معرفی و دانلود کتاب صوتی صید قزل آلا در بالادست رودخانه کودور

عکس جلد کتاب صوتی صید قزل آلا در بالادست رودخانه کودور
قیمت:
۳۵۰۰۰ تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی صید قزل آلا در بالادست رودخانه کودور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی صید قزل آلا در بالادست رودخانه کودور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی صید قزل آلا در بالادست رودخانه کودور

کتاب صوتی صید قزل آلا در بالادست رودخانه کودور نوشته‌ی فاضل اسکندر، دربردارنده‌ی هشت داستان کوتاه است که شرایط غیرقابل تحمل کمونیستی و سوسیالیستی در روسیه را به تصویر می‌کشد.

داستان‌های این مجموعه را شاید نتوان داستان‌هایی انتقادیِ بدون نقص به شمار آورد ولی کلیه آن‌ها با شخصیت‌هایی شکل گرفته‌اند که زندگی در شرایط کمونیستی و سوسیالیستی را نپذیرفتند و در تلاش هستند آن‌ را اصلاح کنند و یا به نقد انسان‌ها و سیستم‌های زیستی می‌پردازد که در این ساختار جدید دگرگون شده‌اند و برای خود هویت و آینده‌ای مستقل، پویا و قابل‌لمس تصور نمی‌کنند.

فاضل اسکندر (Fazil Iskander) در این مجموعه به ساختارهای زیستی شکل دهنده به زندگی انسان‌ها در ناحیه قفقاز و معرفی آن‌ها با اصول زندگی در جوامع سوسیالیستی شوروی پیشین بسیار توجه کرده و آن‌ها را مورد نقد جدی قرار داده است. هم‌چنین داستان‌هایش را با اندکی طنز ادغام کرده که همین موضوع این کتاب صوتی را شنیدنی‌تر و جذاب‌تر می‌کند.

در این کتاب صوتی، علاقه شدید فاضل اسکندر به سرزمین‌هایی که به ناچار و پس از اخراج خانواده‌اش در سال 1938 از ایران به خاطر سیاست‌های مهاجرتی استالین در مورد اقلیت‌ها در زادگاهش یعنی قفقاز اعمال شده، دیده می‌شود. او نه به عنوان یک طرد شده از وطنش بلکه به عنوان انسانی که زیست بوم خود را در جغرافیایی جدید و با جبر حاکمان آن شروع کرده است، لحظه‌ای از پیشنهادات زیرکانه و اعلام مخالفت با وضعیت موجود در این منطقه دست برنمی‌دارد.

فاضل اسکندر را بیشتر بشناسیم:

فاضل عبدلوویچ اسکندر در سال 1929 در آبخاز چشم به جهان گشود، این نویسنده‌ی ایرانی‌تبار در آموزشگاه ادبی معتبر ماکسیم گورکی در مسکو به تحصیل پرداخته و کار حرفه‌ای خود را با روزنامه‌نگاری شروع کرده است. وی بیشتر عمر خود را در مسکو گذراند. اغلب کتاب‌های او به به زبان روسی نوشته شده که درخشان‌ترین و معروف‌ترین آن‌ها «زاشیتا چیکا» نام دارد که شخصیت اصلی آن یک پسربچه جوان مهربان و دوست‌داشتنی است.

اسکندر در دهه 1960 جزء نویسندگان مشهور منطقه آبخاز به حساب می‌آمد که به سیاست‌های اقتصادی لیسنکو و خروچف درباره‌ی کشاورزی معترض بود و این اعتراض را با نگارش داستان‌هایی با تم محیط زیستی به گوش همگان می‌رساند. به همین دلیل قسمت مهم و بسیاری از زندگی ادبی او صرف ایجاد داستان‌هایی شده که بیشتر از هر چیز راه و روش زندگی روستایی و فئودالی در منطقه آبخاز را به تصویر می‌کشد. او در سال 2016 دار فانی را وداع گفت.

در قسمتی از کتاب صوتی صید قزل آلا در بالادست رودخانه کودور می‌شنویم:

زمانی که بچه‌های محله‌ی ما در مورد خویشاوندان خود فخرفروشی می‌کردند، من سکوت می‌کردم و اجازه می‌دادم هر چه می‌خواهند بر زبان بیاورند. نظامیان در حرف‌های بچه‌ها جایگاه ویژه‌ای داشتند، اما در میان همین نظامیان، طبق تصورات بچه‌ها، رده‌بندی خاصی وجود داشت. مرزبانان در جایگاه نخست قرار داشتند، خلبانان در جایگاه دوم، تانک‌چی‌ها در جایگاه سوم و بقیه‌ی نظامیان در جایگاه‌های بعدی. آتش نشانان جایگاهی در این رقابت نداشتند. آن زمان‌ها هنوز جنگی در کار نبود. من از بدشانسی هیچ خویشاوندی نداشتم که خدمت نظامی کرده باشد، اما در عوض یک برگ برنده داشتم که از آن استفاده می‌کردم و همیشه پیروز میدان بودم. من با صدای آرامی می‌گفتم: «عموی من دیوانه است.» و با گفتن این جمله همۀ قهرمانان واقعی دوستانم را برای مدتی کنار می‌زدم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۴۸ دقیقه
آغاز
۴۷ دقیقه
عموی من با صادقانه‌ترین قواعد
۳۶ دقیقه
مهد کودک
۸۹ دقیقه
پدربزرگ
۴۲ دقیقه
اسب عمو کاظم
۶۰ دقیقه
نامه
۳۷ دقیقه
پلیس من، یاور من
۶۳ دقیقه
صید قزل آلا در بالادست رودخانه کودور

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی صید قزل آلا در بالادست رودخانه کودور
نویسنده
مترجماصغر قدرتی
گویندهمرضیه رحماندوست
ناشر صوتیانتشارات نیستان
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۳۵۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

راهنمای مطالعه کتاب صوتی صید قزل آلا در بالادست رودخانه کودور

برای دریافت کتاب صوتی صید قزل آلا در بالادست رودخانه کودور و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.