معرفی و دانلود کتاب صوتی قله‌ها و دره‌ها

عکس جلد کتاب صوتی قله‌ها و دره‌ها
قیمت:
25000 تومان - 2.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قله‌ها و دره‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قله‌ها و دره‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی قله‌ها و دره‌ها

کتاب صوتی قله‌ها و دره‌ها به قلم اسپنسر جانسون دربردارنده‌ی رهنمودها و روش‌های مفیدی است که به شما کمک می‌کند، زندگی شخصی و کاری‌تان را در جهتی مثبت تغییر دهید و به موفقیت‌های چشمگیری دست یابید. هم‌چنین این اثر از روابط پنهان بین شکست‌ها و موفقیت‌های شما سخن می‌گوید.

درباره‌ی کتاب صوتی قله‌ها و دره‌ها:

اسپنسر جانسون (Spencer Johnson) به عنوان یکی از پرفروش‌ترین نویسندگان نیویورک تایمز عقیده دارد که هر یک از شما شرایط گوناگونی را در زندگی‌ تجربه کرده‌اید؛ شرایطی که در بعضی مواقع ایده‌آل و در دیگر مواقع تلخ بوده‌اند. تمام انسان‌ها درصدد این هستند که شرایط بهتر و شادتری برای خود بسازند و تا جایی که امکان دارد از شرایط بد و نامطلوب دوری کنند.

طبیعی است که هر شخصی در زندگی و کار فراز و نشیب‌هایی داشته باشد. باید بدانید که قله‌ها و دره‌ها به یکدیگر متصل هستند. اگر امروز که خوش هستید و حال خوبی دارید، به طور اتفاقی اشتباهی مرتکب شوید، باید انتظار دوران سختی فردا را داشته باشید. اگر امروز در حال سپری کردن دوران سختی هستید، تدبیری می‌اندیشید و تصمیم می‌گیرید شرایط را بهبود ببخشید، فردا دوران خوبی خواهید داشت. پس به تعبیری می‌توان گفت که قله نشانه‌ی لحظاتی است که قدر داشته‌هایتان را دانسته‌اید و دره لحظاتی است که مشتاق چیزی هستید که از دست داده‌اید.

کتاب صوتی قله‌ها و دره‌ها (Peaks and Valleys) از همین لحظات و تجربه‌های خوب و بد سخن می‌گوید. تجربه‌های بدی که به دره شباهت دارند و تجربه‌های شیرینی که هم‌چون قله‌اند. بیشتر اتفاقات و رویدادهای اطراف بر زندگی‌مان اثر می‌گذارند که شاید به خواست و اراده‌ی خودمان نیستند. اما عکس‌العملی که ما دربرابر آن رویداد از خود نشان می‌دهیم به اراده‌ی خودمان بستگی دارد. پس باید بدانیم که دستیابی ما به موفقیت و یا شکست، به همان واکنشی بستگی دارد که در شرایط مختلف از خود نشان می‌دهیم.

جانسون برای درک بیشتر این مفهوم، در این کتاب صوتی، زندگی مردی را به تصویر می‌کشد که با ناامیدی تمام در اعماق دره‌ای گسترده، زندگی می‌کند تا اینکه پیرمردی را می‌بیند که در بلندای قله‌ای پرعظمت ساکن است. سرانجام مرد جوان با معاشرت با این پیرمرد پرتجربه درمی‌یابد که چگونه با بهره‌گیری از شیوه‌های کاربردی او در اتفاقات خوب و بد زندگی‌اش به آرامش و موفقیت برسد.

کتاب صوتی قله‌ها و دره‌ها برای چه کسانی مناسب است؟

کتاب صوتی قله‌ها و دره‌ها، کتابی عالی و شنیدنی برای تمام کسانی است که تصمیم گرفته‌اند، کنترل اوضاع زندگی خود را به عهده بگیرند و در جهت موفقیت‌های بیشتر گام بردارند.

اسپنسر جانسون را بیشتر بشناسیم:

اسپنسر جانسون یکی از نویسندگان برجسته و پرطرفدار جهان است که اغلب از او به عنوان بهترین شخص، در ارائه‌ی راه‌حل‌های مفید و آسان برای موضوعات سخت و پیچیده یاد می‌شود. از یازده کتاب پرفروش بین‌المللی وی می‌توان به: «بله یا خیر» و «مدیر یک ‌دقیقه‌ای» اشاره کرد که به چندین زبان گوناگون جهان ترجمه شده‌اند.

در بخشی از کتاب صوتی قله‌ها و دره‌ها می‌شنویم:

مرد جوان از بایر بودن فلات شگفت‌زده شد. هیچ درختی در آن‌ وجود نداشت و تا چشم کار می‌کرد مسطح بود، هوای معتدل آن‌جا نه به گرمی دره بود و نه به سردی قله، آسمان ابری جلوی خورشید را گرفته بود انگار تقریبا آب و هوایی وجود نداشت. بارها کسان دیگری را در دوردست دید، اما از آن‌ها دوری جست، می‌خواست تنها باشد. ابتدا خوشحال بود که با آسودگی خاطر به خیلی چیزها توجهی نداشت یا اصلا احساس‌شان نمی‌کرد، خشنود بود که به فلات آمده است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
14 دقیقه
پیشگفتار - شماره یک: سرخوردگی در دره
26 دقیقه
شماره‌ دو: یافتن پاسخ
13 دقیقه
شماره‌ سه: فراموشی
5 دقیقه
شماره چهار: آرامش
24 دقیقه
شماره پنج: یادگیری
23 دقیقه
شماره شش: اکتشاف
9 دقیقه
شماره هفت: تقسیم
23 دقیقه
شماره هشت: به کارگیری نظریه قله و دره
6 دقیقه
شماره نه: لذت بردن از قله
11 دقیقه
پایان

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی قله‌ها و دره‌ها
نویسنده
مترجممانی عظیم زاده
گویندهلاله اکبری
ناشر صوتیانتشارات موج کتاب
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۳۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
25000 ت - 2.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی قله‌ها و دره‌ها

فروغ فولادی
۱۴۰۰/۲/۱
سلام، دوستان عزیز ما میدونیم که شما کتابراهو دوس دارین مام واقعا ازشونو ممنونیم، ولی الان کسی مثل من بخاد بیاد و نظر شمارو راجب این کتاب کع مطالعه کردین بدونه چیزی دست گیرش نمیشه جز تشکر‌های شما، لطفا نظراتتونو راجب خود کتاب بگید 🙏🏻🌸🍃
حسین شیرزادحلیمه جانی
۱۴۰۰/۲/۷
کتابی عالی وعالی، که دیدگاهمون رونسبت به فراز و نشیب‌های زندگی اصلاح میکنه، و بخوبی یاد میده که با ذهن حقیقت بینمان، توانایی هایمان روببینیم، نه اینکه دردره‌های زندگی بااحساساتی واهی ناامیدبشیم و یا بانقص ها وعدم آگاهی به قله هابرسیم که آنوقت نه زیبایی‌های موفقیتمان راببینیم ونه توان همیشه درقله ها یا موفقیت ماندن راداشته باشیم اینکه یه قسمتی که میگه زندگی مثله نوارقلب میمونه که دارای روندهای نزولی وصعودیه کوتاه مدت وبلندمدته وبدون اینها قطعا زندگی کردن معنی و مفهومی نداره و اینجاش بسیار زیباست که به خوبی میفهمونه که چگونه ازفرازونشیب‌های عمرمان که پیش اومدنشون غیرقابل جلوگیریه به صلابت وآرامش کامل عبور کنیم و...... تا این حد با یکبار گوش کردن تونستم توصیفش کنم، که توصیفش بیشتر از اینهاست من این کتاب روبه همه عزیزان توصیه میکنم، خصوصا آنانی که در راه کسب موفقیت‌اند.
مینا معتمدی
۱۴۰۱/۵/۸
مفاهیم مطرح شده در این کتاب بی شباهت به کتاب دره موفقیت (شیب) نیست، پایه فکری هر دو بر اساس قله‌ها و دره هاست، قله جایی است که همه چیز بر وقف مراد است و کارها خوب پیش می‌رود، اما دره دقیقا آنجاست که کارها گره خورده و مشکلات آنقدر آزاردهنده میشود که گاها عبور از رودخانه و مشکلات پیش رو غیر ممکن چون مینماید، در دره ما دید درستی نسبت به ادامه مسیر نداریم و فقط همینقدر که یک قدم جلوتر را ببینیم، قدم به قدم ما را به جلو پیش میبرد، قله‌ها و دره‌ها از هم جا نیستند و عملکرد ما در قله دره بعدی رارمیسلزد و بلعکس عملکرد و بینش ما در دره قله بعدی را خلق می‌کند، از این منظر باور ما تعیین کننده مسیر پیش روست و در این کتاب با پیش رفتن فصول مختلف، کتاب راه حل‌های عملی و مثال‌های برای مدیریت قله و دره‌ها مطرح می‌کند و به نوعی نقشه راه را نشان میدهد، این کتاب را برای مدیریت زندگی شخصی و کاری بشدت توصیه میکنم
صداگذاری کتاب رو هم دوست داشتم 👌👌👌
با تشکر از عوامل کتابراه بابت تهیه این کتاب‌های صوتی ارزشمند، امیدوارم انرژی و برکت این کار خیر را در زندگی خود ببینید
موید باشید
مرضیه زکی پور
۱۴۰۰/۲/۷
حقیقی
این کتاب نماد زندگی‌های خودمون هست که در بعضی مواقع فکر نمی‌کنیم به اون چیزی که میخوایم نمیرسیم
ولی اگر هدف را ببینیم و به سمتش حرکت کنیم می‌رسیم واینقدر راحت می‌رسیم که فک میکنیم نرسیده ایم همانطور که قله‌ها و دره‌ها به هم چسبیده‌اند و نقطه‌ی پایان یکی نقطه‌ی آغاز دیگری است درزندگی هم که
همین اتفاق می‌افته موقعه‌ای فکر کنید شکست خوردید تازه نقطه موفقیت شما شروع شده و همینطور اگر فکر کنید که دیگر موفق شده اید و دیگر نیاز به تلاش کردن ندارید نقطه شکست شما شروع خواهد شد
و در شکستها نا امید نشدن ودر موفقیتها مغرور نشدن ما را به موفقیت‌های پی در پی می‌رساند
چون موفقیت یک چیز یا جای مشخص نیست موفقیت یک مسیر هست که درآن به خیلی چیزها می‌رسید
منم از این کتاب راضی هستم 😍😍
Amir Sanai
۱۴۰۰/۲/۲
گاهی اوقات ما نمی‌توانیم از یه کاری دل بکنیم و بعد یه اتفاق می‌افته که ما از اون کار خارج میشیم و بسیار ناراحت و سرشکسته میشیم در صورتی که این اتفاق به نفع ما بوده و چیزی بهتر زیبا تر و بزرگتر در انتظار ماست و میشه گفت که واقعا نباید از هیچ اتفاق بدی ناراحت شد و حتی باید خوشحال هم شد چون که نمیدونم که قراره چه اتفاق بزرگی برامون بیافتند.
حامد ملک پور
۱۴۰۰/۱۱/۲۴
سلام به همه دوستان عزیزم این کتاب فوق العاده رو پیشنهادمیکنم شده برای یکبارهم گوش بدید این کتاب با یه داستان جالب درمورد قله‌ها ودره‌های زندگی به ماآموزش میده که چطورازموفقیتهای خودمون راضی باشیم وچطورازدره‌های زندگی به سلامت عبورکنیم، واین کتاب انسان روازناامیدی و تاریکی به سمت روشنایی و امید راهی میکنه، ازهمه عزیزانم خواهش میکنم برای چطورگذرکردن از فرازونشیب زندگی، ودرک موقعیتهای زندگی حتما سری به این کتاب بزنن، باسپاس فراوان از کتابراه..
شیما قربانی
۱۴۰۰/۲/۲۲
موقعیت‌های خوب و گاها هم بد و خارج از کنترل طبیعتا توی زندگی هر کسی پیش میاد، با خوندن این کتاب هر کسی با خودش میگه دقیقا! من الان تو این موقعیتم. و جای خودش رو پیدا میکنه
هر موقعیت بدی درسی داره که باید گرفت، انرژی گرفتن از رویای اینده توی این شرایط انرژی مورد نیاز رو برای رسیدن به قله تامین هر و
میکنه موقعیت خوبی هم نیاز به شرایطی داره تا بیشتر طول بکشه که باید از قبل سنجید، به کارهایی که مارو به قله رسونده ادامه داد.
م مسعودی
۱۴۰۰/۲/۱۲
کتاب بسیار، بسیار ارزشمندی که نویسنده به درستی فراز و نشیبهای زندگی را به قله‌ها و دره‌ها تشبیه کرده و با آموزش چگونگی برون‌رفت از مشکلات، آن‌ها را به درسهای زندگی تبدیل کرده که به شیرینی به جان می‌نشیند، خصوصاً ویژگی صوتی بودن باعث می‌شود که از تمام زمانهایی که دست مشغول کار است اما ذهن آماده است بتوان به بهترین نحو استفاده کرد👏👏👏👏👏🙏🙏🙏🙏🙏
ممنون از اجرای بسیار ماهرانه و سپاس از کتابراه⚘⚘⚘⚘
Ali Bahreini
۱۴۰۰/۸/۱۰
معمولی رو به خوب و گوینده هم معمولی. در دوران اوج اوضاع را بهتر از آنچه هست نبینید و در دره‌ها هم اوضاع را بدتر از آنچه هست نبینید. عامل اصلی ناامیدی‌ها ترس است که منشا ترس نفس است که باعث خودپسندی در موفقیتها و وحشت زده در شکست‌ها شوید. عذاب در دره باید چشمت را به واقعیتی که نادیده گرفتی باز کند و نه اینکه تو را کور ناامید کند. خلاصه واقع بین باشید و از رفتار اشتباه خود دفاع نکنید و با اعتراف به دنبال اصلاح باشید.
سعیده
۱۴۰۲/۱/۱۳
این کتاب به سبک داستانی خودش بهمون یاد میده که چجوری به کم قانع نباشیم و مثه بقیه کم توقعی نکنیم و هر چقدر که بالاتر بریم میفهمیم که قبلا پایین و کم طلب بودیم. این کتاب واقعا روی من اثر داشت و هر وقت که کوه میرم یادم به این کتاب میفته...
یکی دیگه از نکات مثبت این کتاب اینه که: نویسنده نا محسوس مطالب مهم رو تکرار کرده که خوب توی ذهن و ضمیر ناخودآگاهمون جا بگیره
Nastaran
۱۴۰۱/۱۱/۲۷
کتاب جذابی بود، همه رو یکجا و با دقت گوش دادم، قله‌ها و دره‌ها نماد مطلوب‌ها و نامطلوب‌های زندگیه، باید مثل آب روان از پستی بلندیهای زندگی عبور کنیم از مسیر لذت ببریم، و در صورت لزوم تغییر کنیم، وقتی زندگی مطلوبمون نیست، به چرایی و چگونگیش فکر کنیم تا بتونیم ازش عبور کنیم، و وقتی به قله میرسیم حواسمون باشه که سقوط نکنیم... نثر داستان گونه کتاب به تأثیرگذاری بیشترش کمک میکنه
Ali Tarbor
۱۴۰۱/۳/۶
همونطور که از اسمش پیداست اشاره به پستی‌ها و بلندی‌های زندگیمون داره
این کتاب ما رو به جدا شدن از دایره راحتی و کشف موقعیت‌های بهتر با تقبل سختی‌های مسیر تشویق میکنه
مسیر موفقیت رو به نگاه کردن به یک کوه تشبیه میکنه که در نگاه اول سختی هارو نمیبینیم و بعد از تلاش برای گذر از کوه به مشکل میخوریم
با اینحال زیبایی بالای قله به حدی هست که به جنگیدن برایش می‌ارزد
Sorour F
۱۴۰۰/۱۲/۲۴
با اینکه کتاب به شکل قصه نوشته شده ولی در گروه کتابهای رشد فردی قرار میگیره و بنابراین نمیشه انتظار یک داستان و شخصیت پردازی قوی رو داشت. داستان به شکلی نمادین ماهیت زندگی رو شرح میده و به ما یادآوری میکنه که زندگی پر از پیچ و خم و بالا و پایینه. مثل اکثر کتابهای رشد فردی، همراه این داستان یاد میگیریم که چطور به زندگی نگاه کنیم و چطور با مسائلمون رو به رو بشیم.
asma alizehii
۱۴۰۰/۲/۱
کتاب هست که راه و روش زندگی رو نشون میده اگه اراده انسان محکم باشه دستیافتن به هر هدفی برایش ممکن است
کتاب زیبا و مفیدی بود
ممنون از نویسنده و همچنین تشکر از کتابراه که این کتاب رو در اختیار ما قرار داده
فاطمه عبدالهی
۱۴۰۱/۱۰/۱۸
اگه بخوام کل کتاب رو تو چند جمله بگم اینه "تو دره‌های زندگی کاملا ناامید نشوید و تو قله‌ها هم مغرور شرایط نشوید و همیشه برای بهتر ماندن تلاش کنید "
کتاب بدی نبود اما در کل داشت یه همچین چیزی رو در قالب مثال‌های مختلف و تعاریف قله و دره مرتب تکرار میکرد. به دل من ننشست ممکنه شخصی با سلیقه دیگه بپسنده. صدایی که کتاب رو میخوند خوب بود
مشاهده همه نظرات 479

راهنمای مطالعه کتاب صوتی قله‌ها و دره‌ها

برای دریافت کتاب صوتی قله‌ها و دره‌ها و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.