معرفی و دانلود رایگان کتاب صوتی قبل بر وزن دهل

عکس جلد کتاب صوتی قبل بر وزن دهل
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قبل بر وزن دهل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قبل بر وزن دهل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی قبل بر وزن دهل

کتاب صوتی قبل بر وزن دهل اثر سید محمدعلی جمال زاده از مجموعه قصه‌های کوتاه برای بچه‌های ریش‌دار برگرفته شده است.

«قصه‌های کوتاه برای بچه‌های ریش‌دار» مجموعه دوازده داستان از جمالزاده است. این کتاب در سال ۱۳۵۳ منتشر شده و داستان‌های آن عبارتند از: «عروسی داریم و عروسی»، «نوروز و عیدی خاله خداداد»، «قبل بر وزن دهل»، «تعصب یک‌ طرفه»، «بگیرو نده»، «خیرخواهی محض»، «دلی دارد زیبا»، «صالح و طالح»، «سقط فروش»، «پیر قوم»، «نان و دندان»، «پینه‌دوز شیراز».

سید محمدعلی جمالزاده را پایه‌گذار داستان‌نویسی جدید فارسی و ندا دهنده‌ی تجدید حیات نثر فارسی شمرده‌اند. عموم کسانی که درباره‌ی نثر فارسی معاصر و داستان‌نویسی جدید فارسی بحث کرده‌اند جمال‌زاده را پیشرو این طریق شمرده و از سهم بزرگ او در این کار یاد نموده‌اند.

جمالزاده در سال ۱۲۷۰ شمسی در اصفهان به دنیا آمد. پدرش «سیدجمال واعظ» از خاندان بزرگ صدر بود که اصلاً تبار لبنانی داشتند و سال‌ها قبل در زمان صفویه از جبل عامل لبنان به اصفهان کوچ کرده بودند. جمال زاده حدود دوازده سال داشت که پدرش او را برای تحصیل به بیروت فرستاد. وی در سال ۱۹۱۰ تصمیم گرفت برای ادامه تحصیل به اروپا برود. سپس از راه مصر عازم فرانسه شد. در آن جا ممتازالسلطنه سفیر ایران به وی پیشنهاد کرد که برای تحصیل به لوزان سوئیس برود. سید محمدعلی تا سال ۱۹۱۱ در لوزان بود، و پس از آن به شهر دیژون در فرانسه رفت و دیپلم حقوق خود را از دانشگاه آن شهر گرفت. او در زمینه‌های مختلف فرهنگی یکی از برجسته‌ترین پژوهشگران و قلم زنان کشور ما بوده است. و گفتنی است که جمال‌زاده را همراه با «صادق هدایت» و «بزرگ علوی» سه بنیان‌گذار اصلی ادبیات داستانی معاصر فارسی می‌دانند.

آثار «محمد علی جمال زاده» در زمینه‌ی تاریخ و ادبیات عبارت است از: «گنج شایان»، «تاریخ روابط روس با ایران»، «پندنامه‌ی سعدی یا گلستان نیکبختی»، «قصه قصه‌ها»، «بانگ نای»، «فرهنگ لغات عوامانه»، «طریقه‌ی نویسندگی و داستان‌سرایی»، «سرگذشت حاجی‌بابای اصفهانی»، «اندک آشنایی با حافظ».

داستان‌ها شامل: «یکی بود، یکی نبود»، «عمو حسینعلی»، «سر و ته یه کرباس»، «دارالمجانین»، «زمین، ارباب، دهقان»، «صندوقچه اسرار»، «تلخ و شیرین»، «شاهکار»، «فارسی شکر است»، «راه‌آب‌نامه»، «قصه‌های کوتاه برای بچه‌های ریش‌دار»، «قصهٔ ما به سر رسید»، «قلتشن دیوان»، «صحرای محشر»، «هزار پیشه»، «معصومه شیرازی»، «هفت کشور»، «قصه‌های کوتاه قنبرعلی»، «کهنه و نو»، «یاد و یاد بود»، «قیصرو ایلچی کالیگولا اطورروم»، «غیر از خدا هیچ‌کس نبود»، «شورآباد»، «خاک و آدم»، «آسمان و ریسمان»، «مرکب محو».

در قسمتی از کتاب صوتی قبل بر وزن دهل می‌شنویم:

ناگهان صدای هوشنگ بلند می‌شود که بابا قبل یعنی چه؟
مشهدی علی سر بلند می‌کند و می‌گوید برای چه می‌خواهی بدانی؟
هوشنگ می‌گوید: در درسی است که باید امشب از حفظ کنم.
- چه درسی؟
- درس گلستان.
- گلستان و قبل؟
- آری در این شعر:
هر که نان از قبل خویش خورد منت حاتم طایی نبرد
- والله من که عقلم نمی‌رسد. چرا از معلمتان نمی‌پرسی؟
- می‌پرسم، اوقات تلخی می‌کند و می‌گوید: شما در این کلاس چهل و سه نفرید و همه فضول و چانه لغ هستید و دلتان می‌خواهد مدام از من گردن شکسته سوال‌های عجیب و غریب بکنید و سوال پیچم بکنید و تو دلتان به من بخندید. اگر بخواهم به سوالات شما پاسخ بدهم فرصتی برای درس باقی نمی‌ماند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

۸ دقیقه
قبل بر وزن دهل

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی قبل بر وزن دهل
نویسنده
گویندهرضا عمرانی، راضیه هاشمی
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی قبل بر وزن دهل

زادمهر/ Zadmehr
۱۳۹۷/۵/۷
نویسنده چه زیبا و زیرکانه، از یک اشتباه و تغییر واژه، چالشی تامل برانگیز بوجود میاره (که خودِ این موضوع، داستانی بزرگ در توصیف قدرت واژگان و احتمال تحریف و تغییر وقایع تاریخی در طول زمان، در ذهنم تداعی کرد.. )؛ ودر کنار این چالش، وضعیت بی‌سوادی، انتقاد ناپذیری، ریاکاری و ضعف‌های فرهنگیِ مردمان را و ایران با طنزی هنرمندانه به تصویر میکشه..
در ضمن صداگذاری دلنشین بود/
سپاس از آقای عمرانی تیم شون
🌼
Dean Winchester
۱۳۹۷/۴/۸
ممنون از کتابراه بایت رایگان گذاشتن این کتاب صوتی... ‌ای کاش هزینه‌ی کتاب‌های صوتی پایینتر میومد که در روز حداقل یه کتاب صوتی بخونیم
یوسف صفری
۱۳۹۷/۱۰/۲۰
داستان بدی نبود ولی قابل مقایسه با کباب غاز نیست،
حاتم طایی از اعصاب پیامبر نبوده و مال قبل از اسلام بوده، اگه قبل از بعثت پیامبر از دنیا رفته که هیچ ولی اگرم چند سال بعده بعثت از دنیا رفته مسلمان نشده، ولی پسرش که بسیار از پیامبر متنفر هست، بعداز ازادی خواهرش (دختر حاتم طایی) توسط پیامبر و دیدن چند رفتار خوب از پیامبر مسلمان میشود
Amir Abbas Shamsi
۱۴۰۰/۱۱/۶
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت عزیزانی که در گردآوری این کتاب زیبا زحمت کشیدند
مفهوم داستان از نظر بنده این است که گاهی اوقات ما از روی سهل‌انگاری یک حرفی یا عملی را درباره‌ی یک موضوعی که از آن اطلاعات کافی نداریم انجام می‌دهیم و نتیجه این حرکت پیامد‌های خوبی را به همراه ندارد
Setareh Shafiei
۱۳۹۷/۶/۱۸
خوب بود. لطفا امکان جستجو کتاب از دو یا چند فیلتر را فراهم کنید. مثلا جستجو کتاب صوتی و رایگان
معصومه درجزی دولق
۱۳۹۸/۷/۲۴
اسم داستان مرا بر آن داشت که دانلود کنم. البته نام کتاب را اشتباه خوانده بودم. در نتیجه داستان کوتاه و بسیار برای من جالب بود و گوینده داستان هم بسیار جذاب و واضح آن را خواند. ممنون از شما
ناشناس مهربان
۱۴۰۰/۶/۳۱
داستان بسیار آموزنده و جالبی بود. در داستان به افرادی اشاره میکرد که با اشتباهاتی کوچک در میان انسان‌های دیگر تفرقه می‌اندازند. در پایان این داستان هم نکته خیلی خوبی بیان شده بود که دیگر آن را لو نمی‌دهم.
عباس اکبری
۱۳۹۷/۱/۲۸
ممنونم از این همه لطف و صفا تون و کتابهایی که ارایه میدین
یه پیشنهاد بخش کتابخانه رو قسمت بندی کنید
عنوان همه کتابهای موجود در کتابخانه، قسمت کتابهای صوتی، کتابهای در حال مطالعه، کتاب‌های دانلود شده و....
ممنونم
سید مهدی سجادی
۱۳۹۹/۸/۱۸
یکی از مفاخر و بزرگان ادب، انگاری که واقف ترینر انسان به فرهنگ بود گرچه بیشتر زندگی از ایران دور بود. ممنون از شما که فرهنگ و ادب را زنده نگه می‌دارید.
محبوبه یزدانی
۱۳۹۸/۷/۳
خیلی ممنون از کتابراه خیلی خوب بود پیشنهاد میکنم تعداد کتابهای صوتی رو بیشتر کنید در مورد مسائل روز و مشاغل جدید هم کتابهایی باشه عالیه.
مژگان لطفی
۱۳۹۸/۴/۲۹
خوب بود. خصوصا صدای راوی و گوینده‌ها دلنشین و جذاب بود لطفا در کتاب‌های صوتی تون از چنین گویندگانی استفاده کنین تشکر از کتابراه💙
علیرضا پیرى
۱۴۰۰/۴/۱۱
جمالزاده از کسانیست که زبان سلیس و خودمونى دوران قاجار و پهلوى را با لغات و کلماتش از دستخوش تغییرات در سالهاى مختلف مصون داشته است. کتاب توصیه میشود.
کاربر دانایی
۱۳۹۸/۹/۹
ممنون از شما، جالب بود قبلا کتابهای صوتی را زیاد توجه نمی‌کردم، اماباید به آن‌ها هم انگار اهمیت بدهم، با سپاس فراوان
مریم بهرامیان
۱۳۹۸/۹/۸
صدای گوینده دلنشین عالی بود کاشکی ازنویسندگان معروف بیشتری کتاب صوتی رایگان قرارمی دادید
رضا حصیبی
۱۳۹۸/۹/۲
صدای گویندگان، دلنشین بود. محتوای کتاب آموزنده بود. و طنز مایه کمی داشت و روی هم رفته خوب بود
مشاهده همه نظرات ۱۹۷

راهنمای مطالعه کتاب صوتی قبل بر وزن دهل

برای دریافت کتاب صوتی قبل بر وزن دهل و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.