معرفی و دانلود کتاب صوتی فیل

عکس جلد کتاب صوتی فیل
قیمت:
25000 تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فیل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فیل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی فیل

در کتاب صوتی فیل اثر ریموند کارور از مردی صحبت می‌شود که بیش از پیش در منگنه زندگی روزمره، خود را مستاصل می‌بیند. او کار می‌کند تا برای همسر سابقش، دخترش، برادرش و مادر پیرش که در استرالیا زندگی می‌کند پول بفرستد و همین‌طور اقساط ماهانه خودش را پرداخت کند. در حالی که مأمن و پناهی برای رفع خستگی و دلتنگی‌های خودش نمی‌یابد.

داستان فیل (Elephant)، روایتی بسیار زیبا و دلنشین دارد. کارور در این داستان، با دیالوگ‌های شخصیت اول که دو سویه هستند، با ایجاد فضای خاص توانسته، نمود حضور افراد دیگر در داستان که حول شخصیت مرد هستند را بالا ببرد. با وجود اینکه این افراد همگی در فاصله دوری از مرد هستند، اما نحوه توصیف و ایجاد تصاویر کارور به گونه‌ای است که خواننده حضور آن‌ها را در نزدیکی مرد (راوی) احساس می‌کند.

کارور توانسته است، ضمن حفظ روایت اصلی و اتفاقی که به واسطه حضور این افراد در حول شخصیت مرد می‌افتد، روایت‌هایی متقاطع و متوالی از وضعیت برای هر یک از افراد، با بالا بردن میزان اهمیت مشکلات آن‌ها ارائه کند.

با وجود بیش از اندازه بودن مشکلات کوچک روزمره زندگی، امید به آینده و تغییر شرایط در شخصیت‌های داستان‌های کارور جایگاه قابل توجه‌ای دارد. در این داستان نیز نکته جالب توجه در همه این خرده روایت‌ها، مشروط بودن تقاضای افراد است. آن‌ها همگی وعده زمان و شرایطی را می‌دهند که در ان دوره مشکلاتشان حل خواهد شد و بزودی خواهند توانست قرضی که گرفته‌اند را پس بدهند.

با توجه اینکه ریموند کارور (Raymond Carver) معمولا روایت گر وضعیت‌های خاص و پیچیده انسان معاصر است و از سوی دیگر این پیچیدگی را با بیانی ساده طراحی می‌کند، در اجرای داستان فیل نیز همین سادگی ظاهری حفظ شده است.

ریموند کِلِوی کاروِر جونیور نویسنده‌ی داستان‌های کوتاه و شاعر آمریکایی بود. او یکی از نویسندگان مطرح قرن بیستم و هم‌چنین یکی از کسانی شمرده می‌شود که موجب تجدید حیات داستان کوتاه در دهه‌ی ۱۹۸۰ شده‌اند. پیشه‌ی کارور به عنوان نویسنده به داستان‌های کوتاه و شعر اختصاص یافته بود. او خود را به‌عنوان کسی که «تمایل به ایجاز و قوت دارد» و «به نوشتن داستان‌های کوتاه معتاد است»، معرفی کرده‌ است.

سبک نوشتار کارور و بن‌مایه‌های آثار او معمولاً مانند عناصر سازنده‌ی آثار ارنست همینگوی، آنتوان چخوف و فرانتس کافکا است. هم‌چنین او را تأثیر پذیرفته از آثار ایساک بابل، فرانک اوکانر و و. اس. پریچت برشمرده‌اند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
24 دقیقه
فیل - بخش اول
25 دقیقه
فیل - بخش دوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی فیل
نویسنده
مترجممصطفی مستور
گویندهمجید آقاکریمی
ناشر چاپیانتشارات تجربه
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابMP3
مدت۴۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
25000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی فیل

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی فیل

برای دریافت کتاب صوتی فیل و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.