معرفی و دانلود کتاب سوال‌های درست

عکس جلد کتاب سوال‌های درست
قیمت:
۳۵۹۰۰ تومان - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب سوال‌های درست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب سوال‌های درست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سوال‌های درست

کتاب سوال‌های درست نوشته دبی فورد و ترجمه الهام شریف به ده پرسش ضروری که راهگشای شما به سوی زندگی بی‌نظیرتان خواهد بود، پاسخ می‌دهد.

این کتاب سیزده فصل دارد که در ده فصل از آن سوال‌هایی مانند: آیا این انتخاب، آینده‌ای امیدبخش برایم رقم خواهد زد یا مرا در بند گذشته نگه خواهد داشت، آیا در اوج ایستاده‌ام یا فقط برای خشنودی دیگران تلاش می‌کنم، آیا این عمل از روی خویشتن‌دوستی است یا خودتخریبی مطرح شده است.

هر روزه همه ما دست به هزاران انتخاب می‌زنیم که زندگی‌مان را تحت تأثیر قرار می‌دهد. بعضی از این انتخاب‌ها جزئی هستند و فقط ممکن است چند لحظه، چند ساعت یا چند روز ما را تحت تأثیر قرار دهند، درحالی‌که بعضی دیگر مسیر زندگی ما را به‌طور کلی تغییر خواهند داد. بعضی از این انتخاب‌ها ساده و بعضی از آن‌ها دشوار هستند. برخی ما را مستقیم به هدف می‌رسانند، درحالی‌که بعضی دیگر ما را با شکست مواجه خواهند کرد. بعضی از آن‌ها به‌شدت مهم و بعضی دیگر به‌طور کلی بی‌اهمیت به نظر می‌رسند؛ اما آنچه همه ما باید بدانیم این است که هر انتخابی می‌کنیم، فرقی ندارد کوچک یا بزرگ، آسان یا سخت، فردی یا گروهی مسیر زندگی ما را تغییر خواهد داد. کیفیت انتخاب‌های ما تعیین خواهد کرد که آیا با ناامیدی دست و پنجه نرم خواهیم کرد یا روزهایی شگفت‌آور؛ یعنی همان زندگی رویایی‌مان در انتظارمان خواهد بود.

توانایی ما در انتخاب، حاکی از حقوق و آزادی‌های ویژه‌ای است. اگر قدرت انتخاب داشته باشیم می‌توانیم درباره بدن، سلامتی، روابط، امور مالی، شغل، زندگی اجتماعی و اعتقادات خود تصمیم بگیریم. انتخاب‌ها به ما اجازه می‌دهند مسیرهای مختلفی برگزینیم، به راست یا چپ، به جلو یا عقب برویم. شاد یا غمگین، عاشق یا بیزار، خشنود یا ناراضی باشیم. انتخاب‌ها به ما این قدرت را می‌دهند که میان شکست و موفقیت، خوب و بد، رنج و لذت یکی را برگزینیم. می‌توانیم میان شکلات یا وانیل، کار یا تفریح، ولخرجی یا صرفه‌جویی، مسئولیت‌پذیری یا قربانی بودن هر کدام را که می‌خواهیم انتخاب کنیم. همچنین می‌توانیم خود را به‌شدت مشغول کنیم یا به آرامی روزگار بگذرانیم، می‌توانیم پایبند باشیم یا خیانتکار، منضبط یا تنبل و مسیری را برگزینیم که انعکاس برترین وجه وجودمان باشد یا پایین‌ترین وجه آن؛ در نهایت این ما هستیم که انتخاب می‌کنیم.

دبی فورد (Debbie Ford)، نویسنده برگزیده نیویورک تایمز به عنوان پرفروش‌ترین کارشناس متبحر بین‌المللی در عرصه تحول فردی شناخته می‌شود. مجموعه نه‌گانه او با نام‌های سایه‌ات را در آغوش بگیر، جدایی معنوی، نیمه تاریک جویندگان نور، بهترین سال زندگی شما، چرا آدم‌های خوب کارهای بد می‌کنند، راز سایه، پاکسازی آگاهی در 21 روز، شهامت و کتابی که در دست دارید، به ده‌ها زبان زنده دنیا ترجمه شده است و به عنوان ابزار آموزشی در بسیاری از دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی سرتاسر جهان به‌کار گرفته می‌شوند.

رسالت دبی فورد «الهام بخشیدن به بشریت و هدایت ایشان به مقصد زندگی یکپارچه» است. او علاوه بر سخنرانی در همایش‌ها و کنفرانس‌های مختلف در سراسر امریکا و کانادا کارگاه‌های «فرایند سایه» را خود برگزار می‌کند که کارگاه سه روزه متحول‌کننده‌ای است که افراد در آن عشق ورزیدن به خویش و رهایی عاطفی را تجربه می‌کنند.

در قسمتی از کتاب سوال‌های درست (The right questions) می‌خوانیم:

نیروی حیات ما کلید ماندگاری ماست. بدون این نیرو زندگی ما به پایان خواهد رسید. نیروی حیات که چینی‌ها آن را چی؛ ژاپنی‌ها؛ کی و هندو‌ها در آیورودا آن را؛ پرانا می‌نامند، به عنوان نیرویی توصیف شده است که زندگی را در بدن ما می‌دمد. نیروی حیات ما نگه‌دارنده ذهن، بدن و روحمان است. پرسیدن این سؤال که «آیا این انتخاب به زندگی‌ام نیرو خواهد بخشید یا نیروی مرا خواهد ربود؟» به ما اجازه می‌دهد ببینیم آیا انتخابی که قصد آن را داریم موجب تقویت نیروی حیاتمان می‌شود و به ما کمک می‌کند تا شعله درونی خود را فروزان و پرتوان نگه داریم یا نیروی ما را می‌رباید. ما با انتخاب‌ها، رفتار و کردار خویش یا نیروی حیات خویش را تقویت می‌کنیم یا آن را تضعیف می‌کنیم. این پرسش به ما یادآوری می‌کند که هر انتخاب، تصمیم یا کاری که می‌خواهیم انجام دهیم می‌تواند به‌شدت عمیق‌ترین بخش وجود و احساس خوب بودن ما را تحت تأثیر قرار دهد.

بسیاری از ما نیروی حیات خود را امری طبیعی و ابدی می‌پنداریم. ما ناآگاهانه زندگی می‌گذرانیم و گمان می‌کنیم جاودان خواهیم ماند، ما سلامتی خود را بدیهی می‌انگاریم و نیازهای بدنمان را نادیده می‌گیریم؛ اما لحظاتی که در هوشیاری کامل به سر می‌بریم، امکان ندارد بتوانیم موهبت بزرگی را که به ما ارزانی شده است؛ یعنی موهبت زنده بودن را احساس نکنیم و قدر آن را ندانیم. اگر ما ارزش نیروی حیات خود را درک می‌کردیم، مانند نوزادی از آن مراقبت می‌کردیم. آن‌گاه با احترام و شگفتی نسبت‌به معجزه خلقت‌مان زندگی می‌کردیم. هنگامی‌که از ارزش زندگی آگاه باشیم روزهای خود را با توجه به این حقیقت سپری می‌کنیم که این نیرو به تقویت و مراقبت نیاز دارد و همواره در صدد آن هستیم که از آن مراقبت و نگهداری کنیم.

فهرست مطالب کتاب

فصل 1: لحظه انتخاب
فصل 2: بیدار شدن از حالت هدایت غیرارادی
فصل 3: آشکار کردن عهدهای نهفته
فصل 4: سوال اول: آیا این انتخاب آینده‌ای امیدبخش برایم رقم خواهد زد یا مرا در بند گذشته نگه خواهد داشت؟
فصل 5: سوال دوم: آیا این انتخاب رضایتی پایدار برایم به‌دنبال خواهد داشت یا لذتی زودگذر؟
فصل 6: سوال سوم: آیا در اوج قدرتم ایستاده‌ام یا فقط برای خشنودی دیگران تلاش می‌کنم؟
فصل7: سوال چهارم: آیا در جستجوی نیکی هستم یا بدی؟
فصل8: سوال پنجم: آیا این انتخاب به زندگی‌ام نیرو خواهد بخشید یا انرژی مرا خواهد ربود؟
فصل9: سوال ششم: آیا از این شرایط به عنوان اهرمی برای رشد و تکامل خود استفاده خواهم کرد یا وسیله‌ای برای ضربه زدن به خود؟
فصل10: سوال هفتم: آیا این انتخاب مرا توانمند می‌سازد یا قدرتم را می‌ستاند؟
فصل11: سوال هشتم: آیا این عمل از روی خویشتن‌دوستی است یا خودتخریبی؟
فصل12: سوال نهم: آیا این انتخاب از روی ایمان است یا ترس؟
فصل13: سوال دهم: آیا با روحانیت خویش انتخاب می‌کنم یا با انسانیت خویش؟
سخن آخر
زیستن با پاسخ‌ها
آشنایی با نویسنده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب سوال‌های درست
نویسنده
مترجمالهام شریف
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۶۸
زبانفارسی
شابک978-964-236-757-3
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۳۵۹۰۰ ت - 6.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب سوال‌های درست

mamad sh
۱۴۰۰/۳/۱۷
این ‌کتاب فوق العاده عالی و شما در هر مسیری که هستید با به کار گرفتن محتوای این کتاب به بهترین شکل در جهت مناسب قرار میگیرید و انتخاب با کیفیتی انجام میدید و درگیر الگو‌ها و شرطی شدگی‌های منفی و پوچ گذشته نمیشید....
عالی جهت دهی تون میکنه حتما استفاده کنید😍🌸
زهرا منصورسمایی
۱۳۹۹/۷/۳۰
کتاب فوق العاده‌ای بود به نظر من و اگر این سوالات رو روزانه برای انتخاب‌ها و تصیماتمون استفاده کنیم، قطعا زندگی اگاهانه و سالمی خواهیم داشت.
Michael Nasseri
۱۳۹۸/۲/۲۲
کتاب خیلی خوبیه برا خودسازی واقعی،
کلا همه‌ی کتابهاش برای ساختن آینده‌ای که گذشته‌ی ادم در برابرش زانو بزنه، عالیه!
وحیده فاضلی
۱۴۰۰/۴/۲۸
من با مطالعه این کتاب جواب بسیاری از سوالهایی که در ذهنم بدون پاسخ مانده بود گرفتم یکی از معجزات دبی فورد میباشد
بهرام تاراسی
۱۳۹۹/۸/۱۲
مثل همه کتابهای دبی فورد عالی. وارزش بارها خوندن رو داره
موسی درگاهی
۱۳۹۷/۳/۲۹
سوال‌های دزست=زندگی درست. عالیه
مهدی مهدی فر
۱۳۹۹/۱/۱
کتاب عالی، جامع، عمیق، مفید و سازنده
fatemeh y
۱۳۹۸/۳/۱۴
عالی و مفید بود 👏👏👏
ابوالفضل طهماسبی
۱۳۹۹/۴/۱۵
عالیه فوق العاده هست
Marzieh Fashangchi
۱۳۹۶/۸/۲۶
من مدتها پیش خوندم کتاب خوبیه
بتول شاوردی
۱۳۹۷/۳/۱۲
عاااااالی بود
مشاهده همه نظرات ۱۱

راهنمای مطالعه کتاب سوال‌های درست

برای دریافت کتاب سوال‌های درست و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.