معرفی و دانلود کتاب صوتی عطر خوش مرگ

عکس جلد کتاب صوتی عطر خوش مرگ
قیمت:
۴۰۰۰۰ تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی عطر خوش مرگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی عطر خوش مرگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی عطر خوش مرگ

تریلری مهیج و نفس‌گیر از ادبیات قدرتمند مکزیک! کتاب صوتی عطر خوش مرگ رمانی جذاب با تم جنایی، به قلم گی یرمو آریاگا خوردان است. در این اثر که با صدای گرم احسان کرمی روایت شده، به ماجرای قتل دختری جوان به نام آدلا گوش خواهید سپرد که منجر به آغاز سلسله‌ای از کنش‌های خشونت‌آمیز میان کاراکترهای رمان می‌شود...

درباره کتاب صوتی عطر خوش مرگ:

اهالی سینما به خوبی با نام گی یرمو آریاگا خوردان آشنا هستند. این فیلمنامه‌نویس مکزیکی که سابقه‌ی همکاری با کارگردان بزرگی چون ایناریتو را در کارنامه دارد، بیش از هر چیز به عنوان نویسنده‌ی فیلمنامه‌ی 21 گرم شناخته می‌شود؛ اثری بزرگ که بی‌شک از معدود کلاسیک‌های سینما در چند دهه‌ی اخیر است.

در کتاب صوتی عطر خوش مرگ (A Sweet Scent of Death)، آریاگا خوردان با نوشتن یک رمان غافلگیرکننده و پرالتهاب، وجهی دیگر از خلاقیت خود را به نمایش گذاشته، و ثابت کرده همان اندازه که در فیلمنامه‌نویسی ماهر است، می‌تواند در رمان‌نویسی نیز استاد باشد. عطر خوش مرگ در واقع یک تریلر جنایی است که به شنونده یا خواننده مجال نفس‌ کشیدن نمی‌دهد. ریتم و ضرب‌آهنگی که لحظه‌ای از پا نمی‌افتد، حرف نخست را در این رمان می‌زند.

پیرنگ اصلی کتاب عطر خوش مرگ بر پایه‌ی خشونت و انتقام، دو مضمون آشنا در ادبیات آمریکای شمالی و جنوبی، استوار است. خشونت گی یرمو آریاگا خوردان اما عریان‌تر از خشونت نویسندگان هم‌زبانش است. خشونتی که گام به گام مهارناپذیرتر می‌نماید، و چونان سیلی هر لحظه بر سرعت تخریب و طغیانش افزوده می‌شود.

ماجرای این رمان با یک قتل آغاز می‌شود. دختر جوان و زیبایی به نام آدلا کشته شده است. شایعات می‌گویند که رامون کاستانوس (که به نوعی کاراکتر اصلی داستان است) معشوق آدلا بوده است. حال، عرف و وجدان بر رامون حکم می‌کند که انتقام آدلا را بگیرد. اما آیا کسی هست که نداند بهای خونِ دختری زیبا در مکزیک زیبا، خون‌های بی‌شمار دیگری‌ست...؟

اقتباس سینمایی از کتاب صوتی عطر خوش مرگ:

جالب است بدانید که Gabriel Retes در سال 1999 با اقتباس از رمان عطر خوش مرگ، فیلم سینمایی درخشانی ساخته است که دیدنش پس از مطالعه‌ی رمان ابداً خالی از لطف نخواهد بود. کار تبدیل رمان به فیلمنامه را خود گی یرمو آریاگا خوردان به انجام رسانده است.

کتاب صوتی عطر خوش مرگ مناسب چه کسانی است؟

از تمام دوست‌داران ادبیات روز جهان، خصوصاً علاقه‌مندان به تریلرهای جنایی، دعوت می‌کنیم که شنونده‌ی کتاب صوتی عطر خوش مرگ باشند.

با گی یرمو آریاگا خوردان بیشتر آشنا شویم:

وی را بیشتر به عنوان یک فیلمنامه‌نویس زبده و کاربلد می‌شناسیم که سناریوی شاهکارهایی چون «21 گرم، بابل و عشق سگی» را نوشته است. با این حال بد نیست بدانیم او که چند رمان نیز به رشته‌ی تحریر درآورده است که عطر خوش مرگ به گواه بسیاری از منتقدین، بهترین‌شان است.

گفتنی است که در کارنامه‌ی گی یرمو آریاگا خوردان (Guillermo Arriaga) دو جایزه معتبر بفتا و اسکار بهترین فیلمنامه به چشم می‌خورد.

در بخشی از کتاب صوتی عطر خوش مرگ می‌شنویم:

هیچ‌کس از جایش جنب نخورد. خوستینوتیس که دید حرفش خریدار نداشته، نگاهش را چرخاند روی قیافه‌هایی که زل زده بودند به چشم‌هایش و روی پاسکوآل ارتگای لاغر و بی‌دست‌وپا و پاکمانی ایستاد. «تکون بخور پاسکوآل! برو گاری بابابزرگت رو بیار.» پاسکوآل انگار با کتک از خواب پریده باشد، نگاهی به جنازه انداخت و بعد هم به گماشته. سر جایش چرخید و تند راهی لوما گرانده شد.

خوستینو و رامون، ساکت، چشم‌درچشم هم ایستاده بودند. در میان پچ‌پچ جماعت فضول، یکی پرسید: «مرحومه کی هست؟» هیچ‌کس نمی‌دانست، ولی صدایی ناشناس اعلام کرد: «دوست‌دختر رامون کاستانیوس.»

غریو پچ‌پپچه‌ای برخاست. بعد خاموش شد و سکوتی سنگین بر جا گذاشت. سکوتی که فقط جیرجیر زنجره‌ها آن را می‌شکست. آفتاب داشت تنور هوا را داغ می‌کرد و هرم مرطوبی از خاک برمی‌خاست...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
معرفی
۱۳ دقیقه
یک: آدلا
۱۲ دقیقه
دو: مدرسه
۱۰ دقیقه
سه: کارملو لوسانو
۱۳ دقیقه
چهار: آدلا زنده می‌شود
۱۵ دقیقه
پنج: تازه‌واردها
۱۷ دقیقه
شش: دامنی سیاه و بلوزی سفید
۱۰ دقیقه
هفت: قاتل
۲۴ دقیقه
هشت: گابریلا باتیستا
۲۹ دقیقه
نه: شب آدم‌های دیگر
۲۲ دقیقه
ده: نامه‌های عاشقانه
۳۰ دقیقه
یازده: یک وجب و سه انگشت
۲۵ دقیقه
دوازده: سه شنبه
۳۷ دقیقه
سیزده: هفت‌تیر دولول کالیبر 25
۲۵ دقیقه
چهارده: بهترین راه کشتن او (بخش یک)
۱۵ دقیقه
چهارده: بهترین راه کشتن او (بخش دو)
۶ دقیقه
پانزده: یک شب قبل
۲۷ دقیقه
فصل آخر

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی عطر خوش مرگ
نویسنده
مترجممحمدرضا فرزاد
گویندهاحسان کرمی
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۳۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۴۰۰۰۰ ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی عطر خوش مرگ

جلیل آهنگرنژاد
۱۴۰۱/۱/۲۴
به عنوان یک خواننده رمان خارجی برای اولین با چنین نویسنده‌ای روبرو شدم. اما هر چه بیشتر جلو رفتم حس کردم 'خوردان" آدم پشت این متن، بسیار بهتر از آنی است که من مخاطب تصور می‌کردم.
دنیای قضاوت‌های عرفی، روایت را به سمتی می‌برد که خاص بومیانه‌نگری‌هاست.
عاشق کسی است که در میان شایعات به این درجه و
رسیده. همچنین قاتل (کولی) که در نهایت به دست رامون مجازات می‌شود، کسی است که در باره‌اش تردیدها وجود دارد. نامه‌های عاشقانه آدلا اشنباهی به عاشق اشتباهی داده می‌شود در کل همه چیز بر محور فرض عرفی ثانوی قرار می‌گیرد. و این همان نگاهی است که در اکثر جوامع درگیر باورهای سنتی موج می‌زند.
عطر خوش مرگ از جمله کتابهایی است که ممکن است که روزها با شما بماند و مهمان اذهان مخاطبان حرفه‌ای باشد
زاها م
۱۴۰۰/۸/۲۲
خیلی جالب نبود برام، البته موضوعش خوب بود و نشان دهنده حماقت بعضی آدم‌ها در موضوع انتقام بود
Faeghe Aghili
۱۴۰۰/۸/۸
کتابی که جوگیری انسانهای پر از حقارت یا بلاتکلیف رو بخوبی نشان داده
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب صوتی عطر خوش مرگ

برای دریافت کتاب صوتی عطر خوش مرگ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.