معرفی و دانلود کتاب صوتی قصه‌های قرآن 1 و 2

عکس جلد کتاب صوتی قصه‌های قرآن 1 و 2
قیمت:
96000 تومان - 10.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قصه‌های قرآن 1 و 2 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قصه‌های قرآن 1 و 2 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی قصه‌های قرآن 1 و 2

کتاب صوتی قصه‌های قرآن 1 و 2 نوشته‌ی مهدی آذر یزدی، پنجمین جلد از مجموعه کتاب‌های قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب، دربردارنده‌ی داستان‌هایی زیبا و تاثیرگذار از دل قرآن به زبانی ساده و روان برای کودکان و نوجوانان است.

درباره‌ی کتاب صوتی قصه‌های قرآن 1 و 2:

حجم زیادی از آیات قرآن را داستان‌ها تشکیل می‌دهند. قصه‌هایی که هر کدام حاوی پندهای اخلاقی و آموزه‌های کاربردی هستند و به انسان‌ها در داشتن زندگی سالم کمک می‌کنند. پندهای اخلاقی و تربیتی موجود در داستان‌های قرآنی موجب می‌شود نویسندگان بسیاری، آن‌ها را به زبان کودکان بازنویسی کنند. یکی از این نویسندگان فاخر، مهدی آذر یزدی است. او در کتاب صوتی قصه‌های قرآن که هر دو جلد به صورت یکجا منتشر شده، به روایت قصه‌هایی آموزنده و زیبا برای کودکان می‌پردازد.

این کتاب صوتی دربردارنده‌ی داستان‌هایی حیرت‌آور و جذاب از قرآن است که به زبان کودکان و نوجوانان بازنویسی شده است تا آن‌ها هم بتوانند از پندها، توصیه‌ها و در کل محتوای باارزش قرآن استفاده کنند. از گذشته تا به امروز داستان‌های قرآنی همیشه برای همه‌ی سنین دل‌نشین و محبوب بوده است. چرا که هر کدام از این قصه‌ها موضوعی حقیقی را در بر دارند که بدون اغراق و کم و کاست در قرآن مجید شرح داده شده‌اند. داستان‌های قرآنی هم به عنوان یک قصه و هم به عنوان آموزه‌هایی که درس زندگی می‌دهند می‌تواند برای کودکان و نوجوانان الگویی مناسب و تاثیرگذار باشد. مهدی آذریزدی همیشه کوشیده که به ارزش‌ها و داستان‌های دینی و مذهبی توجه بخصوصی داشته باشد.

کتاب صوتی قصه‌های قرآن 1 و 2 حاوی 19 فصل است که روایت قصه‌های آن را مصطفی رحماندوست، شاعر و نویسنده کودک به عهده گرفته است. بهره‌گیری از فن‌های شنیداری در داستان‌سرایی، فضا‌سازی مفرح و در عین حال برانگیزاننده حس کنجکاوی و نیز آمیختن صدای راوی با نوای موسیقی اصیل ایرانی از ویژگی‌های بارز این کتاب صوتی است.

هم‌چنین از آلبوم موسیقایی گفت‌وگوی نی و عود اثر استاد کسایی در این مجموعه استفاده شده که به جذابیت بیش از پیش این اثر افزوده است. از سوی دیگر جذابیت ذاتی این داستان‌ها به خاطر فضای روایی و هیجان‌انگیز و شکل روایت آن موجب شده که طرفداران این مجموعه علاوه بر مخاطبان نوجوان، افراد بزرگسال نیز باشند.

درباره‌ی مجموعه قصه های خوب برای بچه های خوب:

این مجموعه از 8 جلد تشکیل شده است و هر جلد درباره‌ی شاعر یا داستانی از دین، امامان و قرآن است. عناوین این 8 جلد عبارت‌انداز: جلد اول «قصه‌های کلیله و دمنه»، جلد دوم «قصه‌های مرزبان‌نامه»، جلد سوم «قصه‌های سندبادنامه و قابوسنامه»، جلد چهارم «قصه‌های مثنوی»، جلد پنجم «قصه‌های قرآن»، جلد ششم «قصه‌های شیخ عطار»، جلد هفتم «قصه‌های گلستان و ملستان» و جلد هشتم «قصه‌های چهارده معصوم».

این مجموعه کتاب به چندین زبان مختلف جهان از قبیل زبان اسپانیایی، ارمنی، چینی و روسی ترجمه شده ‌و در ایران بیش از 40 بار تجدید چاپ شده است.

شنیدن کتاب صوتی قصه‌های قرآن 1 و 2 به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

قصه‌های گوناگونی در قرآن وجود دارد که دربردارنده‌ی پیام‌هایی مختلف و آموزنده هستند. اما در بعضی مواقع درک مفهوم آن‌ها برای کودکان و نوجوانان بسیار سخت می‌شود. این کتاب صوتی می‌کوشد تا با بیانی ساده و روان این داستان‌ها را برای کودکان و نوجوانان قابل درک کند. چنین کتاب‌هایی کودکان و نوجوانان را با زندگی امامان و پیام‌های قرآنی آشنا می‌کند که موجب رشد اخلاق در آن‌ها می‌شود. هم‌چنین به آن‌ها کمک می‌کنند که با هر مذهب و عقیده‌ای که دارند زندگی بهتر و آرام‌تری داشته باشند.

با مهدی آذریزدی بیشتر آشنا شویم:

مهدی آذریزدی نویسنده کودک و نوجوان در سال 1300 در یزد چشم به جهان گشود. او هیچ‌گاه ازدواج نکرد و با وجود فرصت‌های شغلی دولتی بسیار، هیچ‌وقت به آن‌ها روی نیاورد. تنها لذت زندگی او خواندن کتاب بود. آذریزدی اولین نویسنده ایرانی است که تصمیم به نوشتن کتاب‌ها و داستان‌هایی جذاب برای کودکان و نوجوانان گرفت. به همین خاطر بود که او لقب پدر ادبیات کودک و نوجوان ایران را از آن خود کرد.

او در سال 1335 فقط 35 سال داشت که به فکر نگارش این مجموعه افتاد، آن هم پس از آنکه داستانی از انوار سهیلی در چاپخانه‌ای که در آن کار می‌کرد، خواند و سپس تصمیم گرفت، داستان‌های جذاب و دشوار را برای کودکان ساده‌نویسی کند.

مهدی آذریزدی در سال 1343 به خاطر نگارش مجموعه کتاب‌های قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب جایزه سازمان جهانی یونسکو را از آن خود کرد. همچنین در سال 1345 برای نوشتن این مجموعه از سوی کتاب‌های کهن جایزه کتاب سال را دریافت نمود. آثار او از طرف شورای کتاب کودک نیز به عنوان کتاب برگزیده سال شناخته شدند. در سال 1379 نیز به خاطر نگارش قصه‌های قرآنی و دینی، به عنوان خادم قرآن شناخته شد.

او در سال 1388 در سن 87 سالگی دار فانی را وداع گفت. به دلیل آثار درخشانش در زمینه‌ی کتاب کودک، روز درگذشت او به نام روز ملی ادبیات کودک و نوجوان نام‌گذاری شد. از دیگر آثار او می‌توان به قصه‌های تازه از کتاب‌های کهن، گربه ناقلا گربه تنبل، مثنوی برای بچه‌ها، مجموعه قصه‌های ساده، تصحیح مثنوی برای بزرگسالان، حکایت منظوم شعر قند و عسل، خودآموز عکاسی و خودآموز شطرنج اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی قصه‌های قرآن 1 و 2 می‌شنویم:

پس از اینکه شمار فرزندان آدم زیاد شد و روز به روز، روی زمین پراکنده شدند، بسیاری از آن‌ها به فریب شیطان بت‌‌پرست شدند و پندهای شیس و دانایان دیگر را نشنیدند و کارهای بد در میان مردم زیاد شد. مردم دستورهای باارزش آدم و خداشناسان دیگر را پشت گوش می‌انداختند، آرام آرام شمار کسانی که به گفتار پیشوایان دینی اعتنا کنند و عدالت را رعایت کنند و خدا را ناظر عمل‌های خود بدانند، کم شد.

در این هنگام، هزار سال از زمان آدم گذشته بود و حضرت نوح به خواست خداوند برخواست تا مردم روزگار خود را به خدا پرستی و پیروی از عدالت رهبری کند. حضرت نوح یکی از پیامبرانی است که آن‌ها را اولوالعزم می‌دانیم. یعنی بایستی فرمان او بر همه‌ی مردم روزگارش جاری باشد و به راهنمایی یک قوم یا مردم یک شهر قناعت نکند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
1 دقیقه
معرفی قصه‌های قرآن ۱
30 دقیقه
حضرت آدم
23 دقیقه
حضرت نوح
18 دقیقه
هود و صالح
36 دقیقه
حضرت ابراهیم
10 دقیقه
حضرت ایوب
58 دقیقه
حضرت یوسف
56 دقیقه
حضرت موسی
1 دقیقه
معرفی قصه‌های قرآن ۲
17 دقیقه
قارون
24 دقیقه
حضرت خضر
16 دقیقه
حضرت داوود
19 دقیقه
حضرت سلیمان
10 دقیقه
بهشت شداد
7 دقیقه
حضرت یونس
14 دقیقه
اصحاب کهف
29 دقیقه
حضرت عیسی
7 دقیقه
لقمان حکیم
17 دقیقه
اصحاب فیل
24 دقیقه
حضرت محمد (ص)

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی قصه‌های قرآن 1 و 2
نویسنده
گویندهمصطفی رحماندوست
ناشر چاپیانتشارات شکوفه
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۵۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی نوجوان، کتاب داستان کودک
قیمت نسخه صوتی
96000 ت - 10.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی قصه‌های قرآن 1 و 2

فیاض خالقى فرد
۱۴۰۱/۸/۱۴
خوب و مفید خصوصا برای کودکان و نوجوانان. شناخت اولیه‌ی خوبی به کودکان و نوجوانان پیرامون تاریخ دین و انبیاء می‌دهد. پیشنهادمی شود این داستان‌ها به شکل گرافیک درآمده و برای بچه‌ها به نمایش درآیند. 🙏
محمدجواد ااا
۱۴۰۰/۹/۱
واقعا خیلی خوبه عالیه من هر روز یکی از قصه هاش رو گوش می‌دم و بیشتر از همه به قصه‌ی حضرت موسی و حضرت ابراهیم علاقه دارم.
۵ تا ستاره هم کمه
ریحان موسی
۱۴۰۰/۲/۱۷
خیلی عالی هم داستانها هم گویندگی بچه‌ها و حتی بزرگترا به جواب بعضی سوالاشون میرسن
مهدیه جلالی
۱۳۹۹/۸/۲۵
قصه‌های خوب و آموزنده‌ای بود ممنونم
فرخنده امیری
۱۳۹۹/۹/۱۰
خیلی جالب آست ممنون ازِِظف شما
معصومه شرافتی
۱۴۰۱/۱۱/۳
خیلی زیبا قصه‌ها رو گفته من این قصه‌ها رو موقع خواب برای دخترم میذارم خیلی دوسش داره صدای گوینده هم ارامش بخش هست
امیر عسگری
۱۴۰۰/۱۱/۲
سلام عالی بود من که خیلی دوست داشتم و خیلی چیز‌ها هم یاد گرفتم به شما هم سفارش می‌کنم که حتما بخرید
مرتضی شمس
۱۴۰۲/۱/۱۰
بیان داستان‌ها بسیار عالی هست همچنین متن و لحن کتاب کاملا تصویر سازی میکنه در ذهن مخاطب
زهرا یعقوبی
۱۴۰۱/۹/۲۹
سلام کتاب مفید وارزشمندی بود بچه‌های من هرشب موقع خواب یکی از قصه هاش رو گوش میدن وبعد میخوابن
زینب اقدم
۱۴۰۰/۷/۶
این کتاب با خوانش بی نظیر استاد رحمان دوست هم برای بچه‌ها و هم برای بزرگترها حذاب و شنیدنی است.
مینا رضایی
۱۴۰۱/۴/۴
قصه‌ها بسیار عالی است و خصوصا با روایتگری و بیان شیوای آقای مصطفی رحماندوست
سیده سپیده رمضان نیا
۱۴۰۰/۷/۲۶
واقعا عالی دوبله شده. متشکرم. ما هر شب با این صدا می‌خوابیم.
sajjad safaie
۱۳۹۹/۱۲/۲۸
کمک به آگاهی زمینه‌ای کودکان و انتخاب راه درست در آینده
فاطمه مردمی
۱۳۹۹/۱۱/۹
خیلی مفید بود سپاسگزارم
معصومه نراقی
۱۴۰۲/۲/۵
خدا اجر و خیر به شما عنایت کند
تشکر میکنم
مشاهده همه نظرات 25

راهنمای مطالعه کتاب صوتی قصه‌های قرآن 1 و 2

برای دریافت کتاب صوتی قصه‌های قرآن 1 و 2 و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.