معرفی و دانلود کتاب همسر یک زندانی

عکس جلد کتاب همسر یک زندانی
قیمت:
55000 تومان - 10.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب همسر یک زندانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب همسر یک زندانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب همسر یک زندانی

کتاب همسر یک زندانی داستان پرفرازونشیب عشق جسورانه‌ی ایزابلا و بیل در بستر جنگِ‌جهانی دوم است. مگی بروکس، پس از مدت‌ها تحقیق درباره‌ی ماجرای اسارت این دو شخصیت و سفر به منطقه‌ی جنگی موفق به نوشتن این رمان شد و اثرش مورد استقبال ویژه‌ی مخاطبان قرار گرفت.

درباره‌ی کتاب همسر یک زندانی

مگی بروکس، نویسنده‌ی این رمان نخستین‌بار در سال 2007، داستانی شگفت‌انگیز را از زبان زنی به نام سیدنی رید شنید و بسیار تحت‌تأثیر آن قرار گرفت. او ابتدا از نوشتن این داستان دلسرد شد و تنها به سرودن شعر روایی بلندی درباره‌ی آن اکتفا کرد. با این حال مدتی بعد تصمیم گرفت جستجو درباره‌ی مستندات ماجرا را آغاز کند. کتاب همسر یک زندانی (The prisoner's wife‌)، نوشته‌ی مگی بروکس (Maggie Brookes) صدای زنی اهل چکسلواکی را بازتاب می‌دهد که به‌عنوان یک اسیر در دنیای خطرناک مردان گرفتار آمده است.

وقایع این رمان در بازه‌ی زمانی ایجاد اردوگاه‌های بزرگ اُسرای جنگی در مناطق شرقی چکسلواکی و لهستان اتفاق افتاده؛ روزهایی که نازی‌ها سعی داشتند متفقین اسیر را از خانه‌هایشان دور نگه دارند. اردوگاه لامسدورف یکی از این مکان‌هاست که 12000 مرد را علاوه بر ظرفیت خود نگهداری می‌کرده تا از آن‌ها برای کار در معدن و کارخانه‌ها بهره‌کشی کند. مکان رویدادهای داستان از کشور چک و مناطق سیلسیا که آن زمان بخشی از امپراتوری اتریش-مجارستان به‌شمار می‌رفته‌اند، آغاز می‌گردد.

این رمان یک اثر کاملاً مستند نیست، اما سرنوشت شخصیت‌ها و اطلاعات تاریخی موجود در آن واقعیت دارند. مگی بروکس با سفر به منطقه‌ی جنگی هارتمنسدورف و تهیه‌ی صدها عکس از مکان‌هایی که داستان واقعی در بستر آن شکل گرفته بود، جزئیات زیادی از زندگی زندانیان اردوگاه به‌دست آورد. او از طریق منابع متعددی چون گزارش‌ شاهدان عینی، اطلاعات بسیاری کسب کرد و تصمیم گرفت با نوشتن درباره‌شان افراد بیشتری را در جریان این داستان تکان‌دهنده قرار دهد.

مگی بروکس در این اثر مصائب حضور ایزابلا را در محیط اردوگاه روایت کرده و نحوه‌ی همکاری مردان برای محافظت از او را صادقانه بیان می‌کند. البته در توصیفاتش با استفاده از قوه‌ی خیال خود به داستان بال و پر داده است. او خود دراین‌باره می‌گوید: من به‌عنوان بخشی از تحقیقاتم برای کتاب، از جمهوری چک، لهستان و آلمان دیدن کردم و از استقامت مردم و قدرت عشق شگفت‌زده شدم». کتاب همسر زندانی در سال 2020 در سراسر جهان منتشر شده و هم‌اکنون با ترجمه‌ی محمد امین جندقیان از سوی نشر ترنگ در دسترس علاقمندان قرار دارد.

نکوداشت‌های کتاب همسر یک زندانی

  • آزاردهنده و به همان اندازه دلگرم‌کننده... رمانی غیرقابل‌ِانکار. (Ben Kane - نویسنده)
  • یک داستان جذاب از شجاعت و استقامت در زمان جنگ. دوستش داشتم! (Rachel Hore - نویسنده)
  • رمانی گیرا، دلخراش و دلگرم‌کننده که انسانیت را در بهترین و بدترین حالت خود نشان می‌دهد. (Ann Morgan - نویسنده)
  • رمان همسر یک زندانی، زندگی عمیق و کاملاً واقعی را تنفس می‌کند. با خواندنش متأثر، خشمگین و متواضع شدم. (Deborah Kay Davies - نویسنده)
  • خطر، ترس، عزم و قدرت رستگاری عشق در اروپای جنگ‌زده. تحقیقات مگی بروکس داستانی را که از نظرها پنهان بود، به نمایش گذاشته است. (Juliet Gardiner - نویسنده)

کتاب همسر یک زندانی مناسب چه کسانی است؟

این اثر به کسانی که به خواندن رمان‌های تاریخی عاشقانه علاقمند هستند، توصیه می‌شود.

با مگی بروکس بیشتر آشنا شویم

مگی بروکس، نویسنده، روزنامه‌نگار و شاعر است. او از کودکی مجذوب نوشتن بود. بعدها مدرک زبان انگلیسی دریافت کرد و سپس به‌عنوان گزارشگر در روزنامه‌ای محلی مشغول به کار شد. او زمانی که به عنوان تهیه‌کننده‌ی مستند تلویزیونی به بی‌‌بی‌‌سی نقل‌ِمکان کرد، به جذابیت داستان‌های تاریخی پی برد. از دیگر آثار او باید به رمان «Acts of Love and War» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب همسر یک زندانی می‌خوانیم

چیزی درباره فوریت و اعتقاد در صدای او وجود داشت که سرباز امریکایی شنید. چند دقیقه ایستادیم. من به فاصله وحشتناکی که طی کرده‌ بودیم و همه کسانی که در راه افتاده بودند فکر کردم. برای روح سخاوتمند اِسکاتی دعا کردم. بدون فداکاری او، من اینجا نبودم. چهره همه کسانی که دوست‌شان دارم را به یاد ‌آوردم. نمی‌دانم زنده هستند یا مرده، در درد یا رنج هستند و در کجای این قاره جنگ‌زده؛ پدر و مادرم، جان، مارک، رالف. دست‌های بیل و مَکس را از دو طرفم می‌گیرم. آن‌ها تنها چیزهایی هستند که برایم باقی مانده‌اند. همه آنچه می‌دانم و همه چیزهایی که باید در آینده با خود داشته باشم.

کسانی از ما که زنده بودند، وظیفه بزرگی برای بازسازی شهرها و شهرک‌هایی که به ویرانه تبدیل شده‌ بودند، بازسازی زندگی‌های متأثر از غم و جدایی، ساختن دنیایی جدید و عادلانه‌تر، جایی که فقرا هم در آن جایی داشته باشند داشتند. جنگی برای پایان دادن به جنگ برای همیشه. با نگاهی به جشن‌های مقابلم، احساس کردم نیرویی در وجودم جریان یافت. اگر از تمام تجربیات خود جان سالم به در ببریم، می‌توانیم هر کاری انجام دهیم. ما را به داخل هدایت می‌کنند. من هرگز در دفتر فرمانده نبوده‌ام؛ اما پشت میز بزرگ بلوط او اکنون یک سرهنگ بلندقد امریکایی نشسته است. بیل و مَکس ناخودآگاه به او سلام می‌کنند. دستم را بی‌تأثیر تکان می‌دهم و احساس آرامش و جدا شدن می‌کنم.

فهرست مطالب کتاب

یادداشت نویسنده
یادداشت تاریخی
مقدمه
فصل اول: ورازنه، چکسلواکی اشغال‌شده
فصل دوم: زندان لامسدورف، لهستان
فصل سوم: چکسلواکی
فصل چهارم: راهپیمایی طولانی به‌سمت غرب
سخن آخر

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب همسر یک زندانی
نویسنده
مترجممحمد امین جندقیان
ناشر چاپینشر ترنگ
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات401
زبانفارسی
شابک978-622-7741-27-8
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
55000 ت - 10.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب همسر یک زندانی

باران یزدانی
۱۴۰۲/۱/۲
عاشقانه جنگی است و اتفاق‌هایی که برسر این زوج جوان افتاده است و سختی‌هایی که کشیدن برای باهم بودن واقعا قابل ستایش است این نشان می‌دهد که آن‌ها عاشق واقعی هستند ودر هر شرایط سخت به همدیگر کمک می‌کنند
رضا کشاورزی
۱۴۰۱/۱۱/۲۱
عالی بود.. و ناراحت کننده. کتابای جنگ جهانی هیچ وقت داستاناش تمام شدنی نیست.. ممنون از کتابراه❤️🏅
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب همسر یک زندانی

برای دریافت کتاب همسر یک زندانی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.