معرفی و دانلود کتاب سکوت بره‌ها

عکس جلد کتاب سکوت بره‌ها
قیمت:
۱۲۵۰۰ ۷۵۰۰ تومان ۴۰%
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب سکوت بره‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب سکوت بره‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سکوت بره‌ها

کتاب سکوت بره‌ها نوشته‌ی توماس هریس که یکی از پرفروش‌ترین رمان‌ها در سراسر اروپا و آمریکا محسوب می‌شود، ماجرای روانپزشک آدم‌خوار و باهوشی به نام هانیبال لکتر را به تصویر می‌کشد. این مرد دیوانه و خطرناک از پشت میله‌های تیمارستان به مامور جوان اف.بی.آی برای یافتن قاتلی سریالی کمک می‌کند و نقشه‌های شومی برای فرار می‌کشد.

درباره‌ی کتاب سکوت بره‌ها:

دکتر هانیبال لکتر در کتاب «اژدهای سرخ» تنها یک شخصیت فرعی بود اما توماس هریس (Thomas Harris) در رمان سکوت بره‌ها (The Silence of the Lambs) او را به مهره‌ی اصلی داستان تبدیل کرد. در سال 1988، «سکوت بره‌ها» به صورت مداوم در صدر کتاب‌های پرفروش آمریکا قرار داشت و در سایر کشورهای اروپایی نیز با استقبال و تحسین بسیاری مواجه شد.

سه سال بعد نیز جاناتان دمی فیلمی از روی این رمان به همین نام ساخت و نقش دکتر لکتر را به آنتونی هاپکنیز داد. نتیجه خارق‌العاده بود، تماشاگران و منتقدان به اتفاق از فیلم استقبال کردند و کارگردان نیز موفق به دریافت جایزه‌ی اسکار شد.

خلاصه‌ی داستان کتاب سکوت بره‌ها:

کلاریس استرلینگ دختر جوانی است که در رشته‌ی روانشناسی تحصیل کرده است و در دایره‌ی رسیدگی به جرایم دوره‌ی آموزشی خود را می‌گذراند. او از سوی اف.بی.آی مسئولیت رسیدگی به پرونده‌ی یک قاتل زنجیره‌ای به نام بوفالو بیل را بر عهده می‌گیرد. این قاتل پوست قربانیان خود را که همگی زن هستند می‌کَند و برای خود لباس می‌دوزد. در این میان فقط یک نفر می‌تواند به آن‌ها کمک کند و آن کسی نیست جز روانپزشک آدمخواری به نام هانیبال لِکتر که قبلاً با بوفالو سر و کار داشته است!

لکتر قبلاً روانپزشک بوده اما اکنون به حبس ابد محکوم شده است و در آسایشگاهی روانی نگهداری می‌شود؛ چرا که او آدم‌خوار است و موجود بسیار خطرناکی به شمار می‌آید، به حدی که مأموران اف.بی.آی نیز از وی واهمه دارند.

با وجود تمام این‌ها رئیس اف.بی.آی باور دارد که دکتر لکتر قادر است به آن‌ها در پیدا کردن بوفالو بیل کمک کند. آن‌ها هنوز نتوانسته‌اند بوفالو بیل را شناسایی کند و تنها چیزی که از او می‌داند همین نام ساختگی است. استرلینگ با ترس بسیار به دیدار لکتر می‌رود و میان او و این آدم‌خوار که پشت میله‌های آسایشگاه است، رابطه‌ای عجیب شکل می‌گیرد، رابطه‌ای که سرنوشت آن‌ها را به هم گره می‌زند.

موفقیت شگفت‌انگیز سکوت بره‌ها، هریس را ترغیب به نوشتن ادامه‌ی داستان کرد و کتاب «هانیبال» اگرچه به پای «سکوت بره‌ها» نمی‌رسید، اما رضایت طرفداران را جلب کرد. در این رمان هیجان‌انگیز هانیبال دیگر آزاد است و در ایتالیا زندگی آرامی را دارد اما یکی از قربانیان سابق آدمخواری دکتر لکتر که اکنون از زندگی عادی بازمانده است، برای گرفتن انتقام دست به هر کاری می‌زند و پای کلاریس نیز به داستان باز می‌شود.

مجموعه‌ی هانیبال لکتر:

این مجموعه‌ی سه جلدی به ترتیب انتشار اژدهای سرخ، سکوت بره‌ها و هانیبال نام دارند. نویسنده در این سه‌گانه‌ی جذاب شخصیت ماندگاری مانند هانیبال لکتر را خلق می‌کند و به شرح ماجراهایی می‌پردازد که پیرامون او می‌گذرد.

جوایز و افتخارات کتاب سکوت بره‌ها:

- پرفروش‌ترین کتاب سال 1988 در آمریکا و اروپا
- برنده‌ی جایزه‌ی برام استوکر برای رمان 1988
- نامزد جایزه‌ی بهترین داستان فانتزی جهان سال 1989
- برنده‌ی جایزه‌ی بهترین رمان آنتونی سال 1989
- برنده‌ی جایزه‌ی بهترین کتاب ترجمه شده به ژاپنی سال 1989
- نامزد بهترین رمان جنایی CWA سال 2013

نکوداشت‌های کتاب سکوت بره‌ها:

- ممتاز. (New York Times)
- با نگارشی زیبا و دلپذیر. (San Francisco Examiner)
- با ضرباهنگی سریع... جذاب... مهیج. (Chicago Tribune)

با توماس هریس بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده‌ی آمریکایی در یازده آوریل سال 1940 به دنیا آمد و بیشتر به خاطر نوشتن مجموعه رمان‌هایی درباره‌ی هانیبال لکتر شناخته می‌شود. همه‌ی آثار توماس هریس به فیلم تبدیل شده‌اند و معروف‌ترین آن‌ها «سکوت بره‌ها» نام دارد. هریس فعالیت خود را به خبرنگاری جنایی آغاز کرد و بعد از مدتی مسیر پیشرفت را با سرعت بسیار طی نمود. در سال 1975 اولین رمان او تحت عنوان «یکشنبه‌ی سیاه» انتشار یافت و دو سال بعد جان فرانکن هایمر فیلمی با اقتباس از آن ساخت. رمان‌های بعدی او به ترتیب «اژدهای سرخ»، 1981؛ «سکوت برّه‌ها»، 1988 و «هانیبال»، 1999 بودند.

در بخشی از کتاب سکوت بره‌ها می‌خوانیم:

شیلتون سرش را برگرداند و گفت: «لکتر واقعاً مایۀ دردسر است. به طور مرتب هر روز ده دقیقه طول می‌کشد که نامه‌ها، مجلات و روزنامه‌های ارسال شده به او جابجا شوند. ما تلاش کردیم آبونمان‌های او را حذف کنیم تا تعدادشان را کاهش دهیم، اما او به دادگاه نامه نوشت و ما مجبور شدیم او را به حال خودش بگذاریم. تعداد نامه‌های شخصی او بسیار زیاد است. شکر خدا اخیراً تعداد آن‌ها کمتر شده است، زیرا خبرهای جدید او را تحت‌الشعاع قرار داده‌اند. برای مدتی به نظر رسید که دانشجویان اندکی که رسالۀ دکترا در مورد روانشناسی می‌نویسند مایلند مطالبی هم از لکتر در رسالۀ خود داشته باشند. مجلات پزشکی هنوز هم آن‌ها را منتشر می‌کنند، البته بیشتر به خاطر استفاده بردن از شهرت لکتر است».

استرلینگ گفت: «فکر می‌کنم او در مورد اعتیاد به جراحی در مجلۀ «روانشناسی بالینی» مقالۀ جالبی را چاپ کرده است».

«شما این کار را می‌کنید، مگه نه؟ ما سعی کردیم لکتر را مورد بررسی قرار دهیم و تصور می‌کردیم که این بهترین فرصت است که یک بررسی و تحقیق برجسته‌ای انجام دهیم. بندرت می‌توان یک نمونۀ زنده را پیدا کرد».

«نمونۀ زنده از چی؟»

«از یک جامعه‌ستیز کامل، او واقعاً چنین موجودی است. اما غیرقابل نفوذ است و برای آزمایش‌های معمول و استاندارد، بسیار پیچیده و گمراه‌کننده است. او از ما متنفر است و فکر می‌کند من عزرائیلش هستم. کرافورد خیلی زرنگ است، این طور نیست؟ در مورد لکتر او از شما استفاده می‌کند».

«منظورتان چیست، دکتر شیلتون؟»

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب سکوت بره‌ها
نویسنده
مترجمفرزانه پورفرزین
ناشر چاپیانتشارات اختر
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۴۱۶
زبانفارسی
شابک978-600-486-233-2
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۲۵۰۰ ۷۵۰۰ ت ۴۰%
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب سکوت بره‌ها

دلسا حسینی
۱۴۰۰/۱/۲۹
اگر زبان اصلی رو بلدید کتاب رو با زبان اصلیش بخونید چون ترجمه افتضاح بود. جمله‌ها رو کاملا بی سر و ته معنی کرده که اصلا منظورشون رو نمیفهمی😑طبق تعاریفی که از کتاب میشد خیلی توقعم بالاتر بود ولی ضعف ترجمه و توضیحات خیلی اضافه و بی سر و ته توی ذوقم زد😑با این حال به کسایی که رمان جنایی دوست دارن پیشنهاد میکنم اما اگر میتونن حتما کتاب رو با زبان اصلیش مطالعه کنن
Sara
۱۴۰۱/۳/۳
داستانی جذاب و نفسگیر اما ترجمه‌ای نسبتا ضعیف. اگر فیلم این کتاب را دیده باشید شاید دیگر نخواهید خود کتاب را بخوانید ولی از نظر من، معمولا نسخه اصلی کتاب گیرا تر است چراکه سازندگان فیلم‌ها، گاها در ساختار کتاب، دست میبرند. اگر هم امکان خواندن کتاب به زبان اصلی را دارید همینکار را بکنید تا با ترجمه‌های ضعیف رو به رو نشوید.
مهسا شکرنژاد
۱۴۰۱/۳/۳۰
کتاب رو خیلی دوست داشتم و واقعا تمام وقایع برام به تصویر کشیده شد، درسته یه جاهایی از داستان یکم گنگ بود ولی انقدر تو فهم داستان تاثیر نداشت. من کتابای جنایی دوست ندارم ولی از این کتاب لذت بردم و حتما فیلم‌ش رو هم میبینم.
لیلا شیرازی
۱۳۹۹/۱۲/۱۷
توضیحات الکی زیاد داشت. بعضی جاها هم یا مترجم خوب ترجمه نکرده بود یا داستان با فرهنگمان هم خوانی نداشت اصلا قابل فهم نبود.
Maryam Shafigh
۱۴۰۰/۶/۸
کتاب جالبیه ولی حیف که خوب و روان ترجمه نشده. بعضی از قسمت‌ها، باید حدس بزنم که منظور از جمله واقعا چی بوده. 😕
امین فرد
۱۳۹۹/۱۲/۲۹
روایت خوب و شخصیت پردازی عالی که باعث شد دکتر لکتر در کتاب و فیلمش تبدیل بشه به یکی از بهترین شخصیت منفی تاریخ.
تینا نادری
۱۴۰۰/۲/۲۱
اوایل کمی حاشیه پردازی خسته کننده بود ولی بعد خوب میشد کتاب خیلی عالی و پرکشش
غزال هاشمی
۱۴۰۱/۴/۱۴
من فیلمش رو دیدم، اگر روحیه‌ی حساسی دارید نبینید
Hh Yzn
۱۴۰۱/۳/۹
بسیار مهیج و جذاب
امین نمازیان
۱۴۰۰/۷/۳۰
خوب بود. لذت بردم
مشاهده همه نظرات ۱۰

راهنمای مطالعه کتاب سکوت بره‌ها

برای دریافت کتاب سکوت بره‌ها و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.