معرفی و دانلود کتاب کمتر گند بزن

عکس جلد کتاب کمتر گند بزن
قیمت:
15600 تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب کمتر گند بزن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب کمتر گند بزن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب کمتر گند بزن

کتاب کمتر گند بزن جدیدترین اثر نویسندۀ کتاب پرفروش (خودت را به فنا نده)، گری جان بیشاپ، از نوع خاص خودگویی‌های شخصی شما پرده برداشته و کشف می‌کند که چرا این خودگویی‌ها، ریشه تمام گندکاری‌های فعلی زندگی‌تان هستند.

شما در زندگی روزمره اغلب احوالات و عواطف زمزمه‌های درونی‌تان را تجربه می‌کنید و هیچ کاری برای اینکه بدانید این عواطف واقعا چه چیز می‌گویند، انجام نمی‌دهید. کتاب کمتر گند بزن (Stop doing that sh*t: end self-sabotage and demand your life back) که پروژه کتاب «خودت را به فنا نده» را به سطوح بالاتری می‌رساند، به شما کمک می‌کند تا بدانید چرا با خودتان حرف می‌زنید و موضوع مهم‌تر اینکه چه چیزی مسبب این صحبت‌هاست.

اگر کاری را نباید انجام دهید را انجامش می‌دهید و یا از کاری که باید بکنید سر باز زده‌اید، مشکل از خودتخریبی‌تان است، کاری که از آن خسته شده‌اید. دلیل این کار چه ملالت‌بار شدن زندگی باشد، چه پیدا نکردن شریکی درست، چه سخت‌ بودن پس‌انداز یا دست ‌یافتن به سلامتی مورد نظرتان، فرقی نمی‌کند.

برای داشتن یک زندگی فوق‌العاده‌ و غیر معمول، تنها با بکارگیری روش‌های معمولی و پیش ‌پا افتاده نمی‌توانید به آن برسید.

این کتاب روی اهرم‌ها و شاخص‌های مربوط به عمیق‌ترین ساز و کارهای نیمه‌خودآگاهی شما دست گذاشته، و به شما قدرت می‌دهد تا منفی‌ترین فکرها و رفتارهای خود را تفسیر کرده و شروع به تغییر دادن آن‌ها کنید. به ‌این ‌ترتیب شما می‌توانید زندگی‌ مورد علاقه‌تان را برای خود بسازید همان زندگی‌ای که همیشه می‌خواستید اما دقیقا نمی‌دانستید چطور به آن برسید.

گری جان بیشاپ (Gary John Bishop) متولد اسکاتلند است. او در سال 1997 به ایالات متحده‌ی آمریکا رفت و پیش از آنکه مدیر برنامه‌ی اصلی یکی از شرکت‌های مهم حوزه توسعه‌ی شخصی در دنیا شود، مطالعاتش را در همین زمینه، بخصوص در هستی‌شناسی و پدیده‌شناسی گسترش داد.

چندین سال بعد او برند شخصی خود را به نام فلسفه‌ی محلی برپا کرد. گری جان بیشاپ همواره برای تغییر توانایی مردم برای اعمال تغییر واقعی در زندگی‌های آن‌ها تلاش کرده و این تعهد انگیزه‌ی راهش بوده است. روش ساده وی باعث شده تا هر روز بر تعداد پیروانش اضافه شده و کتابش کاربردی جهانی و همگانی داشته باشد.

جملات برگزیده کتاب کمتر گند بزن:

- آزادی یعنی عکس‌العمل ما در برابر حوادث زندگی.
- هر انسان به‌ مثابه انبوهی از انسان‌ها متولد می‌شود و فقط به‌ عنوان یک انسان از دنیا می‌رود.
- هر انسانی محدوده‌های حوزۀ بصری خود را به محدوده‌های دنیا ارجاع می‌دهد. این خطای عقل است.
- هیچ راه محترمانه‌ای برای گفتن این مسئله به مردم وجود ندارد که زندگی‌شان را وقف یک توهم کرده‌اند.
- تا زمانی که ناخودآگاه را به خودآگاه تبدیل نکنی، همان زندگی‌ات را اداره خواهد کرد و تو آن را سرنوشت می‌خوانی.
- ما چیزی هستیم که وانمود می‌کنیم هستیم، پس باید در مورد چیزی که برای بودنش تظاهر می‌کنیم مراقب باشیم.

در بخشی از کتاب کمتر گند بزن می‌خوانیم:

وقتی به زندگی‌ام نگاهی انداختم، می‌توانستم ببینم که در بعضی از قسمت‌ها در مسیری قرار گرفته بودم که اصلاً احساس خوبی به آن نداشتم. به‌ نظر می‌رسید که بدون توجه به نوع نگاهم، همیشه یک چاره‌ناپذیری درمورد برخی از قسمت‌های زندگی‌ام وجود داشت، شکمِ گنده‌ام، شرایط مالی‌ام، روابط خاصم. منظورم این است که طی این سال‌ها این‌ همه کار کوفتی برای رشد خودم انجام دادم، ولی چرا هنوز هم حساب بانکی‌ام بی‌اعتبار است؟ محض رضای خدا! بال‌گرد، جت، زیردریایی تونی رابینزم کجاست؟

چطور در این حوزه‌های زندگی‌ام تفاوتی ایجاد نکرده‌ام؟ این‌طور نیست که نتوانم پول دربیاورم، نه! فقط می‌خواهم بدانم که چطور همیشه این‌قدر برای درآوردن پول تلاش کرده‌ام؟ این‌طور نیست که ندانم چطور بدنم را به فرم ایدئال برسانم، بلکه چرا همیشه زودگذر و موقتی‌ست؟ اهمیتی ندارد چقدر تلاش کرده‌ام، من دائماً در این چرخه‌های پیروزی -شکست، پیروزی- شکست خواهم بود و در پایانِ تمامِ این‌ها، بازهم برمی‌گردم به همان خانۀ اول. زمان‌هایی بوده که حقیقتاً در پسِ آن یویوی واقعیِ زندگی بوده‌ام.

اصلاً فرقی نمی‌کرد که می‌دانستم در چرخه‌ای مشابه قرار گرفته‌ام و همان اشتباه‌ها را تکرار می‌کنم. درست مثل تو، من هم یک احمق کله‌ پوک نیستم! می‌توانم بفهمم چه چیز اشتباه است! با این‌ حال، اهمیتی نداشت که چقدر سخت تلاش می‌کنم، باز هم درنهایت مجبور می‌شدم همان کار مزخرف همیشگی را انجام دهم، و مسلماً قدرتی برای متوقف‌کردنش نداشتم! چه...؟ می‌دانستم دلم می‌خواهد چه کار کنم، اما در انجام کارها طبق روال گذشته گیر کرده‌ام، بازگشت به رفتارهای قدیمی، ویران و مخربِ گذشته.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: یک مشکل بزرگ وجود دارد
فصل دوم: یک زندگی تخریبی
فصل سوم: پرسش
فصل چهارم: اسفنج جادویی کوچک
فصل پنجم: تاج‌وتخت پرتاب‌شدگان
فصل ششم: اثبات حقیقت
فصل هفتم: سه خرابکار
فصل هشتم: تو
فصل نهم: آن‌ها
فصل دهم: زندگی
فصل یازدهم: نقطۀ بزنگاه
فصل دوازدهم: از اینی که هستی تغییر مسیر بده
فصل سیزدهم: تو درنهایت می‌توانی این گند را جمع کنی-نه، واقعاً!
دربارۀ نویسنده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب کمتر گند بزن
نویسنده
مترجمحسین گازر
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوله پشتی
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات176
زبانفارسی
شابک978-600-461-318-7
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
15600 ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب کمتر گند بزن

Fatemeh Keshavarzi
۱۳۹۸/۵/۳۱
به نظرم با خوندن این کتاب هیچ مشکلی حل نمیشه. خوب مسلم است که فرد قبل از هر شروعی اول باید چیزی که هست رو بپذیره. من زیاد از این مدل کتاب‌ها می‌خونم ولی این کتاب فقط ناراحتی هام رو بیش تر کرد. حالا من نمیدونم شاید کس دیگه‌ای بپسند ولی من که فقط متوقف و دلگرفته شدم. اصلا از این ایده که هیچ طوری رو و نمیشه ناخودآگاه تغییر بدی خوشم نیومد. ترجیح میدم به خودم دروغ بگم اما حالم خوب باشه تا اینکه با خودم رو راست باشم همیشه غمگین و پر از استرس.
حامد جامه بزرگی
۱۴۰۱/۹/۱۴
چقدر این کتاب عالی و مفید بود، شاید رفتارهایی که من قبلا انجام میدادم و هرگز متوجه آن نمیشدم امروز متوجه شدم، حقیقتش امروز متوجه پیامدهای اشتباه گذشته شدم و بازتاب‌های ضروری که باعث نشانه‌های معکوس داخل زندگی من میشد، بعد خواندن این کتاب به اونا واقعا پی بردم، عجیب تر اینکه قبلا باورم نمیشد که روزی این نگاه به زندگی اینگونه تغییر کنه و تجربه بزرگی برام داشته باشه، واقعا مفید و دلچسب بود، خودم شخصا این کتاب به همه دوستان توصیه و جالب مدیونم، سپاس فراوان از کتابراه عزیز 🌷😍🙏👏👏👑😘❤
پریناز ع
۱۳۹۸/۸/۷
مطالب این کتاب بسیار ساده وگیرا بود ومن دوست داشتم. ولی علی رغم دیدگاه ناب نویسنده به نظرمن مترجم مطالب رو خیلی بد ترجمه کرده بود به طوری که در یک قسمت‌هایی خواننده گیج میشد و تمرکزش رو ازدست میداد. من کتاب خودت را به فنا نده از همین نویسنده و همین مترجم رو قبلا خونده بودم و ترجمه‌ی بسیار روانی داشت. ولی به هر حال کتاب خوبی بود و خواندنش رو به عزیزان توصیه میکنم.
armaghan jozi
۱۳۹۸/۹/۲۷
خوب نبود خیلی، اصلا آخرش نویسنده هر چیو که تا اول گفته نقض میکنه معلوم نیست با خودش چند چنده، متن کتابم خیلی نا مفهوم بود به طوری که باید دو سه دفعه بعضی پاراگرافارو میخوندی تا معنی جمله رو بفهمی، نمیدونم حالا اشکال از نویسنده بود یا مترجم، در کل من خیلی پیشنهادش نمیکنم
لیدا تهرانی
۱۳۹۸/۵/۲۴
مثل ریچل هالیس که با زبان ساده و گیرا شما رو جذب میکنه و نوشته‌ها به دل میشینه، این هم همینطوره. 👌👌👌
ناخوداگاه باعث میشه راجع به زندگی و سختگیری‌های زیادمون فکر کنیم و کنار بذاریمشون
اعظم اسکندری
۱۳۹۸/۶/۱۷
ترجمه خیلی بد بود طوری ک خواننده رو گیج میکنه.
خود من مربی توسعه‌ی فردی هستم و مطمینم نویسنده هدف و بیانش خیلی بالاتر بوده ست.
خلاصه من ادامه‌اش ندادم
امیر ناصری
۱۳۹۸/۶/۱
هرچی جلوتر میرم بیشتر نمی‌فهمم. یعنی انقدر ترجمه نامفهومه که تقریبا نمیشه فهمید نویسنده چی میخواد بگه. البته شاید هم اساسأ نوع بیان نویسنده سخت و ثقیل هستش
sepehr fazel
۱۴۰۱/۵/۹
بر خلافه نظرات منفی که دوستان به این کتاب داده بودن من خیلی خوشم اومد ازش و واقعا دوسش داشتم، فک میکنم همه نیاز دارن به خوندنش
سیده زینب علوی
۱۳۹۹/۱۰/۲۸
این کتاب یک جمله خیلی زیبا داشت (البته از نظر من) و اون جمله این بود ک از آینده مسیر زندگی الانتو بساز ولی ترجمش جالب نبود
Shima Q.k
۱۳۹۸/۸/۶
قبل از خرید چند صفحه‌ی اولش رو خوندم نامفهوم و گیج کننده بود به نظرم بد ترجمه شده.. کاش با ترجمه‌ی بهتر منتشر بشه
علی صامت
۱۳۹۸/۵/۲۶
به نظرم ترجمه نیاز به بازنویسی و ویرایش جدی دارد ولی در کل کتاب خوبی است
Mohsen Tavassoli
۱۳۹۸/۶/۱۶
من به خود کتاب نمره عالی میدن. ولی ترجمه اون افتضاحه
آرزو فهیمی
۱۳۹۸/۵/۲۹
متاسفانه ترجمه‌ی کتاب فاجعه است، متن و هدف نویسنده رو شهید کرده...
ریحانه جعفری پور
۱۳۹۸/۶/۱۳
تا اینجا که من خوندم ینی تا فصل سوم دقیقا برای منم اتفاق افتاده به من که خیلی چسبید...
فرشته محبی
۱۳۹۹/۸/۷
کتاب سعی میکرد تا یک نگرش جدید به هدف و زندگی و تنبلی‌ها بدهد.
مشاهده همه نظرات 26

راهنمای مطالعه کتاب کمتر گند بزن

برای دریافت کتاب کمتر گند بزن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.