معرفی و دانلود کتاب صوتی هفت خان رستم: مجموعه داستان‌های شاهنامه - جلد یکم

عکس جلد کتاب صوتی هفت خان رستم: مجموعه داستان‌های شاهنامه - جلد یکم
قیمت:
29000 تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هفت خان رستم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هفت خان رستم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی هفت خان رستم: مجموعه داستان‌های شاهنامه - جلد یکم

در کتاب صوتی هفت خان رستم شنونده‌ی یکی از زیباترین قصه‌های شاهنامه‌ی ابوالقاسم فردوسی، حکیم و حماسه‌سرای بلندآوازه‌ی پارسی‌زبان خواهید بود. برگردان ابیات دشوار این کتاب به نثر امروزی، بر عهده‌ی محسن دامادی بوده است.

درباره کتاب صوتی هفت خان رستم:

شاهنامه (Shahnameh) عنوان کتابی بی‌بدیل و بی‌نظیر در زبان و ادب فارسی‌ست. عظمت این اثر که بی‌شک یکی از بزرگ‌ترین و ارزنده‌ترین کارهای حماسی جهان به شمار می‌رود، با شاهکارهایی چون ایلیاد و اودیسه پهلو می‌زند. فردوسی (Ferdowsi) با سرایش کتاب شاهنامه، روایتگر تاریخ اسطوره‌ای ایران‌زمین شده و اینگونه، یادگاری بی‌مرگ و بی‌زمان برای تمام فارسی‌زبانان پس از خود به جا گذاشته است.

تردیدی نیست که هر یک از ما ایرانی‌ها، به سهم خود مدیون حکیم طوس و اثر پرآوازه‌اش هستیم و خواندن شاهنامه و دقیق شدن در آن، حداقلْ کاری است که می‌توانیم برای ادای دین خود به فردوسی انجام دهیم. این امر البته برای همگان به یک اندازه ساده نیست. به هر حال سده‌ها از سروده شدن شاهنامه می‌گذرد، و طبیعی‌ست که فهم دقیق این کتاب برای غیرمتخصصان چندان سهل و ساده نباشد. برای حل این مشکل، نویسندگان و محققانی چون محسن دامادی (Mohsen Damadi) اقدام به امروزی‌سازی متن شاهنامه از طریق بازنویسی آن کرده‌اند. کتاب صوتی هفت خان رستم که نخستین جلد از مجموعه داستان‌های شاهنامه است، با چنین رویکردی تهیه و منتشر شده.

داستان هفت خان رستم یکی از معروف‌ترین قصه‌های شاهنامه است. دیوانگی شاهی سبک‌سر، گرفتاری‌اش به دست دیوان، و تقلای رستم برای نجات او، استخوان‌بندی این قصه‌ی دلکش را می‌سازد؛ البته داستان هفت خان رستم بسیار پُرماجراتر از آن است که بتوان در یک یا دو سطر خلاصه‌ای از آن ارائه داد. پس چه بهتر که بی فوت وقت، همین حالا اقدام به تهیه‌ی اثر حاضر کنید و خود وارد متن کتاب شوید و خویشتن را در لذت دنبال کردن ماجراهای قهرمانی و پهلوانی رستم دستان غرق سازید...

کتاب صوتی هفت خان رستم مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به ادبیات کلاسیک فارسی مخاطبین اصلی مجموعه داستان‌های شاهنامه‌اند.

با محسن دامادی بیشتر آشنا شویم:

وی نویسنده‌، کارگردان و فیلمنامه‌نویس است. از آثار سینمایی او می‌توان به عناوینی چون «همه چی عادیه، هما کی میاد، قبرستان غیرانتفاعی، یک اشتباه کوچولو» اشاره کرد. همچنین، در میان آثار ادبی او می‌توان از اسامی‌ای چون «افسانه یک نجیب زاده ایرانی، کافه کلاچ، چگونه داستان را به فیلم‌نامه تبدیل کنیم» نام برد.

در بخشی از کتاب صوتی هفت خان رستم می‌شنویم:

وز آن پس یکی انجمن ساختند
ز گفتار او دل بپرداختند

کسانی که جلوی شاه سخنی در مخالفت با تصمیم او نگفته بودند، بین خودشان جلسه کردند. با درد و دریغ گفتند: کار شاه از روی بی‌خردی است. بلایی بزرگ در راه است. مازندران سرزمین دیوان است، نبرد با دیوها در توان آنها نیست.

آنها شک نداشتند چنانچه جنگی راه بیفتد، ایران ویران خواهد شد.

نشستند و گفتند با یکدگر
که از بخت ما را چه آمد به سر؟

ز ما و از ایران برآید هلاک
نماند از این بوم و بر آب و خاک

کسی گفت: پیش از کاوس، کدام پادشاه هوس کرد به مازندران حمله کند؟ دیگری از جمشیدشاه مثال آورد که تاج انگشتری داشت و همه‌ی موجودات به فرمان او بودند، ولی هرگز نگفت مازندران را بگیرم.

که جمشید با تاج و انگشتری
به فرمان او دیو و مرغ و پَری

ز مازندران یاد هرگز نکرد
نجست از دلیران دیوان نبرد...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
شناسنامه
9 دقیقه
پیشگفتار
22 دقیقه
حکایت بر تخت نشستن کاوس
22 دقیقه
تمنای زال از کاوس
25 دقیقه
حمله‌ی دیو سپید
15 دقیقه
خان اول و دوم
24 دقیقه
خان سوم و چهارم
20 دقیقه
خان پنجم
13 دقیقه
خان ششم
21 دقیقه
خان هفتم
10 دقیقه
سخن پایانی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی هفت خان رستم: مجموعه داستان‌های شاهنامه - جلد یکم
نویسنده،
گویندهفرهاد اتقیایی
ناشر چاپیانتشارات کتاب سرای نیک
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های شعر پارسی
قیمت نسخه صوتی
29000 ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی هفت خان رستم

آنیتا ارزانی
۱۴۰۱/۳/۵
درود
💚مجددا از دعوت کتابراه درهر ۵شنبه با مهمان شدن به بهترینها سپاسگزارم
💚با توجه بنظرات عالی دوستان منهم اکیدا توصیه میکنم از شنیدن این اثر نگذرید، چرا؟
💚فرصت مغتنمی است برای آشنایی با داستانهای اساطیری ایران شاید برای آن‌ها که نخستین تجربه را خواهند داشت
💚آزمودن اثری شگفت که طعنه به چه
بزرگترین اشعار اساطیری جهان میزند
💚اگر اشعار حکیم فردوسی را شاهنامه خوانهای حرفه‌ای بواقع درک میکنندولی در این کار شنیدنی به این مهارت احتیاجی نیست، کما اینکه نوجوان هم کنار بزرگتر‌ها از آن لذت برده‌
💚روایت روان بمانند میخهای آهنین اشعار را به دیوار ذهن شما تثبیت میکنند
💚شخصیت پردازی حکیم از رستم برای من اینگونه بوده که او را مردی عظیم پیکر و قدرتمند تصور کردم با روحی کودکانه و پاک اندیش و گاهی عجول و زودباور ولی زیرک و مطیع، عجبا از هنردرهم آمیختن این صفات در کنار هم
💚از حمله و گشایش مرزهای سرزمینم مازندران توسط رستم دستان زیاد خشنود نشدم هر چندپس از تحقیقی چند دریافتم حدود مرزهای مازندران باستانی با امروز تفاوت داشته و خوشحالم که بهنگام پیک نیک با دیو سپید روبرو نمیشوم که از حکیم بابت اعزام رستم سپاسگزارم؟!!!!
💚و اما حق مطلب: صد حیف اگر از صدای راوی و گویندگی حماسی و مسلط بر روایت ایشان استفاده نبرید.
💚وه از موسیقی، متناسب داستان حمآسی و فوق العاده تاثیر گذار و زیبا و انتخاب شده با وسواس و سلیقه👏👏👏🌷🌷🌷🌟🌟🌟
💚از کتابراه اکیدا و اکیدا استدعا دارم برای ارج نهادن به گویندگان کتب که هنرشان کیفیت بخشی محسوسی در آثار ارائه شده دارد، فونت نامشآن به همان سایز نویسنده باشد.
💚یک اعتراف: اخیرا معتاد به کتابراه شده‌ام و گدایی که شب جمعه را گم نمیکند😂😂😂
محمدعلی کلوندی
۱۴۰۱/۳/۲۱
شاهنامه برترین وفاخرترین کتاب در زمینه ادبیات است که درزبان فارسی هست. بخشی از شاهنامه مربوط به
پهلوان‌ها وفرهنگ پهلوانی است ومهمتیرین شخصیت پهلوانی شاهنامه رستم است.
کی کاووس شاه مغرور ایران تصمیم می‌گیرد به مازندران که سرزمین دیوها است حمله کند وحتی نصیحت‌های دلسوزانه زال پدر رستم را گوش حمله
نمی‌کند وبعداز شکست سختی میخورد وبه اسارت درمی آیدوزال به علت کهولت سن نمیتواند کی کاووس را نجات دهد وپسرش رستم را برای آزاد کردن شاه به مازندران میفرستد.
رستم برای اینکه بتواند باموفقیت شاه وسپاه ایران رااز اسارت نجات دهد از هفت خان باید سربلند بیرون بیاید ودراین کار موفق میشود وعلاوه بر آزادی شاه وسپاه ایران مازندران راهم به قلمرو ایران می‌افزاید.
آقای اتقیایی اجرای خوبی داشت ولی به نظر من بهتر بود ابتدا ابیات خوانده می‌شد وبعد معنی می‌شدند ونه اینکه ابتدا معنی شوند وبعد ابیات خوانده شوند واین کار برای من جالب نبود.
آرمین ویژه پور
۱۴۰۱/۲/۲۴
شاهنامه فقط یک اثر هنری نیست هویت هر ایرانی و از نظر من فردوسی بزرگ‌ترین شاعر در تمام دوران هاست. درسته که ایران همواره زادگاه شاعران بزرگی همچون حافظ و سعدی بوده ولی باز هم اگر زحمات و تلاش‌های فردوسی نبود امروزه ایرانی وجود نداشت و شاید هنر سرایش شعر هم از بین رفته بود.
این داستان هم یکی از و و
زیبا‌ترین پر حادثه‌ترین داستان‌های حماسی شاهنامه هست توصیه میکنم که حتما گوشش بدین.
ولی چیزی که ناراحتم کرد اینه که برای شاهنامه خوانی صدا باید پیرمردی و کلفت باشه مثل صدای آقای رضا عمرانی ولی توی این کتاب صوتی این موضوع رعایت نشده بود
ولی در کل کتاب فوق العاده ایی هست
محمد نوری
۱۴۰۱/۲/۳۰
نظریه تکامل شخصیت یونگ با همه اهمیتش، در مقایسه با ادبیات فارسی بسیار نوپا است. با این حال از زمان ارائه به منزله معیار جدید نقد روان شناختی در حوزه ادبیات رونق بسیاری یافت. ازطرف دیگر یکی از مهم‌ترین مضامین ادبیات حماسی فارسی داستان هفت خان رستم و همچنین اسفندیار است که با وجود شهرت و اهمیتشان هدف تاکنون ازمنظر روان شناسی یونگ نقد قرار نگرفته‌اند. هدف پژوهش حاضر اعتبارسنجی نظریه مزبور در نقد روان شناختی این دو هفت خان به مثابه دو روایت گران سنگ ادب فارسی است. از این منظر، مقاله پیش رو تلاش می‌کند تا با توسل به نظریه تکامل شخصیت یونگ بر اهمیت ارتباط موجود میان مضمون هفت خان و مکتب روانشناسی یونگ تاکید ورزد. این پژوهش به بررسی و تحلیل هریک از ارکان تشکیل دهنده نظریه یونگ، یعنی کهن الگوهای سایه، آنیما، آنیموس، پرسونا و... در هفت خان رستم پرداخته و سپس کیفیت وقوع آن‌ها را در هفت خان اسفندیار مدنظر قرار می‌دهد. برای رسیدن به نتیجه بهتر مفاهیم کلیدی هفت خان از دیدگاه روان شناسی یونگ رمزگشایی شده است. نتیجه تحقیق مشخص کرد که تمام ارکان نظریه یونگ به وضوح، ترتیب و در برخی موارد صورت مکرر در هفت خان رستم دیده می‌شوند. برخلاف هفت خان رستم، این الگو در هفت خان اسفندیار از نظم مشخصی برخوردار نیست و در پاره‌ای موارد به صورت تلویحی به آن نگریسته شده است. نیز می‌توان به فقدان کهن الگوی «آنیموس» در طرحواره هفت خان اسفندیار اشاره کرد.
صدیقه فتحی
۱۴۰۱/۲/۲۸
کتاب بسیار عالی بود تا حدودی با شاهنامه آشنایی دارم ولی داستانی از آن را به این صورت کامل نخوانده بودم واقعیت این است که وقتی غرور جلوی چشم کسی را میگیرد مخصوصاً اگر حاکم یا شاه یک مرز و بوم باشد بدون عقل و درایت و بدون گوش کردن به انسانهای عاقل راه اشتباه خود را رفته و خود و همه کسان را به دردسر و می‌اندازد‌ای کاش تک تک حاکمان چنین داستان‌هایی را خوانده عبرت بگیرند و دارایی و سرمایه انسانی سرزمین خود را سر خودخواهی خود به باد ندهند همیشه به این فکر می‌کنم که اگر حاکمان رو در رو با هم می‌جنگیدند در دنیا هیچ جنگی وجود نداشت چون حاکمان دیکتاتور انسانهایی بسیار ترسو هستند و مطمئناً ترس از مرگ نقطه ضعف اصلی آنهاست برای همین در پشت سپاه قایم می‌شوند تا مبادا آسیب ببینند.
چنین داستان‌هایی پر از پند و اندرز برای تمام انسان هاست چه حاکمان و چه آنهایی که از ترس حاکمان با وی همکاری می‌کنند و چه انسانهای عاقلی که به جای سر تعظیم فرود آوردن در قبال یک دیکتاتور اگر اعتراض خود را علنی تر بیان کنند شاید همراهانی پیدا کنند و مانع حرکات غلط یک دیکتاتور شود
پوریای ولی..
۱۴۰۲/۱/۱۲
کتابی خوب درباره ی هفت خان رستم که با توضیح و بیان مطالب مراحل هفتگانه رستم دستان و همراهی مطالب کتاب با شعر های فردوسی حکیم و توضیح روان آن و همراهی با صدای خوب راوی و آهنگ حماسی، داستان را گیرا کرده است.
در این کتاب صرفا مراحل هفتگانه را نمی خوانید بلکه چندی از حکمت های فردوسی حکیم را خواهید شنید
و از حکمت نیز سررشته ای خواهید داشت.
در این کتاب می خوانید هر کس درس آموزگار را فراموش کند از روزگار رنج خواهد دید.
یا در یکی از مراحل در کتاب می شنوید وقتی تشنگی در بیابان سوزناک رستم را به محنت انداخته بود میشی را از دور مشاهده کرد و با خود گفت حتما او به طرف سرسبزی و منطقه ی آب روان است بعداً که به سرسبزی رسید هم به خاطر گرسنگی یک گورخر شکار کرد ولی میش را برای رفع گرسنگی شکار نکرد زیرا دور از انصاف و جوانمردی بود که حیوانی را راه نشان بود و او را نجات داده شکار کرد.
با تشکر از کتابراه.
ایمان احمدی
۱۴۰۱/۴/۳۱
همیشه دوست داشتم شاهنامه و اشعار ارزشمند دیگر‌شعرای بزرگمان‌ رو‌ بخوانم، اما نگران نحوه تلفظ و معنای صحیح آن‌ها بودم. خوشبختانه ورژن صوتی چنین کتاب‌هایی به این مساله بسیار کمک می‌کند و شعرخوانی را تبدیل به تجربه‌ای لذت بخش و نمایشی می‌کند.
صدای راوی در ابتدا کمی برایم شبیه گویندگان خبری نظیر آقای
حیاتی بود و تمرکزم را می‌گرفت، اما به مرور بهتر و بهتر شد. همچنین انتخاب موسیقی و ساند افکت‌ها بسیارخوب بود و به فضاسازی اثر کمک می‌کرد. البته اینکه از موسیقی متن بازی معروف Assassins Creed استفاده شده بود هم جالب توجه بود. واقعا حیف که تا حالا از داستان‌های اساطیری بینظیر ما در ساخت فیلم‌ها و بازی‌های ویدیویی خوش ساختی نظیر آنچه نامبرده شد بهره گرفته نشده است. به هرحال خدا قوت میگم به همه عواملی که در ساخت این اثر زحمت کشیدند. روح فروسی بزرگ شاد.
محمد شهمرادی
۱۴۰۱/۲/۲۷
میشه گفت شناسنامه و هویت ایران همین شاهنامه است جایی که به گفته خود شاعر فردوسی بزرگ تلاش زیادی برای جاوید شدن تاریخ ایران کرده و واقعا هم بی‌نظیر این کار رو انجام داده تا جایی که هر ایرانی به اینچنین تاریخی افتخار میکنه و از ایرانی بودنش و برای شناساندن ایران از فردوسی و شاهنامه یاد می‌کن واقعا به رسیدن چنین جایگاهی بین ایرانیان به شدت خوب و جاوید است
و امید که رسانه ملی نیز با استفاده از داستان‌های بسیار خوب و دلپذیرش کاری کنه که آنچنان که نوشته شده بی نظیر به چشم بیاد و کودکانمان کودکان این سرزمین بتوانند در همان کودکی و نوجوانی با تاریخ پر از افتخار ایران آشنا شوند و عشق و علاقه‌ای که دارن به این مرز و بوم دو صد برابر بشه امید روزی برسه که به تاریخ خودمون بها بدیم
داود عابدی
۱۴۰۱/۲/۲۶
همیشه دوس داشتم شاهنامه رو بخونم ولی موقع تلفظ کلمات و معنا کردن شون کلی زمان صرف میکردم و آخرش هم بیخیال میشدم. فردوسی فقط شاعر نبوده قبل از اون یک داستان نویس بوده و به قدری نابغه بوده که داستان رو در قالب شعر در آورده، فقط شما فکر کنید باید قافیه پیدا کنی برای داستانی که در ذهنت ساختی و به قدری خوب باشی که هم قافیه خوب بسازی هم به داستان لطمه‌ای نزنی. واقعا میشه گفت بزرگترین شاعر تمام ادوار بوده، نه فقط در پارس بلکه در تمام زمان‌ها و اقلیم‌ها نفر اول بوده (البته از دید بنده) هرچند که عاشق مولانا هم هستم ولی فردوسی با اختلاف بزرگترین بوده💥
امیر رضا اصلی
۱۴۰۱/۲/۲۵
سلام گوینده این کتاب صدای خوبی دارد و در عین حال دارای شیوایی خاصی در گفتار هست اول برایم داستان جالب نبود ولی بعد از چند خط واقعا لذت بردم شگفت آور بود. فروشی در این نوشتار دست به ایجاد موزه زده نوع داستان ادامه و شخصیت هایش عالی توصیه می‌کنم اگه علاقه‌ای به این نوع داستان‌ها ندارید حداقل نمونه را کتاب گوش کنید باوردارم که نظرتان عوض می‌شود.
برای من که این طور شده شما را نمی‌دانم.
با این حال ارزش یک نگاه کوتاه را دارد چند دقیقه ناقابل برای شنیدن و پرواز به دوران اساطیر.
بال هایتان را بگذارید.
سیدرضا موسوی فاضل
۱۴۰۱/۱۱/۲۶
خلاصه کلام
باتوجه به صدای زیبا، سلیس و دلنشین گوینده در تدوین کتاب (که خودجای تقدیردارد) با توجه به اینکه اثر فوق محصول یک ایرانی هستش متاسفانه درلابلای متون مقایسه زیرکانه هفت خوان رستم بافهم فرهنگ بیگانه اونم تاریخ دیرینه راباتاریخ معاصر (آمریکاونجات رییس جمهور) درخورادبیات اصیل وکهن پارت نبوده
وجای تاسف داره.
اغراق ودورازحفیقت ثبت شده درتاریخ شاهنامه بخصوص عدم شناخت و اشراف کافی به اصل فرهنگ کهن ایرانی اونم بایک نویسنده ایرانی جای تامل داره!؟
خیلی ساده وتلویحی به شخصیت هاپرداخته شده ونادیده گرفتن سلایق ادبیات دوستان درآثارخیلی اعیان مشهودبوده.
بازم عرض میکنم ازنظرتدوین وصدادرنوع خودش جزوشاهکارهامیتونه باشه.
شکوفه امیری
۱۴۰۱/۱۱/۴
درود، ممنون از اینکه قسمتی از کتاب شاهنامه را صوتی کردید و رایگان به اشتراک گذاشتید.
شاهنامه یکی از کتب کهن ایرانیان است که شاعر بزرگ و نامدار ایرانی، فردوسی آن را به زبان پارسی خلق کرده است و همواره ما از آن یاد می‌کنیم ومیخوانیم و از اشعار او لذت میبریم.
یکی از جالب‌ترین روایت‌ها، هفت خان است
رستم که در این کتاب بازگو می‌شود.
می توانید به راحتی به این داستان گوش بدهید و اگر مفهوم اشعار رامتوجه نشدید، گوینده خیلی روان برا یتان معنی و تفسیر می‌کندو به راحتی می‌شود گوش کرد و از این کتاب کهن دل انگیز، لذت برد.
کیمیا محمودی
۱۴۰۱/۱/۱۵
سلام همراهان خواهش می‌کنم حتما حتما به این کتاب و همچنین داستان زال و رودابه گوش بدید
بی نهایت زیباست
معنی اشعار عالی و گویش و صدای را‌وی عزیز هم عالیست
فردوسی شاعری که باید شناخت نه تنها شاعر است بلکه به نظرم یکی از غیرتمندترین مردمان ایران است و به حق پدر شعر فارسی ست.
این کتاب چنان منو و و
مشتاق شناخت بیشتر خواندن اشعار فردوسی کرده که قابل گفتن نیست
لطفا لطفا حتما مطالعه بفرمایید
کتابراه عزیز مهربان ممنون
Eli Khazraei
۱۴۰۱/۱۰/۶
در مورد شاهنامه، این شاهکار که نمیشه چیزی گفت فقط میتونم بگم گویندگی عالی، اول توضیح میدادن بعد اشعارو میخوندن✌️👌، عالی اجرا شده،
داستان در مورد غرور کی کاووس شاه هستش که برای تصرف مازندارن جایگاه دیوها جنگ میکند که شکست میخورد و زندانی میشود، رستم پسر زال برای باز پس گیری سپاه ایران و شاه باید
از هفت خوان بگذرد، اول جنگ با شیر دوم جنگ با اژدها سوم استقامت در برابر تشنگی سخت در بیابان چهارم شناخت جادوگر و کشتنش پنجم جنگ با اولاد ششم جنگ با ارژنگ هفتم نبرد سنگین با دیو سپید
رستم سر افراز میشود.
محمد
۱۴۰۱/۱۰/۱۶
عالی بود هم راوی هم لحن راوی در حین داستان و هم داستان.
خیلی حیفه که چنین آثاری در ایران داریم ولی ازشون کمترین اطلاعات رو داریم اونم وقتی میشه فیلم و سریال‌های بسازیم که تمام جهان بشناسن اما صد حیف که......... توضیحات راوی میان شعر‌ها بشدت خوبه بخصوص برای کسی که اولین بارشِ داره ب شاهنامه مواجه
میشه.
ممنونم از عوامل دخیل در این کتاب صوتی که چنین کار عالی انجام دادند و ممنونم از عوامل کتابراه که این کتاب صوتی رو رایگان گزاشتند.
پیشنهاد میکنم حتما بشنویدش.
مشاهده همه نظرات 415

راهنمای مطالعه کتاب صوتی هفت خان رستم

برای دریافت کتاب صوتی هفت خان رستم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.