معرفی و دانلود رایگان کتاب صوتی ای کاش قلبم بی‌آنکه بشکند مقاومت نماید

عکس جلد کتاب صوتی ای کاش قلبم بی‌آنکه بشکند مقاومت نماید
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ای کاش قلبم بی‌آنکه بشکند مقاومت نماید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ای کاش قلبم بی‌آنکه بشکند مقاومت نماید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ای کاش قلبم بی‌آنکه بشکند مقاومت نماید

کتاب صوتی‌ ای کاش قلبم بی‌آنکه بشکند مقاومت نماید داستان کوتاه و لطیفی از کریستین بوبن، نویسنده و شاعر فرانسوی است که کودکی، عشق و تنهایی را به شکل زیبایی در آن به تصویر می‌کشد.

درباره کتاب صوتی‌ ای کاش قلبم بی‌آنکه بشکند مقاومت نماید:

بیشتر آثار کریستین بوبن به یکدیگر متصل‌اند و می‌توان گفت به نوعی مکمل یکدیگر هستند. همه این آثار در کنار یکدیگر تابلوی روشن و شفافی از زندگی و افکار نویسنده را نمایان می‌سازند. کتاب‌ای کاش قلبم بی‌آنکه بشکند مقاومت کند، یکی دیگر از آثار حیرت‌انگیز این نویسنده خوش‌ذوق است که در آن به شرح و توصیف تجربه‌های ساده زندگی، عشق، تنهایی و کودکی پرداخته است. آثار او همگی سرشار از اندیشه‌های عاشقانه و لطیف هستند که با مطالعه آن‌ها تنها برای لحظاتی می‌توانید از فضای اطرافتان دور شده و غرق در دنیای ساختگی بوبن شوید.

کتاب صوتی‌ ای کاش قلبم بی‌آنکه بشکند مقاومت نماید مناسب چه کسانی است؟

اگر به داستان‌های کوتاه فرانسوی و سبک نوشتاری کریستین بوبن علاقه دارید، از شنیدن این کتاب لذت خواهید برد.

کریستین بوبن را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده فرانسوی در سال 1951 به دنیا آمد و بعد از فارغ‌التحصیلی از رشته فلسفه، نویسندگی را آغاز کرد. کریستین بوبن (Christian Bobin) از نظر بسیاری، یک پدیده در ادبیات فرانسه به شمار می‌آید. او تا به حال بیش از سی اثر منتشر کرده و در کتاب‌های خود درمورد موضوعات مختلفی همچون تنهایی، مرگ، کودکی و عشق صحبت می‌کند. چیزی که بیش از همه در آثار بوبن دیده می‌شود آوا و لحن کلام لطیف و گوش‌نوازش است. اما باز هم نوشته‌های او سرشار از اندیشه‌اند و مخاطب را نیز به فکر وامی‌دارند.

بوبن همچنین جایزه Dera maggots، یکی از جوایز مهم فرهنگی و ادبی فرانسه را دریافت کرده است. از دیگر آثار او می‌توان به «دلباختگی»، «بانوی سپید»، «اسیر گهواره»، «ایزابل بروژ»، «همه گرفتارند»، «ستایش هیچ» و «فراتر از بودن» اشاره کرد.

در ادامه نظرات نویسندگان بزرگ دنیا را درمورد کریستین بوبن می‌خوانید:

- توصیفات بوبن از واقعیت پیچیده عشق، غم و شادی عجیب است. (آن ورو، تلگراف)
- بوبن یک راهنمای معنوی از نوع کمیاب آن است. (مارتین لایرد، نویسنده کتاب Into The Silent Land)
- گاهی اوقات بوبن مانند پسر عموی مسیحی کافکا به نظر می‌رسد. (پاول کیگان سردبیر سابق Faber poetry و Penguin Classics)

در بخشی از کتاب صوتی‌ ای کاش قلبم بی‌آنکه بشکند مقاومت نماید می‌شنویم:

تو با آن شاه درخت خلوت کرده‌ای. عکسش را در کیف جیبی‌ات گذاشته‌ای و این تنها چیزی است که همیشه هرماه تو است. مردم گاه و بیگاه در دلتنگی‌های سفر و یا نبود عزیزانشان عکسی را به تو نشان می‌دهند و می‌گویند این‌ها زن و بچه‌هایم هستند. اما تو فقط عکسی از درختی غول‌آسا داری که چون توضیحی برایش نداری به کسی هم نشان نمی‌دهی...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۳ دقیقه
ای کاش قلبم بی‌آنکه بشکند مقاومت کند

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ای کاش قلبم بی‌آنکه بشکند مقاومت نماید
نویسنده
مترجمغزال شهروان
گویندهبتول نجفی
ناشر چاپی کانون فرهنگی چوک
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی ای کاش قلبم بی‌آنکه بشکند مقاومت نماید

Mostafa Arshad Ebi
۱۴۰۱/۲/۱۲
یک تلفیق بسیار خوب و کوتاه... فلسفه، واقعیت، توصیف.... ادای احترام به زنی که حالا مرده.
داستان خیلی جذاب و عاشقانه‌ای هست اما باید با دقت خونده بشه خلاصه داستان: راوی داستان یک نقاش به نام بونارد که در سال 1947 مرده. به نظر میاد این یک نامه باشه که برای زن نوشته و ازش خواسته بعد از مرگش به زندگیش
ادامه بده و شاد زندگی کنه. نقاش در اواخر مرگش یک درخت بادامو کشیده. این نقاشی از روی عکسی که زن در اشپزخانه از این درخت گرفته و برای نقاش فرستاده کشیده شده. زن نویسنده هست و گاهی اوقات به روستای آندرس میرفته و این درخت بادام هم در اون روستا بوده و زن عکس درختو تو کیفش نگه میداره. چون درخت زنو یاد نقاشی که حالا مرده میندازه و احتمالا زن و نقاش عاشق هم بودن. زن دستش درد می‌گیره و میره دکتر. دکتر بیخودی امپول تجویز می‌کنه چون از زنه خوشش اومده و عشقی بینشون شکل می‌گیره. داستان داره میگه حتا بعد از مرگ عزیزان باید زندگی کرد و دنیا زیباست و باید شاد زندگی کرد و از زندگی تا وقتی زنده
جمیله شریف زاده
۱۴۰۰/۱۲/۱۱
داستان خوب وگیرایی داره مطمئنم هر کسی این کتاب رو گوش بده خیلی چیزها به معلوماتش اضافه میشه. من چند روزه متوالی هر روز داستانی رو گوش میدم. وحقیقتا دیگه به شنیدنشون وابسته شدم دوستدارم آوای تمام کتابها رو بشنوم. پیشنهاد میدم که اگر ذره‌ای هم به مطالعه علاقه ندارید. کتابها رو بصورت صوتی بشنوید که هم اونوقت می‌بینید شما شیفته‌ی کتابها میشوید. خسته نباشید عزیزان کتاب راه. باتقدیم احترام 🌹❤️❤️❤️❤️❤️🙏🙏🙏🌹🌹🌹🌹🌹❤️🌹🌹🌹🌹🌹
شراره تاجمیرریاحی
۱۴۰۰/۱۲/۲۵
کریستین بوبن دارای سبک خاصی در نوشتار است که باید با آن ارتباط برقرار کنی وگرنه برایت لذت بخش نیست. این اثر نیز همچون دیگر آثار او از نماد استفاده کرده است. نماد درخت نشانه‌ای برای بیان روابط بین آدم‌ها ست که هم سردی و هم ریشه دار بودن رابطه‌ی طولانی را می‌رساند. در نوشتار بوبن نوعی عرفان فلسفی که وجود دارد از زندگی و مرگ سخن می‌گوید. این کتاب را به کسانی که دچار غم فقدان عزیزی هستند پیشنهاد می‌کنم.
ناشناس مهربان
۱۴۰۰/۴/۲۶
خیلی عالی بود. معلومه که نویسنده خیلی با تجربه بوده. چون جزئیاتی بیان شده بود که خیلی از انسان‌ها از بودن آن‌ها بی اطلاع هستند، توصیه می‌کنم حتما گوش کنید.
Hadis Gholipour
۱۴۰۱/۲/۱۰
درود، کتاب جالبی بود. آن را با دوم شخص بیان می‌کردند که برای من جدید بود. صدای گوینده بسیار گرم و مناسب با داستان انتخاب شده بود، داستان دارای تشبیهات و تشخیص‌های فراوان و حالت‌های ادبی بسیار بود. علاوه بر ادبی بودن داستان حالت فلسفی داشت که شنوند را به فکر وا می‌داشت. اندکی درک مفاهیم عمیق آن سخت بود اما داستانی بسیار لذت بخش و خوشایند بود. سپاس.
فرشاد گنجه
۱۴۰۰/۱۲/۲۴
هنر نویسنده در این هست که با ریتم واضح و پر احساس داستان را شروع و تمام کند، ولی این نویسنده مشخصا زور زده که صحنه‌ها و احساسات را توصیف کند ولی چون خودش هم متوجه شده که نتونسته از پس کار بر بیاد ناچار به این طرف و ان طرف جست زده و در اخر با یک کتاب بی سر و ته مواجه میشویم که فقط سعی کرده ادای یک کتاب خوب رو دربیاره و به جز ژست چیزی تو این کتاب دیده نمیشه
دریای غم
۱۴۰۰/۱۲/۱۱
با سلام خدمت کسانیکه از تولید تا مصرف این کتاب زحمات وافر کشیدند، عنوان کتاب قلبم را واقعا به درد آورد، (جامعه‌ی امروز بیشتر از پیش به مردمانی نیاز دارد که قلبشان بی آنکه بشکندمقاومت نماید)
....
کاش گوینده کمی لطیف تر و کم انرژی تر صحبت میکرد، برای رمان بعضا و حتی اکثر اوقات بهتر است
صدا آرام‌تر و و لطیف تر باشد...
سپاس گزارم
صدیقه فتحی
۱۴۰۰/۱۲/۳
خیلی لطیف در مورد عشق و نحوه شکل گیری آن صحبت می‌کند زمانی که می‌گوید "هیچ چیز در سرنگها وجود نداشته که برای پیگیری درمان باشد هیچ جز پوچی، فقدان و عشق"
و همچنین صحبت در مورد سخاوت درختان و سخاوت درخت بادام که از بخشش آخرین باقیمانده شکوفه هایش دریغ نمیکند
در کل عالی بود هم نگارش هم خوانش با احساس
Afsaneh Hosseini
۱۴۰۰/۵/۲۵
چندین مفهوم رو در این کتاب به زیبایی گفت، مهمترین پیام این بود: امید و عشق داشتن بی توقع به آنچه که هر کسی در ذهن خود به آن زنده می‌ماند و‌شور می‌ورزد، چرا که خالق ما نیز همانگونه خلق می‌کنند و از مخلوقش محافظت می‌کند
بهار ..
۱۴۰۰/۱۲/۹
کتابش نیاز به درک عمیقی داره.. و به نظرم باید چند بار بهش گوش داد.
دنیای مسیری است که در ضربان قلب یک غریبه تجلی یافته است.
نویسنده تعریف‌های قشنگی از عشق رو گفته بود..
صدای گوینده بسیار زیبا بود
در کل بسیار خوب بود
Kobra Rezaee
۱۴۰۰/۹/۲۲
خیلی خوب بود من عمیقا درکش کردم بار اول وقتی تجسمش کنی و هم اوا شی با هر کتابی قطعا لذت میبری ازش و خب پدرم همیشه میگه هیچ کتابی بدردنخور نیست کمه کم یک نکته مفید داره😊ممنونم از کتابراه و خیلی خیلی ممنونم از گویندش خیلی خوب خوندن
Parii K
۱۴۰۰/۵/۲۰
کوتاە و جالب. بعضی قسمتاشو نمیتونستم متوجه بشم و درک کنم ولی جاهایی از کتاب بود ک با تمام وجود درک میشد بخضوص قسمت آخرش مربوط ب نقاش... بی میل به اتمام و خواستار ایجاد تغیرات.
مریم گودرزی
۱۴۰۰/۱۱/۲۴
به اندازه تمام این عالم بیکران می‌توان برای عشق معنا آورد این کتاب هم یکی از معانی‌ها صورت‌های عشق است و شایسته‌ی تحسین و احترام، ولی من را جذب نکرد.
گوینده، هم صدای خوبی دارد و هم خوب میخواند.
متشکرم
لیلا رضایی
۱۴۰۰/۱۱/۵
خوب بود من خیلی جاها متوجه منظورش نمیشم انگار گنگ میشم اما صدای گوینده عالی ودلنشین
بودمن خیلی حال وحوصله کتاب خوانی نداشتم اما این کتاب صوتی عالی وتبریک میگم به ابتکارتون من صدام خ به منم می‌تونم گوینده خوبی باشم
Bageri Naser
۱۴۰۰/۵/۸
خیلی عمیق
درکش خیلی سخته تشبیحاتش آدمو گمراه میکنه انگار تو یه درخت رو تو ذهنت مجسم کنی اما از آب بشنوی.....
مشاهده همه نظرات ۲۷۸

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ای کاش قلبم بی‌آنکه بشکند مقاومت نماید

برای دریافت کتاب صوتی ای کاش قلبم بی‌آنکه بشکند مقاومت نماید و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.