معرفی و دانلود کتاب صوتی عشق بی‌پیرایه

عکس جلد کتاب صوتی عشق بی‌پیرایه
قیمت:
54000 تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی عشق بی‌پیرایه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی عشق بی‌پیرایه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی عشق بی‌پیرایه

تقابل ذاتی عشق و جنگ همواره دستمایه‌ی خلق آثار هنری بسیاری شده است. واندا واسیلوسکا در کتاب صوتی عشق بی‌پیرایه داستان عاشقانه‌ای را در بحبوحه‌ی پرالتهاب جنگ جهانی دوم روایت می‌کند. ماریا شخصیت اصلی این داستان، پرستاری است که در انتظار بازگشت همسر خود از جنگ، ماجراهای پیچیده و پرچالشی را تجربه می‌کند.

درباره‌ی کتاب صوتی عشق بی‌پیرایه

هنرمندان بسیاری تاکنون در قالب‌های مختلف هنری از جمله ادبیات و سینما چهره‌ی خشونت‌بار و بی‌رحمانه‌ی جنگ را در کنار شمایل ظریف و سرشار از لطافت عشق قرار داده‌اند. تقابل ذاتی عشق و جنگ به خلق یک درام نفس‌گیر پرچالش کمک می‌کند. واندا واسیلوسکا (Wanda Wasilewska) در کتاب صوتی عشق بی‌پیرایه (Poprostu milosc) به سراغ این تقابل سرشار از کشمکش رفته است. زمزمه‌ای عاشقانه که از میان صدای توپ و تفنگ و خمپاره و فریاد سربازان و ناله‌ی مجروحان به گوش می‌رسد.

ماریا شخصیت اصلی داستان، پرستاری کاربلد است که مهر و محبت بی‌دریغش را نثار تمام مجروحان جنگی می‌کند. او در بیمارستان چهره‌ای محبوب دارد که به مهربانی نزد بیماران و همکارانش زبانزد است. شوهر ماریا در جبهه‌ها علیه آلمان نازی می‌جنگد اما قرار است به‌زودی برگردد و انتظار عاشقانه‌ی ماریا را به پایان برساند. اما عشق قدیمی یکی از پزشکان بخش به ماریا و اتفاقات دیگری که در نبود شوهرش برای او رقم می‌خورند، مسیر داستان را به سمت‌وسوی دیگری می‌برند.

واسیلوسکا در طول زندگی‌اش فعالیت‌های بسیاری علیه آلمان نازی انجام داد و همواره تشکیل حکومت جمهوری لهستان را به‌عنوان یک آرمان متعالی دنبال کرد. آرمان‌گرایی، آزادی‌خواهی، آشنایی بی‌واسطه با فضای متشنج جنگ جهانی و ایده‌های سوسیالیستی، تجربیاتی بودند که به او در نگارش این اثر کمک بسیاری کردند.

کتاب صوتی عشق بی‌پیرایه برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به داستان‌ها و رمان‌های عاشقانه‌ای که در فضای جنگی نوشته شده‌اند علاقه دارید، شنیدن این داستان شما را راضی خواهد کرد.

با واندا واسیلوسکا بیشتر آشنا شویم

این نویسنده و روزنامه‌نگار و فعال سیاسی چپ در سال 1905 در لهستان به دنیا آمد. واسیلوسکا در 1939 پس از حمله‌ی آلمان نازی به ورشو فرار کرد و در نهایت در اتحاد جماهیر شوروی اقامت گزید. او اتحادیه‌ی میهن‌پرستان لهستانی را در آن جا تأسیس کرد و بعدتر نقش مهمی در ایجاد ارتش خلق لهستان در جنگ جهانی دوم ایفا کرد. واسیلوسکا مشاور مورد اعتماد جوزف استالین بود و مذاکرات او با استالین تأثیر به‌سزایی در تأسیس کمیته‌ی آزادی ملی لهستان و تشکیل جمهوری خلق لهستان گذاشت. در زمان حیات استالین، واسیلوسکا یک نویسنده‌ی کلاسیک ادبیات شوروی به حساب می‌آمد و اهمیت او تا به حدی بود که مسئولان بالارده‌ی آموزش و پرورش، آموزش آثار او را در برنامه‌ی درسی مدارس گنجانده بودند.

واسیلوسکا یکی از اولین نویسندگان لهستانی بود که در آثار خود از قوانین رئالیسم سوسیالیستی پیروی کرد و چندین رمان و تعداد انگشت‌شماری شعر در این سبک از خود به جا گذاشت. آثاری که اغلب از سوی حکومت با توقیف و سانسور مواجه می‌شد. او در طول عمر 59 ساله‌ی خود موفق شد سه بار جایزه‌ی ادبیات استالین را دریافت کند.

در بخشی از کتاب صوتی عشق بی‌پیرایه می‌شنویم

ماریا بازگشت. باز از پل گذشت. هزاران بار با هم از این تخته‌های لرزان عبور کرده بودند. با چشمانی حریص به این چوب‌های مستور از گل و کثافت نگریست. گویی هنوز اثر پای گریشا در آن باقی است. ولی بعد از گریشا، صدها چکمه‌ی نعل‌کرده‌ی آلمانی از این پل عبور کردند و آثار قدم گریگوری را پایکوب و معدوم و محو کردند و برای همیشه ستردند. از سرما بر خود لرزید. دندان‌هایش به هم می‌خورد. فقط اکنون حس کرد که پاها و پالتویش خیس و صورتش از سرما مثل چوب شده. جاده را گرفت و آهسته به سوی ایستگاه رفت. پیش خود اندیشید: انگار از مراسم تدفین برمی‌گردم.

او که موقع به خاک سپردن گریشا حضور نداشت. چگونه ممکن بود حاضر باشد؟ او دلیرانه جان سپرد و معلوم نیست کجا به زیر خاک غنوده. شاید هم خمپاره تکه‌تکه‌اش کرده باشد. شاید از وجود وی فقط مشتی خاکستر باقی مانده باشد و تفحص بقایای انسانی در آن مشت خاکستر کاری بیهوده باشد. آری، ماریا اکنون، اینجا وی را در محل عشق پرنشاط و جوانشان دفن کرد. گویی گریشا بزرگ است. معلوم نیست کجا باید به زانو درافتاد و لبان را به خاک نمناک آشنا کرد. همچنان در جاده‌ی پرگل‌ولای ره می‌سپرد و چشمانش را که چیزی نمی‌دید، متوجه جلو کرده بود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
35 دقیقه
بخش اول
24 دقیقه
بخش دوم
20 دقیقه
بخش سوم
17 دقیقه
بخش چهارم
13 دقیقه
بخش پنجم
24 دقیقه
بخش ششم
8 دقیقه
بخش هفتم
5 دقیقه
بخش هشتم
17 دقیقه
بخش نهم
18 دقیقه
بخش دهم
16 دقیقه
بخش یازدهم
22 دقیقه
بخش دوازدهم
27 دقیقه
بخش سیزدهم
29 دقیقه
بخش چهاردهم
15 دقیقه
بخش پانزدهم
34 دقیقه
بخش شانزدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی عشق بی‌پیرایه
نویسنده
مترجمکریم کشاورز
گویندهمریم محبوب
ناشر صوتی استودیو نوار
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۲۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
54000 ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی عشق بی‌پیرایه

زهرا محسن زاده
۱۴۰۱/۷/۳
باسلام
اثر خیلی قوی‌ای نبود
داستان خیلی کش پیدا کرده بود
عملا داستان پردازی نشده بود
علت بی تفاوتی ماریا و بی توجهی او به کریشا برام روشن نشد.
و تغییر عقیده ماریا با اون شدت غیر واقعی بود.
برای سرگرمی بد نیست
با تشکر از کتابراه
somayeh tohidlou
۱۴۰۱/۷/۳
اثری درباره جنگ، درباره اثراتی که بر زندگی‌ها و عشقها می‌گذارد. تغییراتی که چهره کریه جنگ ایجاد می‌کند و با عشق و خلوص در مهرورزی تنها قابل تحمل کردن خواهد بود.
Masoumeh Yaghoubi
۱۴۰۱/۶/۱۹
برداشتم از این کتاب این است که انسان باتوجه به افکارش در خصوص یک موضوع میتواند کنار بیاید و خوب وخوش زندگی کند یا مقاومت کند و چرا بگویید و زندگی را به خود سخت کند
سارا حمزه لو
۱۴۰۱/۱۰/۱۴
فکر میکنم مترجم بازی با کلمات و لغات رو بسیار دوست داشتن و سعی کرده بودن از کلماتی استفاده کنن که رایج نیست ترجمه اصلا زیبا نبود و خوشم نیومد.
Arezoo Beheshti
۱۴۰۱/۸/۱۰
خیلی نتونستم با داستان ارتباط بگیرم، بخصوص آخرای داستان
البته گوینده رو‌خیلی دوست دارم
فاطمه نیک اندیش
۱۴۰۱/۷/۲۳
کتاب خوبی بود. ولی داستان پردازی ضعیفی داشت.
الهه اسماعیلی
۱۴۰۱/۱۱/۲۸
خیلی مبتدی بود. وقت تلف کردن
آناهیتا ضرغامی
۱۴۰۱/۱۰/۲۷
من خیلی خوشم اومد. شاید دوباره گوش بدم
مشاهده همه نظرات 8

راهنمای مطالعه کتاب صوتی عشق بی‌پیرایه

برای دریافت کتاب صوتی عشق بی‌پیرایه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.