معرفی و دانلود کتاب صوتی در باب خلوت‌‌گزینی

عکس جلد کتاب صوتی در باب خلوت‌‌گزینی
قیمت:
۳۰۰۰۰ 21000 تومان ۳۰%
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی در باب خلوت‌‌گزینی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی در باب خلوت‌‌گزینی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی در باب خلوت‌‌گزینی

کتاب صوتی در باب خلوت‌‌گزینی به بررسی بازتابی از اندیشه‌های میشل دو مونتین، در باب خلوت‌‌گزینی، قدرت تخیل، لذت مطالعه، اهمیت خواب و این که چرا موضوع واحدی باعث شادمان و اندوه‌مان می‌شود، می‌پردازد. این کتاب صوتی به صورت مشترک با همکاری کتابراه و ماه‌آوا تولید شده است.

میشل دو مونتین (Michel De Montaigne)، یکی از سرشناس‌ترین اندیشمندان دوره رنسانس است، وی تاملات ذهنی با حکایات و نظریات شخصی خود را در هم آمیخته و پایه‌گذار مقاله‌نویسی مدرن شده است.

میشل اکم دو مونتین فیلسوف شکاک و اومانیست فرانسوی به سال 1533 م به دنیا آمد. میشل مونتنی به اقتضاء عصر و شرایط تاریخی‌ای که در آن به دنیا آمده و زیسته است چونان آئینه‌ای نشانگر روح شکاک سلبی‌نگر رنسانس تمدن اومانیستی است. برخی مورخان مونتنی را یک اومانیست غیرمعمولی (در مقایسه با نمونه‌ی مثالی متفکر اومانیست قرن شانزدهم) نامیده‌اند، زیرا او بیش از همفکران معاصر خود (و از این نظر تا حدودی شبیه اومانیست‌های یکصد سال قبل از خود در سپیده دم رنسانس) شکاک و نسبی انگار بود.

در تمام طول تاریخ بعضی از کتاب‌ها جهان را تغییر دادند و شیوه نگاه ما به خودمان و دیگران را دگرگون کردند. آن‌ها به مباحث، اختلافات عقاید، جنگ‌ها و انقلاب‌ها الهام بخشیده‌‌‌اند. آن‌ها زندگی‌های بسیاری را ساخته‌اند و یا تباه کرده‌اند. حالا نشر روزگار نو برای شما کارهای متفکران بزرگ، پیشگامان، اصلاح طلبان و طالع بینان را فراهم آورده است. ایده‌هایی که مدنیت را تکان داد و به ما کمک کرد تا آن چه که اکنون هستیم باشیم. (ایده‌های بزرگ)

در بخشی از کتاب صوتی باب خلوت‌گزینی (On Solitude) می‌شنویم:

همان طور که اهل تتبع می‌گویند، تخیل قوی خالق واقعه است. ‌من خود جزو آن گروهی هستم که به‌ واسطه قدرت تخیل خویش را بسیار قدرتمند می‌پندارند. ‌همگان از قوه تخیل برخوردارند، اما تنها برخی از آن بهره کافی را می‌برند. ‌تخیل تاثیر عمیقی بر من برجای می‌گذارد. اگر این عامل را از مهارتم بگیرند، دیگری چیزی از آن باقی نمی‌ماند. ‌من تقریبا در میان مردمی سالم و بشاش زندگی می‌کنم؛ دیدن مردمی که زجر می‌کشند، در من ایجاد رنج جسمی می‌نماید و اغلب ذهنم از احساس شخص ثالث باز می‌ماند. سرفه مدام شخص دیگری باعث تحریک ریه و گلویم می‌شود.

هنگامی که ناچار به معاینه بیماری می‌شوم، ناخودآگاه بیشتر به موارد مهم توجه می‌نمایم تا نشانه‌هایی که احساس می‌کنم از اهمیت یا ارتباط ضعیف‌تری برخوردار هستند. ‌هنگامی که به یک بیماری می‌اندیشم، بر روی آن تمرکز کرده و با تمام وجود محو آن می‌شوم. به نظرم چیز غریبی نیست که تخیل باعث ایجاد تب یا مرگ در افرادی بشود که اجازه فعالیت آزادانه بدان دهند یا آن را تقویت نمایند.

در عصر و دوره معاصرمان سیمون توماس پزشک شهیری بود. ‌به یاد دارم که یک روز به طور اتفاقی او را در خانه پیرمرد ثروتمندی که مبتلا به مرض سل بود، ملاقات کردم؛ هنگامی که او از راه‌های ‌درمان بیمارش با وی سخن می‌گفت، عنوان کرد که یکی از این راه‌ها ایجاد فرصتی برای من جهت لذت بردن از هم‌صحبتی با بیمار است. زیرا اینگونه بیمار می‌توانست چشمانش را بر سیمای جوانم بدوزد و افکارش را چون جریانی نیرومند به درون شخصیت تازه شکل گرفته‌ام جاری نمایند؛ شاید با در آمیختن احساساتش با گل شباب من شرایطش رو به بهبود برود؛ هر چند فراموش کرد اضافه نمایند که ممکن است شرایط من بدتر شود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
24 دقیقه
بخش اول
20 دقیقه
بخش دوم
28 دقیقه
بخش سوم
23 دقیقه
بخش چهارم
26 دقیقه
بخش پنجم
19 دقیقه
بخش ششم
25 دقیقه
بخش هفتم
24 دقیقه
بخش هشتم
24 دقیقه
بخش نهم
28 دقیقه
بخش دهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی در باب خلوت‌‌گزینی
نویسنده
مترجممرضیه خسروی
گویندهرضا عمرانی
ناشر چاپینشر روزگار نو
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه صوتی
۳۰۰۰۰ 21000 ت ۳۰%
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی در باب خلوت‌‌گزینی

sara nazerian
۱۳۹۹/۱۲/۱۲
فصل اول کتاب را پسندیدم. انتظار نداشتم که با توجه به عنوان کتاب راجع به چیزی جز خلوت گزینی صحبت بشه با این حال به خواندن ادامه دادم تا پایان کتاب. و از دید من از فصل سوم به بعد کتاب افت محسوسی میکنه. در استفاده از مثال‌ها زیاده روی شده. ترجمه قوی نیست. با این حال کار اقای عمرانی خیلی خوبه. به شخصه ترجیح میدادم به جای خواندن کتابی که جسته و گریخته به مطالب متعدد پرداخته با کتابی روبرو باشم که تمرکزش روی موضوع مشخصیه. با توجه به اینکه از حیات نویسنده و نوشتن کتاب چند قرن میگذرد بعضی از مثال‌ها و مطالب موضوعیت ندارد و شکاف واضحی با شرایط حال حاضر دارد. برای مثال فصل مربوط به طول عمر. ضمن اینکه برای بهره گیری بیشتر از کتاب بعد از خرید نسخه‌ی صوتی نسخه‌ی نوشتاری کتاب راهم خریدم اما ضعف ترجمه کماکان در لذت بردن از کتاب و فهم بیشترش اختلال ایجاد میکرد.
هانیه هژبرالساداتی
۱۴۰۲/۱/۲۴
بر خلاف نظر بعضی دوستان، برای من تمام فصلها جذاب بود. تصور میشل دو منتین حدود سیصد و پنجاه سال پیش از این، در حال نوشتن مطالبی راجع به مسائلی که هنوز هم برایمان سوال و جای تامل است، هیجان انگیز است. آیا روزی تصور می‌کرد مردمانی در ایران کتاب او را از اپلیکیشن کتابخوان گوش دهند؟
کتاب فقط در باب در
خلوت گزینی نیست، بلکه مجموعه مقالاتی است باب موضوعات متنوع از جمله، ترس، خشم، وجدان، خواب و غیره.
کیفیت صدا و ضبط و نحوه بیان عاااالی.
Sa Fa
۱۳۹۹/۱/۱۲
این دید رو داشته باشید که دومونتین مقاله نویسهفصل 1 در رابطه با خلوت و بقیه فصلها موضوعات دیگه‌ای مثل تخیل , ترس , خشم و... استبا توجه به حجم کتاب و مدل مقاله نویسی دومونتین نباید توقع ژرف بودن مطلب رو داشته باشید چون تو نوشتن این کتاب هدف ایجاد جرقه ذهنی بوده. در کل کتاب خوبیه
Maryam Eskafi
۱۳۹۹/۲/۲۲
من الان بخش چهارمم. دو بخش اولش انقدر عالی بود که به اشتراک گذاشتمش ولی بخش سوم و چهارمش را زیاد نپسندیدم حال امیدوارم بعد ازاین خوب باشه صدای گوینده هم خوبه شمرده میخونه و با تامل. در کل به نظرم بد نیست‌ی بار گوش بدید
David Y
۱۳۹۹/۲/۱۹
برخلاف ترجمه بسیار زیبا و متن ادبی مناسب، متاسفانه محتوی کتاب چندان مطلب خاصی برای ارایه نداشت. اگر بدنبال کتاب فلسفی و کاربردی بودید، پیشنهاد میکنم کتاب ^تسلی بخشی‌های فلسفه^ اثر آلن دوباتن رو مطالعه بفرمایید.
Ali Kazemi
۱۳۹۷/۶/۱۴
از خوندنش لذت بردم ولی مطمعن نیستم از راهکارهای کتاب تو زندگیم استفاده کنم ولی این برای منه، ممکنه به شما بیش از چیزی که فکرش رو کنید کمک کنه
Daryush Parsa
۱۳۹۷/۱۲/۲۰
بی نظیر
معنوی
فلسفی
ژرف
اسرار آمیز
جذاب
یک اثر فراموش نشدنی
با بهترین راوی ممکن
درود بر دستاوران وبسایت
کاوه عزیزی
۱۳۹۷/۶/۱۲
کتابی پر از حکمت و مسائل قابل توجه درباره زندگی با اجرای فوق العاده هنرمندان ماه آوا.
Mohammad Abedi
۱۳۹۹/۸/۲۹
نسبت به فیلسوفان هم عصر این بزرگوار، خیلی درخشان نبود ولی باز هم به هرحال ارزش خوندن داره.
Alireza Norouzi
۱۳۹۹/۵/۳
فوق‌العاده خواندنی و کاربردی و تامل‌برانگیز. درود بر ماه‌آوا، درود بر کتابراه عزیز.
Daryush Parsa
۱۳۹۷/۱۱/۱۸
چقدر عنوان کتاب رو دوست دارم
همینطور صدای راوی
حتما تهیه‌اش می‌کنم
وحید سهیلی آزاد
۱۴۰۱/۷/۵
رفته رفته انگیزه گوش کردن به این کتاب کم میشه. اسم کتاب، آدم رو جذب میکنه، مطالبش دلزده.
Tolue Mahdavi
۱۴۰۱/۶/۱۷
جالب بود‌. در عصر ارتباطات تامل دوباره در مورد مزایای تکیه بر خود و خلوت گزینی عالمانه جذاب بود.
Homayon 420
۱۳۹۹/۱۲/۱۷
فقط باید گفت دست مریزاد بابت کتاب از نویسنده خوب و مترجم خوب که در دسترس قرار دادید.
اسماعیل فتحی هفشجانی
۱۳۹۸/۱۲/۱۳
سلام. لطفا برای کتاب راه ساعت خاموشی خودکار تعببه فرمایید. با سپاس از زحمات شما.
مشاهده همه نظرات 22

راهنمای مطالعه کتاب صوتی در باب خلوت‌‌گزینی

برای دریافت کتاب صوتی در باب خلوت‌‌گزینی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.