معرفی و دانلود کتاب صوتی از گلستان شنو

عکس جلد کتاب صوتی از گلستان شنو
قیمت:
15000 تومان - 1.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی از گلستان شنو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی از گلستان شنو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی از گلستان شنو

کتاب صوتی از گلستان شنو شامل ده حکایت آموزنده و اخلاقی‌ست که سعدی شیرازی شاعر و نویسنده‌ی نامدار و محبوب ایرانی آن‌ها را در قالب نظم و نثر نگاشته است. این اثر که منتخبی از کتاب گلستان به شمار می‌رود، به همراه نوای سازهای ایرانی خوانده شده است.

درباره کتاب صوتی از گلستان شنو:

گلستان سعدی (Gulistan) را می‌توان از مهم‌ترین آثار اخلاقی و تعلیمی در ادبیات فارسی به شمار آورد. این کتاب دارای یک دیباچه و هشت باب است که به نظم و نثر نوشته شده‌اند. سعدی شیرازی این کتاب را طی شش ماه به رشته تحریر در آورده است. به طور کلی بیشتر آثار این نویسنده کوتاه و با لحن اخلاقی و پند‌های آموزنده هستند.

کتاب گلستان با شیوهٔ داستانی وضیعت جامعه آن زمان را از نظر فرهنگی و اجتماعی به تصویر کشیده است. سعدی در این اثر خیلی به تاریخ‌نگاری و تذکره‌نویسی روی نیاورده و تنها امور مربوط سبک زندگی و معیشت انسان‌ها را روایت کرده است. نوشتن بوستان و گلستان شهرتی عظیم برای سعدی به ارمغان آورد به شکلی که بسیاری از صاحب‌نظران این آثار را شاهکارهایی درخشان به شمار می‌آورند.

کتاب از گلستان شنو شامل ده حکایت برگزیده از کتاب گلستان می‌شود که با لحنی جذاب و دلنشین برای شما روایت می‌شوند. همراه با شنیدن این داستان‌ها و حکایات، می‌توانید نوای سازهای ایرانی را به شکلی زیبا نیز بشنوید و لذت ببرید.

کتاب صوتی از گلستان شنو به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به ادبیات کهن پارسی به خصوص کتاب‌های سعدی علاقه دارید، شنیدن این کتاب صوتی می‌تواند برای شما لذت‌بخش باشد.

سعدی شیرازی را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده و شاعر مشهور ایرانی در قرن هفتم و در شیراز به دنیا آمد. او مردی حکیم و دانا بود که در طول زندگی خود به نقاط مختلفی از جهان سفر کرد. ابومحمد مشرف‌الدین مصلح بن عبدالله بن مشرف با تخلص سعدی شیرازی (Saadi Shirazi) بخاطر نظم و نثر آهنگین، جذاب و برجسته آثار خود به شهرتی جهانی دست یافت و جایگاه ویژه‌ای در ادبیات دنیا دارد. تا حدی که به او القاب مختلفی مانند پادشاه سخن، استاد سخن، شیخ اجل داده‌اند.

وی در طول زندگی خود رویدادهای خاص سیاسی و اجتماعی را تجربه کرده است؛ چراکه در دوران حملات مغول زندگی می‌کرد و زوال مملکت خود را به چشم دید. سعدی خدمات ارزنده‌ای را به ادبیات جهان ارائه کرد، کلیات سعدی که حاوی گلستان (نثر) و بوستان (نظم) است جزو آثار برگزیده‌ی او به شمار می‌آیند. این شاعر و نویسنده توانای ایرانی سرانجام در سال 690 هجری از دنیا رفت.

در بخشی از کتاب صوتی از گلستان شنو می‌شنویم:

پیش یکی از مشایخ گله کردم که فلان به فساد من گواهی داده است. گفتا: «به صلاحش خجل کن.»

تو نیکو روش باش تا بدسگال / به نقص تو گفتن نیابد مجال

چو آهنگ بربط بود مستقیم / کی از دست مطرب خورد گوشمال

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی
3 دقیقه
حکایت اول
4 دقیقه
حکایت دوم
4 دقیقه
حکایت سوم
3 دقیقه
حکایت چهارم
3 دقیقه
حکایت پنجم
4 دقیقه
حکایت ششم
6 دقیقه
حکایت هفتم
3 دقیقه
حکایت هشتم
9 دقیقه
حکایت نهم
7 دقیقه
حکایت دهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی از گلستان شنو
نویسنده
گویندهمریم نظامی نژاد، زهرا مظفری، پیمان پورشکیبایی، مهشید مهردادیان
ناشر صوتیانتشارات اساطیر پارسی
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۴۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های شعر پارسی
قیمت نسخه صوتی
15000 ت - 1.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی از گلستان شنو

مریم تفضلی
۱۴۰۰/۱۰/۳۰
بسیار زیبا و جذاب و آموزنده و مناسب برای سفر
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب صوتی از گلستان شنو

برای دریافت کتاب صوتی از گلستان شنو و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.