معرفی و دانلود کتاب صوتی هلن کلر: شجاعت در تاریکی

عکس جلد کتاب صوتی هلن کلر: شجاعت در تاریکی
قیمت:
30000 تومان - 3.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هلن کلر: شجاعت در تاریکی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هلن کلر: شجاعت در تاریکی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی هلن کلر: شجاعت در تاریکی

کتاب صوتی هلن کلر: شجاعت در تاریکی نوشتهٔ اما کارلسون برن، داستان زندگی این شخصیت ماندگار را به شکلی زیبا به تصویر کشیده است. این زن با وجود محرومیت از توانایی بینایی و شنوایی موفق شد تا به بهترین نحو با محیط اطرافش تعامل کند و به درجات بالای علمی دست یابد.

درباره کتاب صوتی هلن کلر: شجاعت در تاریکی:

هلن کلر (Helen Keller) در تابستان سال 1880 در آلابامای آمریکا به دنیا آمد. او قبل از رسیدن به 2 سالگی دچار بیماری شد و بعد از آن قدرت بینایی و شنوایی خود را از دست داد. اما او با ارادهٔ شگفت‌آور خود و با کمک معلم مهربانش «آنی سالیوان»، موفق شد تا بر ناتوانی خود غلبه کند و به موفقیتی شگرف برسد. او علاوه‌بر آنکه بر صحبت کردن تسلط پیدا کرد، توانست به نویسنده، فعال سیاسی، سخنران و مجری برنامه جنگ محبوبی نیز تبدیل شود.

کلر مراحل تحصیلش را به سختی پشت سر گذاشت و در 24 سالگی موفق شد تا مدرک لیسانس خود را دریافت کند. وی چند کتاب مختلف به چاپ رساند که یکی از آن‌ها روایتی است از زندگی خودش که در آن این پیام مهم را می‌رساند که نقص جسمی هیچ‌گاه نمی‌تواند مانع پرورش قوای فکری و رسیدن به موفقیت شود.

کلر همچنین به عنوان زنی موفق به جهانیان ثابت کرد که هیچگاه نباید انسان‌های ناتوان را نادیده گرفت. او در تمام طول زندگی‌اش از افراد نابینا و ناشنوا حمایت کرد و برای کمک به آن‌ها اعانه جمع‌آوری نمود. علاوه براین او به این افراد انگیزه داد تا بتوانند بر رویاهایشان فائق آیند و در مسیر هر آنچه که می‌خواهند قدم بردارند.

اما کارلسون برن (Emma Carlson Berne) که تا به حال بیش از دوازده کتاب برای کودکان و نوجوانان نوشته است که موضوع آن‌ها شامل زندگی‌نامه‌ی افراد مشهوری مثل «ویلیام شکسپیر»، «ساگاوی»، «فریدا کالو»، «اسنوپ داگ» و «کریستف کلمب» است. او در کتاب هلن کلر: شجاعت در تاریکی (Helen Keller: Courage in Darkness) به زیبایی به شرح زندگی این فرد پرداخته است.

کتاب صوتی هلن کلر: شجاعت در تاریکی مناسب چه کسانی است؟

این کتاب برای کودکان 10 سال به بالا و والدینی که قصد دارند برای بچه‌های خود قصه‌های آموزنده بگویند، مناسب است.

در بخشی از کتاب صوتی هلن کلر: شجاعت در تاریکی می‌شنویم:

میخواهم کارگران جهان به اندازهٔ من خوشبخت باشند. می‌خواهم تا در چالشی که به طرق گوناگون شبیه به مشکلات من است، سخاوتمندانه به آن‌ها کمک شود. خانهٔ روستایی در رنتهام شاید کمی یادآور آیویگرین، خانهٔ دوران بچگی هلن بود. خانه‌ای با دیوارهای تخته‌کوبی شدهٔ سفید که به نحو نامنظمی تا چند جریب کشیده شده بود و درختان بزرگ به نحو مطبوعی روی آن خانه سایه انداخته و باغ‌های شاداب آن را احاطه کرده بودند.

جان در امتداد کنار محوطه طناب کشیده بود. به گونه‌ای که هلن با حس جهت‌یابی ضعیفش بتواند تنها در آن محوطه قدم بزند. تازه عروس و داماد عمیقا همدیگر را دوست داشتند و هلن جان را یک شریک زندگی کامل یافت. رفتار او مانند یک برادر، مشاور و دوست بود. و علاوه بر آن مانند ویراستار ادبی هلن هم خدمت می‌کرد. با راهنمایی جان هلن کتاب دنیایی را که در آن زندگی می‌کنم، نوشت که بسیاری از منتقدان پذیرفتند که یکی از بهترین کتاب‌های اوست.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه یک
نمونه دو
57 دقیقه
مقدمه / بخش یک: زندگی در تاریکی
53 دقیقه
بخش دو: شهرت و تاثر
30 دقیقه
بخش سه: فعال سیاسی و اجتماعی
22 دقیقه
بخش چهار: دنیای نمایش
26 دقیقه
بخش پنج: زندگی بدون آنی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی هلن کلر: شجاعت در تاریکی
نویسنده
مترجمجواد ثابت نژاد
گویندهفاطمه آسیابان طاهری
ناشر صوتیانتشارات مرسل
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی کودک، کتاب داستان کودک
قیمت نسخه صوتی
30000 ت - 3.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی هلن کلر: شجاعت در تاریکی

sov karbasi
۱۴۰۱/۲/۱۷
کتابی که باید بخوانیم
بدانیم حس شنوایی و بینایی چه تغییری در زندگیمان داده که این شخصیت فقط با لامسه و بویایی‌اش چطور پیشرفت کرده و چه مراحل سختی گذرانده
Katy
۱۴۰۱/۴/۲۳
عالی بود واقعا خیلی قشنگ بود ❤
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب صوتی هلن کلر: شجاعت در تاریکی

برای دریافت کتاب صوتی هلن کلر: شجاعت در تاریکی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.