معرفی و دانلود کتاب صوتی مثل آب باش دوست من: تعالیمی از بروس لی

عکس جلد کتاب صوتی مثل آب باش دوست من: تعالیمی از بروس لی
قیمت:
۳۰۰۰۰ تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مثل آب باش دوست من و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مثل آب باش دوست من و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مثل آب باش دوست من: تعالیمی از بروس لی

شانون لی دختر اسطوره هنرهای رزمی در جهان در کتاب صوتی مثل آب باش دوست من، قدرتمند‌ترین اصول فلسفی زندگی بروس‌لی را تعریف می‌کند و با روایت خاطرات پدرش نشان می‌دهد که چگونه می‌توان به رشد شخصی و معنوی دست یافت و آموزه‌های او را در زندگی به کار گرفت.

درباره کتاب صوتی مثل آب باش دوست من:

«ذهن خود را خالی کنید و مانند آب بی‌شکل و روان باشید.» این جمله یکی از سخنان الهام‌بخش و آموزنده برو‌س‌لی، استاد هنرهای رزمی است که امروزه به عنوان یک نماد فرهنگی در سراسر جهان شناخته می‌شود. او فردی بود که نگاهی فیلسوفانه به جهان داشت و از همان کودکی یاد گرفت که هنرهای رزمی تنها تمرین‌های ورزشی برای تربیت بدن نیستند، بلکه آن‌ها همچون استعاره‌ای محسوب می‌شوند که می‌توان از طریق آن یک زندگی عمیق و خوب را تجربه کرد.

حال شانون لی در کتاب مثل آب باش دوست من (Be Water, My Friend) تلاش کرده تا با روایت خاطرات زندگی پدرش، بخشی از مفاهیم اصلی فلسفه او را به اشتراک بگذارد تا تمام مردم دنیا با دانستن و عمل به آن‌ها به خودشکوفایی برسند. هر فصل از کتاب، درسی از آموزه‌های بروسلی است و براساس فلسفه مشهور و نمادین او یعنی «آب باش» بسط و گسترش می‌یابد.

با شنیدن این کتاب صوتی به مرور یاد می‌گیرید که اگر همچون آب باشید، می‌توانید طبیعی و سیال بودن را در زندگی‌تان تجربه کنید و احساس آزادی و قدرت را به خوبی درک نمایید. همچنین به خاطر بیان ساده و کاربردی فلسفه‌های بروس‌لی، شما کم کم با درون خود آشتی می‌کنید و ایده‌ها و شیوه‌های جدیدی برای گذران زندگی روزمره‌تان می‌یابید.

فیلم اقتباس شده براساس کتاب صوتی مثل آب باش دوست من:

از روی این کتاب فیلم مستندی به همین نام در سال 2020 به کارگردانی بائو نگوین ساخته شد. این فیلم که محصول مشترک آمریکا و انگلستان است، به خوبی توانسته سیر پیشرفت و ظهور بروس‌لی را نشان بدهد. همچنین چهره‌های شناخته شده‌ای همچون «کریم عبدالجبار، لیندا لی کدول، دان اینوسانتو، دیانا لی اینوسانتو، نانسی کوان، بروس لی، جان-فای لی و شانون لی» در آن حضور داشته‌اند.

نکوداشت‌های کتاب صوتی مثل آب باش دوست من:

- یک راهنمای الهام‌بخش. (Publishers Weekly)
- یک راهنمای فوق‌العاده برای بینش‌های جاودانه بروس‌لی. (Jeff Chang)
- یادبودی الهام‌بخش برای علاقه‌مندان لی و کسانی که مهارت‌های رشد شخصی خود را تقویت می‌کنند. (Kirkus Reviews)
- یک کتاب ضروری برای طرفداران لی و کسانی که به دنبال هدف در زندگی هستند. بسیار توصیه می‌شود. (Library Journal, starred review)
- دختر بروس‌لی به درس‌ها و فلسفه‌های ماندگار پدرش روح می‌بخشد. همان‌طور که لی می‌گوید: «ذهن خود را خالی کنید» و بگذارید کلمات او در شما غرق شوند. (Newsweek)

کتاب صوتی مثل آب باش دوست من برای چه کسانی مناسب است؟

اگر همواره شخصیت و زندگی بروس‌لی برایتان جذابیت داشته و می‌خواهید براساس تعالیمی معنوی زندگی‌تان را از نو بسازید، این کتاب به شما کمک فراوانی می‌کند.

جملات برگزیده کتاب صوتی مثل آب باش دوست من:

- مفید بودن فنجان، در خالی بودن آن است!
-زندگی معلم شماست و شما همیشه در حال یادگیری هستید.
- صبر منفعل بودن نیست. برعکس، قدرت تمرکز کردن است.
- مهم نیست چه می‌شود، باید اجازه دهی روشنایی درونی، تو را به بیرون از تاریکی هدایت کند.
- شناخت روحیۀ دیگران و انتقاد از آن‌ها بسیار آسان است، ولی شناخت خودتان شاید یک‌عمر طول بکشد.
- همان‌طور که آب درخشندگی ماه را نشان می‌دهد، ماه نیز نشان‌دهندۀ زلالی و تمیزی آب است.

در بخشی از کتاب صوتی مثل آب باش دوست من می‌شنویم:

زندگی معلم شماست و شما همیشه درحال یادگیری هستید. در سال 1964 پدر من دومین موسسه آموزش هنرهای رزمی را در اوکلند کالیفرنیا افتتاح کرد. او با مادرم ازدواج کرد و اولین فرزندشون براندون، برادرم بود. مدارس پدرم در سیاتل و اوکلند که به اسم موسسات جونگ فن کونگ فو شناخته می‌شدند، سبک جدیدی از وینگ چون را یاد می‌دادند. سبکی که پدرم در نوجوانی در هنگ کنگ آموخته بود.

من می‌گویم کمی اصلاح شده... زیرا پدرم با تدبر و آزمایش شروع به تغییر در روش اون کرده بود. این تغییرات انحرافات بسیار اندکی از عرف سنتی بود. در زاویه دید و ضربه زدن با پا و بیشتر کردن حرکات کمر، شروع سریع‌تر حرکات در پاسخ به حریف و ... تغییر ایجاد کرد.

بیشتر اوقات او درحال تدریس وینگ چون بود. اما او بروس‌لی بود؛ بیست و چهار ساله و پرحرف. او نوعی تغییر در سبک کونگ فوی چینی در جامعه چینی‌های سان فرانسیسکو ایجاد کرد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۴ دقیقه
معرفی و مقدمه مترجم
۲۱ دقیقه
مقدمه نویسنده
۵۰ دقیقه
فصل اول: روش آب
۴۷ دقیقه
فصل دوم: فنجان خالی
۵۳ دقیقه
فصل سوم: دانش‌آموزی همیشگی
۴۸ دقیقه
فصل چهارم: حریف
۶۵ دقیقه
فصل پنجم: ابزارها
۴۰ دقیقه
فصل ششم: مانع
۳۲ دقیقه
فصل هفتم: طوفان
۴۷ دقیقه
فصل هشتم: خلأ زنده
۳۶ دقیقه
فصل نهم: روش جلوگیری از ضربه
۳۷ دقیقه
فصل دهم: دوست من

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مثل آب باش دوست من: تعالیمی از بروس لی
نویسنده
مترجمسید علیرضا هاشمی فشارکی
گویندهلیلا ولی پور
ناشر چاپی موسسه نشر تولید علم فرزانگان برنا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۵۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
۳۰۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی مثل آب باش دوست من

عرفان رمضان نژاد
۱۴۰۰/۱۲/۳
کتابی بسیار کامل و عالی که سبک زندگی شما تغییر می‌دهد به رشد و شکوفایی به شما کمک می‌کنیم باعث میشه چندین قدم برای انسانی کامل شدن تلاش کنیم
Leila Sedaghti
۱۴۰۱/۳/۳۰
کتاب استاد فلسفه و هنر‌های رزمی نیاز به تعریف نداره کتاب راجب وفق دادن خودت در هر شرایطی و چطور به نفع خودت استفاده کنی هست حتما پیشنهاد میکنم گوش کنید
Majid Pourakbari
۱۴۰۱/۴/۱۲
کتاب متوسطی بود. و‌چند چیز مفید داشت ولی ارزش چنین وقت گذاشتی رو‌نداره.
صفا صفایی
۱۴۰۰/۱۰/۸
کتاب خوبیه ولی این تایم رو برای کتاب‌های بهتر هم میشه گذاشت
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مثل آب باش دوست من

برای دریافت کتاب صوتی مثل آب باش دوست من و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.