معرفی و دانلود کتاب چالش با افراد بدقلق در محیط کار

عکس جلد کتاب چالش با افراد بدقلق در محیط کار
قیمت:
۱۴۰۰۰ تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب چالش با افراد بدقلق در محیط کار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب چالش با افراد بدقلق در محیط کار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب چالش با افراد بدقلق در محیط کار

کتاب چالش با افراد بدقلق در محیط کار شامل هشت مقاله از نشریه هاروارد بیزینس ریویو است که به نحوه رفتار کارکنان سازمان‌ها با یکدیگر و چگونگی مدیریت کارمندان ناسازگار می‌پردازد و راهکارهایی را برای حل تعارضات میان آن‌ها ارائه می‌دهد.

آیا در محل کارتان کسی هست که همیشه با رفتارش شما را تحریک کند؟ گوش ندهد؟ کاری را که شما انجام داده‌اید به نام خود تمام کند؟ وقتتان را با مسائل بی‌اهمیت بگیرد؟ مثل عقل کل‌ها رفتار کند؟ فقط از خودش حرف بزند؟ مدام انتقاد کند؟

اساسی‌ترین نیاز عاطفی انسان، حس ارزشمند ‌بودن است. وقتی این حس را نداشته باشید، احساس تعادل، امنیت و صحت شما به هم ریخته و آشفته می‌شوید. اولیه‌ترین سطحش این است که نبود این حس (ارزشمند ‌بودن) را تهدیدی برای بقایتان می‌دانید. این مسئله خصوصاً اگر طرفی که با او درگیر هستید رئیستان باشد، بسیار صادق است. مشکل این است که مسئول افراد دیگر بودن به ندرت آثار مطلوبی در شما به جا می‌گذارد.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در محل کارتان با همکاران دیگر، رئیس یا سایرین به مشکل برخورده باشید. ممکن است واکنش‌هایتان به قدری شدید و تند باشد که نسبت به آنچه می‌گویید و آنچه انجام می‌دهید کنترلی نداشته باشید. شاید هم بخواهید مشکلی که پیش آمده را بدون عصبانیت در سکوت به حال خود بگذارید.

پاسخ دادن به بدجنسی یک همکار ممکن است دشوار باشد. برخی به امید آنکه جلوی فرد بدجنس را بگیرند، وسوسه می‌شوند اجازه دهند رفتار پرخاشگرایانه کم‌کم در وجودشان پیدا شود. برخی دیگر هم تلاش می‌کنند تا موقعیت از ‌دست رفته خود را بازیابند. اگر همکارتان رفتار بدی با شما داشته باشد، چگونه می‌توانید شرایط را تغییر دهید؟ اگر آن رفتار ادامه داشته باشد یا بدتر شود از کجا می‌توانید بفهمید که طرف مقابلتان یک قلدر به تمام معناست؟

رویکرد و نحوه برخورد شما به هر شکل که باشد، بهتر است مهارت حل تعارضات و چالش‌های موجود در محل کار را بیاموزید. اگر بخواهید از پس افراد بدقلق بربیایید، اول از همه باید عواطف خود و فرد مقابلتان را مدیریت کنید. اینکه چگونه در یک گفت‌وگوی چالش‌برانگیز خشمگین نشوید؟ چطور هنگام روبه‌رو شدن با دیدگاه‌های تهاجمی و انفعالی بتوانید خشم خود را کنترل کنید؟ از کجا به این نکته آگاه شوید که کار کردن با شما برای دیگران دشوار است یا آسان؟

در کتاب چالش با افراد بدقلق در محیط کار (Dealing with difficult people) تحقیقاتی در مورد واکنش‌های عاطفی کارکنان نسبت به همکاران ناسازگارشان انجام و جمع‌آوری شده و شما به کمک آن‌ها می‌آموزید چگونه با این دسته از افراد همدلی کرده و منعطف باشید تا ارتباطات کاری مؤثرتری را نیز تجربه کنید. در این کتاب مقالاتی از نویسندگانی همچون تونی شوارتز، دنیل گولمن، دنیل گیلبرت و نیک مورگان خواهید خواند.

مجموعه کتاب‌های مهارت‌های زندگی دانشگاه هاروارد به جنبه‌های انسانی افراد در زندگی کاری می‌پردازند و حاصل پژوهش‌های اثبات شده‌ای هستند که نشان می‌دهند چطور احساسات شما بر زندگی کاری‌تان تأثیر می‌گذارند. افزون بر این، توصیه‌های عملی در مورد چگونگی رویارویی با آدم‌های بدقلق و موقعیت‌های دشوار می‌دهند و در مقاله‌های الهام‌بخشی به شما می‌گویند که توجه کردن به سلامت احساسی‌تان در محیط کار به چه معناست.

در بخشی از کتاب چالش با افراد بدقلق در محیط کار می‌خوانیم:

امیلی سالیوان، مشاور بازاریابی دیجیتالی در یک آژانس کوچک، اخیراً ترفیع گرفته بود و یک گروه هشت نفره را اداره می‌کرد. ویل، یکی از کارمندهایش که می‌بایست به او گزارش می‌داد و فقط سه ماه قبل از ترفیع امیلی وارد آژانس شده بود، علاقه‌ای نداشت که به ناگهان امیلی را به‌عنوان رئیس جدید خود ببیند و این مسئله کاملاً در او آشکار بود. امیلی می‌گوید: «او فرد ماهر و قابلی بود» و از‌آنجا‌که «آن‌ها به‌عنوان همکار، بسیار منظم و موزون با یکدیگر کار می‌کردند» امیلی از حضور او در گروه شادمان بود.

متأسفانه کنترل‌کردن ویل بسیار دشوار شد. او جز در موارد ضروری با امیلی صحبت نمی‌کرد، حضور فعالانه‌ای در جلسات آموزشی امیلی نداشت و در کارهای ابتکاری او به دنبال «نقطه‌ضعف» می‌گشت. امیلی توضیح می‌دهد: «او از هر فرصتی استفاده می‌کرد که نشان دهد ارزشی برای گفته‌هایم قائل نیست».

امیلی متعجب و پریشان از رفتارهای ویل، تصمیم گرفت که با این رفتار مقابله کند و اگر هر فرد دیگری از گروه هم جای ویل بود، امیلی این کار را می‌کرد: مستقیم و بی‌پرده. ابتدا در جلسات دونفره‌شان پرسید که آیا مشکلی وجود دارد. ویل وجود مشکل را کتمان می‌کرد اما رفتارش همچنان پایدار بود، این بار امیلی ویل را برای قهوه به بیرون دعوت کرد و از او پرسید که آیا ناخواسته باعث ناراحتی‌اش شده است یا می‌خواهد جور دیگری با وی رفتار شود. ویل پذیرفت که خودش و امیلی «تضاد شخصیتی» دارند اما گفت‌و‌گو را همان جا تمام کرد و رفتار تحقیرآمیزش را در محل کار ادامه داد. امیلی حتی از دیگر کارمندان شنیده بود که ویل او را «تنبل و بی‌مصرف» خطاب می‌کند.

امیلی می‌گوید: «آخرین کاری که می‌خواستم انجام دهم این بود که موضوع را به مقامات بالاتر ارجاع دهم، عملی که احتمالاً موقعیت کاری ویل را به خطر می‌انداخت». بالاخره او یکی از اعضای باارزش تیم بود و امیلی می‌خواست از او محافظت کند. بعد به این نتیجه رسید که از اول هم می‌توانست به مدیرش مراجعه کند. هنگامی که او درنهایت به مدیر مراجعه کرد، وی اظهار داشت که شکست او در مدیریتِ یکی از اعضای کلیدی گروه به عملکرد ضعیف خود او برمی‌گردد.

فهرست مطالب کتاب

1: اگر می‌خواهید اختلافی را حل کنید، ابتدا تصمیم بگیرید: داغ است یا سرد؟
2: استرس‌زدایی از گفت‌و‌گوهای استرس‌آور
3: راز از پس بدقلق‌ها برآمدن خود شمایید
4: با همکار بدجنس چگونه رفتار کنیم؟
5: با همکار منفعل مهاجم چگونه کنار بیاییم؟
6: با کسی که دائماً استرس دارد چگونه کار کنیم؟
7: چگونه فردی عجول را مدیریت کنیم؟
8: آیا از رئیستان متنفرید؟

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب چالش با افراد بدقلق در محیط کار
مترجمفریده فتوحی
ناشر چاپیانتشارات پندار تابان
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۰۸
زبانفارسی
شابک978-622-6410-86-1
موضوع کتابکتاب‌های مدیریت و رهبری، کتاب‌های ارتباطات و روابط عمومی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۴۰۰۰ ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب چالش با افراد بدقلق در محیط کار

محبوبه ملکی
۱۴۰۰/۱۱/۲۶
باتوجه به اینکه در محیط کار در خانه در هر مکانی با افراد بدقلق روبه خواهیم شد راهنمای خو بیه برای چگونگی برخورد با چنین افرادی
نسیم دولت شاهی
۱۴۰۱/۸/۸
به نظرم کتاب خوب و مفیدی بود
مرجان محمدی
۱۴۰۰/۴/۶
بسیار کاربردی به ویژه برای مدیران
مهری دهقادنی
۱۴۰۰/۱/۳۱
برای رفتار با همکاران عالی است
elham sarsangi
۱۴۰۰/۱/۲۸
اصلا نتونست منو جذب کنه
M G
۱۳۹۹/۵/۳۰
کتاب خوبیه به نظرم
مشاهده همه نظرات ۶

راهنمای مطالعه کتاب چالش با افراد بدقلق در محیط کار

برای دریافت کتاب چالش با افراد بدقلق در محیط کار و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.