معرفی و دانلود کتاب صوتی خزه

عکس جلد کتاب صوتی خزه
قیمت:
۴۵۰۰۰ تومان - 8.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خزه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خزه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی خزه

خاطره‌ جنگ جهانی برای کسانی که آن را تجربه کرده‌اند فاجعه‌بار بوده است. هربر لوپوریه در کتاب صوتی خزه قصه این ناکامی‌ها و رنج‌های انسانی را از نگاه مردی فرانسوی در دوران اشغال فرانسه توسط آلمان نازی به تصویر می‌کشد. داستانی که ورای زشتی و آسیب‌های جنگ، رنگی از امید و نور دارد.

درباره‌ کتاب صوتی خزه

جنگ جهانی دوم میان سال‌های 1945-1939 اروپا و جهان را به آتش کشید. آثار ادبی زیادی تحت‌تاثیر این جنگ و وقایع آن منتشر شده‌اند. کتاب صوتی خزه (La Mue) یکی از این آثار است که از نگاهی شخصی‌تر این تجربه را به‌تصویر می‌کشد.

نویسنده هربر لوپریه (Herbert Le Porrier) که در زمان این جنگ جوانی بیست‌وشش ساله بوده است داستان را از زبان مردی فرانسوی روایت می‌کند که با از دست دادن همسر و فرزندان خود در جنگ و اشغال فرانسه توسط نیروهای ارتش نازی، تصمیم به رفتن به گوشه‌ای دورافتاده می‌گیرد تا خود را از آتشی که گریبان روان و زندگی او را گرفته رها سازد.

زندگی در جهان جنگ‌زده از هر منظر تجربه‌ای دهشتناک است. در این میان و با نگاه به تاریخ، جنگ جهانی دوم با حدود پنجاه میلیون نفر کشته جایگاهی بدنام‌تر از جنگ‌های دیگر دارد. جنگی که ایران نیز از آتش آن مصون نماند و گرفتار اشغال‌گری نیروهای روسی و انگلیسی از شمال و جنوب و قحطی و مشکلات دیگر درون کشور شد.

تجربه فرانسویان نیز از این جنگ خانمان‌سوز بسیار دردناک است. فرانسه در همان اوایل جنگ وارد درگیری با نیروهای آلمان و ایتالیا شد که نتیجه‌ آن اشغال خاک فرانسه توسط نیروهای نازی و فاشیست شد. این اشغال تقریبا تا اواخر جنگ ادامه داشت و هسته‌های مقاومت مردمی فرانسه در تمام این مدت در تلاش برای ایستادگی در برابر اشغالگران بودند.

اما در حین چنین تجربه‌ای چگونه می‌توان به انسانیت و تداوم زندگی امید داشت؟ کتاب صوتی خزه داستان تلاش برای عبور از فاجعه است. مردی که با کناره‌گیری از جهان آشوب‌ناک پیرامون خود، تلاش می‌کند تا اندکی از امید و شور زندگی ازدست‌رفته خود را بازیابد.

داستان کتاب صوتی خزه در میانه مردابی از ناامیدی و شکست به دنبال بارقه‌هایی از نیروی زندگی می‌گردد. روایتی که خواننده را تا انتها با خود همراه می‌سازد.

کتاب صوتی خزه برای چه کسانی مناسب است؟

علاقه‌مندان به تاریخ جنگ جهانی دوم و تجربه زیسته قربانیان آن و نیز افرادی که در مقطعی از زندگی خود با ناامیدی دست به گریبان بوده‌اند از خواندن روایت کتاب صوتی خزه لذت خواهند برد.

با هربر لوپریه بیشتر آشنا شویم

با وجود شهرت نویسندگی و نمایشنامه‌نویسی، هربر لوپریه (متولد 1913 اوکراین) ابتدا در سال 1933 و با هدف تحصیل در رشته پزشکی به فرانسه مهاجرت و مدرک خود را در سال 1940 دریافت کرد. او در طول دوران فعالیت حرفه‌ای خود برنده جایزه رمان عامه در سال 1951، جایزه اتحادیه کتابفروشان در سال 1975 و جایزه انجمن اهل قلم در سال 1977 نیز شد. در طول جنگ جهانی دوم و اشغال فرانسه، لوپریه به‌عنوان بخشی از نیروهای مقاومت فرانسه و در بخش پزشکی به فعالیت مشغول بود. در همین دوران است که او اولین نوشته‌های خود را می‌نویسد.

پس از جنگ، هربر لوپریه به پاریس نقل مکان کرد و علاوه بر پزشکی به‌طور جدی‌تری به فعالیت ادبی خود پرداخت که عضویت او در کمیته‌ ملی نویسندگان را برای وی به ارمغان آورد. هرچند در سال 1956 و در اعتراض به نقش فرانسه در جریان انقلاب مجارستان از این کمیته کناره‌گیری کرد.

سرانجام لوپوریه در سال 1977 و در پاریس درگذشت.

در بخشی از کتاب صوتی خزه می‌شنویم

دواخانه سنیورن همان جور بسته ماند. هر دفعه که من از میدانچه کنار دهکده رد می‌شدم، دلم از دیدن آن می‌گرفت. یک جور حیا مانعم می‌شد تا بروم در آن را بزنم. اما دکتر کاوالر را روزی دوبار می‌دیدم. می‌گفت مادام سنیورن هنوز از حالت آن شبش درنیامده. کاوالر از این می‌ترسید که اگر سنیورن به همین زودی‌ها برنگردد، زنش پاک ناخوش بشود، بیفتد. می‌گفت لب به غذا نمی‌زند. نه صندلی غذاخوری را ترک کرده، نه از حالت آن شبش درآمده. فرانسوآز هم با اینکه می‌کوشید تاثرش را قایم کند اما خیلی متاثر به نظر می‌آمد. همانطور در سکوت به رتق و فتق امور خانه مشغول بود.

تمام دهکده تا آن حد که من می‌شناختم، شریک اضطراب و دلواپسی ما بود. به نظر می‌رسید که مردم به میدان که می‌رسند، نوک پنجه می‌گذارند و انگار مثل تو عزاخانه موقع حرف زدن پچ پچ می‌کنند. شاید از تاریخ خلع سلاح ارتش فرانسه تا این وقت، برای اولین بار این احساس به وجود آمده بود که به وضعی استثنایی احدالناسی در پناه و در امنیت نیست.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
معرفی
۷۳ دقیقه
فصل اول
۴۲ دقیقه
فصل دوم
۳۸ دقیقه
فصل سوم
۵۰ دقیقه
فصل چهارم
۳۷ دقیقه
فصل پنجم
۵۶ دقیقه
فصل ششم
۱۲ دقیقه
فصل هفتم
۳۱ دقیقه
فصل هشتم
۵۴ دقیقه
فصل نهم
۳۷ دقیقه
فصل دهم
۱۲ دقیقه
فصل یازدهم
۸۳ دقیقه
فصل دوازدهم
۵۰ دقیقه
فصل سیزدهم
۱۱ دقیقه
فصل چهاردهم
۳۶ دقیقه
فصل پانزدهم
۶۸ دقیقه
فصل شانزدهم
۵ دقیقه
فصل هفدهم
۱ دقیقه
عوامل تولید

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی خزه
نویسنده
مترجماحمد شاملو
گویندهتایماز رضوانی
ناشر چاپیانتشارات نگاه
ناشر صوتی استودیو نوار
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۱۱ ساعت و ۳۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۴۵۰۰۰ ت - 8.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی خزه

نرگس رجبی
۱۴۰۱/۵/۱۲
ترجمه بسیار عالی و عالیتر گویندگی آقای تایماز رضوانی با تنوعی که در صدا ایجاد میکردن
هرچند موضوعش ناراحت کننده بود ولی از گوش کردنش لذت بردم و حتی دوست دارم دوباره گوش کنم
Alireza Dehqan
۱۴۰۱/۶/۷
اطلاعات خوبی راجب جنگ جهانی دوم و فرانسه زمان اشغال میده ترجمه آقای احمد شاملو هم واقعا عالی بود به کسانی که از رمان‌های جنگ دوست دارن پیشنهاد میکنم
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی خزه

برای دریافت کتاب صوتی خزه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.