معرفی و دانلود کتاب صوتی مرگ

عکس جلد کتاب صوتی مرگ
قیمت:
۱۴۰۰۰ تومان - 2.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مرگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مرگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مرگ

سید مجتبی حسینی در کتاب صوتی مرگ، ابعاد مختلف این پدیده را از دیدگاه‌های مختلف بررسی می‌کند و روایات، احادیث و سخنان امامان بزرگوار در این باره را برای شما شرح می‌دهد.

درباره‌ی کتاب صوتی مرگ:

مرگ یکی از مهم‌ترین و فراگیرترین مسائلی است که ذهن انسان‌ها را دربرمی‌گیرد و روبرو شدن با این پدیده اجتناب‌ناپذیر است، پس خوب است که قبل از اینکه به سراغ‌تان بیاید با ابعاد گوناگون آن بیشتر آشنا شوید. سید مجتبی حسینی، قرآن‌پژوه معاصر، در این کتاب صوتی سعی کرده با بهره‌گیری از آیات نورانی قرآن و بکارگیری روایات معصومین علیهم السلام شما را با موضوع مرگ بیشتر آشنا کند تا نیک‌تر و بهتر زندگی کنید و پس از در آغوش گرفتن آن، حسرت گذشته را نخورید.

این کتاب صوتی از 10 فصل تشکیل شده است که عنوان آن‌ها عبارت‌اند از: فراگیری مرگ، ترس از مرگ، مرگ چیست، حالات مرگ، چگونه می‌میریم، آمادگی برای مرگ، یاد مرگ، آرزوی مرگ، زندگی تا کِی و بازماندگان.

مرگ اصلی‌ترین و مهم‌ترین حقیقت زندگی هر انسانی است. واقعیتی که همواره به یاد آن هستیم و همیشه با آن زندگی می‌کنیم؛ مرگ در شرایط گوناگون تعریف‌های متنوعی دارد. در واژه به معنای پایان زندگی موجودات و انسان‌ها است، در علم پزشکی قطع شدن علائم حیاتی بدن و در ادیان مذهبی مرگ به معنای جدا شدن روح از جسم است. اما مرگ در اسلام به معنای پایان زندگی نیست، بلکه آن را نقطه عطفی در حیات به حساب می‌آورند که بعد از مرگ، روح انسان از جسمش جدا می‌شود، توسط فرشتگان مرگ دریافت می‌شود و به عالم برزخ برده می‌شود و در آن‌جا حیات حقیقی و ابدی خود را شروع می‌کند.

مرگِ یکی از شخصیت‌ها در کتاب‌ها و رمان‌ها، موضوعی است که بسیار تکرار شده است، اما کتاب‌های اندکی وجود دارند که مسئله‌ی مرگ را به صورت تخصصی مورد نقد و بررسی قرار دهند. کتاب حاضر، جز آن دسته از کتاب‌هاست. این اثر از منظر دینی، موضوع مرگ را در دین اسلام، از نگاه امامان و معصومان شیعه بررسی می‌کند. سید مجتبی حسینی در هر فصل این کتاب یکی از ابعاد مرگ را توضیح می‌دهد و احادیث و روایت‌های مربوط به آن را روایت می‌کند.

سید مجتبی حسینی عقیده دارد که مرگ نقطه‌ی اشتراک بین این دنیا و آخرت است و نوع باارزش‌تر و بهتری از زندگی است. او پدیده مرگ را یک امر وجودی به شمار می‌آورد و با افرادی که مرگ را با عدم و نیستی هم‌نشین می‌کنند، به شدت مخالف است. او می‌گوید به جای هراس و گریز از مردن، باید آن را خوب بشناسیم تا بتوانیم با آن بهتر روبه‌رو شویم.

سید مجتبی حسینی را بیشتر بشناسیم:

سید مجتبی حسینی، در سال 1338 در تهران چشم به جهان گشود. او یکی از روحانیون بزرگ است که هم تحصیلات حوزوی دارد و هم در رشته مهندسی معماری و فلسفه‌ی علم به تحصیل پرداخته است. او بیشتر با انتشارات نیستان همکاری کرده و بیست اثر درخشان را به چاپ رسانده است. آثار حسینی اغلب در زمینه‌ی دین و عرفان هستند و در محافل مذهبی بسیاری تدریس می‌شوند.

در قسمتی از کتاب صوتی مرگ می‌شنویم:

شاید فکر می‌کنیم یادآوری مرگ، توجه به مرگ، و به فکر مرگ بودن زندگی ما را خراب و ملال‌آور می‌کند. در حالی‌که با اندک تأملی اذعان خواهیم کرد که اگر همگان به این توجه داشته باشند که روزی خواهند مرد، زندگی اجتماعی، بهتر و بهشتی‌تر می‌شود. زیرا این امر عامل بازدارنده‌ی بسیاری از مفاسد و ستم‌های اجتماعی و زمینه‌ی نمو و نمود بسیاری از شایستگی‌های اخلاقی است.

«من راقب الموت سارع الی الخیرات» کسی که مواظب مرگ باشد (متوجه مردن باشد)، به سوی نیکی‌ها می‌شتابد. واقعا توجه به مرگ و حالات مرگ بازدارنده از گستاخی‌ها و حق‌کشی‌ها نخواهد بود؟

آیا مرگ، مستی توانگری و فرمانروایی و نیرنگ‌بازی را، به هوشیاری تبدیل نمی‌کند؟ و شاید همین است که اصحاب زر و زور و تزویر همیشه به دنبال فراموشی مرگند. طراحی آن‌ها از فضای زندگی، یک فضای غفلت‌زده از مرگ است که به انواع دسیسه‌ها و سرگرمی‌ها و شاید امکانات، تخدیر شومی را سایه افکنند، تا مبادا در یک ذهن خطور شود که «وای اگر در پی امروز بود فردایی.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
عنوان
۲۲ دقیقه
بخش اول
۲۱ دقیقه
بخش دوم
۱۹ دقیقه
بخش سوم
۳۱ دقیقه
بخش چهارم
۳۱ دقیقه
بخش پنجم
۲ دقیقه
سخن مولف

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مرگ
نویسنده
گویندهمحمد آقاسی
ناشر صوتیانتشارات نیستان
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی دین و عرفان، کتاب‌های ماوراء الطبیعه
قیمت نسخه صوتی
۱۴۰۰۰ ت - 2.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی مرگ

rafaat Beidaghy
۱۴۰۰/۳/۱۹
هیچ نکنه‌ی جالب و غیر تکراری نداشت. گوینده هم برای بیان مخارج حروف عربی همه را نوک زبانی می‌گوید... متاسفانه اکثر قریب به اتفاق کتاب‌های مذهبی مخصوصا نویسندگان ایرانی؛ جهان شمول نیست و فقط برای شیعه اثنی عشری است
محمد فروهر
۱۴۰۰/۱۲/۲۰
سلام
بسیار عالی روایت می‌شود
وتاثیر گذار است..
حتما با این کتاب متحول می‌شوید..
مرگ را برای ما روایت می‌کند!
البته بسیار عالی
صدای روایت کننده دلنشین است. امتحان کنید..
سید ولید شریفات
۱۳۹۹/۹/۲۵
با سلام
باتشکر از کتاب خوبتان، فقط گوینده وارد و مسلط به زبان و ادبیات عربی نمی‌باشد و مفهوم جمله به اشتباه بیان میشود.
رضا انصاری
۱۴۰۱/۱۰/۳
کتاب بسیتر خوبی هست و با گوش دادن ان هر لحظه دوست داریم مرگمان فرا برسد زودتر، حتما یخوانید و لذت ببرید ازش
حمیدرضا پیرمرادیان
۱۴۰۱/۱۰/۲۵
سلام
دیدگاه من رو به مرگ کاملاً عوض کرد و ترسم از مرگ ریخت
حتماً این کتاب را بشنوید
ali shams
۱۴۰۰/۱۱/۱۲
واقعاً کتابی بی نظیر است که ترس از مرگ را برای انسان آسان می‌کند
مهدی ربیعی فرد
۱۳۹۹/۱۱/۳۰
بااینکه خواندن کتاب از روش لذت دیگه‌ای داره ولی صوتیش هم عالیه
سید مهدی
۱۴۰۱/۵/۳۰
مطالب و نو گویش خسته کننده بود ولی باز مطالب خوب هم داشت
🌻 آفتابگردون ۵۳
۱۴۰۰/۱/۲۲
خیلی مفید بود و دیدم به مرگ را تغییر داد
داریوش مسلمی
۱۴۰۰/۱/۱۳
ارزش شنیدن رو داره
گوینده هم خوب و گرم صحبت میکنه
FAZEL HAJIQASEMI
۱۳۹۹/۸/۱۳
توصیه می‌کنم حتما بخوانید، نه یک بار بلکه چندین بار...
محمد ابوالقاسمی
۱۴۰۱/۶/۴
کتاب مفید و خوبی بود در باب مرگ. ممنون
مشاهده همه نظرات ۱۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مرگ

برای دریافت کتاب صوتی مرگ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.