معرفی و دانلود کتاب صوتی فال خون

عکس جلد کتاب صوتی فال خون
قیمت:
۱۸۰۰۰ تومان - 3.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فال خون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فال خون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی فال خون

کتابی متفاوت در ژانر ادبیات دفاع مقدس. داوود غفارزادگان در کتاب صوتی فال خون داستان یک سرباز عراقی را روایت می‌کند که در تمام طول کتاب با ترس از مرگ دست‌وپنجه نرم می‌کند. ترسی که در پایان داستان صورتی جدید به خود می‌گیرد. از این اثر به‌عنوان کتاب برگزیده در جشنواره‌ی ربع قرن دفاع مقدس تقدیر به عمل آمد.

درباره‌ی کتاب صوتی فال خون

سال‌ها از جنگ هشت‌ساله‌ی ایران و عراق می‌گذرد اما هنرمندان بسیاری هنوز هم وقایع و ابعاد مختلف آن را دستمایه‌ی خلق آثار هنری خود قرار می‌دهند. تا کنون آثار بسیاری در زمینه‌های مختلف هنری از جمله ادبیات، سینما، تئاتر، موسیقی و هنرهای تجسمی دراین‌باره پدید آورده شده‌ است. کتاب فال خون (Fortune Told in Blood) هم یکی از آن‌هاست اما چیزی که این اثر را با سایر آثار این حوزه متمایز می‌کند، دریچه‌ای است که نویسنده برای روایت داستان خود آن را انتخاب می‌کند:

شخصیت اول این رمان یک سرباز عراقی است. به او دستور داده شده که به همراه مافوقش به بالای یک کوه برفی در منطقه‌ی هور بروند. سرباز در طول جنگ کشته شدن بسیاری از همرزمانش را به چشم دیده و حالا در مسیر رسیدن به قله‌ی کوه، تصاویر آن جان دادن‌ها مدام در مقابل چشمانش پدیدار می‌شوند. آن‌ها به بالای کوه می‌رسند و مأموریتشان این است که جنازه‌ی تنی چند از همرزمانشان را شناسایی کنند. هرچقدر که سرباز شخصیتی افسرده و مغموم دارد، ستوان درست برخلاف او مردی سرزنده و شاداب است. آن‌ها در مقر دیده‌بانی بالای کوه مستقر می‌شوند و یک دسته ورق بازی در آن جا پیدا می‌کنند. سرباز و ستوان شروع به بازی کردن می‌کنند، غافل ازاین که همین بازی قرار است ورق داستان را به‌زودی برگرداند...

کتاب با ترس سرباز از مرگ شروع می‌شود و با آن پایان می‌یابد. اما نه پایانی قابل حدس و گمان؛ چرخش داستان در یک‌سوم پایانی کتاب به‌طرز غافلگیرکننده‌ای غیرمنتظره است. و این پایان‌بندی چیزی است که این اثر داوود غفارزادگان (Davud Ghaffarzadegan) را به رمانی خواندنی تبدیل کرده است. محمدرضا قانون‌پرور استاد دانشگاه تگزاس در سال 2008 این کتاب را به انگلیسی ترجمه و به کمک مرکز مطالعات شرق‌شناسی دانشگاه تگزاس در آمریکا منتشر کرد. همچنین این کتاب در ترکیه نیز چاپ و ترجمه شده است.

کتاب صوتی فال خون برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به ژانر ادبیات دفاع مقدس علاقه دارید و به‌دنبال کتابی متفاوت در این زمینه هستید، شنیدن این کتاب صوتی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

با داوود غفارزادگان بیشتر آشنا شویم

او که یکی از نویسندگان تأثیرگذار ادبیات معاصر ایران است، موفق به کسب جایزه‌ی 20 سال ادبیات داستانی برای کتاب «ما سه نفر هستیم» شده و همچنین توانسته است در حوزه‌ی ادبیات کودک و نوجوان، به‌عنوان یکی از بهترین داستان‌نویسان دو دهه‌ی اخیر، نشان طلایی جشنواره‌ بزرگ برگزیدگان ادبیات کودک و نوجوان را دریافت کند. از دیگر آثار بزرگسال داوود غفارزادگان می‌توان به خرده مینا بر خاک، راز قتل آقامیر، دختران دلریز، شب ایوب و کتاب بی‌نام اعترافات اشاره کرد. پرواز درناها، سنگ‌اندازان غار کبود، آواز نیمه‌شب و خلبان کوچولو نیز عناوین برخی از کتاب‌هایی هستند که غفارزادگان در حوزه‌ی ادبیات کودک و نوجوان به رشته‌ی تحریر درآورده است.

در بخشی از کتاب صوتی فال خون می‌شنویم

دوربین را برد بالاتر. حالا سیری دیگر، در سرزمینی ناشناس و به ظاهر خالی از سکنه. از کجا معلوم پشت سنگ‌ها خپ نکرده باشند؟ تا دم نهر کسی را ندید، و نه هیچ جنبنده‌ای را. اما تکان شاخه‌ها از باد بود و بالاتر، که پرنده‌ها تیز و سریع می‌گذشتند. نهر را رد کرد. کاش می‌شد پا به آب زد. لذت افتادن روی چمن‌های نرم و مرطوب... صدای شلپ‌شلپ آب زیر پوتین‌ها... چند قدمی جلوتر نرفته بود که باز برگشت. همیشه کنار آب یک کمی درنگ می‌کرد. دوست داشت سنگریزه‌ها ته‌اش را نگاه کند و غلتیدن آب را در بسترش. نه، غلتیدن زمخت است. جاری شدن. روان و نرم و لغزنده. نگاهش روی درختچه کوتاهی، در کنار نهر ثابت ماند. چه قدر تنها؛ گفت: این درخت من است و از آب نهر من می‌نوشد و از آفتاب آسمان من گرم می‌شود و از خاک پربرکت من تغذیه می‌کند. مبادا کسی دور و برش بپلکد درخت من! وسوسه عجیبی توی دلش افتاد. گفت: اگر این درخت روزی بیفتد من هم از افتادگانم. سرنوشت ما دو تا عجین است. من بیفتم او هم... پشیمان شد که چرا یکی از آن درخت‌های تناور و ریشه‌دار را انتخاب نکرده است. حالا که بنا بر افتادن است: آه. باز هم مرگ. فکر کرد دیگر کار از کار گذشته. هر کسی توی عمرش یک بار بیشتر فرصت انتخاب کردن ندارد. درخته کار خودش را کرده بود: کی انتخاب کننده بوده‌ام. همیشه...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
معرفی
۲۶ دقیقه
فصل اول
۳۷ دقیقه
فصل دوم
۱۷ دقیقه
فصل سوم
۹ دقیقه
فصل چهارم
۱۷ دقیقه
فصل پنجم
۶ دقیقه
فصل ششم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی فال خون
نویسنده
گویندهکوروش سلیمانی
ناشر چاپیانتشارات سوره مهر
ناشر صوتی گروه فرهنگی سماوا
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۵۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی انقلاب و دفاع مقدس، کتاب‌های انقلاب و دفاع مقدس
قیمت نسخه صوتی
۱۸۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی فال خون

شیما مسجدی
۱۴۰۱/۹/۶
حالم بهم خورد همون ابتدای کتاب
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی فال خون

برای دریافت کتاب صوتی فال خون و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.