معرفی و دانلود کتاب صوتی مردی که نفسش را کشت

عکس جلد کتاب صوتی مردی که نفسش را کشت
قیمت:
23000 تومان - 4.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مردی که نفسش را کشت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مردی که نفسش را کشت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مردی که نفسش را کشت

صادق هدایت در کتاب صوتی مردی که نفسش را کشت، خرافات و معضلات اجتماعی جامعه‌ آن روزهای ایران را در قالب داستانی جذاب به تصویر می‌کشد.

خلاصه‌ی کتاب صوتی مردی که نفسش را کشت:

داستان مردی که نفسش را کشت، از کتاب سه قطره خون برگرفته شده و درباره‌ی معلمی ساده به اسم حسینعلی است که برای یافتن حقیقت و رسیدن به عرفان از تمام نیازهای مادی خود دست می‌کشد و در این مسیری که برگزیده، با تنهایی و گوشه‌گیری خود نیز اخت گرفته است. اما ناگهان متوجه دروغ و ریاکاری راهنما و مرشد خود به نام «شیخ ابوالفضل» می‌شود. او درمی‌یابد که شیخ ابوالفضل که برای مردم از مبارزه با نفس سخن می‌گوید، حالا به دختر همسایه تجاوز کرده و نتوانسته جلوی نفسش را بگیرد. شیخ ابوالفضل به ظاهر مردی مومن است، او جلوی مردم نان و آب و پیاز می‌خورد و در خفا، کباب، کبک و بلدرچین به سیخ می‌کشد.

صادق هدایت پیشگام داستان نویسی نوین ایران را بیشتر بشناسیم:

صادق هدایت در 27 بهمن سال 1281 در تهران چشم به جهان گشود. او یکی از نوادگان رضاقلی‌خان هدایت طبرستانی از مردان نامدار دوران ناصری و نویسنده‌ی کتاب‌هایی مانند «اجمل التواریخ» و «مجمع الفصحا» بود.

او در سن شش سالگی به مدرسه‌ی علمیه‌ تهران رفت و در آن‌جا به تحصیل پرداخت، دوره دبیرستان را نیز در مدرسه دارالفنون گذارند. او در سال 1309 تحصیلاتش را در پاریس رها کرد و به تهران برگشت، پس از مدتی در بانک ملی مشغول به کار شد. در همین سال‌ها بود که با نویسندگان درخشانی مانند بزرگ علوی، مسعود فرزاد و مجتبی مینوی ملاقات کرد و با همکاری یکدیگر گروه ربعه را تشکیل دادند.

سرانجام صادق هدایت در سال 1330 در خانه‌ی خود به زندگی‌اش با باز گذاشتن شیر گاز پایان داد، او نخستین نویسنده‌ی برجسته‌ی ایرانی بود که دست به خودکشی زد. از دیگر آثار صادق هدایت عبارت‌اند از: بوف کور، زنده به گور، داش آکل، حاجی آقا، وغ وغ ساهاب و ترجمه‌های کتاب‌های بی‌نظیری مانند گروه محکومین، مسخ، کلاغ پیر، دیوار و ... .

در قسمتی از کتاب صوتی مردی که نفسش را کشت می‌شنویم:

میرزا حسینعلی هر روز صبح سر ساعت معین، با سرداری سیاه، دگمه‌های انداخته، شلوار اتو زده و کفش مشکی براق گام‌های مرتب بر می‌داشت و از یکی از کوچه‌های طرف سرچشمه بیرون می‌آمد، از جلو مسجد سپهسالار می‌گذشت، از کوچه صفی علی‌شاه پیچ می‌خورد و به مدرسه می‌رفت.

در میان راه اطراف خودش را نگاه نمی‌کرد. مثل اینکه فکر او متوجه چیز مخصوصی بود. قیافه‌ای نجیب و باوقار، چشم‌های کوچک، لب‌های برجسته و سبیل‌های خرمائی داشت . ریش خودش را همیشه با ماشین می‌زد، خیلی متواضع و کم‌حرف بود.

ولی گاهی، طرف غروب از دور هیکل لاغر میرزا حسینعلی را بیرون دروازه می‌شد تشخیص داد که دست‌هایش را از پشت بهم وصل کرده، خیلی آهسته قدم می‌زد، سرش پائین، پشتش خمیده، مثل اینکه چیزی را جستجو می‌کرد، گاهی می‌ایستاد و زمانی زیر لب با خودش حرف می‌زد…

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
37 دقیقه
مردی که نفسش را کشت

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مردی که نفسش را کشت
نویسنده
گویندهحافظ کاظم زاده
ناشر چاپینشر قطره
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۳۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
23000 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی مردی که نفسش را کشت

مهدی غلامپور
۱۳۹۹/۷/۲۷
به معنای واقعی بعد از این داستان
درد رو تو روحتون خس میکنید
Alireza Amiri
۱۴۰۱/۶/۱۱
خیلی عالی بود کوتاه و زیبا
حمید ر
۱۴۰۰/۳/۱۳
بهرحال خوندشم ضرر نداشت
Shahin Movafaghnezhad
۱۴۰۰/۳/۱۸
زندگی واقعی آخوندها
aref alamian
۱۳۹۹/۱۱/۲۹
طعم یک درد گوارا
مشاهده همه نظرات 5

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مردی که نفسش را کشت

برای دریافت کتاب صوتی مردی که نفسش را کشت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.