معرفی و دانلود کتاب صوتی برگ اثر نیگل

عکس جلد کتاب صوتی برگ اثر نیگل
قیمت:
28000 تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی برگ اثر نیگل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی برگ اثر نیگل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی برگ اثر نیگل

کتاب صوتی برگ اثر نیگل، یک داستان کوتاه شنیدنی از جان رونالد روئل تالکین، غول ادبیات فانتزی جهان و برنده‌ی جوایزی چون هوگو و دومیلور است. این داستان که به قلم مراد فرهادپور ترجمه شده، روایتی‌ از زندگی یک هنرمند است که مدت‌هاست به طرزی عجیب درگیر سوژه‌ی هنری‌ خود شده است...

درباره کتاب صوتی برگ اثر نیگل:

جان رونالد روئل تالکین (John Ronald Reuel Tolkien) نویسنده‌ای بی‌نیاز از معرفی‌ست. کسی نیست که با شاهکار بی‌تکرار او، یعنی رمان سه جلدی ارباب حلقه‌ها آشنا نباشد. مضاف بر این کتاب، او رمان‌های حجیم دیگری (از جمله مجموعه‌ای با عنوان هابیت) نیز به رشته‌ی تحریر درآورده است. امری که نشان‌دهنده‌ی تخیل ژرف وی، و توانایی‌های بی‌نظیرش در بسط و گسترش جهان داستانی است. اما خوب است فراموش نکنیم که تالکین فقط رمان‌نویس نبود؛ به واقع او در کوتاه‌نویسی نیز استاد بود و بااستعداد. کتاب صوتی برگ اثر نیگل (Leaf by Niggle) گواه خوبی برای تأیید این مطلب است.

این اثر داستانی کوتاه است که نخستین بار در سال 1964 به انتشار رسید، و نسخه‌ی اصلی آن به همراه دو داستان دیگر، در کتابی با عنوان درخت و برگ (Tree and Leaf) در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

ماجرای کتاب برگ اثر نیگل درباره‌ی نقاشی نه چندان موفق به نام نیگل است. البته عدم موفقیت وی در نقاشی ارتباط چندانی به استعدادش ندارد؛ بلکه بیشتر ناشی از شخصیت و منش او در زندگی‌ست، که چندان متعارف و معمول نیست. به هر رو، این آقای نیگل مدت‌هاست که خود را درگیر یک برگ درخت کرده است که ظاهراً سوژه‌ی نقاشی اوست، اما به واقع چیزی فراتر از آن است. توجه نیگل به این برگ درخت چنان فراوان است که معمولاً تمام برنامه‌ی روزانه‌ی او را مختل می‌کند و حتی سفرش را نیز به تعویق می‌اندازد. به راستی، چه سرّی در این برگ نهفته است...؟

بد نیست در پایان نکته‌ای دیگر را نیز اضافه کنیم: منتقدین بسیاری باور دارند که این داستان شخصی‌ترین اثر نویسنده است؛ تا آنجا که می‌توان نیگل را همزاد خود تالکین دانست: مردی با همان روحیات خاص، با همان بدبینی‌ها، همان تخیل ژرف، و مهم‌تر از همه، همان پشتکارِ عظیم در کار هنر. بنابراین گوش سپردن به این اثر برای طرفداران تالکین لذتی دوچندان در بر خواهد داشت.

نکوداشت‌های کتاب صوتی برگ اثر نیگل:

- جذاب و برانگیزاننده. (Barnes & Noble)
- شاهدی بر گستره‌ی عظیم تخیلِ تالکین. (amazom)

کتاب صوتی برگ اثر نیگل مناسب چه کسانی است؟

از تمام دوست‌داران ادبیات تخیلی، خصوصاً طرفداران نویسنده‌ی بزرگ انگلیسی‌زبان، یعنی جان رونالد روئل تالکین دعوت می‌کنیم که شنونده‌ی کتاب صوتی برگ اثر نیگل باشند.

جان رونالد روئل تالکین را بیشتر بشناسیم:

این فانتزی‌نویس پرآوازه‌ی انگلیسی زبان، به سال 1892 متولد شد و در سال 1973 از دنیا رفت. شهرت او در میان اهالی ادبیات مدیون آثار تخیلی جذابی‌ست که در طول عمر پربار خود به رشته‌ی تحریر درآورد. مشهورترینِ این آثار عبارتند از: «هابیت»، «ارباب حلقه‌ها»، «سیلماریلیون»، «ماجراهای تام بامبادیل»، «راه پیوسته تا آن سو می‌رود» و «فرزندان هورین».

بد نیست بدانید که جان رونالد روئل تالکین، یک سال قبل از مرگش از ملکه الیزابت دوم نشان امپراتوری دریافت کرد. در بیان عظمت او شاید ذکر همین نکته کافی باشد که آثارش تاکنون به بیش از 25 زبان ترجمه شده‌ و در شمارگان فراوان در سرتاسر جهان به فروش رسیده‌ و می‌رسند.

در بخشی از کتاب صوتی برگ اثر نیگل می‌شنویم:

نیگل در تاریکی و در استراحت کامل دراز کشیده بود. چنان کامل که لحظه‌ای گمان کرد ساعت‌ها و یا حتی سال‌ها آنجا دراز کشیده است. چون ذهنش از هر گونه احساس یا فکری کاملاً تهی بود. اما اینک صداهایی می‌شنید. صداهایی که پیش از این هرگز نشنیده بود. به نظر می‌رسید یک هیأت طبی یا شاید یک دادگاه تحقیق در همان نزدیکی نشستی دارد. احتمالاً در اتاق پهلویی که درش باز بود. هر چند هیچ نوری دیده نمی‌شد. صدایی گفت: «حالا مورد نیگل». صدایی سخت و جدی، سخت‌تر از مورد پزشک. صدای دومی گفت: «ایراد اون چی بود؟»؛ صدایی که می‌شد آن را مهربان نامید. هر چند نرم نبود. صدایی حاکی از اقتدار که همزمان امیدوارانه و غم‌انگیز به گوش می‌رسید.

«ایراد کار نیگل چی بود؟ دلش در جای درستش بود.»

صدای اولی گفت: «آره، اما دلش درست عمل نمی‌کرد و ذهنش به اندازه‌ی کافی روشن نبود...»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
25 دقیقه
قسمت اول
30 دقیقه
قسمت دوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی برگ اثر نیگل
نویسنده
مترجممراد فرهادپور
گویندهمحمدرضا رادمهر
ناشر چاپیانتشارات روزنه
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۵۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
28000 ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی برگ اثر نیگل

صابر خ
۱۴۰۰/۱۱/۲
برای کسی که ارباب حلقه‌ها و هابیت رو خونده و عاشق تالکینه، خوندن بقیه آثارش لازمه
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب صوتی برگ اثر نیگل

برای دریافت کتاب صوتی برگ اثر نیگل و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.