معرفی و دانلود کتاب صوتی وطن فقط یک سرزمین نیست

عکس جلد کتاب صوتی وطن فقط یک سرزمین نیست
قیمت:
42000 تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی وطن فقط یک سرزمین نیست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی وطن فقط یک سرزمین نیست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی وطن فقط یک سرزمین نیست

کتاب صوتی وطن فقط یک سرزمین نیست اثری زیبا و شنیدنی به قلم کارین کوسترر است. در این کتاب به یک ماجرای شومِ واقعی و تأثربرانگیز گوش خواهید سپرد که چونان مصیبتی بر سر خانواده‌ی دختر مسلمانی به نام ادیتا دوگالیچ نازل شد. وقایع این روایت مربوط به جنگ بوسنی، و ماجراهای آن کاملاً مستند و واقعی است.

درباره کتاب صوتی وطن فقط یک سرزمین نیست:

جنگ، هر کجای جهان که رخ دهد، به یک اندازه خانمان‌سوز و دلخراش است. به واقع تفاوت‌های فرهنگی، و اختلافِ روحیاتِ افرادِ متعلق به ملیت‌های گوناگون، هراندازه هم که فاحش و عمیق باشد، در میدان جنگ چندان محلی از اعراب ندارد. به همین خاطر است که تمام نبردها در همه‌ی دنیا کم و بیش صورتی یکسان دارند؛ در آنها جز همان جنایت‌ها و جز همان مظلومیت‌های همواره تکرارشونده چیزی یافت نمی‌شود.

با این همه، این واقعیت، دلیل بر آن نیست که سخن گفتن از جنگ لزوماً ما را به ورطه‌ی ملال خواهد کشانید. جنگ نیز مثل سایر تراژدی‌ها، امری انسانی‌ست. پس روایتِ انسانیِ آن حاوی درس‌هایی عمیق و بعضاً تجاربی ارزشمند است. اگرچه جنگ‌ها در کلیت به یکدیگر شبیه‌اند، اما هنگامی که بحثِ تجربه‌های فردی به میان می‌آید، هر جنگی در نوع خود یگانه و مملو از تجارب عمدتا تلخ و به ندرت شیرینِ منحصربه‌فرد است.

یکی از سهمگین‌ترین نبردهای معاصر جنگ بوسنی است، که طی آن شمار زیادی از زنان و کودکان و مردان غیرنظامی به اشکالی فجیع شکنجه، کشته، و یا تبعید شدند. درباره‌ی ریشه‌های این جنگ و دلایل رخ دادن آن کتاب‌های بسیاری نوشته شده است. اما تعداد آثاری که روزهای جنگ را از دل خانواده‌های درگیر در آن روایت کرده باشند محدود است.

کتاب صوتی وطن فقط یک سرزمین نیست (Heimat ist nicht nur ein Land) یکی از همین دسته آثار است. کارین کوسترر (Karin Kusterer) در این کتاب شما را با خانواده‌ی مسلمانِ دوگالیچ آشنا می‌کند؛ این خانواده‌ که پس از جنگ عازم آلمان می‌شوند، در روزهای آغازین نبرد به دلیل مسلمان بودن خود در بطن رویدادهایی تلخ و مخاطره‌آمیز قرار می‌گیرند.

بیشتر حجم کتاب از زبان ادیتا دوگالیچ (Edita Dugalic)، دختر خانواده روایت می‌شود. با این حال بخش‌های قابل توجهی از کتاب نیز از قول سایر اعضای خانواده‌ی او، از جمله برادرش نقل می‌شود. این اثر بنا به موضوعی که دارد، طبیعتاً سرشار از صحنه‌های تکان‌دهنده و تأثربرانگیز است؛ با این حال در آن لحظاتی زیبا و آرامش‌بخش نیز وجود دارد؛ خصوصاً آنجا که هنوز جنگ و نسل‌کشی آغاز نشده، و ادیتای جوان به همراه خانواده در صلح و صفا به سر می‌برد.

ذکر این نکته ضروری است که تمام آنچه در کتاب صوتی وطن فقط یک سرزمین نیست روایت می‌شود، واقعاً اتفاق افتاده و مستند است؛ با این تبصره که نویسنده‌ی کتاب، کارین کوسترر، برخی جاها خود را ناگزیر از تغییر بعضی اسامی دیده است. همچنین، او پس از این کتاب اثر دیگری در ادامه‌ی آن به رشته‌ی تحریر درآورده است. آن اثر عنوان «با من به بوسنی می‌آیی» را بر خود دارد.

کتاب صوتی وطن فقط یک سرزمین نیست مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به روایت‌های تاریخی و واقعی بی‌تردید از این اثر استقبال خواهند نمود.

در بخشی از کتاب صوتی وطن فقط یک سرزمین نیست می‌شنویم:

مدرسه، دوستان و کافه‌ی عقرب: در اینجا روزی نیست که به وطنم فکر نکنم. من در آرزوی دیدن اتاقم، دوستانم، و بیشتر از همه دوست عزیزم سوتلانا و مدرسه‌ام به سر می‌برم. در بوسنی اتاقی داشتم که می‌توانستم، به میل خودم آن را تزیین کنم...

مدرسه من در بوسنی مدرسه فوق‌العاده‌ای بود که باشگاه‌های متعددی داشت. من عضو باشگاه طبال‌ها، ادبیات و دوست‌داران ایتالیا بودم. برای روزنامه‌ی مدرسه هم مطلب می‌نوشتم و دوست داشتم روزنامه‌نگار شوم. به همین دلیل به درس‌هایی مثل ریاضیات اشتیاقی نشان نمی‌دادم و همیشه سر امتحان ریاضی آشفته و پریشان بودم. حتی یک بار کفش‌های تازه‌ام را سر جلسه‌ی امتحان ریاضی گم کردم. پیش از اینکه این ماجرا را شرح بدهم، باید بگویم که در کشور من، برخلاف جاهای دیگر، معلم‌ها سر کلاس‌ها نمی‌روند. آنها یک جای ثابت دارند و شاگردان مرتب جابه‌جا می‌شوند...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
35 دقیقه
قسمت اول
27 دقیقه
قسمت دوم
28 دقیقه
قسمت سوم
25 دقیقه
قسمت چهارم
19 دقیقه
قسمت پنجم
19 دقیقه
قسمت ششم
25 دقیقه
قسمت هفتم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی وطن فقط یک سرزمین نیست
نویسنده،
مترجمصدیقه وجدانی
گویندهآزاده رادمهر
ناشر چاپیانتشارات سوره مهر
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۵۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
42000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی وطن فقط یک سرزمین نیست

Faezeh Shahrabi
۱۴۰۰/۵/۳۱
من فعلا قست اولشو گوش دادم ولی مدل داستان یه جوریه ک همش حواست پرت میشه و مجبوری بزنی عقب دوباره کوش کنی… خیلی کشش نداره حداقل قسمت اولش
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب صوتی وطن فقط یک سرزمین نیست

برای دریافت کتاب صوتی وطن فقط یک سرزمین نیست و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.