معرفی و دانلود کتاب صوتی بعد از زلزله

عکس جلد کتاب صوتی بعد از زلزله
قیمت:
۳۰۰۰۰ تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بعد از زلزله و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بعد از زلزله و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی بعد از زلزله

کتاب صوتی بعد از زلزله نوشته‌ی هاروکی موراکامی یکی از مشهورترین نویسندگان ژاپنی، شامل شش داستان کوتاه می‌شود که مضمون همه آن‌ها زلزله‌ای‌ست که در شهر «کوبه» ژاپن رخ داد. نویسنده در خلال این داستان‌ها خشونتی را که در لایه‌های مختلف جامعه مدرن پنهان شده‌اند، به تصویر کشیده است.

درباره کتاب صوتی بعد از زلزله:

بعد از وقوع زلزله‌ای که در شهر کوبه در سال 1995 اتفاق افتاد، هاروکی موراکامی تصمیم گرفت مجموعه داستانی خلق کند که هرکدام از شخصیت‌های آن‌ها در نقاط مختلفی از جهان زندگی می‌کردند. اما زندگی‌شان به نحوی با زلزله‌ای که در شهر کوبه آمد، ارتباط دارد. به نحوی می‌توان گفت مسیر زندگی هریک از آن‌ها با این زلزله به‌کلی تغییر کرد.

کتاب بعد از زلزله (After the Quake) مجموعه‌ای از شش داستان است که به شرح یک سری نکات می‌پردازد که این داستان‌ها را به هم پیوند می‌دهد. به عقیده برخی از منتقدان، این کتاب بیشتر از مجموعه داستان، یک رمان به شمار می‌آید. زلزله‌ای که در آن سال به وقوع پیوست خسارت‌های جانی و مالی زیادی را برجای گذاشت. موراکامی این کتاب را پنج سال پس از وقوع حادثه به رشته تحریر درآورد.

این نویسنده که چندین سال از دوران نوجوانی خود را در شهر کوبه سپری کرده بود، تأثیر زیادی از این حادثه گرفت. او در زمان وقوع زلزله در آن شهر حضور نداشت و شخصیت‌های داستان‌هایش نیز همچون خود او در زمان وقوع زلزله در آن شهر نبوده‌اند. اما همه آن‌ها به شکلی با این واقعه ارتباط پیدا می‌کنند. نویسنده از قلمی روان و ساده در نوشتن این کتاب استفاده کرده و به‌گونه‌ای به مسائل عادی نگریسته که انگار از عجایب پدیده‌های جهان به شمار می‌روند.

بیشتر شخصیت‌های اصلی این داستان‌ها از مرکز زلزله دور هستند و اخبار آن را از تلویزیون یا روزنامه‌ها پیگیری می‌کنند. اشخاصی که خود، خانواده و یا حتی نزدیکانشان هم در این حادثه نبودند و یا هیچ آسیبی ندیده‌اند. بااین‌حال، ویرانی‌های به وجود آمده چنان آن‌ها را آشفته کرده که موجب شده نقطه تحولی در زندگی‌شان به وجود بیاید.

موراکامی در این داستان‌ها نیز مثل سایر آثارش موضوع تنهایی و سرگشتگی انسان معاصر را پیش کشیده و آن را درون‌مایه اصلی داستان‌ها قرار داده است. شخصیت‌های این مجموعه داستان با وجود معمولی بودن، بسیار ملموس و قابل‌باور هستند. نویسنده به‌قدری در شخصیت‌پردازی و فضاسازی‌های داستان قوی عمل کرده که این روایت‌های معمولی را برای هر خواننده‌ای به داستانی جذاب و پرکشش تبدیل کرده است.

نکوداشت‌های کتاب صوتی بعد زلزله:

- یکی از صادرات برتر ژاپن. (Details)

- به شکل غیرمنتظره‌ای قدرتمند... تکان‌دهنده. (New York Times Book Review)

- هم اسرارآمیز و هم به‌گونه‌ای کاملاً آشنا. (San Francisco Chronicle)

- شخصیت‌های او بسیار قانع‌کننده و داستان‌پردازی بسیار گسترده است... داستان‌های واضح و کامل موراکامی در "بعد از زلزله" فوریتی فوق‌العاده دارند. (The Seattle Times)

- در این داستان‌ها موراکامی ثابت می‌کند که خودش تقریباً به همان اندازه شخصیت‌هایش خارق‌العاده و قهرمانانه است. (Elle)

- تراشیده، زیبا، الماس بُرّنده و عمیق و لایه‌لایه. نمادگرایی عرفانی و پوچی‌های روزمره. برانگیختن فضل و رستگاری احتمالی موراکامی حیرت‌آور، خطرناک و مهیج است. (O, The Oprah Magazine)

- موراکامی مجموعه‌ای از داستان‌های عمیقاً خاطره‌انگیز را نوشته است. (Tulsa Today)

- داستان‌های این کتاب خوش‌ساخت و غنایی هستند. آن‌ها گاهی پوچ‌اند، گاهی کاملاً خنده‌دار، اما همه آن‌ها دارای اعتقادات حقیقی و لحظات واقعی احساسی هستند. (Rocky Mountain News)

کتاب صوتی بعد از زلزله مناسب چه کسانی است؟

اگر به داستان‌های کوتاه و ادبیات داستانی ژاپن علاقه دارید، از شنیدن این کتاب لذت خواهید برد.

با هاروکی موراکامی بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده ژاپنی در سال 1949 در توکیو به دنیا آمد. پدر او کشیش بود و به همراه همسر خود، ادبیات ژاپن را تدریس می‌کردند. هاروکی موراکامی (Haruki Murakami) از همان دوران کودکی به‌شدت تحت تأثیر فرهنگ غربی، به‌ویژه موسیقی و ادبیات غربی و روسی قرار گرفته بود. وی در دانشگاه واسدا در رشته تئاتر به تحصیل پرداخت و همان جا با همسرش آشنا شد.

موراکامی با مطالعه آثار نویسندگان اروپایی و آمریکایی نظیر «فرانتس کافکا، گوستاو فلوبر، چارلز دیکنز، کرت ونگوت، فئودور داستایوسکی، ریچارد براتیگان و جک کرواک» رشد کرد و همین مطالعات و تأثیرپذیری‌ها وی را از دیگر نویسندگان ژاپنی متمایز کرد. آثار او تابه‌حال به 50 زبان دنیا ترجمه شده که از میان آن‌ها می‌توان به «کافکا در کرانه»، «از دو که حرف می‌زنم از چه حرف می‌زنم»، «سوکورو تازاکی بی‌رنگ و سال‌های زیارتش»، «تعقیب گوسفند وحشی»، «کشتن شوالیه دلیر»، «دیدن دختر صددرصد دلخواه در صبح زیبای ماه آوریل»، «کتابخانه عجیب»، «نفر هفتم»، «جنوب مرز غرب خورشید» و «شهر گربه‌ها» اشاره کرد.

جوایز و افتخارات هاروکی موراکامی:

- برنده «جایزه فرانتس کافکا»
- برنده جایزه جهانی فانتزی
- برنده «جایزه اورشلیم»
- برنده جایزه «فرانک اوکانر»
- کسب عنوان یکی از بزرگ‌ترین داستان‌نویسان زنده دنیا توسط روزنامه گاردین

در بخشی از کتاب صوتی بعد از زلزله می‌شنویم:

اعلام شد: «خانم‌ها و آقایان. حالا با تلاطم هوا روبه‌رو هستیم. لطفاً در این لحظه به صندلیاتون برگردین و کمربندهای خود رو ببندید.» ساتسوکی گیج شده بود؛ بنابراین مدتی طول کشید تا حرف‌های مهماندار تایلندی را که با زبان شکستهٔ ژاپنی صحبت می‌کرد، درک کند. او داغ شده و عرق کرده بود. درست مثل حمام بخار تمام بدنش گرگرفته بود. جوراب نایلون و کمربندش چنان ناراحتش می‌کرد که می‌خواست همه چیز را دربیاورد و خود را آزاد کند. گردنش را دراز کرد تا مسافران قسمت درجه یک را ببیند. نه، او تنها فردی بود که از گرمای زیاد رنج می‌برد. تمام مسافرین پتو روی شانه‌هایشان انداخته و به‌خواب‌رفته بودند. این حالت گرمازدگی او باید از یائسگی باشد. ساتسوکی لبش را گاز گرفت و سعی کرد حواسش را به چیز دیگری متمرکز کند تا از فکر داغی بدنش درآید. کتابش را باز کرد و می‌خواست از جایی که تمام کرده بود شروع کند. اما نتوانست از حالت داغی بدنش درآید. چون این حالت عادی نبود و ساعت‌ها به فرود هواپیما در بانکوک مانده بود. او از مهمانداری که از کنارش می‌گذشت آب خواست. سپس قوطی قرص‌های هورمونی را از کیفش بیرون آورد و یکی از آن‌ها را که فراموش کرده بود بخورد بلعید.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۳۷ دقیقه
بخش یک: بشقاب‌پرنده در کوشیرو
۴۰ دقیقه
بخش دو: منظره‌ای با اتوی چُدنی
۴۳ دقیقه
بخش سه: تایلند
۴۹ دقیقه
بخش چهار: قورباغه‌ی عظیم توکیو را نجات می‌دهد
۳۸ دقیقه
بخش پنج: شیرینی عسلی / قسمت یک
۳۰ دقیقه
بخش پنج / قسمت دو

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی بعد از زلزله
نویسنده
مترجمعلی حاجی قاسم
گویندهتایماز رضوانی
ناشر چاپیانتشارات نگاه
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۵۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۳۰۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی بعد از زلزله

محمد نوری
۱۴۰۱/۲/۷
این کتاب پنج داستان کوتاه دارد. «بشقاب ‌پرنده در کوشیرو» درباره‌ی مردی به‌ نام «کومورا» است که همسرش در سکوتی ممتد فرو می‌رود و یک روز ناگهان ناپدید می‌شود. داستان «منظره‌ای با اتوی چُدنی» راجع‌به «کِیسوکی» و «جونکو» است که در ساحلی آرام آتش روشن می‌کنند. حرف‌ها و وصف‌حال آن‌ها موضوع اصلی این است. داستان «تایلند» درباره‌ی نفرت «ساتسوکی» از مردی است که او را از بچه‌دار شدن محروم کرده است. او تمام روزهایش را با این حس عمیق و آزاردهنده سپری می‌کند. «قورباغه‌ی عظیم توکیو را نجات می‌دهد» درباره‌ی مردی به نام «کاتاگیری» است که روزی وارد آپارتمانش می‌شود و قورباغه‌ی عظیم‌الجثه‌ای را می‌بیند که منتظرش نشسته است. قورباغه به مرد می‌گوید که ماموریت دارد تا توکیو را از کرم غول‌پیکری که در زیر زمین زندگی می‌کند و باعث زلزله‌ای مهیب می‌شود، نجات دهد. در «شیرینی عسلی» داستان سه دوست دوران دانشگاه به نام‌های «جونپی»، «سایوکو» و «تاکاتسوکی» را می‌خوانیم که حالا دو نفر از آن‌ها با هم ازدواج کرده‌اند و بچه‌دار شده‌اند.
درباره کتاب بعد از زلزله
موراکامی استاد خلق مضامین جدید است. او از دل ساده‌ترین و بدیهی‌ترین پدیده‌ها و اتفاقات دنیا یک داستان ناب و جذاب می‌نویسد. می‌تواند همان موضوعات حقیر و نادیدنی را طوری بنویسد و بال و پر دهد که هر مخاطبی را به خود جذب کند. نوشته‌های او تلفیقی از واقعیت و خیال است. سرنوشت شخصیت‌هایش دست خودش است، اما بدون این که نقشی در تعیین خوب و بد داشته باشد یا بخواهد فرد یا اتفاقی را قضاوت کند، داستانی می‌نویسد که در پایان بعید است آدم‌ها همان آدم‌های اول داستان باشند.
بهاره محمدی اسفه
۱۴۰۱/۲/۳
داستان‌های کوتاه موراکامی به نسبت رمان‌های او از عناصر راز آلود و وهم انگیز کمتری برخوردار هستند ولی در هر داستان کوتاه می‌توان تکه‌ای و رگه‌ای از رمان‌های این نویسنده یافت. مثلا فقدان ناگهانی کسی بدون ذکر دلیل مشخص (فقدان یکی از عناصر اصلی داستان‌های موراکامی است).
مثلا این فقدان در رمان‌های در
کافکا کرانه و تسوکورو و تعقیب گوسفند وحشی بسیار آشکار است. و یا دیدن خواب مار که باز به گونه‌ای در رمان کافکا ذکر شده. در کل گویی نویسنده ابتدا از این مواد خام در داستان‌های کوتاه استفاده کرده و در نهایت آن‌ها را در رمان‌ها به بلوغ رسانده. البته ترتیب نوشتن داستان‌ها را نمی‌دانم این صرفا برداشت شخصی است.
در مورد راوی باید بگویم صدا و فن بیان جناب رضوانی عالی است و به خوبی حس داستان را منتقل می‌کنند. من چند سال پیش این مجموعه را خوانده بودم ولی از آنجایی که قبلا با صدای ایشان کتاب شنیده بودم ترغیب به شنیدن این کتاب هم شدم.
با سپاس از کتابراه
سروش میرزائیان خمسه
۱۴۰۱/۱/۱۰
سلام و احترام؛ ترجمه جناب حاجی قاسم و صداگذاری جناب رضوانی عالی بودند. به قول دوستمون در کامنت‌ها، با یادداشت اسم‌های ژاپنی شخصیت‌ها میشه بهتر خط داستانی رو دنبال کرد. منظورهای داخل داستان به صورت زیرکانه‌ای منتقل شده‌اند و تصویرسازی دقیق حالات و احساسات، نقطه قوت این مجموعه داستان هست. تم دارکی بر جمله به جمله‌ی کتاب حاکم و آسمان دنیای داخل کتاب آقای موراکامی سیاه هست. نویسنده در محقق کردن هدف خودش موفق بوده، با این حال کتابی نبود که با سلیقه خودم پسند کنم یا جذب بخش‌های مختلف و متفاوت داستان بشم. با این حال، به نوبه‌ی خودش نوشته‌ی متفاوت و خاصی هست.
Zahra Zafar
۱۴۰۱/۸/۱۵
اولین اثری بود که از این نویسنده میخوندم. یکی از موضوعات اصلی کتاب که در تمام ۶ داستان آن حائز اهمیت بود موضوع تنهایی و سرگشتگی انسانها در دنیای مدرن بود. تمامی این داستانها به اتفاقات بعد از زلزله در شهر کوبه برمیگردد. افرادی که خود در مرکز زلزله نبوده‌اند ولی اخبار زلزله را دنبال کرده و به نوعی و باز ندگی آن‌ها ارتباط میدا میکند. نویسنده در محقق کردن هدف خود که نشان دادن تنهایی سرگشتگی و پریشانی انسان‌ها در دنبای امروزی است کاملا موفق بوده است.
صدا و گویندگی آقای رضوانی نیز قابل قبول بود و به خوبی حس و حال داستان را به شنونده منتقل می‌کنند.
پارسا
۱۴۰۱/۱/۲۸
واقعا نمی فهمم هدف از نوشتن این کتاب چی بوده!؟ نه مفهومی داشت نه سرگرم کننده بود. یسری داستان مسخره و الکی که انگار یه بچه دبستانی یا راهنمایی برای فراغتش نوشته! حیف وقت که آدم بذاره واسش. هیچ چیز مفیدی پیدا نکردم توی این کتاب‌. خواهش میکنم شما هم همچین کتابایی رو توی کتابراه نذارید. چجوری صرفشو تا کرده اصلا اومدن صوتیش کردن. چند اولیو گوش دادم به امید اینکه شاید بعدیاش خوب باشه ، ولی دیگه یکی مونده به آخری گفتم وااای خدا این چیه آخه. چی میخاد بگه . هدفش از این داستانا چیه نویسندش. اه اه
mohammad jaafaran
۱۴۰۱/۲/۱
عرض ادب و مهر
خدمت عزیزان عرض کنم که ادبیات ژاپن شاید زیاد به مذاق ما خوش نیاد و کلا شاید از استعاره‌ها و مثل هاشون چیزی زیاد ندونسته باشیم، ولی اونهایی که آشناییه حداقل داشته باشند، شاید با این کتاب ارتباط بسیار خوبی برقرار کرده باشند..
دلیل ندانستن و درک نکردن ادبیات کشوری، به معنیه بد بودن کل
اون کتاب نیست..
در خوب بود و از دیدگاه انسان و حیوان و حشره و.. وقوف زلزله را توصیف میکنه و هر جانداری از دید خودش اون رو میبینه و باهاش برخورد میکنه...
نسیم افتخار
۱۴۰۱/۴/۱۸
سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیزم
درمورد کتاب می‌تونم بگم چون من آشنایی زیادی با ادبیات ژاپن ندارم نتونستم کتاب رو خوب درک کنم و‌منظور نویسنده برام گنگ و‌نامفهوم بود. اینکه چرا همه داستانها به زلزله مربوط میشن و چرا نویسنده از شخصیتهایی مثل قورباغه وکرم استفاده کرده؟! ودرواقع این شخصیت‌ها استعاره
از چی بودن
صدای گوینده عزیز بسیار گرم و‌دلنشین بود و‌خوبی کتاب صوتی طولانی نبودنشه.
ممنون از کتابراه عزیز
sadaf khd
۱۴۰۱/۳/۸
من با صدای گوینده و خواندن ایشون ارتباط برقرار نکردم و کتاب به سختی برام قابل فهم بود درباره کتاب هم چندین داستان کوتاه که در هر کدوم به روش خاصی راجب زلزله‌ای که در کوبه میاد پرداخته میشه و ازین منظر جالبه داستان‌های هاروکی موراکامی در عین حالکه با تخیل همراه میشه جاهاییش اما به واقعیت هم خوب و هم میپردازه منظور خودشو میرسونه این کتاب به خودی خود حرفی برای گفتن داشت از گوش کردنش میتونید لذت ببرید
محمدعلی کلوندی
۱۴۰۱/۲/۵
کتاب از چهار داستان متفاوت تشکیل شده که هرکدام هم به شکلی با زلزله کوبه ارتباط پیدا می‌کند وداستان جذابیت لازم را دارد که تا آخر گوش کنم اما هاروکی موراکامی داستان‌های بلند رابهتر از داستان‌های کوتاه نوشته وتوانایی بیشتری درمورد داستان بلند دارد و این کتاب را با کتاب‌هایی که داستان بلند دارند ورمان هستند مانند تعقیب گوسفند وحشی و‌سرزمین عجایب بیرحم را گوش کنید تا منظور من را درک کنید وصدای راوی هم خوب بود.
حسین ابراهیمی مدیسه
۱۴۰۱/۵/۱۰
موراکامی به خوبی توانسته فضای تاریک داستان را به مخاطب القا کند و در این کار در مدت تمام یک بخش از داستانش موفق بوده است. اما به عنوان یک مستمع، بنده از نحوه خوانش کمی (فقط بسیار کمی) آزرده شدم. گاهی اوقات هم جملات و کلمات شخصیت‌ها با هم ادغام می‌شد و یا اینکه آسوده قابل فهم نبود.
در کل اگر این کتاب را به عنوان یک کتاب برای وقت‌های آزادتان قرار داده‌اید، بسیار گوش دادنش را پیشنهاد می‌کنم.
م مسعودی
۱۴۰۱/۱/۹
کتابی متفاوت و کمی جدید
راستش من را یاد صادق هدایت می‌اندازه
به زیبایی فضای داستان را ترسیم می‌کنه و آدم را در آن فضا قرار می‌ده؛ داستان‌های ابتدایی کاملاً به همان شیوه و نجات از زلزله داستانی غیر‌واقعی و دور از ذهن که همین جالبش کرده و در کل ارزش شنیدن داشت. این که چه طور خیال‌پردازی‌ها به تحریر کشیده میشن و.. ‌....
ممنون از انتخابتون🙏🙏🙏🙏
نیلوفر راد
۱۴۰۱/۱/۱۱
سبک کتاب مثل سایر کتاب‌های ماروکی هست ولی همه داستان‌ها سوم شخص هستند (بقیه کتاب‌ها اول شخص هستند). کتاب به گونه‌ای آدم را یاد پوچی‌هایی که هر کس در درونش دارد می‌اندازد و تلنگر این ذهنیت زلزله است. داستان‌ها به هم مرتبط نیستند و پایان باز دارند. در کل یک اثر متوسط از ماروکی هست. من به شخصه دوست نداشتم.
عاطفه یوسفی
۱۴۰۱/۲/۲۰
من همشو گوش نکردم چون هیچی از دوتا داستان اول نفهمیدم نویسنده خوبین قبلا یه کتاب دیگه ازشون خوندم که قشنگ بود ولی این یکی به سختی ادم میفهمه داستان درباره مرد هست یا زن! واینکه نصفه رها میشد و گوینده حسی به ادم منتقل میکنه که انگار شخصیت داستان واقعا فاقد احساسه ولی در اصل پر از احساسات ان!
آمین داد
۱۴۰۱/۱/۲۵
اولین اثر نویسنده س که میخونم و گوش دادم... مرگ در پس زمینه ۳ داستان اول خودش به رخ میکشه، شیرینی عسلی کپی ژاپنی سریال در پناه توست... ترجمه خوب و روان و اجرای مطلوب گوینده از امتیازات کاره... ارزش خوندن و شنیدن داره ولو برای ارزشمند دونستن زندگی و امید به طلوع فردا 💜توصیه می‌کنم
محمد مهدی قاسمی مرزبال
۱۴۰۱/۱/۸
کتاب فوقالاده جالب و تکان دهنده و بدرد بخوری بود.
خیلی عالی بود و نکات خیلی جالب و عجیب و خوب عالی بود.
و راجب زلزله‌ای در شهر کوپه بود.
و راجب این بود که افرادی که در آن منطقه نبودند باز هم نگران و پریشان بودند و نگران وضع ان شهر بودند.
در کل کتاب خیلی خیلی خوب و جالب و جزاب بود.
مشاهده همه نظرات ۱۳۳

راهنمای مطالعه کتاب صوتی بعد از زلزله

برای دریافت کتاب صوتی بعد از زلزله و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.