معرفی و دانلود کتاب صوتی ما دروغگو بودیم

عکس جلد کتاب صوتی ما دروغگو بودیم
قیمت:
45000 تومان - 8.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ما دروغگو بودیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ما دروغگو بودیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ما دروغگو بودیم

یک شورش، یک حادثه، یک راز! کتاب صوتی ما دروغگو بودیم شاهکار امیلی لاکهارت که توانسته جوایز بین‌المللی فراوانی را به خود اختصاص دهد، ماجرای پیچیده و عجیب دختری به نام کادنس را روایت می‌کند که بر اثر حادثه‌ای شوم تمام زندگی‌اش زیر و رو می‌شود. پایان این داستان به قدری شگفت‌انگیز است که تا مدت‌ها در ذهنتان باقی خواهد ماند.

درباره کتاب صوتی ما دروغگو بودیم:

کادنس بزرگ‌ترین نوه خانواده‌‌ی ثروتمند هریس سینکلر است و موضوع اصلی کتاب صوتی ما دروغگو بودیم (We Were Liars) حول این دختر می‌چرخد. این خانواده هر سال تابستان در جزیره‌ای خصوصی به نام بیپ‌وود جمع می‌شوند و در ظاهر طوری هستند که همه مردم فکر می‌کنند، همه چیز بی‌عیب و نقص است؛ از اسباب و اثاثیه مجلل گرفته تا رفاه و امکانات فراوان اما کادنس می‌داند که باطن ماجرا تفاوت دارد و چه رفتارهای زشت و ناراحت کننده‌ای بین اعضای خانواده بزرگ سینکر در جریان است.

ماجرای رمان ما دروغگو بودیم از جایی شروع می‌شود که کادنس بر اثر اتفاقی مبهم و شوم به سرش ضربه‌ای می‌خورد و به همین خاطر بخشی از حافظه‌اش را از دست می‌دهد و حتی دچار میگرن‌های شدیدی می‌شود. او نمی‌داند که در آن جزیره چه اتفاقی برایش افتاده است و این حادثه زمانی برایش پیش می‌آید که به تازگی پدر و مادرش از هم جدا شده‌اند و برای اولین بار تنها با مادرش به پیش پدربزرگ و خاله‌ها و فرزندانشان آمده است.

پس از این اتفاق هیچ کس پاسخی به این دختر پانزده ساله نمی‌دهد و همگی به طرز مرموزی چیزی را از او پنهان می‌کنند. رازی که کادنس نمی‌تواند آن را کشف کند و تنها گاهی تصاویری به یادش می‌آید که در دریا افتاده و او را در ساحل بیهوش پیدا کرده‌اند. در این بین کادنس درگیر رابطه‌ی عاشقانه‌ای با گت پسر عمویش نیز می‌شود اما زندگی‌اش آنطور که انتظار دارد، پیش نمی‌رود.

کتاب ما دروغگو بودیم به موضوعات مهمی همچون اخلاق، خانواده، عشق، حقیقت و پذیرش خود می‌پردازد و شما را وارد ماجراهایی رازآلود می‌کند که فکرش را هم نمی‌کنید.

افتخارات و جوایز کتاب صوتی ما دروغگو بودیم:

- رمان پرفروش نیویورک تایمز
- برنده جایزه تخیل کودکان
- برنده جایزه ماکیل لوپز چاپز
- برنده جایزه کتاب ملی برای نوجوانان
- بهترین کتاب نوجوان سایت آمازون در سال 2014
- قرار گرفتن در لیست چهار کتاب برتر کودکان گاردین در سال 2014
- برنده جایزه Goodreads Choice به عنوان بهترین داستان نوجوان در سال 2015
- جز ده داستان برتر انجمن کتابخانه‌های آمریکا (ALA) برای نوجوانان در سال 2015

امیلی لاکهارت را بیشتر بشناسیم:

امیلی لاکهارت (E. Lockhart) نویسنده‌‌‌ی پرفروش و آمریکایی نیویورک تایمز است که داستان‌های مصور کودکان، رمان‌های نوجوانان و بزرگسال می‌نویسد و در حال حاضر دکترای ادبیات انگلیسی خود را از دانشگاه کلمبیا دریافت کرده است.

لاکهارت با نوشتن کتاب «تاریخ بحث برانگیز بانک‌های فرانکی لاندو» شناخته شد و موفق شد برای این اثر نامزد جایزه پرینتز و جایزه کتاب ملی شود.

او بیشتر در حوزه کودکان و نوجوانان می‌نویسد و مخاطبانش بیشتر کودکانی هستند که خود امیلی به طور مستقیم از طریق فضای مجازی با آن ارتباط دارد و به آن‌ها اهمیت ویژه‌ای می‌دهد. همچنین این نویسنده آمریکایی علاوه بر نوشتن رمان ما دروغگو بودیم، دو کتاب دیگر نیز برای بزرگسالان نوشته است.

نکوداشت‌های کتاب صوتی ما دروغگو بودیم:

- کتابی است که همیشه در ذهن‌تان باقی خواهد ماند و پایانی رضایت‌بخش و تکان دهنده دارد. (Entertainment Weekly)

- ما دروغگو بودیم یک داستان هیجان‌انگیز و مرموز است که پایانی غافلگیر کننده دارد و شما را حیرت زده می‌کند. (MTV News)

- لاکهارت داستانی دقیق، قوی، هیجان‌انگیز و زیبا نوشته است و یک درام خانوادگی غم‌انگیز را روایت می‌کند. (Booklist, starred review)

- داستانی پیچیده و پر از رمز و راز که به خوبی روایت شده و می‌تواند مخاطبان نوجوان و بزرگسال را به خود جذب کند. (The Wall Street Journal)

- امیلی لاکهارت معمایی را در داستان طرح می‌کند که هیچکس هم نمی‌تواند پایانش را حدس بزند. این کتاب داستان دختری را روایت می‌کند که خانواده برایش به معنای همه چیز است و از دست دادن آن خانواده می‌تواند بسیار غم انگیز باشد. (Publishers Weekly, starred review)

کتاب صوتی ما دروغگو بودیم به چه کسانی توصیه می‌شود؟

فرقی نمی‌کند که چندساله باشید، این کتاب هم برای نوجوانان و هم بزرگسالان نوشته شده و می‌تواند شما را وارد داستانی هیجان‌انگیز و معمایی کند.

در بخشی از کتاب صوتی ما دروغگو بودیم می‌شنویم:

یک شب اواسط تابستان پانزده رفتم شنا در ساحل کوچک؛ تنها. گات، جانی و میرن کجا بودند؟ خبر ندارم. توی رد گیت کلی تخته بازی کردیم؛ احتمالا هنوز همانجا بودند و یا شاید رفته بودند به کلرمونت و به جر و بحث خاله‌ها گوش می‌دادند و مربای آلوی بنفش با کراکر می‌خوردند. در هر صورت با تاپ رفتم توی آب. ظاهرا با همین لباس تا ساحل هم آمده بودم. روی ماسه‌های ساحل لباس‌هایم را پیدا نکردم؛ حوله‌ای هم در کار نبود. چرا؟ مجددا خبر ندارم.

احتمالا خیلی دور شده بودم. اندکی دور از ساحل صخره‌های بزرگی هست؛ همیشه در تاریکی شب‌ها شوم به نظر می‌آیند. احتمالا سرم توی آب بوده و بعد محکم به آن صخره‌ها خورده. قبلا هم گفتم خبر ندارم.

فقط این یادم است؛ فرو رفتم در اقیانوس. پایین پایین تا ته صخره‌ای و شالوده‌ی سنگی جزیره بیچ وود را دیدم و دست‌ها و پاهایم سر شدند اما انگشت‌هایم سرد بودند. پایین که می‌رفتم، تکه‌های جلبک و خزه از کنارم می‌گذشتند. مامان من را روی شن‌ها پیدا کرد؛ مثل توپ جمع شده بودم تا نیمه در آب بودم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی
2 دقیقه
فصل اول
7 دقیقه
فصل دوم
3 دقیقه
فصل سوم
9 دقیقه
فصل چهارم
7 دقیقه
فصل پنجم
5 دقیقه
فصل ششم
11 دقیقه
فصل هفتم
5 دقیقه
فصل هشتم
4 دقیقه
فصل نهم
5 دقیقه
فصل دهم
13 دقیقه
فصل یازدهم
5 دقیقه
فصل دوازدهم
3 دقیقه
فصل سیزدهم
7 دقیقه
فصل چهاردهم
5 دقیقه
فصل پانزدهم
7 دقیقه
فصل شانزدهم
6 دقیقه
فصل هفدهم
6 دقیقه
فصل هجدهم
9 دقیقه
فصل نوزدهم
4 دقیقه
فصل بیستم
2 دقیقه
فصل بیست و یکم
4 دقیقه
فصل بیست و دوم
11 دقیقه
فصل بیست و سوم
6 دقیقه
فصل بیست و چهارم
9 دقیقه
فصل بیست و پنجم
4 دقیقه
فصل بیست و ششم
4 دقیقه
فصل بیست و هفتم
5 دقیقه
فصل بیست و هشتم
3 دقیقه
فصل بیست و نهم
3 دقیقه
فصل سی‌ام
10 دقیقه
فصل سی و یکم
6 دقیقه
فصل سی و دوم
5 دقیقه
فصل سی و سوم
5 دقیقه
فصل سی و چهارم
5 دقیقه
فصل سی و پنجم
3 دقیقه
فصل سی و ششم
7 دقیقه
فصل سی و هفتم
7 دقیقه
فصل سی و هشتم
6 دقیقه
فصل سی و نهم
4 دقیقه
فصل چهلم
8 دقیقه
فصل چهل و یکم
6 دقیقه
فصل چهل و دوم
4 دقیقه
فصل چهل و سوم
7 دقیقه
فصل چهل و چهارم
9 دقیقه
فصل چهل و پنجم
4 دقیقه
فصل چهل و ششم
4 دقیقه
فصل چهل و هفتم
2 دقیقه
فصل چهل و هشتم
7 دقیقه
فصل چهل و نهم
6 دقیقه
فصل پنجاهم
3 دقیقه
فصل پنجاه و یکم
6 دقیقه
فصل پنجاه و دوم
2 دقیقه
فصل پنجاه و سوم
10 دقیقه
فصل پنجاه و چهارم
5 دقیقه
فصل پنجاه و پنجم
2 دقیقه
فصل پنجاه و ششم
3 دقیقه
فصل پنجاه و هفتم
4 دقیقه
فصل پنجاه و هشتم
4 دقیقه
فصل پنجاه و نهم
5 دقیقه
فصل شصتم
6 دقیقه
فصل شصت و یکم
4 دقیقه
فصل شصت و دوم
4 دقیقه
فصل شصت و سوم
6 دقیقه
فصل شصت و چهارم
5 دقیقه
فصل شصت و پنجم
6 دقیقه
فصل شصت و ششم
5 دقیقه
فصل شصت و هفتم
2 دقیقه
فصل شصت و هشتم
3 دقیقه
فصل شصت و نهم
4 دقیقه
فصل هفتادم
5 دقیقه
فصل هفتاد و یکم
7 دقیقه
فصل هفتاد و دوم
5 دقیقه
فصل هفتاد و سوم
4 دقیقه
فصل هفتاد و چهارم
4 دقیقه
فصل هفتاد و پنجم
3 دقیقه
فصل هفتاد و ششم
6 دقیقه
فصل هفتاد و هفتم
2 دقیقه
فصل هفتاد و هشتم
6 دقیقه
فصل هفتاد و نهم
5 دقیقه
فصل هشتادم
10 دقیقه
فصل هشتاد و یکم
18 دقیقه
فصل هشتاد و دوم
2 دقیقه
فصل هشتاد و سوم
9 دقیقه
فصل هشتاد و چهارم
4 دقیقه
فصل هشتاد و پنجم
4 دقیقه
فصل هشتاد و ششم
7 دقیقه
فصل هشتاد و هفتم
1 دقیقه
عوامل تولید

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ما دروغگو بودیم
نویسنده
مترجممهرآیین اخوت
گویندهمریم محبوب
ناشر چاپینشر هیرمند
ناشر صوتی استودیو نوار
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۸ ساعت و ۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی نوجوان، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
45000 ت - 8.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی ما دروغگو بودیم

Ghazale
۱۴۰۱/۱۰/۲۱
برخلاف خیلی از دوستانی که کتاب رو خونده بودن برای من پایان داستان قابل پیش بینی نبود فک میکردم از ان دسته داستان‌های اموزنده درمورد هوس و عاشق ادم اشتباه شدن برای نوجوان‌ها باشه ولی هرچی داستان جلوتر میرفت متوجه میشدم که باید پیچیده تر و تلخ تر از یک عشق نافرجام باشه. قلم نویسنده اونقد جذاب و گیرا بود که جزیره با جزئیاتش خونه‌ها و شخصیت‌ها کاملا واضح جلوی چشمام نقش بسته بودند و شنیدن داستان برام شبیه به این بود که دارم یک فیلمو تماشا میکنم البته توانایی گوینده در صداگذاری شخصیت‌ها کمک زیادی به این تصویرسازی ذهنی میکرد‌. خیلی راحت میشد با همه شخصیت‌ها همزادپنداری کرد از ان دسته داستان‌هایی است که در طول شنیدن کتاب به شخصیت هایش، دورهمی‌ها و دوستی بینشان علاقه خاصی پیدا میکنید و در نهایت وقتی که معمای داستان حل میشود و پایان شوکه کننده‌اش را میشنوید دلتنگی عجیبی همراه با حسرت حس میکنید. بنظر من حتی اگر شخصیت حساسی دارید و طرفدار پایان‌های تلخ نیستید این کتاب ارزش خوندن داره
هانیه مردانی
۱۴۰۱/۸/۱۶
جالب بود ولی...
ژانر کتاب برخلاف روال اولش به شدت روانشناختی و معمایی و همچنین درامه. خانواده‌ای پولدار و به ظاهر اصیل که جز خودشون و نوک دماغ خودشون دیگه چیزی رو نمیدیدن و این اخلاقیات به بچه‌ها مخصوصا شخصیت اصلی داستان هم سرایت کرده بود، خودخواهی و خود بزرگ بینی و قربانی پنداری شخصیت اصلی بگم و
میتونم از بخش اول کاملا مشخصه شاید تنها کسی باشم که از اوایل داستان تونستم اخر داستان رو حدس بزنم اما با این وجود باز هم اخر کتاب سوپرایز شدم! بر خلاف نویسنده که خیلی تلاش میکرد اخر داستان با یکسری تیریک لو نره اما اگر خیلی مووی فن و بوک فن بوده باشید موضوع داستان براتون یکم تکراریه. کسی که دچار تراما شده و داره داستان رو تعریف میکنه و فقط چیزایی رو میبینه که دوست داره ببینه و چیزایی یادشه که دوست داره یادش بیاد که نشون میده نویسنده روی تراما‌ها به شدت تحقیق کرده تا همه چیز درست باشه.
جدای از این، نیمچه داستان‌هایی که نویسنده بین بخش‌ها قرار داده بود و تشبیه اون داستانک‌ها به خانواده‌ی سینکلر به جذابیتش اضافه کرده بود.
صدای راووی هم به شدت گیرا و قشنگ بود و باعث خستگی و یکنواختی نمیشد.
در آخر اگر بخوام از ۱ تا ۱۰ به موضوع داستان نمره بدم ۷ میدم.
Noora
۱۴۰۲/۱/۵
درود
یه مدت بود از گوشه و کنار می‌شنیدم که این کتاب خیلی جالبه و پایان عجیبی داره، برای همین بهش جذب شدم و شروعش کردم. در ابتدا کتاب مثل هر رمان دیگه‌ای شما رو با خودش همراه می‌کنه در پستی و بلندی‌های یک خانواده پر جمعیت، روابط صمیمانه‌ای که باهم دارن و...
ولی هرچقدر که داستان پیش روی می‌کنه و
شرایط حال و هوای رمان هم عوض میشه و حس و حال عجیبی رو به شنونده منتقل می‌کنه و در نهایت هم پایانی که هیچکس نه انتظارشو داشت نه بهش فکر میکرد برای این خانواده رقم میخوره. نکته‌ای که برام جالب بود اینه که شما ممکنه در طول شنیدن بقیه فصلا‌ی کتاب خیلی دستگیرتون نشه که ماجرا از چه قراره ولی وقتی به آخر رمان می‌رسید همه چیز براتون روشن میشه و متوجه میشید اوضاع از چه قرار بوده. از صداگذاری هم هرچی بگم کمه واقعا خسته نباشید. فوق العاده بود
setayesh taheri
۱۴۰۱/۱/۱۲
کتاب خیلی جالبی داشت و همونطور که میگفتن بقیه دوستان پایان غافلگیر کننده و ناراحت کننده‌ای داشت و خب گوینده خوبی داشت که نسبت به هر کارکتر صدای خودشو تغییر میداد و من گاهی قبل از اینکه اسم کارکتر و بگه متوجه میشدم کی داره صحبت میکنه و خب علاوه بر بروز بودن داستان درس قشنگیم به ادم میده
یه جایی با
کادنز قشنگ گفت ترس هایت زندگی کن:)
واقعا ارزش شنیدن داره
ژانرشم درام بود
امید وارم از شنیدنش لذت ببرین:)
سارا امیری
۱۴۰۱/۱۰/۲۴
سلام و خدا قوت به مجموعه کتابراه
گوینده کتاب داستان رو بسیار عالی روایت کرد. ژانر کتاب بسیار درام و غمگین و معمایی بود. من به شخصه اعصاب این سبک کتابا و این حجم از درد و رنج رو ندارم‌. برای همین ۴ ستاره امتیاز دادم. نیمه اول کتاب خیلی مبهم (به خاطر معمایی بودن داستان) و کند پیش میره. نیمه دوم روند
داستان بهتر میشه و پایان بسیار تا بسیار غافلگیرکننده و ناراحت کننده‌ای داره. ممنون از مجموعه کتابراه.
نرگس شاهبازی
۱۴۰۲/۱/۷
من تبلیغ این کتاب رو یجایی دیدم خیلی گفته بودن که آره پایانش غیر منتظره بود و.. ولی اونجوری هم نبود رمان قشنگیه گیرایی مخصوص خودش رو داره خوبی این رمان اینه که تقریبا از همون اولش شمارو کنجکاو می‌کنه و جذابیت بالایی داره. واقعا زمان قشنگیه ولی نمی‌دونم من خیلی باهاش کانکت نشدم بعضی‌ها کاملا شوکه میشن و حتی گریه میکنم ولی من برام اونطوری نبود اما
از حق نگذریم جذابه وادم رو جذب میکنه
آرمینا طاهری
۱۴۰۰/۱۱/۲۸
این کتاب رو دوست دارم و تا حالا چند بار خوندم و حالا هم تونستم بشنومش. ترجمه خیلی روانه و ممنون از راوی که به بهترین نحو کتاب رو خوندن. اگه دنبال یک رمان مدرن با پایانی فراموش نشدنی هستید، بهترین انتخابه. دلم برای دروغگوها تنگ میشه =) ❤️
جمله‌ای از کتاب:
اگر می‌خواهید جایی زندگی کنید که مردمش از موش‌ها نمی‌ترسند، باید قید زندگی در کاخ را بزنید.
سارا گرمنجانی
۱۴۰۲/۳/۳۰
کتاب خوب و جذابی بود. صدای گوینده خوب بود ولی لحن گوینده من رو جذب کتاب نمیکرد خیلی کتابی و متعجب و یکنواخت بود حس میکنم اگر گوینده بهتری داشت میتونست کشش بیشتری توی مخاطب ایجاد کنه. خیلی کتاب‌ها نویسنده و داستان‌های جذابی دارن ولی بعضیا با گویندگی ضعیف، ارزش کتاب رو پایین میارن.
این رو برای این نوشتم چون گوینده‌های خیلی بهتری توی کتابراه وجود دارن که بهتر میتونن حس بگیرن و جزئی از داستان بشن.
Rahil najafi
۱۴۰۲/۲/۲۳
اوایل قصه از شنیدنش ناامید و گاه خسته می‌شوید ولی پایان داستان چنان تکان دهنده است که روزها ذهنت با آن درگیر خواهد بود و در دل ژرفای قصه فرو خواهی رفت
آخر قصه روایت را نمیتوانید باور کنید
از میان تهی میشوید و همزاد پنداری میکنید
تا ته قصه بروید و در نهایت پروازی بر فراز ابرهای خیال خواهید نمایید
حتما مطالعه فرمایید
شهرزاد شاه حسین زاده
۱۳۹۹/۱۱/۶
اوج داستان آخرش هست. جایی که تازه بی معنی بودن لحظه‌های داستان معنا پیدا میکنه و میگی داستان قشنگیه! اولش از لحن راوی که انگار دعوا داره و روزنامه وار میخونه خوشم نیومد ولی اواسط داستان میفهمی شخصیت اول خوددرگیری داره و با همه چیز و همه کس مشکل داره که البته بی علت نیست. باید تا آخر گوش داد تا فهمید ارزش شنیدن داره.
سها
۱۴۰۲/۶/۱۵
واقعا غیرقابل پیش بینی بود!! شوک بزرگی در پایان کتاب به خواننده وارد میشه که واقعا قابل حدس نبود برای من! روایت و گویندگی عااالی خانوم محبوب به جرات میگم ۶۰ درصد زیبایی و جذابیت کتاب بود. دستشون درد نکنه کاش کتابهای بیشتری رو بخونن واقعا هنرمند هستن. در کل خوب بود و ارزش شنیدن داشت ولی خب غمگین تموم شد: ((
Mahdis Esmaeili
۱۴۰۰/۷/۳
خیلی خوب بود ولی غمگین. به نظرم اگه دنبال رمان معمایی هستید بهتره به صورت صوتی اون رو خریداری نکنید.
این رمان درباره‌ی جسارت‌های یک نوجوان است و عواقب آن. در دنیای یک نوجوان که همیشه علاقه به اعتراض و نشان دادن نظارت خود است نشان می‌دهد هر چیزی توانی دارد که باید به آن توجه کرد.
Mahroo Makhlooghian
۱۴۰۱/۹/۱۸
با توجه به نظرها و تقدیرهایی که از کتاب شده بود توقع بیشتری داشتم. پایانش رو نه به خاطر غمگین بودن، در کل دوست نداشتم و حل معماش لذت بخش نبود برام. کتابهای بسیار بهتری هست در ژانر معمایی و روانشناحتی. ولی برای نوجوانان خوندنش خیلی خوب و عبرت آموزه. خوانش راوی عالی و بااحساسه.
رویا +
۱۴۰۱/۲/۲۲
کتاب خوبی است اما من از اواسط داستان خودم متوجه پایان آن شدم. با این وجود باز هم پایان داستان حرفهای غافلگیر کننده‌ای هم برایم داشت. ترجمه متن روان است و راوی داستان هم، داستان را به خوبی روایت می‌کند. در کل کتاب ارزش وقتی که برای شنیدنش گذاشتم را داشت.
مژده دست پاکی
۱۴۰۲/۴/۱۴
عالی بود. من به شخصه شیطونیای تینیجری رو دوس دارم و از این کتاب لذت بردم. خیلی کوتاهه با این حال داستانش مهیجه و تا فصل‌های اخر متوجه نمیشی ته داستان قراره به کجا ختم بشه. تا وقتی که مستقیم نمیگه بهش پی نمیبری. توصیه میکنم استفاده کنید.
مشاهده همه نظرات 104

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ما دروغگو بودیم

برای دریافت کتاب صوتی ما دروغگو بودیم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.