقای تایماز) اینقدر برای من دلنشین و جذاب بود که حتمااا سایر کتاب‌هایی که ایشون صدا‌پیشه‌اش باشن رو هم حتمااااا گوش خواهم کرد
Nader Biabanaki
۱۴۰۱/۱۱/۱۵
کتابی بسیار عالی هست مخصوصا کسانی که در ضعف مالی هستند. بخوانید تا بدانید نداشتن همینقدر که خوب نیست چقدر ارزشمند است. برای هر فردی در هر سطح مالی بنظرم کارا هست.
مشاهده همه نظرات 55

راهنمای مطالعه کتاب صوتی فقر احمق می‌کند

برای دریافت کتاب صوتی فقر احمق می‌کند و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.