معرفی و دانلود کتاب غذای خام به جای غذای پخته: تغذیه طبیعی برای سلامتی واقعی

عکس جلد کتاب غذای خام به جای غذای پخته: تغذیه طبیعی برای سلامتی واقعی
قیمت:
۲۵۹۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب غذای خام به جای غذای پخته و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب غذای خام به جای غذای پخته و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب غذای خام به جای غذای پخته: تغذیه طبیعی برای سلامتی واقعی

کتاب غذای خام به جای غذای پخته نوشته هلموت واندمیکر، برنامه‌ای با تغذیه طبیعی برای کسب سلامتی واقعی به شما ارائه می‌دهد و کمک‌تان می‌کند تا با خام گیاه‌خواری زندگی سالمی داشته باشید و از این طریق از ابتلا به هر گونه بیماری جلوگیری کنید. این اثر خلاصه‌ای از اولین کتاب نویسنده با نام چاق و بیمار یا لاغر و سالم؟ و مکمل کتاب دوم وی با عنوان قابلمه رو فراموش کن است.

درباره کتاب غذای خام به جای غذای پخته:

مبنای کتاب هلموت واندمیکر، تغذیه‌ای طبیعی با استفاده از غذاهای سالم و تازه است که باعث رهایی از بیماری‌های رایج در جامعه، مانند فشارخون بالا و وزن بالا می‌شود. این مواد غذایی تازه فقط در یک جا تازگی خود را از دست می‌دهند و آن جا جایی نیست جز آشپزخانه و قابلمه‌؛ زیرا هر نوع ماده‌ی غذایی پخته باعث بیماری می‌شود.

هلموت واندمیکر (Helmut Wandmaker) می‌گوید «امروزه رژیم غذایی ما چقدر غیرطبیعی شده است، درحالی‌که با نگاهی به دنیای حیوانات می‌بینید که در هر زمانی و هر فصلی در آن چیزی جز غذای خام و طبیعی وجود ندارد». کتاب غذای خام به جای غذای پخته به نیروهای خودجوش در انسان‌ها اشاره می‌کند؛ زیرا هر سلول انسان کاملاً هوشمند است، نیروی خود را از تغذیه‌ی مناسب دریافت می‌کند و از این طریق تقویت می‌شود.

این کتاب به دو عامل مهم و عمده می‌پردازد: یکی ارائه‌ی فهرستی از ویتامین‌ها و مواد معدنی برای کسانی که نمی‌توانند به‌طور کامل به محصولاتی دسترسی داشته باشند که در یک خاک کاملاً سالم رشد کرده‌اند و دیگری، هشداری در مورد مفید بودن نوشیدن آب که باید به میزان فراوان مصرف شود.

کتاب غذای خام به جای غذای پخته (Rohkost statt Feuerkost) به شما انگیزه‌ی بیشتری می‌دهد تا به بررسی قوانین طبیعی بپردازید؛ قوانینی که برای همه‌ی موجودات زنده وجود دارد. این اثر، یک کتاب مثبت است با هدف ارائه‌ی نکات ساده که همیشه کاربرد دارند. کتاب پیش رو به بررسی قوانین طبیعی و حیاتی زندگی در عصر امروز می‌پردازد که فناوری و صنعت در آن به‌سرعت پیشرفت کرده است و شما را قادر می‌سازد از زندگی طبیعی لذت ببرید.

کتاب غذای خام به جای غذای پخته برای چه کسانی مناسب است؟

اگر دوست دارید خام گیاه‌خواری را تجربه کنید و تغذیه سالمی داشته باشید، این کتاب را از دست ندهید.

با هلموت واندمیکر بیشتر آشنا شویم:

هلموت واندمیکر که تاجر ثروتمندی بود، از دهه 1980 در گسترش خام‌خواری نقش عمده و محوری ایفا کرد. وی در سال 1916 در شال‌هولتس / دیتمارشن، شلسویگ هولشتاین به دنیا آمد. در سال 1937 به ارتش اعزام و به دلیل شروع جنگ مجبور شد ادامه تحصیل در رشته مهندسی که تازه شروع کرده بود را رها کند و به ارتش بپیوندد.

واندمیکر به دلیل اختلالاتی که در طول جنگ و به زندان رفتن، در سلامتی‌اش به وجود آمده بود، پس از بازگشت به وطن، شروع به بررسی دقیق‌تر مسائل مربوط به سلامتی و تغذیه کرد. وی در اوایل دهه 50 گیاه‌خوار شد.

واندمیکر با الهام از مفاهیم تغذیه و شیوه زندگی اهرت، والکر و پزشک آلمانی، یوهانا بودویک، روی کتاب خودش کار کرد و در سال 1975 با عنوان چاق و بیمار یا لاغر و سالم؟ منتشر شد که برای مراحل اول گیاه‌خواری مناسب است. در اولین کتاب وی مصرف گاه‌وبیگاه ماهی، گوشت و لبنیات مجاز است. کتاب دوم وی با عنوان اگر می‌خواهی سالم شوی و عمر طولانی داشته باشی، قابلمه را فراموش کن! اولین‌بار در سال 1987 چاپ شد و با فروش بیش از 120000 نسخه، تاکنون به موفقیتی بزرگ دست یافته است.

در آخرین کتاب واندمیکر با عنوان غذای خام به‌جای پخته، تغذیه طبیعی برای سلامتی واقعی که در سال 1996 به چاپ رسید، او برخی از توصیه‌های قبلی خود را بر اساس آزمایش‌های جدیدی که روی خودش تجربه کرده بود، اصلاح کرد. وی همچنین در این کتاب مطالبی که در کتاب قبلی قابلمه را فراموش کن! درمورد آب مقطر آمده است را اصلاح می‌کند. تاکنون حدود 40000 نسخه از کتاب سوم وی در سراسر دنیا به فروش رسیده است.

واندمیکر علاوه بر انتشار کتاب‌های خود تا تولد 85 سالگی‌اش، سمینارهای تغذیه طبیعی برگزار می‌کرد که همیشه رایگان بوده‌اند. وی برای اطمینان از تداوم جنبش تغذیه طبیعی در آینده، بنیاد «هلموت واندمیکر» را در سال 2000 تأسیس کرد. وی در سال 2007 در سن 90 سالگی در جمع خانواده‌اش درگذشت.

در بخشی از کتاب غذای خام به جای غذای پخته می‌خوانیم:

دو مشکل بزرگ در آینده ما را به دردسر خواهد انداخت. اول: رشد لجام‌گسیختۀ جمعیت جهان؛ دوم: مقدار زیاد دی‌اکسیدکربن (CO2) که مردم، حیوانات، اتومبیل‌ها، ماشین‌آلات و غیره به آسمان می‌فرستند. اگر شما و دیگر گوشت‌خواران، گیاه‌خوار شوید، آنگاه امکان سیر کردن شکم این جمعیت وجود خواهد داشت و در غیر این صورت این امکان وجود نخواهد داشت؛ چون به‌عنوان‌مثال، برای تولید یک کیلوگرم گوشت به هفت تا ده کیلوگرم غلات نیاز است. هنگامی که غذای مردم به‌طور مستقیم از گیاه تأمین می‌شود، می‌توان هفت تا ده برابر جمعیت را بیشتر سیر کرد. این مسیر انحرافی که ما برای تغذیۀ انسان ازطریق حیوانات در پیش گرفته‌ایم، بسیار هزینه‌بر و بیماری‌زاست و باعث آسیب به محیط‌زیست می‌شود. بااین‌حال، «اگر» و «اما» کاری را پیش نمی‌برد.

این افکار که همه گیاه‌خوار شوند، در حد یک رویای بسیار بعید باقی مانده است، چراکه در آلمان تنها 1.2 درصد جمعیت گیاه‌خوار وجود دارد و جمعیت میوه‌خوار مطلق و خام‌گیاه‌خوار که از این مقدار هم کمتر است. 95 درصد از گیاه‌خواران، در وعده‌های غذایی‌شان غذای پخته و حرارت‌دیده می‌خورند و به‌طورکلی سالم‌تر از گوشت‌خواران نیستند. تحقیقات نشان داده است: با رژیم غذایی منحصر به میوه‌ها و سبزیجات، بدون مصرف گوشت و غلات، حتی تا بیش از بیست برابر جمعیت کنونی دنیا را می‌توان سیر کرد و دیگر کسی گرسنه نخواهد ماند.

والتر سومر در سال 1950 این مسئله را به‌وضوح بیان کرده است: «بیماری و بدبختی‌ها از نژاد بشر نسل‌به‌نسل منتقل شده است: از زمانی که انسان موفق شده است آتش را کشف کند و چشم‌هایش با سحر و جادوی آن به روی حقایق کور شده و دیگر نخواسته از پختن غذای لذیذ روی این آتش دست بردارد، اما آن‌ها خودشان را نیز با تمام فلاکت‌ها، بیماری‌ها و ناتوانی‌ها در این آتش می‌سوزانند. به دنبال آن، بحران اقتصادی و آشفتگی سیاسی به وجود می‌آید. این موارد به‌سادگی توضیح‌دهندۀ این واقعیت هستند که وقتی انسان تلاش می‌کند از مسیر انحرافی تغذیه از حیوانات به حیات خود ادامه دهد، زمین نمی‌تواند غذای کافی تولید کند. آیا این بدان معنا نیست که تا 85 درصد و حتی 90 درصد از غذاهای طبیعی که برای خوراک دام تولید می‌شوند، قبل از اینکه بتوانند برای انسان مفید واقع شوند، وارد شکم گاوها می‌شوند و درواقع از بین می‌روند و درعین‌حال باعث ایجاد بیماری و بدبختی می‌شوند؟ گوشت حاوی 85 تا 90 درصد آب است و تنها چند درصد باقی‌ماندۀ آن را جرم گوشت تشکیل می‌دهد و اینجا بازهم تلاش و کار نیروی انسانی به هدر رفته است، آن‌هم برای چه؟ حالا معلوم می‌شود چرا مردمان گذشته با این‌همه کار و تلاش محکوم به سقوط و نابودی بوده‌اند».

فهرست مطالب کتاب

مقدمۀ مترجم
مختصری از زندگی‌نامۀ هلموت واندمیکر
توضیحاتی در مورد کتاب
پیشگفتار
اصل مطلب کتاب
نان، غذایی خطرناک
مصرف انواع غلات را کنار بگذارید
بیماری پروستات
میوه، این غذای ایده‌آل
آیا می‌توانیم فقط با میوه زندگی کنیم؟
میوه به من نمی‌سازد
هیپوگلیسمی: یک شاخص قند خون
افت قند خون
قهوه و کیک برای قلب و سیستم گردش خون، سم هستند
گذار تغذیه‌ای
خلاصه‌ای از علم تغذیۀ دکتر فرای
آلمانی‌ها: مردم بیمار
دکتر شما را درمان می‌کند یا بدن خودتان؟
آموزش سلامت طبیعی
اصول سلامت طبیعی چیست؟
ولع خوردن و بی‌انضباطی غذایی
انواع درمان‌ها
چرا نه گوشت، نه ماهی و نه تخم‌مرغ؟
ارزش غذایی برای انسان‌ها
پروتئین را از کجا دریافت کنیم؟
شیر یک مادۀ غذایی است که...
مسئلۀ کلسیم
پوکی استخوان
آرتریت (التهاب مفاصل) / آرتروز (ورم مفاصل)
کمردرد
ترکیبات غذایی مناسب
کربوهیدرات‌های حاوی نشاستۀ بالا، الکل تولید می‌کنند
تکرار کردن
دو مشکل بزرگ
دی‌اکسیدکربن
آیا سرطان درمان‌پذیر است؟
باکتری‌های بی‌ضرر
تز دکترای دکتر بروکر
مکمل‌های ویتامین و مواد معدنی
منیزیوم، فلزی معجزه‌گر
ویتامین C در رأس همۀ ویتامین‌ها
آنتی‌اکسیدان‌ها چه هستند؟
معجزۀ درمانی پیکنوژنول
چرا شراب سالم نیست؟
علائم پیری
روده، جایگاه زندگی یا مرگ
مویرگ‌ها
آب، بزرگ‌ترین کشف در جهان برای سلامتی
غذای خام سالم
کلسترول مادۀ مومی‌شکل
چربی چه می‌کند؟
میمون‌ها چه می‌خورند؟
چرا گیاهان دارویی و علفی نه؟
چه چیزهای دیگری ضامن سلامتی ما هستند؟
اکسیژن
نسبت اسید به باز
چاق یا لاغر؟
استرس، مراقبه
اگر کمتر می‌خوردید...
پرسش و پاسخ
چگونه می‌توانیم کمک بگیریم؟
کلاً ۹۰ مادۀ مغذی؟
از عروق خونی و قلب خود محافظت کنید
جوان‌تر بمانید و عمر طولانی‌تر داشته باشید
فهرست منابع و مآخذ
راهنمای موضوعی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب غذای خام به جای غذای پخته: تغذیه طبیعی برای سلامتی واقعی
نویسنده
مترجمزهرا ستوده
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۱۲
زبانفارسی
شابک978-622-220149-4
موضوع کتابکتاب‌های تغذیه، رژیم و تناسب اندام
قیمت نسخه الکترونیک
۲۵۹۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب غذای خام به جای غذای پخته

مریم قصبه
۱۴۰۰/۶/۱۲
چون خودم دریه دوره‌ی ۴۰روزه‌ی پاکسازی شرکت کرده بودم وخودم تجربه‌ی رژیم خام خواری داشتم به شدت توصیه می‌کنم. تجربه‌ی بی‌نظیر‌ی خواهد بود.
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب غذای خام به جای غذای پخته

برای دریافت کتاب غذای خام به جای غذای پخته و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.