معرفی و دانلود کتاب صوتی بیش از اندازه و همیشه ناکافی

عکس جلد کتاب صوتی بیش از اندازه و همیشه ناکافی
قیمت:
59000 تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بیش از اندازه و همیشه ناکافی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بیش از اندازه و همیشه ناکافی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی بیش از اندازه و همیشه ناکافی

مری ترامپ برادرزاده دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در کتاب صوتی بیش از اندازه و همیشه ناکافی، اثری جذاب و افشاگرانه از خانواده ثروتمند و پرنفوذ خود ارائه می‌دهد و با بینشی روانشناسانه مشکلات روحی و شخصیتی عموی خود را به خوبی تحلیل می‌کند. این کتاب در همان روز اول توانست رکورد فروش یک میلیون نسخه را به نام خود ثبت کند.

کتاب صوتی بیش از اندازه و همیشه ناکافی:

شاید بتوان کتاب صوتی بیش از اندازه و همیشه ناکافی (Too Much and Never Enough) را یکی از پربحث‌ترین و پرحاشیه‌ترین کتاب‌هایی دانست که در سال 2020 منتشر شد. این اثر که توسط برادرزاده‌ی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نوشته شده است، چهره‌ی جدیدی از این شخصیت سیاسی به دنیا ارائه می‌دهد. مری ترامپ که فرزند برادر درگذشته‌ی دونالد محسوب می‌شود، در این کتاب با رویکردی روانشناختی به مشکلات خانواده‌ی بزرگ ترامپ می‌پردازد و شخصیت قدرتمندترین چهره‌ی سیاسی آمریکا را تحلیل می‌کند.

نویسنده در کتاب بیش از اندازه و همیشه ناکافی، با استفاده از مهارت‌های خود به عنوان یک روانشناس بالینی، روابط عاطفی و مالی میان اعضای خانواده ترامپ را در قالب یک بیوگرافی و زندگینامه ارائه می‌دهد.

مری ترامپ در بخش اول کتاب براساس خاطرات خود و دیگر اعضای خاندان ترامپ، شخصیت پدرسالار خانواده یعنی فردی ترامپ را به خوبی توصیف می‌کند و نشان می‌دهد که رفتار‌هایش چه تاثیر عمیق و پایداری بر روی روان فرزندانش گذاشته است. مری استدلال می‌کند که فردی مردی بوده که تنها برای منافع خود از اطرافیانش سو استفاده می‌کرده و برادر دونالد، فردی جونیور نیز به خاطر ویژگی‌های شخصیتی که داشته، مدام مورد سرزنش پدر قرار می‌گرفته است. همه‌ی این عوامل باعث شده که دونالد از ترس واکنش‌ها و انتقادات تند پدر، نتواند احساسات خود را به خوبی درک کند و توان بروز غم، ضعف و مهربانی‌اش را نداشته باشد.

در بخش دوم مری ترامپ وقایع اولیه زندگی رئیس جمهور آمریکا را شرح می‌دهد و نشان می‌دهد که فردی ترامپ هیچگاه نتوانست آن طور که باید در عرصه کسب‌وکار به چهره‌ای مشهور تبدیل شود؛ به همین خاطر پسر خود را به عرصه عمومی وارد کرد و خودش نیز با تکیه بر ارتباطات سیاسی‌اش، امور را مدیریت می‌کرد. همچنین در این بخش سرنوشت برادر ترامپ، فردی جونیور مورد بررسی قرار می‌گیرد و تاثیر تحقیرهای مدام پدر بر زندگی او به خوبی نشان داده می‌شود.

در بخش سوم نویسنده توضیح می‌دهد که چگونه دونالد ترامپ با کم شدن نفوذ پدرش، جای او را می‌گیرد و در زمینه تجارت تلاش فراوانی می‌کند. همچنین او از مشکلات مالی و ثروت هنگفت اعضای خانواده پرده برمی‌دارد.

در بخش چهارم نیز مری ترامپ با نگاه روانشناسانه خود به دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ می‌پردازد و بسیاری از تصمیم‌ها و ضعف‌های کنونی رئیس جمهور را ناشی از مشکلات روحی و کودکی او می‌داند.

در سراسر این کتاب به پدربزرگ این خانواده اشاره شده و از او به عنوان یک بیمار روانی یاد می‌شود. دونالد ترامپ نیز نسبت به این کتاب بی‌تفاوت نماند و از پدر خود دفاع کرد و او را مردی مهربان، خوب و سختگیر دانست. از طرف دیگر رئیس جمهور برادرزاده‌ی خود مری را فردی آشفته دانست و اعلام کرد که با هم ارتباطی نداشته و ندارند.

نکوداشت‌های کتاب صوتی بیش از اندازه و همیشه ناکافی:

- کتابی درخشان که خواندن آن شما را راضی نگه می‌دارد. (starred review)
- از میان تمام کتاب‌هایی که درمورد ترامپ نوشته شده، این یک کتابی خوب و اساسی است. (مجله Vanity Fair)
- یک منبع عالی تحقیقاتی که می‌توان آن را اثری سلیقه‌ای و البته باکیفیت دانست و روایتی جذاب دارد. (روزنامه گاردین)
- شفافیت، نظم، دقت و تیزبینی مری به او کمک می‌کند تا یک راوی قابل اعتماد باشد. او نویسنده‌ای روان و شوخ طبع است. (Bloomberg)
- رئیس‌جمهور نمی‌خواهد کسی این کتاب را بخواند؛ چرا که بسیاری از افسانه‌هایی را که پیرامون خود ساخته است، باطل می‌کند. (Los Angeles Times)

- مری ترامپ بهتر از همه در به تصویر کشیدن شخصی که روح خود را برای رسیدن به کاخ سفید فروخته، موفق عمل کرده است. (CNN)

کتاب صوتی بیش از اندازه و همیشه ناکافی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به مباحث و اخبار سیاسی علاقه مند باشید و زندگی نامه سیاست‌مداران بزرگ تاریخ برایتان جذاب باشد، این کتاب جذاب به شما پیشنهاد می‌شود.

حواشی کتاب صوتی بیش از اندازه و همیشه ناکافی:

کتاب حاضر را بدون شک می‌توان پرسروصداترین و پرحاشیه‌ترین اثر در سال 2020 قلمداد کرد. از اظهارنظرهای مخالفان و موافقان دونالد ترامپ گرفته تا توئیت‌های رئیس‌جمهور آمریکا در خصوص این کتاب از جمله مواردی است که روزها تیتر نخست رسانه‌ها بوده‌اند. از طرف دیگر، کتاب بیش از اندازه و همیشه ناکافی در همان روز نخست توانست رکورد فروش یک میلیون نسخه را به نام خود ثبت کند. حتی خانواده ترامپ برای جلوگیری از انتشار آن یک دادخواست را تنظیم کردند اما نتوانستند تاخیری در انتشار کتاب ایجاد کنند. همچنین این اثر نامزد جایزه Goodreads Choice برای بخش خاطرات و زندگی نامه در سال 2020 شد.

مری ترامپ را بیشتر بشناسیم:

او با نام کامل مری لی ترامپ (Mary Lea Trump) در سال 1965 به دنیا آمد و به عنوان یک روانشناس و نویسنده آمریکایی زندگی می‌کند. او برادرزاده رئیس جمهور دونالد ترامپ است و با انتشار کتابی در خصوص خانواده‌ی خود در مدتی کوتاه بسیار مشهور شد. مری در سال 2016 نیز از هیلاری کلینتون حمایت کرد و در همان دوران اظهار داشت که دونالد ترامپ باید از انتخابات استعفا بدهد و از او به عنوان مردی خطرناک یاد کرد.

در بخشی از کتاب صوتی بیش از اندازه و همیشه ناکافی می‌شنویم:

با صدای خنده‌ی بابا از خواب بیدار شدم؛ نمی‌دانستم چه ساعتی‌ست؛ اتاقم بسیار تاریک بود و نور زیاد راهرو از زیر در به شدت می‌درخشید. از تخت خواب بیرون آمدم. دو سال و نیمه بودم و برادر پنج ساله‌ام آن سوی اتاق خواب بود. کنجکاو شده بودم که ببینم چه خبر شده بود. اتاق خواب والدینم کنار اتاق من بود و در اتاق هم چهار طاق باز و همه چراغ‌ها روشن بود.

در آستانه در ایستادم؛ بابا به گنجه تکیه داشت و مامان درست روبه‌روی او روی تخت خواب نشسته و به یک طرف تکیه داده بود. یک دست خود را بالا برده و بر روی دست دیگرش تکیه داشت. نخست متوجه این صحنه نشدم؛ بابا تفنگی را به سمت او گرفته بود؛ یک کالیبر 22 که برای دور کردن کوسه ماهی‌ها که در قایق نگه می‌داشت و همچنان می‌خندید. مامان تمنا می‌کرد که دست از این کار بردارد. فردی تفنگ را بالا و روبه‌روی چهره‌ی لیندا گرفت. لیندا باز هم دست چپ خود را بالاتر آورد و دوباره با صدایی بلندتر فریاد کشید. به نظر می‌رسید که بابا از این صحنه لذت می‌برد. من برگشتم و به سمت تخت خواب خود دویدم. مادرم دست من و برادرم را گرفت و سوار خودرو کرد تا شب را در خانه‌ی یکی از دوستان سپری کنیم. پدر کمی بعد محل اختفای ما را پیدا کرد؛ به یاد نمی‌آورد چه کرده بود اما به مادرم قول داد که این حادثه دیگر تکرار نشود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
25 دقیقه
پیشگفتار و یادداشت نویسنده - بخش یک
30 دقیقه
پیشگفتار و یادداشت نویسنده - بخش دو
22 دقیقه
بخش اول: نکته همانا بی‌رحمی‌ست - فصل یک: خانه / قسمت یک
34 دقیقه
فصل یک: خانه - قسمت دو
23 دقیقه
فصل دوم: پسر اول
39 دقیقه
فصل سوم: من بزرگ
26 دقیقه
فصل چهارم: در انتظار پرواز
28 دقیقه
بخش دوم: حرکت در مسیر اشتباه - فصل پنجم: به گل نشسته
22 دقیقه
فصل ششم: بازی بی‌نتیجه
31 دقیقه
فصل هفتم: خطوط موازی - قسمت یک
26 دقیقه
فصل هفتم: خطوط موازی - قسمت دو
25 دقیقه
فصل هشتم: فرار از شتاب - قسمت یک
39 دقیقه
فصل هشتم: فرار از شتاب - قسمت دو
29 دقیقه
بخش سوم: دود و آینه‌ها - فصل نهم: هنر پشتیبانی مالی / قسمت یک
35 دقیقه
فصل نهم: هنر پشتیبانی مالی - قسمت دو
34 دقیقه
فصل دهم: شب ناگاه از راه نمی‌رسد
21 دقیقه
فصل یازدهم: تنها سکه رایج
14 دقیقه
فصل دوازدهم: آن افتضاح
40 دقیقه
بخش چهارم: بدترین سرمایه گذاری - فصل سیزدهم: سیاست شخصی‌ست
32 دقیقه
فصل چهاردهم: کارمند دولت در خانه ارزان قیمت دولتی
15 دقیقه
سخن آخر

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی بیش از اندازه و همیشه ناکافی
نویسنده
مترجماحمد آل احمد
گویندهمتین بختی
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوچه
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۹ ساعت و ۵۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
59000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی بیش از اندازه و همیشه ناکافی

مریم مهرشاد
۱۴۰۰/۵/۲۲
اون اندازه که فکر می‌کردم جذاب نبود. در واقع بیشتر به نظر می‌رسید نویسنده به دلیل خصومت شخصی این کتاب رو نوشته و اصلا از نوشته هاش برنمیومد که یه روانشناس باشه.
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب صوتی بیش از اندازه و همیشه ناکافی

برای دریافت کتاب صوتی بیش از اندازه و همیشه ناکافی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.