معرفی و دانلود کتاب کمان گیر

عکس جلد کتاب کمان گیر
قیمت:
۱۶۵۰۰ تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب کمان گیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب کمان گیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب کمان گیر

کتاب کمان گیر اثر پرفروش پائولو کوئیلو از مطرح‌ترین نویسندگان جهان، داستان تمثیلی مردی را روایت می‌کند که روزگاری بهترین کمان گیر کشور بود اما به‌مرور از مردم فاصله گرفت و به کار نجاری مشغول شد. پسرکی با سوالات بسیار به سراغ او می‌آید و کمان گیر، معنای زندگی و بسیاری از مفاهیم عمیق آن را به شکلی استعاره‌ای و تأثیرگذار برای او بیان می‌کند.

درباره‌ی کتاب کمان گیر:

کتاب فوق‌العاده‌ی کمان گیر (The Archer) داستان مردی به نام تتسویا را روایت می‌کند که در گذشته مشهورترین تیرانداز کشورش بوده و استعداد بی‌نظیری در این زمینه داشته است اما اکنون از مردم فاصله گرفته و اوقاتش را با نجاری می‌گذراند. روزی جوانی برای پیدا کردن تتسویا به دهکده می‌آید، او می‌خواهد تیرانداز افسانه‌ای کشور را بعد از مدت‌ها به رقابت دعوت کند به امید اینکه تتسویا را شکست داده و خودش عنوان‌دار بهترین تیرانداز کشور باشد. تتسویا از این رقابت استقبال می‌کند. پسربچه‌ای شاهد رقابت آن‌ها می‌شود و بعد از رفتن مرد جوان از دهکده، پسرک با سوالاتی که در ذهنش هست به سراغ او می‌آید و تیرانداز در پاسخ به او اصول زندگی معنادار را برای او بیان می‌کند.

جدیدترین اثر پائولو کوئیلو (Paulo Coelho) نویسنده‌ی پرآوازه، بیشتر از آنکه داستانی کوتاه یا کتابی فلسفی باشد، یک راهنمای زندگی است. کوئیلو با قیاس زندگی به تیراندازی با کمان، به دنبال بیان مفاهیمی اساسی و عمیق است. از نظر او، باید به دنبال دستیابی به اهداف بود اما این مساله را نیز پذیرفت که ممکن است هرگز به هدف نرسیم.

یکی از اصلی‌ترین پیام‌های کتاب کمان گیر این است که برای زندگی کردن به معنای حقیقی باید اعمال و روح ما با هم پیوند داشته باشند. معنای زندگی در شجاعت است؛ تتسویا در طول داستان چندین مفهوم را برای پسر بیان می‌کند که بسیاری از آن‌ها از ارزش‌های الهام‌بخش روزمره ما محسوب می‌شوند؛ سازگاری با تغییرات، چگونگی غلبه بر مشکلات، شجاعت برای تصمیم گیری، تلاش، نوآوری، تمایل برای ایجاد تغییر و ...

با وجود ظاهر ساده‌ی داستان و شخصیت‌های محدود آن، کتاب مفاهیمی پیچیده و چندپهلو دارد؛ این اثر یک روایت مینیمالیستی‌ست که تصویرگری‌های کریستف نیمان، هنرمند مشهور مفاهیم آن را تکمیل کرده است. قلم جادویی کوئیلو در این کتاب حس و حالی افسانه‌ای دارد و بیشتر به شعر شباهت دارد تا دستورالعملی گام به گام برای زندگی.

تتسویا روش کشیدن زه کمان، زدن به هدف و بسیاری از فنون تیراندازی را برای پسرک شرح می‌دهد، اما تمامی این‌ها نمادی برای مفاهیمی عمیق‌تر هستند. در واقع هدف این داستان چند لایه را می‌توان درک خویش و احترام به مراحل مختلف زندگی، چه دشوار و چه آسان عنوان کرد. کوئیلو تاکید دارد که در ورای شکست‌ها و پیروزی‌های زندگی می‌توان بر دانایی خود افزود و آگاهی از احساسات منفی و شکست‌ها به رشد شخصیتی منتهی می‌شود.

کمان گیر بیشتر از آنکه از پیروزی‌ها و رسیدن به جایگاه اول صحبت کند، به پذیرفتن شکست و درماندگی به عنوان یکی از حقایق زندگی اشاره می‌کند و صبر، پشتکار و هدف داشتن را لازمه‌ی زندگی می‌داند. فلسفه‌ای که پشت جملات به ظاهر ساده‌ی این کتاب وجود دارد تا مدت‌ها ذهن شما را به خود مشغول خواهد کرد. کوئیلو با جملاتی استعاره‌ای تاکید دارد که اگر بین هدف و کارهایی که انجام می‌دهید تعادل و هماهنگی وجود نداشته باشد، زندگی شما در جهت کمال نخواهد بود.

نکوداشت‌های کتاب کمان گیر:

- کتاب‌های کوئیلیو بر روی میلیون‌ها نفر اثرات زندگی بخش داشته است. (Times (London))
- نوشته‌های او مانند یک مسیر انرژی است که ناخواسته خوانندگان را به سمت خودشان سوق می‌دهد، به سوی روح مرموز در دور دست‌ها. (Le Figaro)

کتاب کمان گیر مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به قلم خردمند نویسنده‌ی برجسته پائولو کوئیلو را به خواندن این کتاب دعوت می‌کنیم. همچنین این اثر حکمت‌هایی اساسی در مورد هنر انسان بودن دارد که خواندن آن برای همه‌ی افراد می‌تواند آموزنده و جالب باشد. همه ما کماندار هستیم و می‌توانیم از درس‌هایی که این کتاب ارائه می‌دهد بهره‌مند شویم.

پائولو کوئیلو را بیشتر بشناسیم:

زندگی پائولو کوئیلیو منبع اصلی کتاب‌هایش است. او با مرگ دست‌وپنجه نرم کرده، از جنون گریخته، تجربه‌ی مصرف موادمخدر داشته، در برابر شکنجه مقاومت کرده، جادو و کیمیاگری آموخته و فلسفه و ادیان را مطالعه کرده است. او بی‌پروا مطالعه کرده، ایمانش را از دست داده، دوباره به یقین رسیده و درد و لذت عشق را چشیده است.

کوئیلیو در جست‌وجوی یافتن جایگاه خودش در دنیا برای چالش‌هایی که نه‌تنها خودش بلکه عده‌ی زیادی از افراد با آن‌ها درگیر هستند به پاسخ‌هایی دست یافته است. او معتقد است هر انسانی در درون خویش نیروی لازم را برای رسیدن به خواسته و سرنوشت مقدرش دارد. کتاب‌های او به 82 زبان مختلف ترجمه شده‌اند و در 170 کشور بیش از 320 میلیون نسخه از آن‌ها به فروش رفته است. در سال 1998 بیش از 85 میلیون نسخه از کتاب کیمیاگر او در دنیا به فروش رفت و از آن به‌ عنوان منبع الهام برای افراد مختلفی، ازجمله ملالا یوسفزی و فارل ویلیامز نام برده می‌شود. پائولو کوئیلیو عضو آکادمی ادبیات برزیل است و نشان ملی لیاقت شوالیه را دریافت کرده و در سال 2007 به‌عنوان سفیر صلح سازمان ملل متحد معرفی شده است.

جملات برگزیده کتاب کمان گیر:

- هدف همان چیزی است که باید به آن دست یافت.
- خودت هدف را انتخاب کردی و خودت مسئول آن هستی.
- اجازه نده چه از روی ترس و چه از روی خوشحالی متوقف شوی.
- اگر هیچ‌گاه خطر نکنی هرگز نخواهی فهمید چه چیزی را باید تغییر دهی.
- هیچ‌کس نمی‌تواند انسان را هنگام گذشتن از مسیری که او را به سرنوشتش پیوند می‌زند متوقف کند.

در بخشی از کتاب کمان گیر می‌خوانیم:

تتسویا وارد کارگاه شد، چراغی روشن کرد، کمانش را میان چرم پیچید و آن را جایی دور از دید قرار داد. اگر کسی با آن برخورد می‌کرد خیال می‌کرد تنها تکه‌ای بامبوی پیچیده در چرم است. تتسویا به آشپزخانه رفت، چای درست کرد، کنار پسر نشست و داستانش را آغاز کرد.

من برای نجیب‌زاده‌ای کار می‌کردم که در همین منطقه زندگی می‌کرد؛ من مسئول رسیدگی به اسطبل بودم ولی ازآنجاکه رئیسم همیشه در حال سفر بود، وقت آزاد زیادی در اختیار داشتم. به‌همین‌دلیل تصمیم گرفتم خودم را فدای چیزی کنم که گمان می‌کردم دلیل اصلی زندگی است: میگساری و زنان.

یک روز بعد از چند شب بی‌خوابی سرم گیج رفت و جایی خارج از شهر و دور از همه، زمین خوردم و بی‌هوش شدم. فکر کردم به‌زودی می‌میرم و تمام امیدم را از دست دادم. بااین‌حال مردی که تابه‌حال او را ندیده بودم به‌صورت اتفاقی از آن جاده می‌گذشت؛ او به من کمک کرد و مرا به خانه‌اش جایی دور از اینجا برد. طی چند ماهی که آن جا بودم تا زمانی‌که سلامتی‌ام را به دست آوردم از من پرستاری کرد. طی مدتی که مریض بودم او را می‌دیدم که هر روز صبح با تیروکمانش خانه را ترک می‌کند.

وقتی حالم بهتر شد از او خواستم هنر تیراندازی را به من یاد بدهد؛ تیراندازی خیلی جالب‌تر از نگه‌داری از اسب‌ها بود. او به من گفت مرگ بسیار به من نزدیک شده است و حالا دیگر نمی‌توانم از آن خلاص شوم. مرگ در دو قدمی من بود، چون به بدنم ضربه‌های بسیار بزرگی زده بودم.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه‌ی مترجم
پیشگفتار
متحدان
کمان
تیر
هدف
طرز ایستادن
چطور تیر را در دست بگیریم
چطور کمان را در دست بگیریم
چطور سیم کمان را به عقب بکشید
چطور به هدف نگاه کنید
لحظه‌ی رهایی
تکرار
چطور پرواز تیر را نظاره کنیم
کمان‌گیر بدون کمان، بدون تیر، بدون هدف
خاتمه
درباره‌ی نویسنده
درباره‌ی تصویرگر

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب کمان گیر
نویسنده
مترجمسونیا سینگ
ناشر چاپیانتشارات مجید
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۲۸
زبانفارسی
شابک978-964-453-154-5
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۶۵۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب کمان گیر

الناز محمدی
۱۴۰۱/۴/۲
یه کتاب کوچیک با یه دنیا حکمت!!! اینقدر توی این کتاب تعبیرهای زیبایی درمورد کمان و کمان گیر بود که میشه بدون استثنا همه رو تعمیم داد به زندگی و هدف هامون توی زندگی! به نظر من هیچ کاری و یا ورزشی به جز کمانگیری وجود نداره که بشه اینجوری توی ابعاد بزرگ تعمیمش داد توی کل زندگی مون! من نویسنده‌های مورد علاقه‌ی زیادی دارم، اما کوئیلو برای من یکی از عجیبترین هاشون هست! توی نظراتم راجع به کتابهای دیگه ش توی کتابراه بارها گفتم که این آدم، زمینی نبوده! اون زندگی و تفکری واقعا عجیب داشته! کتابهاش رو‌ تقریبا خیلی هاشو شیفته شون هستم. ولی اگه بخوام راجع به این کتاب بگم؛ به نظر من تجویز کوئیلو توی این داستان، ساخت یه چارچوب برای یه زندگی پربار و غنی هستش که تشکیل شده از: سخت‌کوشی، انگیزه، اندیشه، میل به پذیرفتن شکست و تمایل به ایجاد تغییر!!!. کوئیلو می‌گه «همان‌طور که تیر به دنبال هدف است، هدف نیز به دنبال تیر است.» یعنی، کتابی رو که ما می‌خونیم، اون هم در حال خوندن ماست! چون من واقعا بعد این کتاب به بعضی از ابعادم بیشتر واقف شدم و دلیل یه سری کارهای ناخودآگاه‌ام رو کشف کردم! این داستان نشون میده که زندگی بدون برقراری ارتباط میان روح و عمل تحقق ‌پیدا نمیکنه و زندگی‌ای که با ترس از طردشدگی و شکست محدود شده باشد ارزشی‌نداره! درعوض باید ریسک کرد، شجاعت به خرج داد و سفر غیرمنتظره‌ای را که سرنوشت سرراهمون می‌زاره رو پذیرفت. دقیقا مثل پسر چوپون توی کتاب کیمیاگر که برای درک حدیث شخصی خودش ریسک کرد ‌وبه مرتبه والایی از وجود خودش رسید. بهتره به جای اینکه روی فنس و توی حاشیه‌ی اطمینان خودمون بشینیم، بیرون بریم، ریسک‌ها کنیم و از کشف خودمون و جهانمون نترسیم… مرسی کتابراه عزیز…
نسیم افتخار
۱۴۰۱/۳/۲۹
پائولو کوئیلو نویسنده‌ای ست که معتقده هرکسی با برقراری پیوند بین روح و جسمش می‌تونه به هدف خلقتش برسه و نقش خودش رو به عنوان تکه‌ای از کائنات ایفا کنه. نگاه کوئیلو دراین کتاب مشابه کتاب کیمیاگر هست. خطرکردن و قبول مسئولیت وهمچنین منعطف بودن در برابر اتفاقات ازپیش تعیین نشده رو باعث پیشرفت میدونه از وبرقراری تعادل درهرچیز براش حائز اهمیته.
نویسنده کمان و تیر به عنوان نماد استفاده کرده و میشه کل زندگی رو درهمین مبحث جای داد. همچنین تمثیل استاد برای مفهوم خدا به نظرم لطیف و آرام بخش هست. استاد کسی که همراه و هم قدم با توست، تو رو نظاره می‌کنه و راهنماییت می‌کنه از راهنمایی ش استفاده و کن و از همراهیش لذت ببر.
کتاب فوق العاده خوبی بود، ممنون از کتابراه عزیز🌺
فاطمه عبداله پور
۱۴۰۱/۱/۱۲
به نام خداوند یکتا
داستان کوتاه و جذابی اگر دنبال نویسندگی و متنی هستید که کمک کنه برای نوشتن فوق العادست. طوری نوشته شده که وقتی جمله‌ای رو مقخونی باید دوباره بخونی تا عمقشو، کلماتشو و واژه‌های زیباشو بفهمی. کمان گیر رمانی زیبا از پائولو کوئیلو و به ترجمگی عالی خانم سونیا سینگ. اون زیباییی که در
واژه‌های این رمان کوتاه واقعا جذاب و خواندنی. حتی اگر نخواهید کل داستان رو بخونید اما میتونید بفهمید موضوع داستان چیه وچرا اینقدر قشنگ چون از همون ابتدا زیبایی نوشتن رو در تک تک جملات کتاب و اون درسی که داره یاد میده میشه فهمید. واقعا قشنگ👌🏻
زهرا صالحی جوزانی
۱۴۰۱/۱/۱۲
وقتی کتاب جوناتان مرغ دریایی ریچارد باخ رو خوندم خیلی سرخورده شدم داستانی کوتاه با تصویرگری ساده و کلمات ساده‌تر که در مدت زمان کمی می‌خواندی‌اش آن وقت که جوناتان را خواندم ۱۸ ساله بودم و به دیدگاه نوجوانی تازه ورود کرده به جوانی خواندم و نقادانه به آن تاختم ولی وقتی در ۲۵ سالگی مجدد در نمایشگاه شد کتاب تهران خواندنش نصیبم حظی بردم و مطالبی فرا گرفتم که فقط باید ۷ سال زندگی را تجربه می‌کردم تا به مفهومش پی ببرم و الان گمانگیر همان است برای منِ راهی رفته در زندگی، موجز و چراغی روشن. ممنون از کتابراه که این کتاب را عیدی داد.
سید محمد قدسی
۱۴۰۱/۱/۶
اگر بدنبال قصه گویی و یا یک اثر مشابه سایر آثار کوئیلو در زمینه داستان گویی هستید این کتاب ناامیدتان می‌کند ولی اگر بدنبال نکته‌ها و اشارات معنوی کوئیلو هستید این کتاب را دوست خواهید داشت. بر عکس کتاب‌هایی که در میان داستان جملات نغز یا عقاید و آرا نویسنده را می‌خواندید اینبار در کنار داستانی بسیار کوتاه انبوهی فلسفه نگاری خواهید یافت اما در کل با توجه به وقت اندکی گه برای مطالعه آن لازم است ارزش خواندن دارد
somaye sh
۱۴۰۱/۳/۱۹
کتاب رو کە خوندم این برداشت رو داشتم کە پائولو کوئیلو گلچین کوچکی از نکات کتاب‌های کارلوس کاستاندا رو بە صورت این داستان درآورده. نکات و داستان‌هایی کە دون خوان ماتوس، استاد کارلوس کاستاندا، به طور مفصل بازگو می‌کنە. داستان استادی کە مرگ در چند قدمی اون قرار داره و در زندگی‌اش باید مواظب هر حرکتش و باشە، با کمی تغییر در موقعیت شغلی شخصیت داستان، عینا تکرار شده. داستان چنین شخصی به طور مفصل در کتاب کارلوس کاستاندا همراه با نکات بیشتر ارزنده‌تری بیان شده.
r. Karimiyan
۱۴۰۱/۱/۱۷
واقعا عالی بود، حجم کمی داشت و مطالعه‌اش وقت زیادی نمیگیره اما تک تک جملاتش معنا و مفهوم عمیقی داره، درسته که داستان کتاب در مورد کمان گیری و رسم کمان هستش اما همه نکات اون را برای انجام هر کار یا هر هدفی میتونیم بسط بدیم حتی کارهای خیلی کوچیک و پیش پا افتاده‌ی روزمره که انجامشون برامون عادی و شده، ناخودآگاه خیلیییی عالی بود کتاب و من از خوندش کلی کیف کردم، امیدوارم بقیه هم استفاده کنند. مرسی از دوست خوبم کتابراه قشنگم 😊
Mohammad Aslanpour
۱۴۰۱/۲/۵
با انتخاب ابزارهای و متحدان و شرکای درست می‌توان به اهداف دست یافت. ذهن و روح انسانی نیز در این مسیر با خدا یکی می‌شود. هر چقدر که به خدا نزدیک بشویم به همان اندازه نیز مسیر دست یابی به اهداف کوتاه تر و لذت بخش تر خواهد بود. با یکی شدن با خدا، کمان و تیر می‌توانیم راحت تر به هدف بزنیم. هدف را لازم است که فقط به متحدان و هم فکران خود بگوییم. سایر مردم ظرفیت درک هدف و تغییر ذهن ما را هرگز متوجه نمی‌شوند.
Mahla Lotfi Nejad
۱۴۰۱/۲/۱۷
جملات فوق العاده زیبای داشت کتاب کیمیاگر رو هم مطالعه کرده بودم از این نویسنده و اینکه خیلی از سبک نوشتاری‌اش خوشم میاد جملاتش واقعاً جای تامل و تفکر داشتند کتاب کوتاه بود که به نظرم خوندنش میتونه تجربه جالبی باشه اگه شما هم کتاب کیمیاگر رو مطالعه کردین و دوستش داشتین نگاهی به این اثر هم بندازین
با تشکر از کتابراه برای رایگان قرار دادن این کتاب
امیدوارم شماهم از خوندنش لذت ببرید🫡
ریحانه رضایی
۱۴۰۱/۱/۷
کتاب خوبی بود
اما نمیشود گفت که شاهکار است....
داشتان هایش خیلی هیجانیو جذاب نیستن که پیگیرشان باشی
ولی بعضی از جملات پند مانند و نصیحت انگیزش را دوست داشتم....
در هر صورت کتابی بود که ازش بدم نیومد و خوندم و ادامه دادمش ولی نه اینقدر با هیجان که ساعتها پایش بنشینم و کذر زمان را متوجه نشوم
از متجرم خوب این کتاب بابت ترجمه عالی کمال تشکر رو داذم
ندا کرمی
۱۴۰۱/۱/۱۹
پائولوکوئیلو نویسنده مشهور و سرشناسی هست که اثار متعددی داره کتاب کمان گیر یک داستان تمثیلی هست از کمانگیر که اتفاقاتی که واسش می‌افته رو به صورت تمثیل بیان می‌کنه کتاب خوبی بودولی کتابی نیست که زندگی انسان رو به کلی عوض کنه کتابی که واقعا تاثیر گزاره کتاب فراسو هست که خیلی خوبه که به قدری مطالبش به روز و آگاهی بخشه که باید چندین بار خونده بشه
مهشید خانی
۱۴۰۱/۱/۱۳
جدا کتابِ فوق العاده‌ای بود.
من این رو از کیمیاگر بیشتر دوست داشتم.
کیمیاگر بیشتر به داستان پردازی پرداخته بود ولی این کتاب خیلی سریع میره سراغ اصلِ مطالب.
و کتاب برای هرکسی مناسب نیست چون ممکنه متوجه نشید مبحث از چه قراره.
در اخر منی که این هارو با تجربیاتم بدست اورده بودم، مو به مو درک میکردم.
متشکر از همه‌ی نظرات و کتابراهِ عزیز.
کامران گنجی
۱۴۰۰/۴/۱۱
کتاب کوتاه و زیبایی بود
من از خواندنش لذت بردم خصوصاً یک پیش‌زمینه ذهنی از نویسنده کتاب یعنی پائولو کوئیلو با کتاب قبلیش یعنی کیمیاگر داشتم.
این کتاب هم مثل کتاب قبلی در مورد یافتن معنا در زندگی بود ولی در این کتاب به صورت مفهومی‌تر به معنا در زندگی و یافتن هدف در قالب داستان اشاره شده بود.
fatemeh austin
۱۴۰۱/۱/۱۱
کتاب پر از نکته و تأمل برانگیز بود...
کوئیلو تو کتاب هاش نکات معنوی رو در فالب شخصیت‌ها و اتفاقات جالبی مطرح می‌کنه..
تو این کتاب نجار یک استاد معنویه و شاگردش پسرکی هست که تشنه یادگیریه... و استاد خیلی زیبا و شیوا اصل زندگی رو با استعاره از اصول تیراندازی به اون یاد میده...
فکر میکنم بیشتر از چندبار باید این کتاب رو خوند...
Mahsan Torkamanzadeh
۱۴۰۱/۱/۸
به نظر من این کتاب از بهترین هاست. اینکه نویسنده در داستانی کوتاه و به سادگی قانون زندگی رو میگه قدرت قلمشو مهم تر از اون درک و بصیرتش رو نشون میده، کتابی که به خوبی مفاهیم اصلی زندگی مثل قصد و هدف و تفاوت هاشون رو نشون میده، مفاهیمی که تو دنیای امروزی متاسفانه گم شدن، یک بار خوندن این کتاب قطعا کمه... 🕊️
مشاهده همه نظرات ۱۵۵

راهنمای مطالعه کتاب کمان گیر

برای دریافت کتاب کمان گیر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.