معرفی و دانلود کتاب حباب ترس

عکس جلد کتاب حباب ترس
قیمت:
۲۵۵۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب حباب ترس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب حباب ترس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب حباب ترس

بدون ترس، هیچ چالشی وجود ندارد. بدون چالش، هیچ رشدی وجود ندارد. بدون رشد، زندگی وجود ندارد. آنت میدلتون در کتاب حباب ترس که از پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز به شمار می‌آید، داستان هیجان‌انگیز صعود مرگبار خود به اورست را بازگو می‌کند و نشان می‌دهد که چگونه می‌توان از ترس در زندگی استفاده کرد و به کمک آن از محدودیت‌های خود عبور کنید.

درباره‌ی کتاب حباب ترس:

آنت میدلتون (Ant Middleton) با ترس غریبه نیست: او به عنوان یک مرد در نیروهای ویژه، هر روز با ترس روبرو می‌شود و هرگز نمی‌داند چه چیزی در انتظارش است. او به علت درگیری با یک افسر پلیس به زندان افتاد و چهار ماه را پشت میله‌های زندان سپری نمود، در زندان لقب او را ناشناخته گذاشته بودند. از دوستان و خانواده جدا شد و با افکار شکست و ترس از آینده خود تنها ماند و زمانی که به اورست قدم گذاشت، در شرایطی که خطر مرگ او را تهدید می‌کرد و همه چیز در شرایط ناامید کننده‌ای قرار داشت، مجبور شد با بزرگترین ترس خود روبرو شود؛ ترس از اینکه مرگ او باعث شود همسرش بدون شوهر و فرزندانش بدون پدر شوند. اما ترس، دشمن او نیست بلکه همانند انرژی و نیرویی او را تحریک می‌کند.

ترس باعث می‌شود تا کل زندگی هراسناک و خطرناک به نظر برسد. به همین دلیل است که زندگی در هاله‌ای از ترس، یک ذهن بیمار به وجود می‌آورد؛ ذهنی که همچون آتشی سهمگین و وحشی در جامعه‌ی امروز ما در حال گسترش است و باعث ایجاد نسلی از زنان و مردانی شده که دوست دارند پایشان را بر زمین بکوبند و دیگران مسئولیت اعمالشان را بر عهده بگیرند.

با مفهوم حباب ترس، میدلتون یاد گرفته است که قدرت ترس را مهار و نیروی مثبتی را ایجاد کند. ترس به او اجازه می‌دهد تا چالش‌های زندگی را دنبال کند، او می‌خواهد نشان دهد که ترس مهار نشده چقدر می‌تواند برای افراد و اطرافیانشان خطرناک باشد. زندگی در ترس و وحشت نابودکننده است. ترس باعث ایجاد نوعی منفی‌بافی می‌شود که کل زندگی فرد را تحت تأثیر قرار می‌دهد و شیوه‌ی دریافتی که فرد از حقیقت دارد را دچار دگرگونی می‌سازد. درست همان‌طور که بیست سال پیش در کوه اسناودن برای کوهنوردی که جلوی میدلتون حرکت می‌کرد، اتفاق افتاد، او وحشت‌زده شد و ناگهان کوه برایش به یک تله‌ی مرگ بدل گشت.

میدلتون در کتاب حباب ترس (The Fear Bubble) بدون اینکه واقعیت را پنهان کند، مرحله‌ای از زندگی‌اش را توصیف کرده که بسیار تاثیرگذار است. کتاب حاضر صرفاً یک داستان معمولی نیست بلکه روایتی واقعی‌ست که در آن آموزه‌های بسیار مفیدی در مورد کنترل و مهار ترس در زندگی وجود دارد. میدلتون قصد دارد از ماجراجویی‌ها، اتفاقات و رویدادهای آن کوه به‌ عنوان سکویی برای شیرجه زدن به درون تمام چیزهایی که در زندگی آموخته استفاده کند و ثابت کند که مهار کردن ترس و استفاده از قدرت آن به همه این امکان را می‌دهد تا بدون محدودیت زندگی کنند.

کتاب حباب ترس مناسب چه کسانی است؟

کتاب حاضر برای علاقه‌مندان به خاطرات و آموزه‌های روانشناسی جذاب و خواندنی است. همچنین خواندن این اثر الهام‌بخش برای هر فردی که می‌خواهد ترس خود را مهار کرده و قله‌های زندگی شخصی خودش را فتح کند، مناسب خواهد بود.

آنت میدلتون را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده و مجری امریکایی در سال 1980 در پورت باوث متولد شد، سال‌ها به عنوان سرباز در ارتش خدمت کرد و بعد از آن به عنوان مجری در یکی از پرطرفدارترین برنامه‌های تلویزیونی آمریکا تحت عنوان چه کسی جرأت برنده شدن دارد فعالیت نمود و به خاطر تجارب حیرت آوری که در دوران خدمتش کسب کرد، اشتهای سیری ناپذیری برای ماجراجویی دارد و همواره در پی به چالش کشیدن زندگی است.

او بعد از چندین سال فعالیت، تصمیم گرفت تا آموخته‌های خود را در قالب کتاب و سخنرانی‌های انگیزشی با سایرین به اشتراک بگذارد. پس از انتشار نخستین کتاب در سال 2018 که جزو پرفروش‌ترین‌ها بود، در سال 2019 کتاب حاضر را روانه بازار کرد که در فهرست کتاب‌های پرفروش، رتبه نخست را کسب نمود.

در بخشی از کتاب حباب ترس می‌خوانیم:

با صعود از قلّۀ اسناودن شرایطم به‌کلی تغییر کرد. واضح‌ترین خاطرۀ من از آن رویداد، به زمانی برمی‌گردد که پای دوستم لغزید. ابتدا ترس در وجودش رخنه کرد و بعد وجودش را فراگرفت و درنهایت نیز دست از تلاش کشید و از کوه پایین رفت تا خودش را به زمین امن برساند. نزدیک بود تا ترس او به من هم سرایت کند، این حس داشت همچون یک مایع سنگین و فلج‌کننده در وجودم رخنه می‌کرد. با نگاهی به اطرافم، دریافتم که بر لبۀ مرگ ایستاده‌ام. با کوچک‌ترین اشتباهی به آغوش مرگ پرتاب می‌شوم. ممکن بود سُر بخورم. ممکن بود از سرما یخ بزنم یا از ترس سکته کنم. تا قبل از آن چنین شرایطی را تجربه نکرده بودم. برای نخستین بار در تمام طول عمرم احساس می‌کردم که مرگ و زندگی‌ام در دستان خودم قرارگرفته است. در همان حین که ترس تلاش می‌کرد تا راهی به درونم بیابد، می‌بایست تصمیم نهایی را بگیرم. آیا می‌بایست به حرف‌هایش گوش دهم؟ یا اینکه به ندای وجودم گوش بسپارم؟ بالا بروم؟ یا پایین بیایم؟

در همان حال که از پلکان ایستگاه متروی لیورپول بالا و پایین می‌رفتم در افکارم غرق‌شده بودم و آن‌چنان در تفکراتم فرورفته بودم که گویی تمامی آن وقایع در آن لحظه در مقابلم در حال روی دادن بودند. آن روز، نزدیک بود ترس فائق شود، امّا به‌محض اینکه تصمیم گرفتم به مسیرم ادامه دهم و خودم را به قلّه برسانم، تحول غیرقابل‌باوری در وجودم رخ داد و تصوراتم تغییر کرد. به نظر می‌رسید که کوه دیگر نمی‌خواهد مرا از بدنش جدا کند، بلکه به یاری‌ام شتافته تا در رسیدن به قلّه همراهی‌ام نماید. در آن لحظه احساس ایستادن بر لبۀ مرگ از وجودم رخت بربست.

دلیل این تحول بزرگ چه بود؟ چطور چنین دگرگونی‌ای اتفاق افتاده بود؟ به نظر خودم، بخشی از این تحول، بدان دلیل بود که وقتی تصمیم گرفتم به مسیرم به سمت قلّه ادامه دهم، مسئولیت عواقب عملم را پذیرفته بودم.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل اول - رام کردن روح خودم
فصل دوم - شیوۀ مهار کردن ترس
فصل سوم - جادۀ چومولونگما
فصل چهارم - نوشداروی جادویی
فصل پنجم - قدم‌های زنبوردار قدبلند
فصل ششم - ترس از درد و رنج
فصل هفتم - آبشار یخی
فصل هشتم - ترس از شکست
فصل نهم - مرگ برای خانۀ همسایه است
فصل دهم - ترس از مناقشه
فصل یازدهم - غلبه بر سلطان کوه‌ها
فصل دوازدهم - ترسی که در وجود همه مخفی است
فصل سیزدهم - انتقام پادشاه
فصل چهاردهم - در برابر ترس

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب حباب ترس
نویسنده
مترجمشادی خادمی
ناشر چاپیانتشارات نسل روشن
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۶۴
زبانفارسی
شابک978-622-247-508-6
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه الکترونیک
۲۵۵۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب حباب ترس

پونه
۱۴۰۱/۵/۳
فوق العاده! تمام چیزی که در این دوره زندگیم به شدت نیاز دارم
خیلی دلم میخواد این کتاب خوب رو چندین بار بخونم، اما افسوس که به جز موارد معدودی هیچ کتابی رو دوبار نخوندم! خواهش می‌کنم بخونید! محشره، برای ارامش درون ورشدذهنی، متشکر از کتابراه!
جذابیتش منحصر به فردی و خاص، تاثیر خوبی داره، قلمی که و
روانه وبا ارامش القای امنیت شما رو به همه جا می‌بره، در‌ها رو باز کنید، زندگی کنید، زندگی یعنی جلو رفتن! موفقیت یعنی جلو رفتن و ادامه دادن! موفقیت یه هدف نیست، یه فراینده! زندگی کردن همینه، جلو رفتن، ریسک، خطر، حس ناامنی؛ و دوباره امنیت را تجربه کردن، لازم نیست به دنبال توجه دیگران باشید، مادامی که مراقب خودتان هستید و مدام جلو می‌روید، بی انکه بخواهید توجه‌ها به شما جلب می‌شوند و امکان از انها گریزان می‌شوید، شما می‌توانید در دنیای کوچکی با احساس بدبختی در انتظار توجه شخص نامعلومی بمانید، یا هدفتان جلب توجهو تمجید دیگران و این لذت وافر باشد، و یا با غرور پیش بروید، خودپرستی را کنار بگذارید، در ارامش قدم بزنید و خودتان باشید و زندگی کنید و... جلو بروید، مثبت بیندیشید، زندگیتان را اینطور که می‌خواهید رقم بزنید، با ناملایمات نجنگید، با ملایمت عبور کنید، این جا موقتی ست، مگر الان احساس سال پیش یا هفته ماهو روز قبل بر شما مسلط است؟ مگر هنوز درگیر همان مسئله‌ هستید؟ اوضاع فرق کرده؟ بله، اوضاع متحول می‌شود، شما ان را متحول می‌کنید!
نسیم افتخار
۱۴۰۱/۵/۵
کتاب خیلی خوبی بود و خوبیش اینه که اصلی‌ترین عامل شکست رو که ترس هست به خوبی توضیح دادوانواع ترس رو مشخص کرد. نویسنده بابیان تجربیات خودش چه درمیدان جنگ و چه هنگام صعودبه بلندترین قله جهان به مخاطب نشون داد که همه انسانها درهرموقعیتی که باشن می‌ترسن و ترس اگر درست فهمیده و درک بشه تبدیل به راه از و موفقیت میشه. تشبیه ترس به حباب خوشم اومدچراکه ترکوندن‌ حباب علاوه بر اینکه کارسختی نیست مفرح هم هست. نویسنده مرزباریکی رو بین غرور خودپسندی تعریف کرده وازمخاطب می‌خواد که قدرت تشخیص این دو رو ازهم داشته باشه.
پیشنهاد می‌کنم دوستانی که نخوندنش حتما مطالعه کنن و ازش لذت ببرن
سهیل قهرمانی
۱۴۰۰/۱۱/۴
اگر شما هم از زمره افرادی هستید که ترس و عزت نفس پایین و اعتماد به نفس کم و شک به خود و تردید جلو تون رو گرفته تا کارهاتون رو در زندگی پیش نبرید و به آرزوهاتون نرسید و کارهایی که دلتون می‌خواد انجام بدید و انجام ندادید قطعاً این کتاب باید و باید و باید و باید خونده بشه آقای میدلتون � زیرکی تمام ترس تونست رو به ما بفهمونه و راهکارهای عبور از ترس را برای ما باز کنید همچنین باید گفت که ترجمه شادی خادمی عزیز مثل همیشه یکی از ترجمه‌های بی‌نظیر و بسیار گویا بوده ممنونم از اپلیکیشن کتاب راه که این کتاب رو با قیمت بسیار نازل در اختیار ما قرار دادند
مهدی اعتباری
۱۴۰۰/۸/۲۳
من زیاد به کتاب‌های پرفروش موفقیت و... اعتقادی ندارم چون معمولا علمی نیستند و تجربیات شخصی افراد به صورت اغراق آمیز به عنوان مطالب روانشناسی ارایه می‌شود ولی این کتاب را واقعا جذاب، مفید و کاربردی دانستم. بیان روشهای کاربردی برای مبارزه با ترس در قالب داستان و حرکت چرخشی بین چهار داستان صعود به جنگ اورست، با طالبان، دوران کودکی و دوران زندگی مرفه به عنوان یک سلبریتی تلویزیونی، آن را جذاب تر کرده است. از سوی دیگر، واقعا نویسنده در به تصویر کشیدن صحنه‌ها و بیان جزئیات حرفه‌ای است و ترجمه بسیار روانی دارد.
Ghazal Yousefi
۱۴۰۱/۲/۱۳
کتاب واقعا جالبی بود بخصوص که تکنیک حباب ترس یا چالش‌هایی که میدلتون برای صعود به اورست باهاشون دست و پنجه نرم میکرد خیلی جذاب بود اما به نظرم گاهی بین نوشته ‌ها و رفتار نویسنده تناقض زیادی وجود داشت. اینکه مدام از خودپرستی و عواقب بدش صحبت میکرد و اینکه چقدر تو زندگی ادم فروتنی شده اما درعین حال و مدام موقع تصمیم گیری به شدت ادم مغروریه که مستبد عمل میکنه. یا مثلا میگه حرف منفی بافی دیگران نباید برای شمااهمیتی داشته باشه اما در عمل مدام درحال تخریب کردن و انرژی منفی دادن به ادمایی بود که ازشون خوشش نمیومد
فرزانه سعیدی
۱۴۰۰/۸/۳۰
شاید کسایی که مثل من به کتاب‌های انگیزشی و روانشناسی علاقه نداشته باشند بنظرشون این کتاب مثل‌اونا بیاد ولی باید گفت سخت در اشتباهید😄این کتاب درسته در مورد ترس صحبت میکنه ولی بجای مثال‌های موردی و پراکنده مراجعه کننده روانشناسا… صعود خود نویسنده به اورست در کل داستان تشریح میکنه و به مقابله با ترس میپردازه و ادم اولش فکر میکنه برای من ترسی وجود نداره ولی وقتی داستانو میخونی میینی نصف ناکامی‌ها بخاطر ترسه. برامن خیلی جالب بود
ALI REZAEI
۱۴۰۰/۱۱/۲۵
کتاب بسیار کاربردی در جهت بهبود اعتماد بنفس و شجاعت در پیاده کردن کار‌ها که چالش بزرگی هست
۱_انتخاب موضوع مناسب برای جوانان
۲_ محتوای ارزشمند و کاربردی و البته انگیزشی
۳_مناسب برای افراد افسرده و منفعل
۴_خط روایی قابل قبول
۵_ کمی قیمت بالاست... بنظرم‌ی دور بزنین کتابارو شاید بهتر هم پیدا
کردین ولی میتونه ارزش خرید داشته باشه
۶_ ترجمه روان... اما گاها کمی وقفه در درک محتوای کتاب حس میشد اما در کل پیشنهاد میکنم
Masoum Ghafari
۱۴۰۱/۲/۱۹
انصافا متن روان و خوش خوانی دارد و ترجمه هم خوب و قابل قبول است. اما موضوع کتاب مورد علاقه من نبود. راستش با توجه به عنوان کتاب، محتوای کتاب چیزی که انتظار داشتم نبود. این کتاب هم جزو کتابهاییه که سعی می‌کنند به فرد القا کنند که با اتکا به خویشتن و قدرت اراده میشه همه مشکلات و سختی‌ها رو پشت سر گذاشت و به موفقیت و خوشبختی که معادل ثروت، شهرت و رفاه در نظر گرفته میشه رسید.
Si Sa
۱۴۰۰/۱۱/۱۲
در مواجهه با هر موقعیت از زندگی، تفسیر ذهنی ما و شیوه‌ی برخورد ما نقش تعیین کننده داره و این کتاب یک راهنماست برای داشتن یک نگرش و تفسیر بهتر نسبت به مسائل و برخورد بهتر با اون ها. زبان کتاب بسیار صمیمانه ست و کاملا احساس می‌شه که یک دوست خودمانی بواسطه‌ی علاقه ش به شما داره مهم‌ترین دست آوردهای ذهنیش رو باهاتون به اشتراک می‌گذاره، خوشحالم از اینکه این کتاب رو خوندم
سروش شمس
۱۴۰۱/۲/۹
کتاب جالبیه ترس را به سه بخش تقسیم می‌کنه و در داستان واقعی از زندگی خود نویسنده هر کدام را کد گشایی می‌کنه که البته در نهایت همگی به یک ترس اصلی بر می‌گرده
اگر دوست دارید کتاب خودسازی را در قالب داستان بخوانید کتاب خوبیه
تا الان حدود ۸۰ درصد کتاب را مطالعه کردم
Azade Purhajat
۱۴۰۰/۸/۲۰
کتاب جذاب و فوق العاده ‌ای هست. برای مقابله با ترسهات باید بپری توش و عقب نشینی نکنی. ترسها زاییده تصورات ما با توجه به تجارب گذشته مون هستند. اکثر اوقات بعد روبرویی می‌فهمیم بزرگنمایی کردیم. مرسی از کتابراه و خانوم خادمی
مهتاب غلامرضائی
۱۴۰۰/۸/۱۲
کتاب بدنیست من به زور تا ۱۰۰ صفحه خوندم به قول کوین ترودو که میگه از کی یاد میگیری، وقت آدمی خیلی با ارزش هست بهتره با کتاب‌هایی از افراد اندیشمند پر بشه، من به دوستان بابت غلبه بر ترس هاشون کتاب آیین زندگی آقای دیل کارنگی رو توصیه میکنم موفق باشید
مهناز صادقی
۱۴۰۱/۵/۲۸
کتاب بسیار خوبی هست، تجربیات پر ماجرا و واقعی نویسنده است و این باعث می‌شه اثرگذارتر باشه. واقعا ترس حبابی بیش نیست 💪🏻
دوستان عزیز، اگر کتابی در این زمینه مفید می‌دانید (خود زندگینامه افراد موفق)، لطفا معرفی بفرمایید، متشکرم 🌹
ریحانه Nk
۱۴۰۰/۹/۴
من هنوز دو فصل انتهایی رو نخوندم ولی تا به اینجای کتاب مفاهیم و موضوعاتش رو خیلی دوس داشتم، نویسنده به شکل زیبایی ترس‌های مختلف در انسان‌ها رو توصیف میکنه و در عین حال به توضیح بخشی از زندگی خودش هم پرداخته
r. Karimiyan
۱۴۰۰/۸/۱۷
نمیدونم چرا نتونستم بیشتر از دو فصل بخونم شاید فعلا تو مود زندگینامه خوندن نبودم بخاطر همین، شاید توی یک زمان دیگه ادامه شو خوندم. از این دست کتابها قبلا نمیتوانی به من آسیب برسانی را خونده بودم و واقعا مجذوب داستانش شدم.
مشاهده همه نظرات ۱۲۱

راهنمای مطالعه کتاب حباب ترس

برای دریافت کتاب حباب ترس و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.