معرفی و دانلود کتاب صوتی فقر احمق می‌کند

عکس جلد کتاب صوتی فقر احمق می‌کند
قیمت:
۳۹۰۰۰ تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فقر احمق می‌کند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فقر احمق می‌کند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی فقر احمق می‌کند

سندهیل مولای ناتان و الدار شفیر در کتاب صوتی فقر احمق می‌کند به بیان آن دسته از صدمات فردی و اجتماعی‌ پرداخته‌اند که به طور مستقیم یا غیرمستقیم از فقر اقتصادی ناشی می‌شود. خوب است بدانید که اثر پیش رو در سال 2014 جایزه‌ی ویلیام جیمز را برای نویسندگان خود به ارمغان آورد.

درباره کتاب صوتی فقر احمق می‌کند:

فقر و کمبود اقتصادی مطلقاً تمام جنبه‌های زندگی فرد را تحت تأثیر قرار می‌دهند. این جمله چکیده‌ی مطالبی است که در کتاب فقر احمق می‌کند (Scarcity) بیان شده. سندهیل مولای ناتان و الدار سفیر، دو مؤلف پرآوازه‌ی این اثر، با بررسی مستندات گوناگون اقتصادی، اجتماعی و روانشناختی، و همچنین، با بهره‌گیری از تحقیقات میدانی گسترده، به اثبات مدعای خود که همانا تأثیر ویرانگر فقر بر تمام ساحت زندگی فردی و اجتماعی‌ست، همت گمارده‌اند.

در کتاب فقر احمق می‌کند علیه این ادعا که "تحت شرایط دشوار نیز می‌توان به موفقیت‌های چشمگیر رسید"، استدلال‌های فراوانی آورده شده است. نویسندگان اثر با جزئی‌نگری و دقتی درخور تحسین، انواع و اقسام داده‌های آماری را در جهت اثباتِ بی‌اعتباری سخنان این‌چنینی به کار گرفته‌اند. چرا که پیشاپیش از اثرات مخرب این طرز فکر بر زندگی مردم در جوامع گوناگون آگاه بوده‌اند.

مطالعه‌ی کتاب فقر احمق می‌کند به ما خواهد آموخت که از طریق مدیریت زمان، به مدیریت منابع پُل بزنیم. از این جهت، این اثر هم مناسب مخاطبین عام است و هم شایسته‌ی توجه فعالین عرصه‌ی سیاست و اقتصاد.

با نگاهی به سرفصل‌های کتاب متوجه می‌شویم که هم‌وغم نویسندگان پیش و بیش از هر چیز، بیان ریشه‌ی مشکلات عدیده‌ی اقتصادی‌ بوده است. به واقع، در این اثر نه عوارضِ مرض، بلکه اصل مرض مورد توجه قرار گرفته. امری که سبب شده بتوانیم بی‌واهمه از اغراق و گزافه‌گویی، فقر احمق می‌کند را از بهترین آثارِ حیطه‌ی خود محسوب کنیم.

در پایان، لازم است اشاره کنیم که کتاب حاضر پیش از این با عنوان «کمبود» نیز به فارسی ترجمه و منتشر شده است. علاقه‌مندان نسخه‌ی صوتی این اثر را نیز در کتابراه خواهند یافت.

افتخارات کتاب صوتی فقر احمق می‌کند:

- برنده‌ی جایزه‌ی ویلیام جیمز
- نامزد جایزه‌ی فایننشال تایمز

نکوداشت‌های کتاب صوتی فقر احمق می‌کند:

- کتابی با موضوعی بدیع و نو. (The Economist)
- دقیق و روشنگر. (The New York Review of Books)
- فقر احمق می‌کند اثری جذاب و مهم است که دیدگاه شما را نسبت به بسیاری از مسائل دگرگون می‌کند. (The Boston Globe)

کتاب صوتی فقر احمق می‌کند مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به آثار حوزه‌ی روانشناسی عمومی و دوست‌داران آثار اقتصادی، دو طیف از مخاطبین اصلی این کتابند.

با نویسندگان کتاب صوتی فقر احمق می‌کند بیشتر آشنا شویم:

سندهیل مولای ناتان (Sendhil Mullainathan) از اساتید برجسته‌ی علوم رفتاری در دانشگاه‌های آمریکا و از بنیانگذاران سازمان غیرانتفاعی Ideas 42 است. درباره‌ی او، این نکته گفتنی‌ست که در سال 2018 برنده‌ی جایزه‌ی Infosys شده است.

و اما الدار سفیر (Eldar Shafir)؛ او از همکاران نزدیک مولای ناتان است، و همچون او، محققی برجسته در زمینه‌ی علوم رفتاری و البته، استادی در رشته‌ی روانشناسی‌ست.

در بخشی از کتاب صوتی فقر احمق می‌کند می‌شنویم:

تحلیل این دام‌های کمیابی در کنار هم به این معنی نیست که اشکال مختلف کمیابی پیامدهایی مشابه دارند. تأثیر ذهنیت کمیابی می‌تواند از موقعیتی به موقعیت دیگر متفاوت باشد. برای مثال با بهره‌گیری از ساختار حافظه‌ی انسان می‌توان چیزهای بسیاری را درک کرد. از موارد جزئی گرفته (چرا کلیدمان را جا می‌گذاریم) تا موضوعات مهم (اعتبار ادعای شاهدان عینی) و نمونه‌های تراژیک.

به همین ترتیب اگرچه منطق کمیابی در حوزه‌های مختلف مشابه است، تأثیرش می‌تواند بسیار متفاوت باشد. این موضوع به ویژه زمانی صادق است که سراغ تحلیل مسئله‌ی فقر می‌رویم. اتفاقاً در حوزه‌ی فقر معمولاً شدیدتر بوده و با زمینه‌هایی چالش‌برانگیزتر همراه است که به این سادگی قابل حل نیست.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲ دقیقه
سرآغاز
۲ دقیقه
معرفی نویسنده
۵۳ دقیقه
مقدمه
۶۸ دقیقه
بخش اول: ذهنیت کمیابی - یک: تمرکز و تونل‌زنی
۹۳ دقیقه
دو: تنگنای پهنای باند
۶۲ دقیقه
بخش دوم: کمیابی کمیابی به بار می‌آورد - سه: چیدمان و جای خالی
۵۹ دقیقه
چهار: تخصص
۵۸ دقیقه
پنج: قرض گرفتن و نزدیک‌بینی
۷۶ دقیقه
شش: دام کمیابی
۵۶ دقیقه
هفت: فقر
۵۱ دقیقه
بخش سوم: طراحی برای کمیابی - هشت: بهبود زندگی فقرا
۷۱ دقیقه
نه: مدیریت کمیابی در سازمان‌ها
۷۰ دقیقه
ده: کمیابی در زندگی روزمره
۲۵ دقیقه
نتیجه‌گیری
۲ دقیقه
معرفی عوامل

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی فقر احمق می‌کند
نویسنده،
مترجمسید امیرحسین میرابوطالبی
گویندهتایماز رضوانی
ناشر صوتیانتشارات ترجمان علوم انسانی
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۱۲ ساعت و ۲۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
۳۹۰۰۰ ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی فقر احمق می‌کند

حسام دانشور
۱۴۰۱/۵/۱۵
کتاب عالیه ولی شما با نوعی حقه بازی طرف هستید البته توسط مترجم و ناشر چون این کتاب اسم اصلیش کمبود هست ولی برای فروش عنوان کتاب رو عوض کردن ولی این نسخه صوتی از نسخه دیگه موجود بهتره
رضی پاشایی
۱۴۰۱/۵/۵
این کتاب عالیه. ذهن ادم رو باز میکنه مخصوصا اگه بیشتر از دخل خرج میکنین
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی فقر احمق می‌کند

برای دریافت کتاب صوتی فقر احمق می‌کند و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.